» »

Mobitelov instant internet

Mobitelov instant internet

arag0n ::

Zanima me kaksno je vase mnenje o mobitelovi ponudbi za instant internet za 29 eurov naročnine na mesec. Internet dostop je neomejen in ni nikakrsnega limita kolko lahko poberes. Zanimajo me vase izkusnje in kaj mi vi predlagate, jst bi ga sicer uporabljal za igranje online iger (WOW,Warhammer,Lineage).

T-h-o-r ::

jaz imam to sedaj že 2 meseca in je super, ni večjih težav, dela, tako kot mora

tudi torrentov ni problem poganjat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bobby ::

ping je relativno vidok (200ms) ne vem če je to ok za igzanje online iger?
drugaše je pa 29€ na obstoječi paket, če ga pa nimaš je pa še + naročnna.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ice-Heki ::

@bobby: 29€ je naročnina, ki vsebuje neomejen prenos podatkov. Reče se ji pa Instant Internet Unlimited paket - poleg neomejenega prenosa podatkov lahko še pošiljaš SMSje, ki jih seveda doplačaš. Klicati ne moreš.

Tako da ne vem, od kje ti ideja, da bi poleg 29 € rabil plačat še neko naročnino?

T-h-o-r ::

ni treba naročnine, ker jaz tudi nimam mobitel telefona

samo 29€ plačaš, pa prvi mesec še priključnino

pa ping ni tako visok, igram cod 2 in se giblje okrog 60
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

arag0n ::

Sem iz centra Kopra in kokr pravijo na mobitelu je vec kot 90 % pokritost cele Slovenije s tem internetom. Hocem povedat kaj ni ping odvisen kje uporabljas ta internet (od lokacije) npr. v kakem selu bo slabse lovilo kot v mestu, al je za vso Slovenijo isto da majo vsi enak ping zmeraj?

T-h-o-r ::

ja odvisno je ali ti lovi hdspa, umts ali samo gsm :)

pa v centru kopra ne bo težav

in v centru kopra ne bo težav s tem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Revenant ::

Hm hm, kakorkoli gledaš in kakorkoli oglašujejo, ni logike da bi bil takše vrste internet namenjen za igrce. Dela že, jasno, a pingi so popolnoma druga stvar, streljačine odpadejo. Takšen internet je za surf, pa torrente. Pa signal more biti močan (oddaljene vasi in bunkerji pod zemljo odpadejo). A sam ga nebi imel tudi zaradi signala. Če so škodljivi mobiteli..., hmm, retorično vprašanje:)
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

T-h-o-r ::

jaz ti ravno pravim da cod2 mp normalno laufa
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

strictom ::

200ms pinga je še sprejemljivo za igranje MMOjev.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

dronyx ::

Jaz imam to doma za dostop do interneta že približno pol leta in so občutki mešani. Sem sicer od GSM bazne postaje samo kake 100 metrov, ampak več kot 1500 kbs se ne uspe povezati nikdar. Še večji problem pa je ta, da hitrost ni predvidljiva. Včasih dela recimo tudi s samo 300 kbs. Igram prek mreže tudi igre, ampak spet so pingi odvisni od stanja. Recimo na COD slovenskem strežniku imam presenetljivo soliden ping (okrog 80), ampak ko pa se pojavijo težave, pa začne izgubljati povezavo, ping skače tja do 300 ms, skratka lahko narediš samo logout. Ni pa po moje res, da je instant internet za streljačine čisto neprimeren. Če bi bilo to res, potem ne bi bil tako visoko na lestvici top players enega od COD2 strežnikov (dostop je samo mobitelov Instant internet). Drži pa, da si včasih proti kakšni optiki v velikem hendikepu, samo saj ne igramo za denar.

Drugače je pa moje mnenje, da je Instant internet čudovit za tiste, ki potrebujejo mobilni dostop (recimo prenosniki), za ostale pa samo, če res ni druge možnosti. Za ta denar namreč dobiš že trojčke, ne samo internet, poleg tega je težko to uporabljati za domače omrežje, da bi več računalnikov uporabljajo to povezavo hkrati (na blogu sem sicer pisal o tem, kako se da narediti tudi to, možno pa da obstajajo že routerji, ki direktno podpirajo UMTS vmesnike).

Mimogrede, šele zadnjič sem opazil, da lahko iz UMTS vmesnika (recimo modema) pošiljam tudi SMS sporočila, ki so očitno všteta v ceno 29 €. naravnost idealno za kakšno aplikacijo, ki masovno pošilja reklame ali kaj takega. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instant internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
192269 (1210) hojnikb
»

Problemi z modemom

Oddelek: Omrežja in internet
221086 (929) Spajky
»

USB MODEM 3G problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9981 (777) nuclear
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192681 (2338) jerriho
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462871 (1995) Pesimist

Več podobnih tem