» »

Nastavitev Bravia 40W4000

Nastavitev Bravia 40W4000

refosk ::

Nabavil sem Sony KDL-40W4000 in sem zadovoljen s sliko imam pa eno vprašanje. Navodila sem šel večkrat skozi ampak še vedno ne najdem rešitve problema: vsakič ko vklopim televizor se postavi na AV1, kje lahko spremenim da se bo postavil na TV?

tintorel ::

Mogoče je težava sorodna z naslednjo:
"Backlight setting not saved if the Sony KDL40W4000 does not go into "true" standby mode"
vir:
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W40...

misek ::

While tv in On position, select TV, push power button to standy, then unplug tv for 5 minuts. Takšno navodilo je na http://www.fixya.com/support/t873532-af...

refosk ::

Rešeno! Problem je bil v videorekorderju.

fulgur ::

mene pa zanima kako pri dotičnem TV-ju usposobiti teletext za dvb-t tuner?

hvala za pomoč :D

sem že, hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

rognaj ::

In kako si to naredil? Nisem se še poglabljal v to, vendar sem opazil, da na 40W4500 tudi ne dela na digitalnih kanalih...

fulgur ::

ko se ti na začetku zažene čarovnik (ali ga ročno zaženeš sam v nastavitvah) moraš pri državi izbrati Slovenia (baje je vredu tudi če Avstrija) ali tako kot jaz OTHERS oziroma z drugimi besedami ne izbereš nobene konkretne države ampak kar klikneš na črtico, ki se nahaja na začetku seznama držav... to je pogoj da ti dela teletext na digitalnem tunerju.... drugače pa sem imel sam (konkretno s tole TV) take izkušnje, da dokler nisem izbral te črtice pri državah mi ni delal zvok pri analognih programih niti teletext pri digitalnih... sedaj mi pa to dela...

Tom-Cat ::

A mogoce kdo ve kako pri tem televizorju dodati EN (ali vec) novi digitalni kanal ko ga doda kabelska? Ne bi rad naredil celotnega iskanja se enkrat in potem sortiral se enkrat vse kanale, bo spet trajalo par ur :(

varlecijus ::

To tubi mene zanima!!

fulgur ::

greš pod nastavitve oz. settings ali setup... pa greš pod digital, potem daš pa manual tuning (ne auto scan) in tam poskeniraš frekvenco oziroma kanal na katerem je nov program in ko ti ga izpiše klikneš tisto ta srednjo tipko (okej ali nekaj takega) - ti piše spodaj na ekranu TV-ja kaj pritisniti, da se program doda - da ti doda nov program v seznam.... meni je to delovalo pri dvb-t... nekaj takega mora biti tudi pri dvb-c

Tom-Cat ::

Super. Takoj ko bo UPC dodal novi POP-TV (16:9, MPEG4) v Mariboru bom to sprobal (zaenkrat je dodan samo v LJ shemi). Hvala !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom-Cat ()

Tom-Cat ::

Na zalost "Manual Tuning" ne deluje na DVB-C - je "greyed out" in ga ne mores izbrati. Kot komentar pise da "Manual Tuning" deluje samo ko je izbrana "Antenna" - kar verjetno pomeni DVB-T...

Glede na to da ostali DVB-C sprejemniki sami najdejo nove programe in jih dodajo v seznam bo to mogoce naredil tudi 40W4000 ?

fulgur ::

kaj pa če trenuten seznam ki ga imaš shraniš kot favourites (tam ko imaš srček na daljincu) in potem na novo vse poskeniraš ter dodaš med ta obstoječi seznam (favourites) samo nove programe?

Tom-Cat ::

kaj pa če trenuten seznam ki ga imaš shraniš kot favourites (tam ko imaš srček na daljincu) in potem na novo vse poskeniraš ter dodaš med ta obstoječi seznam (favourites) samo nove programe?


Ta "Favorites" je skoraj popolnoma neuporabna stvar... Med programi ki so v teh seznamih lahko prestavljas samo takrat ko je meni prikazan na zaslonu. Takoj ko gres izven menija favorites so aktivni spet vsi programi... Malo cudna implementacija.

Zaenkrat ne bom dajal na novo skeniranje dokler na UPC ne dodajo kaksen nov program, vse skupaj traja veliko predolgo za "eksperimentiranje" ;-)

mit3k ::

Se je še komu zgodilo (poleg mene), da so mu vse sortirane programe razmetali po defaultu?

Mater ej.. vse programe sem moral na novo zlagat.:|

Imam pa mariborski triera kabel (upc) in 40W4000.

Pojavla sta se kanala Pop tv test in pa A kanal test, kaj mislijo s tem?

Tom-Cat ::

Jaz imam tudi 40W4000 in se mi to ni zgodilo. Nova kanala (kot si omenil- Pop TV Test in Kanal A Test) sta se dodala na konec seznama (pred Radio programe ki se zacnejo na 600). Vse ostalo je ostalo enako...
Ta "nova" kanala sta prakticno stara - ker nimata pravilnega Anamorphic 16:9 prikaza, medtem ko pa sta normalna Kanal A in Pop TV sedaj pofiksana - pravilno preklopita na 16:9 ki je sedaj anamorphic. Koncno...

mit3k ::

Hvala za odgovor, upam da ni kaj narobe z mojim tv :)

bbenci2 ::

Jaz imam tudi 40W4000 in ko po daljšem času prižgem TV direktno na digitalni (DVB-T) tuner, slika iz zvok prideta komaj čez kako minuto, če hočem, da se prej pojavi, pa moram preklopiti na analogni tuner in potem nazaj na digitalnega in slika takrat pride takoj.
Ima kdo podoben primer?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV LCD Sony ali Philips???

Oddelek: Zvok in slika
298788 (7596) bf4ed
»

kateri lcd tv mpeg4 sprejemnik kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
163308 (2730) vinetu
»

nakup sony KDL-40U4000...

Oddelek: Zvok in slika
12951 (718) astras
»

LG LCD ali SONY LCD

Oddelek: Zvok in slika
52301 (2025) Miran2005
»

TV 42" do 1000 EUR - SD T2 preko FTTH - HD Ready ali FHD

Oddelek: Zvok in slika
112363 (1850) Invictus

Več podobnih tem