» »

Sprememba ozvočenja

Sprememba ozvočenja

rs1975 ::

Pred leti sem kupil sistem za domači kino, zvočnike Dali, serija Concept (2x Concept 6, 2x Concept 1, 1x center) ter receiver Harman Kardon AVR245. Takrat sem to uporabljal skupaj s projektorjem za gledanje filmov in je bilo bomba, bil zelo zadovoljen!

Potem so prišli na vrsto otroci in ker ni bilo časa za gledanje filmov sem prodal projektor. Sedaj razmišljam, da bi iz tega sistema naredil samo stereo ozvočenje ali pa celo vse skupaj prodal in kupil (lahko tudi rabljeno) za nov stereo sistem.

Vprašanje za vas; če obdržim obstoječe ali za poslušanje glasbe zadostujeta samo Concept6 zvočnika? Ali kaj pridobim za kvaliteti predvajanja glasbe, če obdržim še center zvočnik?

shmandi ::

Priklopi, sprobaj različne kombinacije in poročaj.
Tako kot imajo vsake oči svojega malarja imajo tudi vsaka ušesa svojega godca. Eni prisegajo na stereo zvok iz dveh zvočnikov, drugi na surround...

Scorpia ::

Sej lahko imas stereo tudi na zadnje zvocnike, center pa bo igral kot bo igral, na mono nacin, motece ne bo, pa manj ti bo treba dajati naglas. Sicer pa obdrzi sistem, otroci bojo zrasli, pa bo spet cas, ce ne z njimi, da gledas filme. Jaz vsaj dve tri ure manj spim, da sem kokr tolk na tekocem s filmi :)
////

jb_j ::

obe seriji omogočajo dober stereo zvok, če bi hotel uporabiti satelite za glavni par, bi mogoče rabil še woofer.
samostoječi so dovolj tudi brez wooferja.

to je prednost zvočnikov za ojačevalce.

ali prodaš center in satelita, ali pa center pa samostoječa zvočnika
koliko bi hotel zanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

rs1975 ::

Bom sprobal več variant in se potem odločil. Obdržal bi floorstanding
zvočnike (concept6).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hišni kino kupiti??

Oddelek: Zvok in slika
2412908 (11070) musomanov
»

YAMAHA MOVIE 307

Oddelek: Zvok in slika
102535 (2535) danix1
»

Hišni kino [nakup]

Oddelek: Kaj kupiti
133067 (3067) Scarface
»

Svetujte ... Best all 'round Receiver z najboljšim Price/Pref razmerjem Tako za Glasb

Oddelek: Kaj kupiti
71325 (1325) crazy kure
»

Pomoč pri izbiri sorrund sitema oz. mnenje o izbiri lokalnega hi-fi razturača

Oddelek: Zvok in slika
103393 (2995) PeterII

Več podobnih tem