» »

Škodljivost EM valovanja!

Škodljivost EM valovanja!

madonch ::

V današnjem času smo veliko izpostavljeni raznim elektromagnetnim sevanjem.
Mobiteli, brezžična omrežja, oddajniki ...

V koliki meri po vašem mnenju to vpliva na naše zdravje, koliko je o tem znanega ter koliko to prikrivajo zaradi ekonomskih interesov?

DavidJ ::

Nc gledat, ker te bo svetloba (EM sevanje) pojedla. :)

V nacelu do zelo kratkih valovnih dolzin, ne bi smelo biti tezav. Nevarnst se priicne pri UV svetlobi.

Mobiteli, mikoralovne, oddajniki, ... vsi imajo daljse valovne dolzine. Nc bat, IMO.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

madonch ::

Nekje sem slišal, da se pri telefoniranju z GSM aparatom segrevajo možgani. Ali to drži?

alien-w ::

madonch: kar poskusi. Telefoniraj kaksno uro preko GSMja, pa bos videl, da ti bo prav neprijetno in da ti bo postalo vroče v glavo. Drgac pa mene to cist nic ne moti, kvečjemu pomaga mi živeti, ker se je moje telo na to že popolnoma prilagodilo :D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien-w ()

Spajky ::

IMHO daleč najbolj mobiteli pri mladini! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Matek ::

Haha, jaz se pa smejim tisti reklami za Dormeo, ko ma tip neko orodje ki piska, če je blizu EM sevanje, kolko so nas učil pri fiziki, je prisotno samo ko teče tok po žici, on na reklami pa da napravo kar poleg prazne vtičnice, in ta "seva":D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MadMax ::

alien-w:
Telefoniraj kaksno uro preko GSMja, pa bos videl, da ti bo prav neprijetno in da ti bo postalo vroče v glavo.

Do sedaj sem imel najdaljsi pogovor z GSM na usesu 2h 50 min, pa nisem opazil nic podobnega.
Enourni pogovori pa sploh niso nic posebnega zame...


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

alien-w ::

MadMax: ker mobitel imas? ker men moja n8210 prov segreje glavo, zato mam pa ze neki casa slusalke, da je GSM cim dlje stran.

Highlag ::

Sevanje, ki ga oddajajo mobiteli je majhno, vendar še vedno dovolj veliko, da lahko povzročijo segrevanje tkiva, ki se nahaja v biližini antene. Zato to tudi merijo (preberi navodilo za uporabo telefona).

Ker pa so mobiteli vsaj malo pametni prilagajajo oddajno moč trenutni potrebi. Tako ob dobrem signalu oddajajo z manjšo močjo ob slabem pa pač z večjo.

Segrevanje tkiva pa je povezano z oddajno močjo.

Sicer pa tu velja kot za druge stvari. Ni dobro če pretiravaš. In pa niso vsi ljudje enaki in nekaterim bo škodilo, drugim pa ne.

Spajky ::

samo za info: mobiteli sevajo cca.100-1000x vecjo energijo kot naprimer hišni brezžičnjaki-1mW in to celo tja do 1W peak value!!! in to na par centimetrov stran od glave!!! Kako mislite da bi pa blo dovolj kvalitetnega signala, ki bi napram motnjam in stranpotem prišel do sprejemne antene postaje na npr.10km daleč? Preko poštnih golobov? Seveda je škodljivo, samo za denar (velik!) bi večina še lastno mater prodala, kaj šele resnico o tem koliko škodi! Tudi Tobak kompanije so pol stoletja lagale, da te kajenje ne zasvoji...treba bit malo kritičen in imet malo zdrave pameti, pa vidiš kam pes taco moli, tudi če se modernemu, dostikrat nepotrebnemu komfortu ne želiš popolnoma odpovedat!...;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

CaqKa ::

okoli 'prazne' vtičnice ni EM sevanja... je pa električno polje. res je magnetno polje se zraven pojavi šele ko začne tok tečt.
glava segreje?... to se ti segreje ker pač telefon tak zraven držiš ne pa zato ker bi telefon tolko energije oddajal. kolkor se mi pri gsmu 'segreje glava' se mi pri navadnem telefonu tudi če se bom dlje kot recimo 5 minut pogovarjo. pa si drži nek kos plastike,recimo cd na uhi... me prav zanima čez kolko minut ti bo postalo vroče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Truthseeker - nevarnost mobinih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212005 (10313) Unknown_001
»

So mobilni telefoni nevarni za zdravje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7010304 (7989) Luka Percic
»

So mobilni telefoni nevarni za zdravje?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
336540 (5516) Dax
»

wireless routerji skodljivi?

Oddelek: Omrežja in internet
203119 (2544) kolesar
»

SEVANJE (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
526191 (5305) para-site

Več podobnih tem