» »

Storitev vodenja računa [Elektro Gorenjska]

Storitev vodenja računa [Elektro Gorenjska]

imagodei ::

Na računu za štrom podjetja Elektro Gorenjska sem našel alinejo Storitev vodenja računa, 0,82 EUR + DDV. Zadevo sem šel preverit na njihovo spletno stran, takole piše:
Druga novost v obračunavanju elektrike je storitev vodenja računa, ki znaša 0,98 EUR na merilno mesto. S tem zneskom bo Elektro Gorenjska pokril stroške obdelave in pošiljanja računov.


Madrfakrs! Za to, da izdajajo račune svojim potrošnikom, potrebujejo kritje stroškov? V času razmaha IT? Ne me jebat! Za vsako odjemalno mesto malo manj kot 1 EUR, to pri 82.000 odjemalcih (podatek z njihove strani) pomeni cca 80.000 EUR kosmatega prihodka vsak mesec iz naslova vodenja računa! WTF?

Torej, zato, da izdajajo račune za svojo storitev, kar so po zakonu tako ali tako dolžni početi, zaračunajo to kot posebno storitev?!

Preden grem pisat mail na Urad za varstvo potrošnikov, me zanima še vaše mnenje. Kaj se vam zdi - kar se mene tiče, je to kriminal in sicer ne v prenesenem pomenu besede.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

lol za 0,80eur se bos sel jebat.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

balkanec ::

v desetih letih je to 120 E. Ja, se splaca je.. Kaj pa, ce bi ti v (recimo) Sparu poleg zaracunanih izdelkov dodali se postavko 50centov + DDV za izstavo racuna? Mater jim.. Potem bo isto naredil vodovod, pa komunala, pa Telekom,... na koncu bos imel vsak mesec dodatnih 10E zato, ker ti morajo izstaviti racun.

Bo treba narest solarne panele :)
Ti si ziher pozigalec !!!

BigWhale ::

No, v restavracijah/menzah sem videl ze postavko:

Menjava priloge 0.50 EUR

Takrat, ko sem si zazelel riz pri zrezku namesto krompirja. Pa sta bili obe prilogi isti dan na meniju samo vsaka pri drugi malici. :)

imagodei ::

no, od mtoseva itak nič pametnega... Pač, nekateri plačujemo račune preko ebanke tudi zato, ker provizija ne znaša 1 EUR, ampak tretjino tega. 1 EUR pri 10 računih je 10 EUR, je 120 EUR na leto.

Kdo pa brani Telekomu, Mobitelu, Simobilu, da bi ravno tako vpeljal postavko Vodenje računa? Čez par let bo torej to nekaj najbolj običajnega, na leto bo pa šlo dodatnih 100 EUR za postavko, ki je popolnoma fiktivna? Ne se zajebavat, no...

Pol se bo pa kdo spomnil, da se je podražil papir, pa tonerji za printerje, bojo pa šli na 2 EUR?
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

imagodei, ce zivis v bloku potem poglej kaj ti pisi na racunu za vzdrzevanje stanovanja. :>

Pri nas je pisalo: 'stroski upravljanja' zraven je bil pa napisan najvecji znesek na racunu. Kaj tocno je pa delal upravljalec, pa ni nihce znal povedati. Tudi upravljalec sam ne. Pa sem jim precejkrat tezil. :)

bond007 ::

imagodei, ce zivis v bloku potem poglej kaj ti pisi na racunu za vzdrzevanje stanovanja. :>

To tudi meni ni čist jasno .. naj bi sm spadalo delo čistilke, vzdrževanje dvigala, kaj druga pa nimam pojma. No 80€ na mesec na stanovanje v MBju za to je kr malo preveč :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

krho ::

@imagodei: Upam, da ne kuriš na plin. Prejšnji mesec sem jaz nekam poslal Domplan, ker so zaračunali odčitavanje števca...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kmetek ::

Je tole ustavno?

Utk ::

Ja potem pa odpovej to storitev, vodenja računa :)
Kot si rekel pri Sosedu...če kdo plača, naj bo, zakaj pa ne. Zmeraj greš lahko k drugi firmi.

trnvpeti ::

a je narocil storitev vodenje racuna?

krho ::

e vidiš isto sem jaz spodbijal postavko Domplanu. Odčitavanje števca je nenaročena storitev, tako, da jo krijte iz svojega žepa.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

imagodei ::

CrniE,

zato sprašujem... Storitve nisem naročil, pa bi jo enostavno najraje nehal plačevat. Ali pa poslal tja fakturo z zneskom 0,98 EUR za to, ker moram njihove račune na peš preračunat, da jim lahko nakažem ustrezen znesek.

Seveda me pa zanima kakšno (pravno) mnenje. Ali je to, kar počnejo, sploh zakonito, ali se lahko pritožim...
- Hoc est qui sumus -

cekr ::

To zaračunavanje izdaje račun je zelo majhna psotavka proti neki drugi postavki na računu, ki je skregana z vso logiko ekonomije. To je kazensko zaračunavanje dodatka, če si slučajno porabil malo več elektrike. Razumel bi, da povišajo ceno. Da se pa grejo s takšnimi umotvori, je pa čisti izum naše ekonomije.
Upam, da se je tega spomnil samo Elektro Gorenjska. Po 1.10. pa itak ni možno prehajanje k drugemu ponudniku, zato pa lahko tako odirajo. Drugo leto bom dal narest več izračunov, če bodo kje malo bolj pošteni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ToniT ::

O tem je bilo že veliko govora. Lahko zamenjaš dobavitelja električne energije in to je vse. Na to postavko se ne moreš pritožiti - ker jim niso dovolili podražitve, se dobavitelji el. energije znajdejo vsak po svoje - progresivna cena glede na porabo, zaračunavanje vodenja računa itd.
Trenutno je brez vseh dodatkov Elektro Maribor, kar pa se bo v roku meseca ali dveh spremenilo - žal.

krho ::

e vidiš isto sem jaz spodbijal postavko Domplanu. Odčitavanje števca je nenaročena storitev, tako, da jo krijte iz svojega žepa.
Ravnokar sem ugotovil še večjo svinjarijo. Domplan v bistvu zaračuna Odčitavanje plinomera vsak mesec, čeprav jim stanje plinomera sporočamo po telefonu/e-mailu. Tudi tole gre na ZVP.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Brane2 ::

Nič lažjega. Če gre za posebno postavko na računu, jim pisno odpovej, da ne želiš več vodenja računa, izdaje računov ali odčitavanja porabe... ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

krho ::

Plin Uradni list 36/2007: 5 člen... Karkoli že to pomeni:
Osnovna cena za izvajanje meritev, kadar je sistemski operater distribucijskega omrežja zemeljskega plina lastnik merilnih naprav (VL), znaša 2,0573 EUR/mesec
;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

imagodei ::

Dejte se zresnit. :|
Druga novost v obračunavanju elektrike je storitev vodenja računa, ki znaša 0,98 EUR na merilno mesto. S tem zneskom bo Elektro Gorenjska pokril stroške obdelave in pošiljanja računov.


Elektro zaračunava tole postavko direkt za to, da obdeluje in pošilja račune. Torej za to, da požene fakturiranje v svojem ERP sistemu, da izpiše fakture in da to pošlje po pošti (se pravi za poštnino). Lahko bi tudi napisali postavko "Papir, tiskalna barva in poštnina".

To je nezaslišano.
- Hoc est qui sumus -

Good Guy ::

jah nč ne moreš pomagat, tko k je za vodenje bančnega računa treba plačevat bomo pa še tle..

se vid da je kriza povsod udarla..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

imagodei ::

Banka te pri podpisu pogodbe seznani, da ti bodo zaračunavali storitev vodenja računa. To je tisto, kar oni pravzaprav tudi delajo - to je njihova osnovna storitev. (čeprav obstaja vprašanje zakonitosti, ker od te storitve ne plačujejo davka oz. stranka ne dobi specifikacije računa!)

Elektro Gorenjska pa mi nikoli ni dala v podpis česarkoli, kjer bi omenjali storitev vodenja računa. Njihova storitev, katere odjemalec sem in zaradi česar sem njihov naročnik, je dobava el. energije. Za to storitev so upravičeni ter dolžni izstaviti račun, zato je ne morejo kar posebej zaračunavati. To je unheard of!

Jaz vsak mesec plačam cca 10 položnic. Zdaj naj se storitev vodenja računa spravijo zaračunavat še zdravstvena zavarovalnica, Telekom, Simobil, Mobitel, Komunala, ISP... Bo kmalu treba 10 EUR na mesec dat zaradi "hvaležnosti", da ti dobavitelji izstavljajo račun!

Naslednji korak je pa kaj? Da ti bo delodajalec zaračunal storitev izstavitve plače? Kul, če ima firma okoli 1000 zaposlenih, pa vsakemu vzame po 1 EUR, v enem letu dobijo 12.000 EUR. Ravno fino za kakšno nagrado upravi podjetja.
- Hoc est qui sumus -

fr1k ::

Ja, če je že kriza naj bo za vse. Ali pa so monopolisti izvzeti in lahko živijo na veliki nogi ter zaračunavajo svojo nečimrnost uporabnikom?

Brane2 ::

Storitev izdaje računa bi morala IMHO biti zajeta v osnovni storitvi, saj je izdaja računa zakonska dolžnost prodajalca in ne želja kupca za nekim opcijskim dodatkom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

cekr ::

Recimo moj primer: prej sem plačeval 62€/mesec, sedaj je pa s temi mahinacijami prišel račun na 71€/mesec.

V tem primeru bi moral kaj reči nekdo na državni ravni. S takšno diskriminacijo, da te kaznujejo z dodatki na porabo, je recimo kontaproduktivno proti veliko slovenskim ponudnikom električnih aparatov.
Recimo: Gorenje izdeluje pralne, sušilne stroje.... njihov namen je, da bi ljudje čimveč uporabljali njihove aparate. A na drugi strani ti pride nekdo, ki direktno uničuje slovensko industrijo s kaznimi, če si slučajno preveč uporabljal npr. sušilni aparat.
Država bi morala podpirati narod, da kupuje aparate in da jih uporablja, ne pa da dovoljuje omejevanje. Na koncu z varčevanjem naroda izgubi tudi država, ker pobere manj davkov.
Me prav zanima, kako bi se reagiralo, če bi recimo Mobitel začel zaračunavati kazen, ker si slučajno malo več telefoniral.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Vice ::

Če še nisi videl tega pol pa ne vem kaj naj rečem:

_______________________________
_______________________________
_______________________________


ELEKTRO GORENJSKA D.D.
Mirka Vadnova 3 a

4000 KRANJ

Datum: 29.11.2008


Zadeva : Storitev vodenja računa



V prilogi računa za mesec november 2008 sem prejel obvestilo, da mi boste začeli zaračunavati storitev vodenja računa v višini 0,98 EUR z DDV.

Zneska za storitve vodenja računa vam ne bom plačal, kar utemeljujem z naslednjimi dejstvi:

- storitev vodenja računa v znesku 0,98 EUR z DDV, ki naj bi zajemal pokrivanje stroškov tiskanja in pošiljanja računov pri vas nisem nikoli naročil, zato nimate nobene pravne podlage, da bi mi to storitev zaračunali, saj jo imate vključeno že v ceno električne energije,

- po 81.členu ZDDV-1 ste kot davčni zavezanec dolžni zagotoviti, da izdate račun za dobavo blaga oz. storitev (v vašem primeru električne energije).


V kolikor mi boste navedeni znesek vseeno zaračunali, vam bom račun zmanjšal za ta znesek.

Lep pozdrav,
_________________________



V vednost : Zveza potrošnikov Slovenije
Frankopanska 5
1000 LJUBLJANA


PRIPOROČENO S POVRATNICO !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Good Guy ::

ja in kva misleš da boš s tem dosegu?

vse se bo prenesl v naslednji mesec(oz boš dobu opomin)

jst pravim da se zarad tistga evra ne splča jebat s tem...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Samson ::

Jaz pa mu dam popolnoma prav. Ce nekdo nekaj prodaja je trgovec, ne glede al je to specerija, racunalniki ali elektrika in podobno. Po temu sodec lahko po novem letu pricakujemo, da za vsak racun ki ga bomo dobili pri najboljsemu sosedu, hoferju ali lidlu dopisana postavka:
- izdaja racuna st. xxxxx 0.50€

Nekako sovpada s temo, right? In naprimer ko bos nekaj pozabu kupit, se vrnes not in se enkrat placas .50€. Ok malce sem povisal ceno tega, ampak se vedno bi nekako bilo v rangu 0.0005€.


Hop cifizelj, pa smo tam!
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Ziga Dolhar ::

Prispevek za čiščenje: 0,1 EUR
Prispevek za parkirni prostop: 3 EUR
Prispevek za klimatizacijo: 1 EUR.

Pri najboljšem sosedu ;-).

Glede na to, da te storitve koristite ne glede na to, ali kaj kupite ali se le sprehodite skozenj, well ... :-)
https://dolhar.si/

šernk ::

nekateri tu bi kar vsako stvar požrli, saj 1€ ni nič. vendar ko bodo drugi ugotovili da to dejansko deluje in se nihče ne pritožuje...bodo začeli še ostali podobno. bomo hodili v trgovine skupinsko, da bi čim več prišparali?

če en evro plačajo štirje pride to 25 centov na enega, no potem se pa v trgovini zmislijo, da se je neka (nam neznana) sestavina papirja podražila za 1% oni pa podražijo izstavo računa na 2€... mi bomo pa ponovno tiho kot ovce
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Samson ::

Kaj ko bi se odjemalci probali dogovoriti in skupinsko v cimvecjem stevilu narediti prehod k drugemu ponudniku. Mislim da bi ena sama vecja ulica ali naselje bilo dovolj elektru stajerske ali ljubljane v razmislek...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

buggybuzz ::

Ali je takšen način zaračunavanja stroškov podjeta (skozi "SVR in DVP") zakonsko upravičen ali ne?

imagodei ::

Samson,

to so lepe pripovedke, pa se ne bo zgodilo. Bi bilo fino, ampak v praksi se bi z ene ulice odločile morda 3 hiše, ostalim se pa ne bo dalo zajebavat s tem.

buggybuzz,

DVP mogoče, SVR je pa zelo vprašanje. Ampak bi bilo fino, če bi kak pravnik povedal svoje mnenje. Mogoče v manj kriptični obliki, kot je to naredil Ziga :)
- Hoc est qui sumus -

Ziga Dolhar ::

Ah, sej jest nism nč pametnga povedal. Sam špekuliral sem, da nam bojo trgovski centri pričel zaračunavat vstopnino :-).
https://dolhar.si/

imagodei ::

Hja, v luči SVR to niti ni tako far fetched... Seveda, kaj pa si predstavljate - pridete v štacuno sredi poletja in se lahko brezplačno hladite... In pozimi, ko prinašate brozgo v štacuno... To je seveda treba zaračunat. A si predstavljate, da elektriko in čistilke plačujemo z naslova dohodka od prodaje?!

Tudi Elektro Gorenjska ne more plačevat svojih računovodkinj z naslova dohodka od prodaje električne energije!

Ampak resno; tlele vas je kar ene par pravnikov, pa noben noče nič povedat :8)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

connel ::

Če bo šlo tako naprej, bomo še pri kazni policistov imeli zraven postavko pisanje pl. naloga + še kaj,...
To kar se grejo elektra je živa svinjarija in odiranje, isto menim za banke pri zaračunavanju vodenja računa, me prav zanima če smo edini v evropi, ki nam to zaračunavajo, v ZDA vem da tega ni, še kakšno ugodnost dobiš, ne pa da bi ti še kaj več zaračunali, tukaj nas pač tepe pomanjkanje kakovostne konkurence, ena sama banka, ki tega ne bi računala, bi imela ogromno novih strank,... Res nekaj hudo smrdi v naši državici,...

Zheegec ::

Connel: Ne,ne - še boljše je to, da ko te bo policaj ustavil in ne bo našel nič takšnega, da bi ti napisal kazen, boš dobil račun:

- storitev skrbi za varnost prometa 3€
- ustavljanje vozila in preverjanje dokumentov 1€
- stroški vodenja računa 1€
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

connel ::

Ja ja, ta je še boljša :D
Uh raje se ne bom smejal, mogoče se bo pa še res nekdo spomnil to.

Ted ::

Če ti oni zaračunajo storitev izdaje računa potem jim lahko pišeš in zahtevaš prenehanje z izvajanjem te storitve. Dodaš lahko, da boš vsak mesec na točno določen datum sam vplačal znesek, po 12 mesecih pa ti naj pošljejo le poračun. Skratka, pišeš jim da si sam pripravljen voditi račun in da je potem nesmiselno da ti to storitev zaračunavajo. Konec koncev je nisi nikoli naročil.
Mah...

wizeazz ::

estoritev elektro primorska.

http://www.elektro-primorska.si/sl-si/g...

krho ::

More Self signed certifikatov, če se že gredo e-podjetništvo, naj vsaj certifikate plačajo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

kmetek ::

Jaz pa podpiram Viceja.

wizeazz ::

tisti, ki ne razumete (kratek horizont), VICE se bori za to med ostalim:

First they came for the Jews
and I did not speak out
because I was not a Jew.
Then they came for the Communists
and I did not speak out
because I was not a Communist.
Then they came for the trade unionists
and I did not speak out
because I was not a trade unionist.
Then they came for me
and there was no one left
to speak out for me.
Pastor Martin Niemöller

Pri plačilu položnice je strošek izdaje položnice + poštnina, ki je najmanj 0,50€ na položnico.
10 položnic na mesec nanese cca 15-20€, na letni ravni vržeš stran okoli 200€. nekateri za to delajo skoraj pol meseca. če pomnožimo z vsemi plačniki položnic v slo.....

BTW: če posreduješ odbirek števca da ti poračunajo presežek ali manko je to plačljiva storitev po novem!
lahko pa preko neta prekontrolirate sami stanje porabe elektrike in po tem izpišete novo položnico ter plačate izračunani znesek. elektru je pomembno stanje € na vašem računu (št. odbirnega mesta).

Krho: se strinjam.
kaj lahko pričakuješ od paradajzkomunističnega podmiznega skupnoskledarskega gospodarstva.

politiki, so vsi univerzalci, danes je astronavt, ju3 je že najboljši ekonomist pojutrišnjem se pa razume na segrevanje ozračja.
mi, navadni ljudje, kamorkoli se obrneš, povsod te jebejo z izkušnjami pa čeprav imaš ogromno znanja, ki si ga pridobil sam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2,2 € za menjavo PIN kode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415314 (5268) crniangeo
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214647 (9791) Alamar
»

Obracun stroskov ogrevanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15823990 (19850) kixs
»

NLB Klik zaračuna znesek po vsakem obisku?

Oddelek: Loža
488957 (4929) mojsterleo
»

Banke dražijo storitve! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14413064 (9547) dimko

Več podobnih tem