» »

Nvidia PhysX

Nvidia PhysX

Kristjan15 ::

Mogoče ve kdo kaj ta funkcija v nvidia control panelu omogoča? Možno jo je nastaviti na enable in disable. Ali vpliva ta PhysX tudi na FPS-je v igrah?
Ker dobivam v Cod4 fps drope in nevem če je ravno od tega.
HVALA!

bluefish ::

gre se za to, da core prevzame računanje fizike s procesorja. Da, to se lahko odraža na padcu FPS-ja. Posksui z izklopom. Je pa odvisno, za katero kartico se gre.

Tr0n ::

Ce igra podpira PhysX, potem se uporablja hardwarsko pospesevanje in racunanje fizike (CUDA). To lahko vpliva na znizanje FPSov v igrah.

PhysX @ Wikipedia

CoD4 nima podpore PhysX, tako da naceloma ne bi smelo bit razlike v performanci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Kristjan15 ::

Hvala. A mogoče kdo ve zakaj bi se lahko pojavljali fps dropi v call of duty 4?
Fps drope dobivam samo v tej igri :S. Poskusil sem tudi dvakrat reinstalirat ( ni blo sprememb :s) Grafično mam novo, GF 9600 GT, Asus M2N-SLI plato, AMD athlon 5400+x2 procesor, 3 gb rama, 550W napajalnik..
LP

Senitel ::

Definiraj FPS drop (iz kolk FPS na kolk FPS).

Kristjan15 ::

iz 200 fps kar naenkrat na 60 - 80 :S

ves čas gledam v eno točko in mam normalno 200 fps, pol pa samo naenkrat pade na 60

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

To po mojem ni nic posebnega.

Kristjan15 ::

pomoje pa je. Ni možno igrat če fps-ji tako padajo :S
Mogoče kdo ve kaj to pomeni: The 9600 GT delivers jaw-dropping performance in CoD4?
LP

vbohinc ::

jaw-dropping = čeljust-kapljanje
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

Senitel ::

Da ti bo čeljust dol padla, če boš COD 4 špilal gor... :))
Torej stojiš in gledaš v eno točko pa je 200 FPS, potem pa pade na 60 FPS in tam ostane (ti pa še vedno gledaš isto točko)?

Kristjan15 ::

Ko gledam na eno določeno mesto, mam okrog 200 fps, nato fps-ji padejo na 60, čez 3 sekunde pa se spet dvignejo na 200 fps. Postopek se pa vsakih 5-10 min ponovi.

Kristjan15 ::

To je po mojem mnenju zaradi grafične, saj bi naj G92, G94.. imele napake, ki so morda povezane z fps dropi.
LP

legice ::

drugače pa če si primiru in nič ne delaš ali pa se dogaja okoli tebe,itak da bo frejmov še in še,to pa da ko se premakneš pa da ti frejmi padejo pa je normalno,samo nisem vedel da za toliko frejmov.drugače pa ne vem zakaj te to tako muči.že pri 30fps se igra normalno igra,60-80 fps jeveč kot pa zaznaš,200 pa je že brezveze debatirat:D
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

R33D3M33R ::

drugače pa ne vem zakaj te to tako muči.že pri 30fps se igra normalno igra,60-80 fps jeveč kot pa zaznaš,200 pa je že brezveze debatirat


Ne spet o tem, lepo prosim. Tisti, ki že več let igra streljačine, bo videl razliko, nekdo ki nabija fifo, dirkačine in strategije pač ne. ;((


Kristjan15: Na tvojem mestu bi preveril, če se ti slučajno grafična ne pregreva in ti zato zniža clock. Za vsak slučaj namesti še najnovejši patch za igro, defragmentiraj disk in posodobi gonilnike.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tr0n ::

Take razlike so pri FPSih cisto obicajne.

Ce gledas v eno tocko logicno da nima nic kaj za izrisovat. Vklopi vsync in uzivaj v gladki igri.

Kristjan15 ::

Vsync sem mel vkloplen pa sem dobival fps drope, tudi ko je bil izkloplen je bilo enako.
Grafična se mi ne pregreva, saj v cod4 ne presega 63 stopinj celzija.
Lep pozdrav

Kristjan15 ::

Danes sem ugotovil da mam tudi pri call of duty 2 probleme, tam ne prihaja do fps dropov, ampak igra ves čas ''cuka''. Ni možno igrati. Čeprav zgoraj v kotu kaže da je 190-250 fps igra sploh ne laufa tako lepo kot bi pri pravih 200 fps morala. To vem iz lastnih izkušenj, saj sem pri stari GeForce 6600 GT mel konstantnih 250 fps, vse je šlo gladko.

legice ::

drugače pa ne vem zakaj te to tako muči.že pri 30fps se igra normalno igra,60-80 fps jeveč kot pa zaznaš,200 pa je že brezveze debatirat


Ne spet o tem, lepo prosim. Tisti, ki že več let igra streljačine, bo videl razliko, nekdo ki nabija fifo, dirkačine in strategije pač ne. ;((


Kristjan15: Na tvojem mestu bi preveril, če se ti slučajno grafična ne pregreva in ti zato zniža clock. Za vsak slučaj namesti še najnovejši patch za igro, defragmentiraj disk in posodobi gonilnike.

Jaz večinoma igram same streljačie.Ja opazim da ob trenutkih frejmi malce padejo,ampak prosim te,malce pretirava.Če gre za streljačino preko neta,je pač dobro meti več(tf2 ogram na 70-90fps in se ni za pritoževati),samo če pa igra single player,pa mu ni treba biti ne vem koliko obremenjem s tem.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Tilen ::

Lahko da imas kaksen program se v backgroundu...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kristjan15 ::

Ampak jaz ne razumem tega, zakaj se mi to dogaja samo v igrah Call of duty??. V crysisu gre igra lepo tekoče na high z povprečno 35 fps.

tilinho20 ::

Če ti cuka potem je možno da je kaj z Windowsi narobe. Ponavadi je tole značilno za Visto. Najbolje da naložiš še enkrat oz. druge če imaš piratske.
Edit: Če ti tole cuka samo v CoD4 je zelo zanimivo, daj najnovejši patch gor, če še potem ne bo pomagalo bi jaz na tvojem mestu nardu quick format in potem še enkrat naložu Winse.

Zgodovina sprememb…

Kristjan15 ::

Fixed it!
Zgleda da je bil problem v napajalnem kablu od grafične kartice!. Torej zraven sem dobil en kabel da bi povezal napajalnik in grafično, saj ta grafična potrebuje veliko energije, zdaj sem pa tisti kabel odstranil, in uporabil kabel, ki pride direktno iz napajalnika,
n stvarca deluje!
Ni več fps dropov, igra se ne zatika več.. skratka SUPER JE!
Lep pozdrav vsem.

Tr0n ::

Po mojem samo nisi vredu povezal dodatnega napajanja na graficno.

Kristjan15 ::

Tudi to je blo možno ja...
Ampak sedaj deluje, to je glavno:D
Če bo kdo imel podobem problem kot sem imel jaz, naj odpre kišto (računalnik) in pogleda če je vse kot mora bit.
Lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772165427 (15693) Sssaga
»

Ali več Hz monitor pomeni višji FPS

Oddelek: Strojna oprema
263147 (2503) LordPero
»

cod2 fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
494991 (2579) racinoto
»

Cod 2-------->fps-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8117543 (9813) DiaMonDer
»

Obstaja rešitev za zatikanje igre?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141146 (854) Kristjan15

Več podobnih tem