» »

Problem pri instalaciji win xp

Problem pri instalaciji win xp

mikimisek ::

Pozdravljeni

Imam problem, ki ga ne znam resiti sam, zato se obracam na vas z nekaj upanja, da mi pomagate.
Racunalnik je nekaj dni nazaj zacel zmrzovati brez kakrsnega koli vzroka. Vceraj je prisel na namizje in zmrznil. Po nekaj hard resetih je napisal, da je directory c:windows/system corrupted in sem upal, da bo ce nalozim na novo windowse problem odpravljen. Vmes sem nekajkrat poskusil resiti podatke z live linux distribucijami in mi nekako nobena ni uspela dostopit do diska ali pa se ni zagnala pravilno.
Tako sem obupal nad resevanjem podatkov in je sledilo format disk in na novo windowse gor. Vse lepo in prav dokler racunalnik spet ni zmrznil. Po nekaj resetih se zdaj na zacetku, ko pridem v instalacijo za windowse pokaze BSOD s sporocilom: unknown hard error (ntdll.dll datoteka).
Naj povem, da je racunalnik star nekje 4-5let disk (20gb maxtor) pa nekje 6-7 let, zato imam na sumu disk. Racunalnik je bil vedno navit - moznost okvare cpu?
Nekako ne bi kupoval novega racunalnika, saj mi je ta sluzil za vse kar potrebujem.
Za nostalgike - (barton 2500@2000mhz, 1G ddr400 ram, gf6600gt)
V racunalniku je se en disk, vendar ga ne smem formatirati, ker so na njem varnostne kopije drugega diska (pomembnih podatkov).
Pisem z laptopa tako, da ni prevelike panike, vendar bi se vedno rad prisel do drugega racunalnika.

Hvala za pomoc, Marko

blackbfm ::

Verjetno je res disk fuč če ti je javljalo da je neka mapa "corrupted". Lahko pa je tudi plata kriva. Najbolše da si sposodiš kakšen disk in probaš tam zagnat inštalacijo od win.

mjk ::

jep .. jst tudi glasujem za disk :)

mjk ::

še prej pa požen kak memtest s kazga live CDja ... včasih so zlo sumljivi err vrženi ravno zaradi RAMa :)

solatko ::

Naj enostavneje je sistemski disk, pognati na laptopu, kot zunanji disk in boš videl, če lahko dostopaš. Verjetno gre za IDE ATA disk in je lahko problem samo v štiri pinskem priklopu elektrike. Z leti se ta molek raztegne in ena od žic nima stalnega stika. Najprej disk odklopi in poizkusi z šivanko ali buciko malo stisnt vse štiri cevke (vtakneš jo med cevko in plastiko), ne pa pre več, ker cevk ne boš dobil na žičke od diska. CPU izključi kot možnost okvare, ker se računalnik sploh ne bi zagnal. Preglej še kondenzatorje, če je kakšen napihnjen, zamenjaš vse - cca 10€. Največkrat je pa glih ta priklop diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

mikimisek ::

Danes zjutraj sem pognal memtest iz ubcd.
Zadeva zmrzne pri 10% (5. test 64 block moves pri 5%).
Nevem kako bi lahko disk vplival na to saj sem pognal iz live cdja.
Bom poskusil se enkrat, ceprav imam obcutek, da ne bo boljse, ce ne se slabse.

Glede priklopa diska na laptop.
Nimam zunanjega ohisja za diske, tako da ne vem kako naj ga priklopim, saj na laptopu nimam drugih priklopov kot usb.

Najprej bom poskusil se enkrat memtest, potem pa odprem skatlo pa pregledam kondenzatorje in kabel. Kondenzatorje menjat... nisem elektricar =( Upam, da bodo v redu.

R33D3M33R ::

Glasujem za matično ploščo. Če boš pogledal kondenzatorje, za vsak slučaj še spihaj prah iz notranjosti.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mikimisek ::

Pognal se enkrat memtest... ustavil se je pri 4% 5. testa. Nekako na istem mestu kot prej oz. prej.
Racunalnik je "cist", saj ga spiham priblizno enkrat na dva meseca in zadnjic sem ga nekje 1 mesec nazaj.
Bom pogledal kondenzatorje in porocam.

solatko ::

Rabiš nekaj takega, morda ima kak kolega, ali pa kakšno ohišje, ki ga trenutno ne rabi:http://www.mimovrste.com/artikel/217002...
Pri enaa je 23€
Nakupi net 20€
Še ena
http://mediacar.si/index.php/vmchk/Osta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

mikimisek ::

Sem pregledal kondenzatorje in noben ne zgleda pretirano sumljiv. Slike, kako naj bi izgledali napihnjeni, sem nasel in niso podobni.
Zdaj imam drug problem, saj se racunalnik sploh ne prizge vec...
Lahko, da sem premaknil kaksen stik, ko sem pregledoval za kondenzatorji, vendar sem vse ze dvakrat pregledal in nisem nic nasel. Enostavno se ne prizge.

solatko hvala za pretvornik - sploh nisem vedel, da obstaja v taksni obliki. Vedel sem za ohisja samo so ponavadi dvakrat drazja kot ti kabli.

mikimisek ::

Sem koncal razdiranje racunalnika. Racunalnik se enostavno ne prizge, vendar lucka na maticni gori tako, da naj bi bil napajalnik v redu.
Odstranil sem vse naprave, ki bi lahko motile zagon racunalnika vendar neuspesno.
Pregledal sem tudi kable od stikala za vklop do pinov in izgledajo v redu.
Vsak nasvet kaj bi lahko bilo narobe je dobrodosel, saj sem svoje znanje izcrpal.

Lp, Marko

R33D3M33R ::

Lučka na matični nikakor ni pogoj, da ni crknjen napajalnik. Poskusi dobiti drugega - sposodi si ga od kakega kolega.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn zaslon ob prižigu računalnika

Oddelek: Strojna oprema
312436 (1683) btzajla
»

Napaka računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
323702 (2972) 333333
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
171821 (1600) IceBoX
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184399 (4152) hudychk
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261789 (1214) OChack

Več podobnih tem