» »

nov ram, novi problemi

nov ram, novi problemi

Flamer ::

Kolega je pred kratim nabavil nov ram, 2x2GB super talent DDR2-800. Sedaj se mu računalnik na random intervale sam resetira. Prej je imel 1x1GB PC667 modul, ki ga ni več v sistemu, in je zadeva delala normalno. Je kdo mogoče imel kdaj podoben problem?

logout ::

Preveriti je treba napetost na RAMih, ce je ta prenizka, se znajo dogajati reseti.

L.p., Kloko

Flamer ::

Na ramih je deklarirana napetost 1.8-2.1, plošča pa ima 1.8, tako da naj to ne bi bil problem.

logout ::

Jaz imam podobne RAMe istega proizvajalca in sem imel tocno ta problem. Ko sem povisal napetost, deluje vse b.p.

L.p., Kloko

TOP ::

Ja 1,8 napetosti je premal če ne navija daj na 1,9 in delalo bo BP.

OZZY ::

Druga možnost je, da v biosu izbere load optimized defoults, kjer se ponastavijo nastavitve rama. Dostikrat je problem pri menjavi, da se bios nastavi na neko vrednost potem pa ne spremeni le-teh ob menjavi drugega rama.
Pa naj nastavi ročno tudi tajminge.

Sicer pa lahko ram preveri z memtestom, če da kako napako. LAhko je tudi defekten ram.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

StratOS ::

Poglej če so ti rami v proizvajalčevem popisu kompatibilne opreme za matično ploščo - slote le te.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Flamer ::

Glede timingov, sem tudi sam najprej pomislil prav na to, ker je brat nekoč dodajal ram, in PC naenkrat začel zmrzovati in podobno. Kot se je izkazalo nov modul ni bil sposoben prebaviti istih nastavitev kot prejšnji.
Problem je, da v navodilih matične plošče GA-M55S-S3 v nastavitvah biosa nikjer ne najdem možnosti nastavljanja timingov na roke.

logout ::

Najprej posodobi BIOS na osnovni plosci, ce se nisi. Nato najprej povisaj napetost na RAMih in testiraj stabilnost. Ko bo zadeva delovala stabilno, se pa igraj s timingi in jih nastavi na optimalne vrednosti.
Ce ne najdes nastavitev za timinge v BIOSu, pomeni, da si slabo bral navodila od osnovne plosce. Ta plosca ima skrit meni za "advanced" nastavitve v BIOSu, do njega prides s kombinacijo tipk CTRL+F1, kar je sicer napisano tudi v navodilih in vsepovsod po forumih.

L.p., Kloko

Flamer ::

Možno, hehe, sej ma tudi moja, sem povsem pozabil :D

logista ::

Probaj v biosu pritisniti "CTRL-F1", obcasno to vklopi "expert mode".

lp,
Slavko

gruntfürmich ::

dajte mi prosim povedat za recimo plato asus.m2n.sli.deluxe ko piše da se naj uporabljajo samo 800MHz ddr2 rami: bi bil problem če butnem gor 1066MHz???
in pa kaj bi se zgodilo če bi mi ti (1066MHz) rami rabili višjo napetost, obstoječi pa manjšo? se da vsak slot posebej korigirat za napetost? in če se ne da, kaj je potem za narediti? in kaj če plata ne podpira tko visokih napetosti, kaj je pol za nardit? ne kupit tak ram?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje rama

Oddelek: Navijanje
172703 (2055) Engineer_SLO
»

Win 7, 4GB Ram, 2 GB usable; pri boot-u zazna 2 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
232364 (2070) Tea Time
»

Geil Black Dragon DDR2 1066 MHz voltaža

Oddelek: Pomoč in nasveti
91075 (845) Krakatao
»

Ko dam rame v dual channel mi jih ne prepozna v dual channelu!!!

Oddelek: Strojna oprema
151293 (772) jureus
»

navijanje RAMa

Oddelek: Navijanje
101250 (962) schurda

Več podobnih tem