» »

Virtual PC

Virtual PC

Robocop1 ::

1 lep pozdrav ...

Razmišljam, da bi si namestil Virtual PC, preko njega pa kakšno verzijo Linuxa (sedaj uporabljam samo XP-je). Imam pa nekaj vprašanj glede Virtual PC-ja:
1) V googlu sem zasledil več razmičnih verzij, pa me zanima, ali vsak Virtual PC deluje na vsakem računalniku, ali so kakšne omejitve?
2) Kot sem že omenil, imam namen namestiti Linuxe, pa me zanima, ali moram v tem primeru ustvariti novo particijo EXT3, ki bo na voljo samo Linuxom. Če drugače vprašam: kam se operacijski sistem sploh shrani - na ker disk?
3) Ali lahko namestim potem tudi več OS in izbiram katerega bom uporabil, kot gre to pri običajnem zagonu računalnika?

ender ::

Če misliš nameščat Linux, uporabi VirtualBox ali VMWare. Bo šlo precej lažje.

Sicer pa:
1) rabiš Windows 2000 ali novejši, drugih zahtev večinoma ni (razen če želiš nameščat 64bitni Linux, v tem primeru rabiš za VMWare kateregakoli Athlona64, novejše Opterone ali Intelove Core2 procesorje s podporo za virtualizacijo, za VirtualBox pa 64bitni Windows sistem in Intelov ali AMDjev procesor s podporo za virtualizacijo; VirtualPC kolikor vem, 64bitnih gostov še ne podpira)
2) virtualni disk je datoteka v tvojem obstoječem datotečnem sistemu
3) da, ne samo to, pač pa lahko vse te sisteme poganjaš naenkrat
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Robocop1 ::

Če sem prav razumel, potem ne potrebujem dodatnih particij, ker se sistem shrani v virtualni disk (datoteko na obstoječi particiji)?
Kaj pa če se odločim za odstranitev operacijskega sistema ali zamenjavo le-tega z drugim - ali bi v tem primeru zadostovalo, da izbrišem samo datoteko, kjer je sistem shranjen, ali moram odstranitev sistema izvesti kako drugače?
Da ne kompliciram preveč: Ali lahko ob nepravilni uporabi Virtual PC-ja (sem pač začetnik), kako uničim primarno particijo, kjer imam zdaj XP-je?

t3hn0 ::

1. da, naredi se samo "disk image", nekje na disku - kjer pac dolocis
2. da...za izbris samo izbrises ta disk image
3. zelo tezko...se mi je pa ze zgodilo, da sem si zjeb** lan, s tem ko sem se nekaj z vmwarom igral...ravno vceraj sem namestil virtual pc x64, ter ubuntu in zadevca lepo spila ;)
^.^

Vuli ::

Ja, koliko se sem pa jaz zajebaval, da se lahko sploh na net prišel.
Imam VurtualBox in CentOs 5 gor in ni delal net dokler nisem xVM VirtualBox Guest Additions instaliral. Virtual PC 2007 je bolj simpel samo kaj ko ne podpira Linuxa.

A bi se dalo laufat server oziroma eno spetno stran preko Virtualbox in CentOS? Vse to laufam na XP sp3 in imam dinamičen IP. Pa kako bi se to uštimalo?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

misek ::

Vuli, seveda se to da. Saj ta virtualni računalnik ni nič drugačen, kot pravi/fizičen. Če je na mreži bo delalo. A host računalnik imaš za routerjem? Potem pač nastavi ustrezen port forwarding.

Vuli ::

Ne nimam routerja, samo modem(switcher) od SIOLa.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687499 (5071) Blisk
»

MacBook Pro in izbira virtualne mašine

Oddelek: Operacijski sistemi
161644 (1411) ql000
»

Postavitev VPS serverja

Oddelek: Omrežja in internet
91393 (1102) c3p0
»

Zamenjava OS-a (Vista > XP)

Oddelek: Operacijski sistemi
191985 (1559) ABX
»

win xp + win 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
101514 (1386) butl4d

Več podobnih tem