» »

Nekaj vprašanj glede driverjov

Nekaj vprašanj glede driverjov

hobbit ::

Pozdravljeni!

Upam da me ne boste zlinčali po dolgem in počez, če taka tema že obstaja. U bližnji prihodnosti nameravam formatirat PC in me zanima, kateri driverjo so dobri za zvočno kartico? Se da kako ugotovit katero zvočno kartico imaš s kakšnim programom al je treba pokukat v kišto? In pa kateri pack kodekov naj si potegnem dol za gledanje filmov.

Lp Hobbit

vbohinc ::

Za katero zvočno gre pogledaš v Device Manager (Upravitelj naprav) - [Start meni -> Zaženi -> vpišeš devmgmt.msc -> stisneš Enter]
Gonilnike za zvočno poiščeš ali na strani proizvajalca zvočne ali pa na strani proizvajalca matične plošče (če je integrirana)
Za namestitev kodekov pa priporočam CCCP - Combined Community Codec Pack

A mi prosim še poveš kako je to sploh povezano s tem da nameravaš formatirati PC ??
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

hobbit ::

hvala ti za te odgovore. Jah potem ko si na novo namestiš sistem je treba poštimat delovanje zvoka, videa interneta itd...mislim da ti to ni ravno novo ane:)

slatka_mala ::

Si bom sposodila tole temo da ne bom na novo pisala - formatirala sem računalnik zdaj pa nimam driverjev za internet oz ethernet. Kje jih lahko dobim oz kako pogledam katere rabim? Prijatelj je rekel da nimam driverjev za mrežno kartico - kako lahko pogledam katero sploh imam? :|:8)

Zgodovina sprememb…

paljer ::

Vsem začetnikom priporočam uporabo Windows Viste, saj le ta reši večino problemov z vsemi driverji prek Windows update. Za mrežno kartico, poglej, če imaš prostostoječo si verjetno dobila Cd z driverji v škatli, če maš integrirano na matično ploščo, pa ustavi CD od matične plošče v pogon in poišči na njem gonilnike.

vbohinc ::

Windows XP prav tako lahko poišče gonilnike preko Windows Update, samo če ni gonilnikov za mrežno tudi internetne povezave ni in ti to čisto nič ne koristi.



slatka_mala če je mrežna kartica integrirana poglej na strani proizvajalca matične plošče , če pa je samostojna pa poglej na strani proizvajalca mrežne. No katera mrežna kartica je pa je napisano na čipu (integrirana) oz. na sami kartici (samostojna) - ponekod je tudi nalepka.

LP
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

zee ::

@homunkulus: Windows XP mi niso se nikoli nasli prav nobenega gonilnika preko Windows Update funkcije. Po instalaciji starejse razlicice gonilnikov za npr. graficno kartico je Windows Update nasel novejso verzijo, ampak to je bilo tudi to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

slatka_mala ::

Spet js težim :P skratka nimam pojma kje imam cd od računalnika *blush* imam pa tole -> http://www.tigerdirect.com/applications...
a mi na osnovi tega lahko poveste kere driverje rabm? *blush* :8)

vbohinc ::

LINK izbereš pač tisti operacijski sistem, ki ga imaš in downloadaš LAN driver. Mrežna je pa drugače Realtek RTL8111B-GR see ya'
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

Revenant ::

VISTA CODEC PACK. Pika. Nič sranja, karkoli klineš, predvaja odlično, tudi DVD-je. In karkoli resnično pomeni karkoli.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

slatka_mala ::

:D:) Naaajlepšaaa Hvala vsem :DDeluje:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev windows XP in gonilnikov - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111727 (1575) PrimoXD
»

LAN driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
9670 (460) Mitch
»

Povezava na internet

Oddelek: Omrežja in internet
9973 (769) amater87
»

Laptop Toshiba in slušalke

Oddelek: Pomoč in nasveti
51128 (1070) SimplD
»

Zelo, zelo cuden problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71667 (1338) #Fr3aKazoiD!

Več podobnih tem