» »

Sony Ericsson P1 povezava na rutar

Sony Ericsson P1 povezava na rutar

Klemeen ::

Odpiram kar novo temo, če je že bil kje govor o tem, ali če s tem smetim, lahko admini in modi brišete, ko dobim odgovor.

Imam samo eno vprašanje, imam sony ericsson p1i in nameravam kupiti ta rutar:
[url]http://www.mimovrste.com/artikel/114045...

Zanima me, če se bom lahko enostavno povezal z mobitela na internet preko wlan-a na rutar, pomoje da ja, samo vseeno vprašam, da ne bom zastonj kupoval, pa da mi ne bo delalo potem. Koliko daleč bom lahko oddaljen z mobijem od rutarja? Če ga bi imel v sobi, mislim da pred hišo ali v dnevni sobi (kakih 10-20m razdalje, vmes nekaj zidov), se bi lahko povezal, ali je rutar namenjen samo za v določenem prostoru? Ta rutar zelo hvalijo, zato sem se odločil, da ga vzamem pa tudi cena ni nevem kaj, če mi bo lovil tudi zunaj hiše, itd.

Hvala vsem za odgovore, lp

matjaz23 ::

Da, s P1i se boš lahko brez problema povezoval na vse routerje. Problem je edino pri eni izmed zaščit omrežja, žal pa ne vem točno pr kateri (WPA,...) A to ni problem, saj boš pač uporabljal drugo zaščito brezžičnega omrežja.

Je pa kar se tiče razdalje dometa tako - žal ima P1i dokaj slab sprejemnik signala, saj je pr meni tako, da mi telefon vleče pol manj, kot pa recimo, ko sem z laptopom zunaj hiše... Pomoje boš lahko srečen, če ti bo vleklo signal v radiusu cca. 5M zunaj hiše...
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

djordjevic ::

Rutar in pika. :D Router, stari. Ali pa usmerjevalnik. Kar ti je pač ljubše. Ne rutar. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

kronik ::

matjaz23: med nastavitvami spremeniš parametre za WLAN, pa je domet večji. Je pa res, da je baterija prej prazna.

matjaz23 ::

kaj res?

A veš da tega nisem nikoli sprobaval... kaj lahko točneje poveš kakšne nastavitve si spremenil?

LP
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Klemeen ::

Hvala vsem za informacije, drug teden naročim.
lp

kronik ::

Matjaz23: (Internet Accounts > Advanced > RTS Threshold)

The RTS Threshold basically determines how far away before you can't get a consistent, connect-able Wi Fi signal. A lower value means that you have to be in a closer proximity to connect to a Wi Fi access point; although it's kinda inconvenient, you are saving a bit of juice. So tone it down to something in the range of the hundreds and you should be fine.


Vir


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547265 (659) d4vid
»

USB adapter

Oddelek: Omrežja in internet
5766 (686) lansumnik
»

deljenje internetne povezave problem

Oddelek: Omrežja in internet
131377 (1221) Mare3
»

razdelitev povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
111296 (843) integral15
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4417956 (16868) Bimbo11111

Več podobnih tem