» »

Robotski sesalci.

Robotski sesalci.

1 2
3
4

mat xxl ::

WarpedGone je izjavil:

Point ni tole kako dela in čisti,kot ti je mat xxl point je,da dobiš rezervne dele,kot so metlice krtače in podobno,ker moraš menjat,ker se izrabijo.

Ne vem kaj vi počnete s temi sesalci ampak js svojega CleanMate ganjam vsaj enkrat tedensko, včasih tudi dvakrat al pa dvakrat en za drugim.
Ko laufa, laufa cca dobro uro. Še vedno prva krtača in prvi filter, dobro leto in pol. V rezervi imam še dva čisto nov filtra, ki sta bila že priložena. Spodnja glavna krtača ne kaže nobene obrabe, stranska metlica je mal kilava že ampak še vedno služi namenu - pobiranje večjih smetk v kotu. Tle je itak plan, da ko bo tole crknilo, si bo naredu lastno stransko metlico. Al pa bil brez nje. Opazne razlike v kvaliteti pometanja ne bo.


Pa kaj ga tako hraniš.... Roomba pri meni služi vsak dan, resnično pa najmanj 6 x tedensko po slabi 2 uri, da očisti celo stanovanje in dlakice za mojo kužico ..., Scooba pa pomiva 1 x tedensko, vendar takrat po 3 - 4 runde eno za drugo, da vse poriba ...

Smisel roobotov, pa ni važna firma, je, da deluje vsak dan, da je vaš suženj in vam služi, pa naj samo pobira malenkostne smetke ali pa polira parket ....... Ja prav ste prebrali imam parket lakiran v visokem sijaju in od kar ga robot obdeluje se "šajna" vsak dan bolj !

Torej pošljite svoje sužnje, ki niso bili poceni, v delo vsak dan, naj vam služijo..., ne pa , da jih gledate ........seveda pa jim v zameno privoščite dnevno hitro čiščenje, enkrat tedensko detaljno čiščenje ( tudi krtače, ležeji, senzorji...) in enkrat na 6 -10 mesecev zelo detaljno čiščenje, ko se razdrejo in očistijo tudi posamezni moduli pred vsem krtačni pri zobnikih !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

WarpedGone ::

Neč ga ne hramim, samo štirinožnih žverc še nimam zato tedensko pometanje zadostuje. Ko bo, bo tudi sesalec mal bol 'obremenjen'.
Sm že reku, moti me hrupnost, zato se ne sprehaja naokrog nonstop.
Tisti timer, da se samodejno sproži, ko me ni doma, pa ni vreden dodatnih 200 EUR.
Zbogom in hvala za vse ribe

Maximus ::

@WarpedOne, ko greš zjutraj na šiht klikneš gumb za čiščenje in vse opravi ko te ni doma :)

Kiborg ::

Tako že pred nekaj meseci sem potem zamenjal bateriji in sesalec je potem spet delal kot nov, do pred nedavnim, ko je sredi sesanja nehal delati in je javil napako številka 7 (napaka v odbijaču). Poslal sem ga na servis kjer so mi sporočili da me bo menjava odbijača stala 270 €. To se mi zdi preveč in sedaj razmišljam o nakupu novega robota, mogoče iRobot? Kaj predlagate? Ima kdo robota že več kot dve leti, pa še deluje? Kateri res dobro sesajo?

roli ::

Pri nas imamo Roombo 555 sedaj že skoraj eno leto in zaenkrat ne daje nobenih znakov, da bi bilo kaj narobe. Pa tudi deli za roombo niso ravno kaj dragi - bumber, ki si ga omenjal za roombo stane 35EUR: http://www.robotshop.com/eu/roomba-500-...
http://www.r00li.com

mat xxl ::

Kiborg poslal sem ti ZS. Sicer ker sam popravljam za hoby tele robotke (vse od Irobota druge raje ne) ti povem, da 7 beepov ni napaka odbijača, morda je bilo 9 piskov, Warped one, tole, kar si dal link je le plastičen odbijač z senzorjem za parking na dockig station, verjetno je bilo mišljeno ali da so odleteli senzorji za postopno približevanje oviri, ali senzorji proti padcu, najverjetneje, pa kar bumper senzorji možno pa tudi, da rabi le čiščenje....., vendar v nobenem primeru cena delov ali popravila ne mora biti niti približno taka, razen, če ga je strela zadela, potem pa ! Imam pa vse dele, tudi baterije če boš želel me kontaktiraj, sicer ti pa odkupim robota v okvari ...ali tudi prodam kakega brezhibnega ..... vse variante več pa na PM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

msjr ::

Kiborg je izjavil:

Ima kdo robota že več kot dve leti, pa še deluje? Kateri res dobro sesajo?


Moj še deluje, še vedno imam o njem tole mnenje: http://slo-tech.com/forum/t333390/p3210...

Pa daljinc je super, predvsem zjutraj, ko se mi ne da preveč premikat.

mat xxl ::

Jaz imam Roombo 4000 ki deluje od leta 2005 to je 7 let je pa zamenjana baterija in eno 530 ko staro 5 let in eno 581 staro dobri dve leti . Vse deluje, ne rečem, da kdaj ne rabijo malo čiščenja .... ali servisiranja ...samo to deluje....če je le vzdrževan

Mesar ::

Jaz sem mel dva taka sesalca, ker sem upal, da bosta dva delo opravila hitreje - ampak nista, zgodilo se je nekaj neverjetnega (ne nista se sparla), zaletavala sta se tako dolgo, da sta bla na koncu oba hin.
Your turn to burn!

koyotee ::

Mesar je izjavil:

Jaz sem mel dva taka sesalca, ker sem upal, da bosta dva delo opravila hitreje - ampak nista, zgodilo se je nekaj neverjetnega (ne nista se sparla), zaletavala sta se tako dolgo, da sta bla na koncu oba hin.

a lah še mal večje debilizme napišeš?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

Si me nasmejal.... res gre za debilizem... vsekakor pa imaš srečo, da se ti hiša ni podrla od tako rušilnega robo cunamija .....

Kiborg ::

Ali ima kdo Kärcher RC3000? Kako se kaj obnese? Na testih je zelo dobro ocenjen.

mat xxl ::

Jaz sem ga imel na testu ene 14 dni, ko sem ga popravljal.... zanimiva zadeva, zelo dovršena, žal se pa ob okvarah, ko je izven garancije zgroziš nad cenami delov, ker pa tudi razširjen ni, prav zaprav zelo redek, pa tudi rabljenih ni...... Sicer ima sistem, praznenja koša... samo napram Roombi je zadeva zelo glomazna....če mene osebno vprašaš, pa sem testiral že vse od noname , do Karcherja je Roomba zakon !

Gremio ::

Zdravo!

Imam namen kupit tole zadevo http://www.mimovrste.com/artikel/332000... pa me zanima Vaše mnenje oz.izkušnje z njim.

Hvala vnaprej za info!

Mesar ::

Tega ne kupuj ker se rad zaletava. Sem imel enega podobnega pa se je tako dolgo zaletaval v steno, da je lepega dne razpadel.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()

Gremio ::

Hvala za info,fajn je ker je opoceni..je pa res kolikor dnarja tolk muske.
Do 200€ se najde kaj uporabnega?

Okapi ::

Jaz mesarju ne bi verjel na besedo. Zdaj je pogruntal drug način za trolanje.

O.

TOP ::

Ja Mesar ima pa res čudne zgodbe.Očitno se robotski sesalci sam zaletavajo sesajo pa ne.

Mesar ::

Ah dajta fanta, dajta se malo zresnit.
Your turn to burn!

mat xxl ::

Tale sesalec Sencor ima Mesar žal kar prav, žal ni vreden tega denarja, vsekakor bolje rabljeno Roombo kupiti ! Sam malo za hoby popravljam Roombe pa tudi že enega Sencorja, tudi Bralkota sem imel na testih, pa so nekako tako, kot Roombe 1 ali 2 generacije ....... skratka kolikor denarja toliko muzike !

gregor ::

da ne odpiram nove teme....

kaj priporočate sedaj za ceno cca 200 eur?

hvala

LP

mihec87 ::

Za 200eur če mene vprašaš cleanmate..

mat xxl ::

Rabljeno Roombo 530

gregor ::

mihec87 je izjavil:

Za 200eur če mene vprašaš cleanmate..


hvala, kje pa se dobi najceneje?

hvala

LP

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

boss-tech ::

No da povem kakšen sesalec imam jaz, da vidim če kdo ugane :)

- avtomatsko polnjenje
- dokaj majhna poraba
- sesanje na ukaz
- možnost sesanja samo določenih tipov "smeti"
- avtomatsko izpraznjevanje
- nekaj izpustov v ozračje
- ko ga čistim, gre kar v bano
- po sesanju gre na svoj prostor
- počisti tudi stole, načelamo tudi mizo in pulte (brez posredovanja uporabnika)
- v glavnem vse na ukaz

:D
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

boss-tech je izjavil:

No da povem kakšen sesalec imam jaz, da vidim če kdo ugane :)

- avtomatsko polnjenje
- dokaj majhna poraba
- sesanje na ukaz
- možnost sesanja samo določenih tipov "smeti"
- avtomatsko izpraznjevanje
- nekaj izpustov v ozračje
- ko ga čistim, gre kar v bano
- po sesanju gre na svoj prostor
- počisti tudi stole, načelamo tudi mizo in pulte (brez posredovanja uporabnika)
- v glavnem vse na ukaz

:D

Če med specifikacijami ne bi navedel majhne porabe, bi rekel, da babo opisuješ...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

boss-tech ::

Ni, ampak študiraš v pravo smer :)
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

zee ::

@francek1: mularija?

on topic:
Nakup katerega robotskega sesalca priporocate? Cena ni ovira, pomembno je, da je z njim cimmanj dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

gregor ::

če cene ni ovira potem verjetno irobot roomba ipd...
LP

boss-tech ::

No sicer bolj za šalo, ampak nekaj resnice pa je v tem :)

Moj sesalec:
 sesalec

sesalec

http://tovornik.info

c00L3r ::

Kako pa se kaj ti iROBOT sesalce obnesejo, ko je treba it iz parketa na preprogo? "Skoči" gor brez težav?

roli ::

Jaz nimam glede tega nobenih težav. Gre čisto normalno iz tepiha na parket in obratno. Pa tudi čez rob med sobami na tleh gre brez težav.
http://www.r00li.com

mihec87 ::

Med specifikacijami imajo napisano koliko je lahko max razlika..

c00L3r ::

mihec87 ali ne piše ali pa sem slep. Gledam pa najcenejši model od iROBOT:
mimovrste iROBOT Roomba 521
uradna spletna stran iROBOT Roomba 521

BadWolf ::

tehle roomb je kot listja in trave
katero se priporoča za povprečno družino s 4 člani in z igračami nastlano otroško sobo

darkolord ::

A je že kšn tak sesalc k spleza čez pragove?

mat xxl ::

BadWolf : Za nastlano bo malo ???, ker ni dobro, da kaj požre ...... sicer pa zavisi od podlage, kvadrature , št prostorov in zapletenosti preodov med njimi.

darkolord : Je že 5 let Roomba spleza čez pragove do 2 cm .

BadWolf ::

dobr, otroško bo treba zapret očitno :D
recimo ene 60 kvadratov površine, ki se bo čistila, parket, mogoče kak tepih, ampak bolj ne, zapletenost prehodov... nč posebnega, brez pragov, robov
imamo (še) mačko

nitro2 ::

BadWolf je izjavil:

dobr, otroško bo treba zapret očitno :D
recimo ene 60 kvadratov površine, ki se bo čistila, parket, mogoče kak tepih, ampak bolj ne, zapletenost prehodov... nč posebnega, brez pragov, robov
imamo (še) mačko


zdravo
mi smo prejšnji teden dobili tegale
http://www.comtech.de/iRobot-Roomba-555...
zaenkrat zelo zadovoljni dober počisti pa hiter je...gre tudi čez pragove cca 2 cm visoki

tale ja pa namenjen za lastnike mačk ali psov
http://www.comtech.de/iRobot-Roomba-564...

mat xxl ::

Nitro vsekakor si dober, da že po tednu upaš dajati nasvete ....?

Tista varianta za mačke je BZ, ker gre za klasično Roombo brez sesalca, torej pobere samo, kar z krtačami, zato pa ima večji prostor....., ker notri ni sesalca, navadno je priložen tudi košek z sesalcem in ima tak PET 2 koška priložena, boljša varianta je AeroVac košek za te namene.

BadWolf, to kar ti iščeš bo vsak dober torej od 520 ali 530 modela dalje. Imam pa tudi jaz kakega rabljenega obnovljenega, če bi koga zanimalo jasno po primerni ceni.

c00L3r ::

Ta PET različica za lastnike psov/mačk nima sesalca? 8-O

nitro2 ::

c00L3r je izjavil:

Ta PET različica za lastnike psov/mačk nima sesalca? 8-O


seveda ima sesalec

http://www.irobot.com/uk/product.aspx?i...

c00L3r ::

mat xxl me je malo zavedel. Torej v čem je zdaj razlika med PET verzijo in navadno? Dejansko boljše pobere dlake?

mat xxl ::

Čista reklama v predhodnem postu, sicer je že tako ali tako vse napisano na strani uvoznika, če pa ponujate za forumaše recimo - 10% na najnižje cene na www. straneh robotov uvoženih preko slovenskega uvoznika z 2 letno garancijo, potem vas bomo pa sprejeli z odprtimi rokami ....


In še odgovor predhodniku... razlika v PET modelih je samo v košku, noben drug del ni nič drugačen in sicer original košek sesa tudi z tal, Pet verzije in tudi druge pa imajo košek AeroVac, katerega lahko dokupite tudi za kateri koli sesalec 500 serije in stane 40 eur, razlika pa je, da ta košek nič ne sesa z tal, pač pa le, kar robot dvigne in morda se tu manj dlak prime na krtače. Moje osebno mnenje je, da se stari standard košek na določenih pred vsem gladkih podlagah izkaže celo bolje od AeroVaca, če pa je svinarije res veliko ali pa tapisom, bo pa boljši AeroVac.

Pyr0Beast ::

Za 50€ dobiš en ponaredek v eurospinu.

Glede na delovanje - romba ni kaj pretirano bolj inteligentna

Če imate alergije ga ne kupovati - je metla/brisača še vedno boljša

Ves posesani prah zmeče v luft
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fr4nc ::

Pyr0Beast je izjavil:


Ves posesani prah zmeče v luft

In kaj maš pol od tega? Itak nazaj na tla pade 8-O!?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

BadWolf ::

no mi smo kupili roombo 564 pet in smo zaenkrat zelo zadovoljni. Edin mal ma težav z dockanjem, ker poriva dock pred sabo - ga bo treba nekam prilepit/fiksirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadWolf ()

joze67 ::

Mi smo pa kupili nov epih in sedaj reva (434 PET) ne zna zlesti nanj. Če pa začne na njemu, pa tudi ni srečna. Ker pa je njena naloga, da pobira pasje dlake (za spuščanje teh je zadolžena naša psička), bom verjetno moral v akcijo onesposabljanja senzorjev za rob.:(

mat xxl ::

joze67 je izjavil:

Mi smo pa kupili nov epih in sedaj reva (434 PET) ne zna zlesti nanj. Če pa začne na njemu, pa tudi ni srečna. Ker pa je njena naloga, da pobira pasje dlake (za spuščanje teh je zadolžena naša psička), bom verjetno moral v akcijo onesposabljanja senzorjev za rob.:(


Ali je tepih delno ČRN ???
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Učinkovito in hitro pomivanje tal, kaj kupiti?

Oddelek: Loža
1412764 (12091) brodul
»

Sesalec - nateg (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20097790 (35666)          

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143644 (63326) perci
»

Kaj dejansko pomaga proti prahu ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113049 (10971) m0LN4r

Več podobnih tem