» »

KJE DOBIM DALJŠI KABEL ZA FLOPPY

KJE DOBIM DALJŠI KABEL ZA FLOPPY

connan ::

Živjo!Ima kdo kakšno idejo, kje lahko dobim daljši (več kot 46cm) flat kabel za disketnik.

THANKS !:D

ender ::

zakaj rabiš tako dolg kabel? nekaj časa sem imel 2 disketnika v big towerju (visoka škatla, med obema slotoma za disketnik je 5 5'25" slotov), pa sem imel lahko oba priklopljena s 40 cm kablom (res pa je, da sem moral prvi konektor prestavit)...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

connan ::

Hvala, vsaj eden ...
Imam ohišje AOpen HQ08 na katerem je floppy čisto na vrhu ohišja, konektor na matični pa čisto spodaj pri tleh ohišja in je običajni 46cm kabel prekratek.
Komplicirano, A !?:D

Brane2 ::

Niti ne.

Snemi konektorje z obstoječega kabla, pojdi po en meter flat kabla (ki naj ima 34 žil) v HTE, zaprešaj konektorje nazaj not in gotovo.

Kar se kabla tiče, verjetno bodo v štacuni imeli samo 40-žilni. Vzemi tega in odtrgaj zadnji 6 žil. Konektorje najlepše zaprešaš v "šraufštoku".

ToniT ::

In ne pozabi na koncu obrniti žic; mislim, da so od 6 do 11 - preveri na starem kablu.

Brane2 ::

Kokr vem, to ni nujno- samo če maš več glupih flopijev, ki se jim ne da štelat pozicije z jumperji...

IIRC prvi kabli niso uporabljali teh for, Tega so se spomnili tajvanci, da glupemu folku ni blo treba šarit po flopiju...

ender ::

Brane2: videl sem že precej floppijev, pa še nobeden ni imel pozicije za štelat z mostički (to vključuje tiste z 13 let stare 286ke, kot novejše, ki jih imam v svojem računalniku)
glede prešanja konektorjev, je pa čisto dovolj da malo močneje pritisneš - preverjeno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Brane2 ::

YMMV :D

Tudi večina novih flopijev se da nastavit, sam vedet moraš kam gledat, pa dostikrat rabiš lotkolm za to.

No, če tega nima, naj pač obrne kabl :))



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov obrnljiv USB-priključek dokončan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8130183 (23773) AtaStrudl
»

Servis računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151390 (948) Hayabusa
»

Creative SB Live! 5.1 Platinum problem

Oddelek: Strojna oprema
13865 (865) Tea Time
»

Velika disketna

Oddelek: Strojna oprema
6966 (907) Brane2
»

Okrogli IDE kabli

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101097 (783) krucymucy

Več podobnih tem