» »

Kateri barvni laserski tiskalnik za ca. 500 EUR

Kateri barvni laserski tiskalnik za ca. 500 EUR

radovednez! ::

Pozdravljeni!

Kupujem barvni laserski tiskalnik (morda multifunkcijsko napravo) in me zanima kaj priporočate v cenovnem razredu do max. 600 EUR (z DDV).

V poštev pridejo naprave z mrežnim priključkom (print server).

Standardne prioritete: kvaliteta izpisa, hitrost, strošek vzdrževanja.

Ima morda kdo kakšne izkušnje s Samsung CLX-3175FN?

Hvala za odgovore.

Lp, radovednez!

Rumko ::

Mogoče razmisli o CLP-610ND?
Duplex, vgrajen print server, dobra podpora z driverji za neWindows sisteme (na mojem BSD-ju mi deluje z pxlcolor vse razen duplex, za duplex pa moraš uporabiti ali development verzijo ghostscripta ali pa popatchat stabilno verzijo).

Je na mimovrste za ~400€ trenutno (mogoče še kje še za manj najdeš?)

mednejed ::

Bi bilo super, če bi se tema razširila....

Kaj pa npr. HP color laserjet CP2025DN (če upoštevamo, da ima duplex...) ?

mednejed ::

Res bi rabil nekaj več uporabniških informacij in nasvetov!...
(Kar se tiče mojega vprašanja in naslovne teme...)

Tnx

Amadeuss ::

Hm hm...pa ti mrežni tiskalniki...jih lahko direkt priklopiš na mrežo? Al mora to podpirati router? Ne štekam lih...sej navadni tiskalnik tud lahko daš kot shared pa dela prek mreže...:|

Sprašujem pa zato k bi mogl tud mi neki nabavit za pisarno, glede na to da tikamo tud neki barvnih dokumentov...pomoje je ceneje nabavt laserca kot pa navaden ColorJet predvsem kar se tiče cene/stran?

Pa ne vem...da ne bom odpiral nove teme...mislil sem da bi nabavili tam nekje do 300EUR k tok zelo vlik pa spet ne tiskamo (recmo cca. 20 barvnih strani/dan). Kokr sm gledu na mimovrste so v tem cenovnem razredu Hp Color LaserJet CP1215 (ali mrežna verzija 1215n), Canon LBP-5000, Lexmark C500N, Samsung CLP 310N in 350N.
Kaj v tem cenovnem razredu bi se potem splačalo če gledamo ceno/stran in pa pogoj je da mora računalnik brez problema delati v mreži, ker se bo nanj tiskalo iz 4-ih računalnikov.

Hvala:)

Amadeuss ::

Amm...zdej sm se odloču da bom verjetno kupil kar Samsunga. Saj kaj dosti verjetno nimam za zgrešiti?:D

tempoFlow ::

Amadeus razlika med mrežnim tiskalnikom in tistim, ki je priklopljen na računalnik in dan v skupno rabo je v tem, da ima mrežni vgrajen tiskalniški strežnik in deluje brez računalnika. Ponavadi mu preko brskalnika nastaviš statičen IP, ki ga nato vpišeš v računalniku (pri dodaj nov tiskalnik pod vrata rečeš, da dela preko TCP/IP porta, kjer nastaviš IP tiskalnika) in to je to.
Je pa podoben učinek z navadnim tiskalnikom in zuananjim print serverjem ali routerjem (če podpira priklop tiskalnika na USB).
Barven tisk tudi na laserjih ni ne vem kako poceni, je pa cenejši kot na jetih. Je pa izpis (vsaj na cenejših) bistveno slabši kot na jetih.
Kar pa se samih tiskalnikov tiče smo v službi imeli Samsungovega CPL 300. Morda je imel za odtenek prežive barve, a je bil izpis vseeno dokaj kvaliteten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666136199 (102) T-I-N
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317336 (4333) 1309976
»

Barvni laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
233812 (1484) mat xxl
»

Tiskalnik za ''majhno'' podjetje - pisarno

Oddelek: Pomoč in nasveti
284079 (2837) Anney
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385549 (3280) mailer

Več podobnih tem