» »

Asus vs Acer

Asus vs Acer

bigbug ::

Pozdravljeni,

Proti koncu meseca imam namen kupiti prenosni racunalnik in se nekako odlocam med spodnjimi. Zanima me kateri izmed njih je najbolj primeren in je tudi zmozen pognati kaksno novejso igro? Zanima me tudi kako je z zasloni(kvaliteta, vidni koti, kontrasti, odzivni cas) in segrevanjem celega prenosnika, ce si kdo katerega lasti? Drugace se bo pa uporabljal vecinoma predvsem za obicajne stvari office,internet,filmi,TV,...

Asus M70VN
Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 3MB, FSB 1066MHz
17" WUXGA+ Color shine (1920x1200 pixel)
4 GB DDR2 800 MHz (2x2 GB)
640 GB SATA, 5400 obratov (2X320GB)
NV GeForce 9650M GT 1GB VRAM

Asus M50VN
Core 2 Duo P8600 2.4Ghz, 3MB FSB 1066 Mhz
15,4" WSXGA + Color shine 1680 x 1050 točk
4GB DDR2 800 Mhz( 2GB+ 2GB)
320 GB SATA 5400 rpm
Nvidia Geforce 9650M GT 1GB VRAM
Morda bi dodal se en disk 320Gb morda kdo ve koliko pride vgradnja oz kdo je uradni serviser?

Acer 6930g
Core 2 Duo P 8400 2,266Hz
16" 1366 x 768
4GB ram 667Mhz
640Gb disk (2x320GB)
Nvida 9600GT 512 MB

Acer 5930g
Intel® Core™ 2 Duo P7350 2.00GHz
LCD 15,4'' 1280 x 800 točk
3 GB (1 x 2GB + 1X 1GB) 667Mhz
Trdi disk: 250 GB
Nvida 9600 GT 512 MB

Acer 7730g
Intel® Core™ 2 Duo T5800, 2.0GHz
LCD 17" 1440 x 900 točk
NVIDIA® GeForce® 9600M GT 512 MB
Pomnilnik: 3 GB (1GB + 2GB)
Trdi disk: 250 GB

Prosim za mnenja,

Hvala

LP

bigbug ::

Zanima me se ali kateri izmed nastetih omogoca pri preklopu zunanjega LCD monitorja, da recimo na prenosniku brskam po internetu na zunanjem monitorju se pa predvaja film? Je to mozno kako programsko resiti oz se to ne da?

madog ::

sej nisi tega vprašu ane???

Zanima me se ali kateri izmed nastetih omogoca pri preklopu zunanjega LCD monitorja, da recimo na prenosniku brskam po internetu na zunanjem monitorju se pa predvaja film? Je to mozno kako programsko resiti oz se to ne da?


če tega ne poznaš razlike med dualview in clone potem ti tut z laptopi ni pomoči, vzemi najcenjšega in pika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

p0ki ::

imam asus m50vn in moram recit da sem izredno zadovoljen.... super racunalnik
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

lprelesn ::

sam pejt stran od acer -jev jst ga mam in je polom.....sploh ni driverjev za xp-je k so dolocene acerje naredil posebej za visto.....skratka ......

kitewing ::

sam pejt stran od acer -jev jst ga mam in je polom.....sploh ni driverjev za xp-je k so dolocene acerje naredil posebej za visto.....skratka ......

To kar si napisal ni razlog, da se naj izogiba Acerja. Acerja imam tudi sam in z malo volje hitro dobiš vse gonilnike za XP za vsak model. Poleg tega tudi z Visto deluje hitro in zanesljivo.

bigbug ::

Kot sem zasledil se baje Acerji dosti bolj segrevajo kot Asus.

LuGi ::

zakaj bi rinil nazaj na prepotopni xp? Vista deluje mnogo bolje kot na začetku in je tudi hitrejsa kot xp v določenih aplikacijah.
Imam sam Acerja že kakšno leto in težava je le v tem da se nabere veliko praha v filtru in ga je potrebno vsake toliko časa izpihati =)

ABX ::

zakaj bi rinil nazaj na prepotopni xp? Vista deluje mnogo bolje kot na začetku in je tudi hitrejsa kot xp v določenih aplikacijah.
Imam sam Acerja že kakšno leto in težava je le v tem da se nabere veliko praha v filtru in ga je potrebno vsake toliko časa izpihati =)


Če je Vista tako superiorna zakaj ni prisotna v Netbook trgu?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tilen ::

sam pejt stran od acer -jev jst ga mam in je polom.....sploh ni driverjev za xp-je k so dolocene acerje naredil posebej za visto.....skratka ......

Smo pa ozkogledni. Kaj pa drugi OS, kateri delajo normalno out of the box?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ABX ::

Če edini OS ki ga Acer podpira je eno sranje, to je zame več kot dovolj da razumem da izdelek /firma nimata smisla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

p0ki ::

imam Asus m50vn in tut podpira sam visto in nevidim v tem problema sem izredno zadovoljen z racunalnikom kot tudi z OS
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

kitewing ::

Acer res ne objavlja gonilnikov za XP-je ker verjetno priporočajo Visto (Verjetno imajo tako pogodbo z Microsoftom, poleg tega gre XP iz prodaje). Vse potrebne gonilnike brez problema najdeš na internetu na domačih straneh proizvajalcev od katerih so vgrajene kartice. Sam sem imel Acerja in sem bil zelo zadovoljen z njim. Ta teden sem ga zamenjal za HP-ja (XP) in upam, da bom z njim tudi zadovoljen. Menjal sem ga samo zaradi ločljivosti zaslona 1280x800 --> 1650x1050.

marnit ::

Jah, Acer naj bi se kar grel, kar dokazujeo tudi testi. En kolega ima starejšega Acerja in se pritožuje zaradi pregrevanja, tudi ohišje je slabo. Sta pa oba Acer in Asus, dobra glede na to kaj ponujata glede na ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

miha14 ::

a bi mi lahk kdo povedo ali pa mi dal tocen link od nekega dobrega prenosnega racunalnika za 700-800EUR.
Hvala :)

lopov ::

Mam Acerja in sem zadovoljen. Vseeno bi izmed naštetih priporočil Asus in sicer samo zaradi grafike -- 9600 v Acerjih je stara, 9650 v Asusih pa nova. Vzemi 15.4" Asus M50VN -- super grafika, dober zaslon, ravno prava velikost.

Glede diska ni tako preprosto - dodatni disk lahko vgradiš le v večje prenosnike, 16.9" naprej, v 15.4" ne bo šlo. V takem primeru sta oba diska ponavadi že prisotna.

Pyr0Beast ::

Kot sem zasledil se baje Acerji dosti bolj segrevajo kot Asus.
Nisem opazil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

z3ro ::

mam asusa m50vn že eno leto..še nič crknilo do zdaj..tud pregreva se ne.

s1m0n ::

Med temi naštetimi definitivno ASUS M50VN super mašinca tudi za igre :).
Greje se tak srednje, med igranjem iger pa je drugo tam je že malo bolj vroče :).
Deluje vse kot mora, le driverji od nVidije imajo probleme. Ampak jih zadnja posodobitev BIOS-a reši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - ASUS M50VN ali ASUS M70VN?

Oddelek: Kaj kupiti
81449 (1341) z3ro
»

prenosnik za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579432 (7442) Leks
»

Zelo velik problem!!!!! :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
192057 (1671) domzalcan
»

LG, Sharp in Chunghwa krivi in oglobljeni

Oddelek: Novice / Tožbe
336178 (4735) Jst
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164166 (3785) quartz

Več podobnih tem