» »

HD4850 vs. 9800GTX / dual core (pentium) - core2 duo ?

HD4850 vs. 9800GTX / dual core (pentium) - core2 duo ?

«
1
2

Suly ::

Torej kot prvo razmišljam ali kupiti Radeon HD4850 ali Geforce 9800GTX ?
(se opravičujem če tema že obstaja :8) )

Kot drugo me pa zanima v čem je razlika med dual core (pentium) in core2 duo ?
Kupujem namreč procesor e7300 in sem dobil opozorilo da dual core pa core2 ni isto...

Hvala vsem za pomoč :)

dinozaver7 ::

HD4850
:P

Suly ::

Aja naj omenim še to, da če se splača dat zraven cca. 30-40 eu pa raje kupiti e8400 ? Ali v tem primeru raje quada ? Računalnik bo bolj namenjen igram, kot pa čemorkoli drugemu.

Han ::

Se splača - vzemi E8400.

Voip ::

dual core (pentium) in core2 duo


Ti kupuješ procesor "višjega" zato išči core 2 duo.

Po domače povedano, pa še to zelo laično in če se spoznaš kaj na avte bi lahko primerjali dual core z Golfom - SDI, core2duo pa z TDI-ji. :)

No razlika je v predpomnilniku in sicer:

Compared to Intel Core Duo (Yonah), Intel Core 2 Duo (Merom) has larger L2 cache, slightly deeper pipeline and added decode and execution units. In addition, Merom features more aggressive pre-fetch mechanisms than Yonah, as well as Intel�s Memory Disambiguation technology that allows for out-of-order loads. In other words, not only is Merom able to process more data at once, at a faster speed, but it can also get access to that data quicker.

AapocalypseE ::

Jaz sem se odločo in vzel E7200 in ga komot navil na 3800MHz. E8400 ti bo šal komot na 4000MHz, ampak če bo E7200 ob taki frekvenci prepočasen za kakšno igro, bo potem tudi E8400 @4GHz, ker ni tako velike razlike pa še denar prišparaš. Prej sem mel Dual Core E2180 @3GHz in je opazna razlika.

Han ::

Opazna razlika je tudi zaradi več vgrajenega cache pomnilnika v procesor. E8x00 ga ima 6 MB, E7x00 ga ima 3 MB, E5x00 2 MB in E2x00 le 1 MB...

AapocalypseE ::

Največja je, če greš iz 1MB na več. Ostalo ni tako zelo, tako da ne govorit nekaj na pamet brez videnih testov.

tilinho20 ::

Največja je, če greš iz 1MB na več. Ostalo ni tako zelo, tako da ne govorit nekaj na pamet brez videnih testov.

True, sam sem videl razliko med 2 mb in 3mb (E5200 in E7200) in je razlika minimalna (kaka 2 fpsja (vsi proci so bili na isti frekvenci, tako multi kot fsb).
Evo review najdel. Cache test

AapocalypseE ::

tilinho20, dober test. Je pa zanimivo, da je E7xxx serija hitrejša od E6xxx, ki ma 1MB več prepomnilnika. Torej 3MB proti 4MB.

tilinho20 ::

tilinho20, dober test. Je pa zanimivo, da je E7xxx serija hitrejša od E6xxx, ki ma 1MB več prepomnilnika. Torej 3MB proti 4MB.

To ti je pa 45nm proc.;)

Suly ::

Bi pa še vprašal kateri OS dat na tak računalnik ?

E8400
HD4850
2GB 800mhz (čez kako leto še +2gb)

Vedno bolj razmišljam o Visti ampak katero ? 32 ali 64 različico ?

krneki0001 ::

64 bitno.

Han ::

Za 2 GB spomina 32 bitni XP ali Vista, za 4 GB 64 bitna Vista.

Suly ::

Torej zaenkrat raje 32-bit visto. Ker kolko vem je največja razlika da 32bit podpira samo do 3 giga se pravi da 64bit ne rabim, kakšne so pa kaj razlike v zmogljivosti med 32 in 64 za tak sistem ?

Han ::

Večina 32 bitnih aplikacij zna izkoristiti samo 2 GB spomina. Povprečen domači uporabnik med 32 in 64 biti zaenkrat ne opazi razlike, ker uporablja 32 bitne programe in igre. V kolikor pa imaš 64 bitno aplikacijo, pa je razlika ogromna.

Suly ::

Skratka 32bit slo Vista in je to to ... Procesor pa grafična nebota problem, k visti me pa vleče bolj kot ne dx10, ki ga xp žal nima ... Pa če 2 giga rama nebo problem za Visto potem hvala za pomoč :)

Han ::

2 GB je za Visto nekako še sprejemljivi minimum za kolikor toliko udobno delo. 4 GB je tisto pravo. 8-)

tilinho20 ::

Ja daj raje XP, tist DX10 je pa tko...

Suly ::

Zdaj ste me pa res spravli v dvome. Ker ko gledam te primerjave:

http://gizmodo.com/gadgets/pcs/directx-...

Vseeno bi raje probal z slo 32bit Visto, pa če mi nebo všeč (beri nebo delovalo kot mora), še vedno lahko preklopim na xp, kar zgubim je pa pač nekaj časa.

Han ::

Pri DirectX 10 igra največjo vlogo grafična kartica. Kakšen Crysis ti bo sicer delal na Radeonu 4850, a pri visokih ločljivostih in maksimalnih detajlih ne pričakuj veliko fps...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Suly ::

Vredu, sem pa se dogovoril z trgovino in mi bodo dali v vsak računalnik po giga rama zastojn zraven (kot popust), saj bom naročil 2 računalnika istih specifikacij. 3 giga pa mislim da bo dovolj za Visto :)

mesoreznica ::

Daj 4GB noter. 3GB ti bo delalo v single channel. DDR 2 ram ej tako poceni da je škoda komplicirat glede 1GB rama. Navaden 800MHz ram 1GB je cca 12€.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Suly ::

Kot zadnje pa mi še povejte razmerje kvaliteta cena, ali je dobra ali slaba sestava (sestavil sem sam):

MATIČNA PLOŠČA : ASUS P5KPL-AM
PROCESOR :INTEL C2 E8400/3G
POMNILNIK :4Gb/800MHZ KINGSTON
GRAFIKA:ATI HD4850/512/SAPPHIRE
TRDI DISK :320G SATA2
OPTIČNI POGON :DVDRW
ZVOK:5.1 REALTEK
MREŽNA: 10/100
OHIŠJE :LC914 550W

GARANCIJA:1LETO

CENA 533,00 EUR (ob nakupu dveh istih pcjev pač 2 gb rama zastonj)

Han ::

Plata je mal 'švoh'...

Suly ::

Zdaj kako ekstremno navijanje itaq odpade ... Za ostala opravila pa bo mnda ja zdržala napore :) Kaj pa cena ?

TOP ::

Vse komponente ki si zbral so uredu sam pri plati pa šparaš če že jemlješ 8400 vzami P5Q plato ne pa tista jajca od plate

Han ::

Vzemi vsaj tako plato, ki ima P43 chipset, npr. Asus P5QL Pro ali Gigabyte GA-EP43-DS3L.

Suly ::

Nekako mi je že to zgornja meja kar se tiče glede cene, tako da kakšne drastične menjave niso več možne... Kaj mislite da bi plata bremzala tak sistem al na kaj namigujete ?

Če da, koliko se to dejansko v praksi pokaže ... Kot pravim navijanja nekega drastičnega nebo, uporabljal pa se bo večinoma za igre in nobene težje programe... 50 eu več je pa kar precej, glede na to da je že 533 eu zgornja meja, kar sem nameraval vložiti ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

Han ::

Plata z zastarelim G31 čipovjem bo delovala par procentov počasneje, vsi bonbončki procesorja ne bodo polno izkoriščeni, kasnejša nadgradnja bo ZELO omejena (ima samo dve reži za spomin, podpira največ 4 GB) ipd. Bolje, da ostaneš na 2 GB spomina in vzameš eno od predlaganih plat, saj imata boljše kondenzatorje in ostalo regulacijsko elektroniko, kar pomeni večjo stabilnost delovanja tako pri nazivni frekvenci kot pri navijanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Suly ::

Je kakšna cenejša in še vedno primerno boljša plata od zgoraj napisanih ? Rami so cca. 30 eu, tista plata je pa kar precej dražja ...

Han ::

Odvisno, kje jo vzameš. Za koliko ti jo ponujajo? V Avstriji so takšne plate po manj kot 80 Eur...

Malce cenejša modela sta Asus P5QL SE (ta ima le dve reži za spomin) in Gigabyte GA-EP43-SL3.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mesoreznica ::

Nekako mi je že to zgornja meja kar se tiče glede cene, tako da kakšne drastične menjave niso več možne... Kaj mislite da bi plata bremzala tak sistem al na kaj namigujete ?

Če da, koliko se to dejansko v praksi pokaže ... Kot pravim navijanja nekega drastičnega nebo, uporabljal pa se bo večinoma za igre in nobene težje programe... 50 eu več je pa kar precej, glede na to da je že 533 eu zgornja meja, kar sem nameraval vložiti ...


Vidim da smo te zmedli.

Glej tako je. Ne govorimo o drastičnem navijanju ampak dobra plata lahko pomeni da narediš tole kar sem jaz: Kupil E6550 procesor ki tiktaka na 2.33GHz in sem brez kakih umetnosti dvigoval FSB dokler ni tiktakal na 3.4GHz. Sicer je veliko odvisno od procesorja se strinjam. Vendar če te navijanje vsaj malo zanima vzami plato na osnovi P5Q. E8xxx proci se tako z lahkoto navijajo da je škoda jih ne privit. Če te navijanje popolnoma nič ne zanima potem je vseeno. Načeloma izkoriščenost samih komponent na stock frekvencah je enaka na večini plat. Kakor hitro pa te začnejo zanimat stvari kot so: navijanje, dodajanje še ene grafe zraven te, ki jo imaš etc.... pa stvari hitro postanejo neprijetne z slabo plato.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Suly ::

mesoreznica hvala lepa za ta komentar ... Ja če bi že navil bi bilo to največ do 4,0 ghz, pa še to je res tisti maximum od maksimuma, če bi sploh šlo ... Ostalega pa nebi nič dodajal zraven in bi bil sistem taki kot sem napisal...

Mene pač zanima kako se obnese plata v praksi ... da nebi blo zaj ostalo ferrari pol pa karoserija od jugeca (plata) ... ker pol jasno eno bremza drugo in to me je zmedlo, da nebo karkoli narobe ...

mesoreznica ::

Glej na splošno ne morem govorit ampak zase bi vzel:

Plata: Asus P5Q pro
Proc: E8400
Rame: 2x2 GB Team Group PC 6400 (Dark Xtreem) to pa zaradi tega da jih lahko v miru naviješ skupaj z procesorjem sinhrono.
Disk: 640 GB (WD ali Samsung)
Grafa: HD4850 (oziroma rabljeno nekaj mesecev staro HD4870 za enak denar)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Suly ::

Tukaj smo pa žal že na 600 eu, kar mi je pa preveč (1200 eu za oba kompa) ... Se druga glede plate res ne da rešiti ?

mesoreznica ::

Daj ti lepo navedi cene po komponentah za tvojo zgornjo konfiguracijo pa bomo premetavali zadevo dokler ne bodo vsi srečni.

Naročimo lahko tudi kje drugje če bo ceneje. Tistih 1GB rama po mašini je 12€ po mašini.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Suly ::

Cene po komponentah ni ... Je kot celota, vem da je giga rama 15 eu, vse ostalo pa je cena na celoto ... Zelo bi bil vesel če se da najdit način tja do 540 eu z boljšo plato ...

mesoreznica ::

Potem pa vzami tvojo konfiguracijo pa je. Pa tudi če ne boš mogo veliko navijat bo še zmeraj zmogljiva a ne? :) Lahko pa zadeva preseneti in leti. Nikoli ne veš.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Rame: 2x2 GB Team Group PC 6400 (Dark Xtreem) to pa zaradi tega da jih lahko v miru naviješ skupaj z procesorjem sinhrono.

Tile rami imajo nove čipe ki pa se zelo slabo navijajo.:|

mesoreznica ::

Rame: 2x2 GB Team Group PC 6400 (Dark Xtreem) to pa zaradi tega da jih lahko v miru naviješ skupaj z procesorjem sinhrono.

Tile rami imajo nove čipe ki pa se zelo slabo navijajo.:|


Aja? Tako kot moji, ki delujejo na 930MHz pri CL4 na stock voltaži?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

M-XXXX ::

Aja? Tako kot moji, ki delujejo na 930MHz pri CL4 na stock voltaži?

Zadnja pošiljka (oziroma nisem prepričan da zadnja) niso šli NITI 950MHZ na CL5 in nisem edini s takimi ugotovitvami...

mesoreznica ::

Aja? Tako kot moji, ki delujejo na 930MHz pri CL4 na stock voltaži?

Zadnja pošiljka (oziroma nisem prepričan da zadnja) niso šli NITI 950MHZ na CL5 in nisem edini s takimi ugotovitvami...


Ja to pa ne vem katere čipe imajo moji rami. Kupil sem jih cca mesec nazaj.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Aja? Tako kot moji, ki delujejo na 930MHz pri CL4 na stock voltaži?

Zadnja pošiljka (oziroma nisem prepričan da zadnja) niso šli NITI 950MHZ na CL5 in nisem edini s takimi ugotovitvami...


Ja to pa ne vem katere čipe imajo moji rami. Kupil sem jih cca mesec nazaj.

LP

Potem, se mi zdi, si ujel zadnji vlak.;)

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Aja tako pol? Se pravi novejše ni dobro priporočat za navijalske rame. Dobro da vem. 950MHz na CL5 je res crap, navadni poceni patrioti za 12€ so šli do 900 MHz na CL5.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Ja po novem res ne kupovat. Baje so zdej Mushkin Redline hudi. Samo moraš AGT poklicat pa bodo oni že vedli kateri.

mesoreznica ::

Ja po novem res ne kupovat. Baje so zdej Mushkin Redline hudi. Samo moraš AGT poklicat pa bodo oni že vedli kateri.


LOL no pa glih Redline sem se izognil glede na teste. Pa bi se skoraj v drek namočil... adijo. :))

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mmmato ::

Kupil sem rabljen e6600, čez 2 tedna bo priteklo še par 100€ in bom kupil še plato ter ostalo. Js bi tega e6600 mal navil, pa ne vem kater hladilnik kupit. Dejte mi kej priporočit tam do 30€. Tukaj so od 15 do 100€, pa ne vem ali majo tisti dražji tako ceno ker bolš zgledajo ali dejansko toliko bolje odvajajo toploto.
http://www.turnofftheinternet.com/

Suly ::

Naj povem da z zgornjo ponudbo, glede cene ne bo nič, saj se je možakar ki ima čez trgovino odločil danes zvečer ceno dvigniti, pa čeprav sem jutri nameraval po računalik in je blo praktično že vse dogovorjeno.

Zanima me kje bi se dalo najceneje sestavit podobno konfiguracijo (trgovina, privat) ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC konfiguracija Intel Q9550 ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595340 (3790) M-XXXX
»

hitrostna razlika pri ramih mod cl5 in cl4

Oddelek: Strojna oprema
241387 (1152) Mitja358
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565472 (4234) mera
»

nov comp. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1197769 (5716) Meizu
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106744 (4838) Volta

Več podobnih tem