» »

Vrednost prenosnika ?

Vrednost prenosnika ?

AngelOfDeath ::

Dell Vostro A860(ja Siolova zadeva)
15,4 widescreen
2410 dual core
1GB(3GB) rama (v oklepaju zato ker še bo prišel poleg)
120GB disk
DVD RW
Windows Vista basic
W-lan
Modrizob
...


?
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

star je 1 dan. Torej še je pod garancijo.


Še vedno čakam na kakšno oceno :(
edit: Slovnica

Hardstyle ::

250-300€.

ivostra ::

za 250€ pa bi ga tudi jaz kupil
8-)

mtosev ::

220eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AngelOfDeath ::

Glede na to da so v trgovini podobni 500+ € me prav presenečajo vaše cene :)
edit: Slovnica

Pyr0Beast ::

Odbij 30% cene od novega pa vidis, koliko stane. 350E za rabljenega, nic vec ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan01 ::

V nemčiji in avstriji jih prodajajo pod 300€!

AngelOfDeath ::

link ?

V avstriji sem jih preko gajca našel za 520+ €
V nemčiji pa še nisem gledal....
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Odbij 30% cene od novega pa vidis, koliko stane. 350E za rabljenega, nic vec ...


Ta je novi. Še folija je gor. Nikjer nisem rekel da ga bom prodal. Zanima me samo vrednost :)
edit: Slovnica

Pyr0Beast ::

Vseeno, 30% cena pade takoj, ko ga prineses iz trgovine :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan01 ::

Ups sem se zmotil(gledal napačen model). Torej cena novega je 349€ na dellovi strani. Kaj pa si pričakoval?!

AngelOfDeath ::

Če je starejši pa pol cena narašča po vašem ?
Vsaj koliko gledam cene drugih računalnikov tukaj gori :P
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Ups sem se zmotil(gledal napačen model). Torej cena novega je 349€ na dellovi strani. Kaj pa si pričakoval?!



link ?
jaz sem ga na dellovi strani gledal za malo višjo ceno.

dodal:

Aha vidim da ti Nemščina dela probleme in branje tud.

Btw na nemški Dell strani ga sploh ni... Pa tudi tisti ko je je cca 470€... Je pa slabši od tega, kot ga imam jaz...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

Vseeno, 30% cena pade takoj, ko ga prineses iz trgovine :)


Aha potemtakem kupim novi avto ga zavarujem in ko ga čez 1 dan razbijem dobim 30% manj za njega ?
Kupim novi prenosnik ga zavarujem in mi ga čez teden ukradejo. Od zavarovalnice pa po tvojem dobim 30% manj, kot sem dal za njega ?

Glede na to da si zadovoljen z takšno rešitvijo, sklepam da te imajo zavarovalnice precej rade.


Jaz poleg nisem dobil računa, ampak samo garancijski list. Torej moram vedet vrednost prenosnika če ga hočem zavarovat ? Po pogodbi je kao vreden 599€. Vendar me zanima če ta cena zdrži, ko pride do piz***

Je to res tako težko odgovorit :S
edit: Slovnica

Utk ::

A ni tako, da prvo leto dobiš kao za vrednost novega, tudi če ni? Pol bi blo tistih 599. Čez eno leto pa res ne bo več kaj dost vreden.

AngelOfDeath ::

To bi tudi jaz rad vedel, ker na pogodbi je napisano samo: prenosni računalnik v vrednosti 599€

Nobenega modela, oznake, nič.

Sem pa končno staknil 2 trgovini , ki ga imata: V Rusiji 500€, v Romuniji pa cca 600€. Tako da bo to kar veljavna cena.
edit: Slovnica

Hardstyle ::

Glede na to da so v trgovini podobni 500+ € me prav presenečajo vaše cene :)


Tiste podobne za 500€ kopujejo taki, ko grejov bigbang pa vidijo u madona je poceni pa ga vzamejo brez da bi pregledali ostalo ponudbo. HP 6735 poje tvojega siolčka.

Če pa ga zavaruješ pa pač napiši ceno 1000€ pa mir. Čez mesec dni pa ga fukni dol pa je :)

AngelOfDeath ::

Verjamem da ga poje, saj je tudi 2x dražji :P

Zakaj bi plačeval zavarovanje za 1000€ če prenosnik ni toliko vreden.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Še enkrat poglej pod edllovi strani!. Se mi ne da isakt za nemčijo, zato akr prvi link za anglijo link...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Sandokane ::

Mah jst ga za tak denar zihr nebi prodau......pa če ga mam namest prenosnega dvd predvajalnika in ga uporabim samo na dopustu.....Moje mnenje.....pa tud nič mu ne manjka......čeprou mamo ene brihtne k praujo da je ta dell krš......

AngelOfDeath ::

Še enkrat poglej pod edllovi strani!. Se mi ne da isakt za nemčijo, zato akr prvi link za anglijo link...



Prosim da greš spet v osnovno šolo da te naučijo brat.

Hvala
edit: Slovnica

jan01 ::

Dej spokaj iz foruma! Pač včasih se zatipkam

Za tvoj ego, da se boš bolje počutil: tvoj prenosnik je vreden 599€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

marnit ::

Prodal ga boš pa kvječemu za 200evr. Lahko sam poskusiš na bolhi.

AngelOfDeath ::

Dej spokaj iz foruma! Pač včasih se zatipkam

Za tvoj ego, da se boš bolje počutil: tvoj prenosnik je vreden 599€.



Nisem mislil pravopisnih napak :P

Dal sem ti specifikacije, ti pa si prelen da bi jih prebral in daš prvi link iz dell-a, ki ti pride pod roko...
Sem ti napisal da nista ista. Poleg tega so tam cene brez davkov in poštnine... Samo si enostavno prelen da bi bral, kaj imajo poleg napisano.
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Prodal ga boš pa kvječemu za 200evr. Lahko sam poskusiš na bolhi.



Glede na to da so se Siolovi Celeroni prodajali za 350-400€. Ne vem zakaj jaz svojega tud nebi za tolko ;)
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

http://geizhals.at/?cat=nb15w;sort=p&xf...


Vidim da so res čisto poceni podobne zadeve...

Aha na ceneje.si so celo zastojn...

http://www.ceneje.si/prenosniki-do-17-z...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Hardstyle ::

HP 6735s od kod tebi, da je 2x dražji? Mogoče si mislil 2x boljši?

Sprijazni se da je tisti laptop jajca in, da ni vreden 500€ pa če gledaš ne vem s katerega zornega kota. Sicer nevem kako sklepaš pogodbe ampak ponavadi je zmeraj poleg račun, tudi če ga vzameš na obroke (kar si ga moral) in tam je naveden končni znesek, če tega nimaš idi na Siol pa ga zahtevaj.

Pa ko si napisal, da misliš nadgradit na 3GB rama, to sploh nima veze ker je 2GB rama že smešno poceni (no name) če pa misliš vstavit plošček kake vrei firme pa kar izvoli, rami bojo meli 40% vrednost laptopa :)

Icematxyz ::

No prenosnik resnici na ljubo ni tako "brez cene". Sam sem mislil najprej da gre za kakšno varianto OLPC ali EEE. Tisto res ni vredno niti da bi bilo darilo.

Iz linka ko sem ga podal dva posta višje:
http://www.dell.com/content/products/pr...

Pa je lepo razvidno, da prenosnik je nekaj vreden. Nevem pa, če ima siol še kakšen prenosnik v akciji? Ali ga je pred kratkim imel. Ker tisto pa je prvi link ko sem vrgel v google dalo opis "laptop for emerging countries".

Ampak ta Dell koliko je razvidno z omenjenega linka to vsekakor ni.

Tako da 350 do 400 evrov ker je popolnoma nov bi mogel za to dobiti kadarkoli. Za 100 evrov pa na bolhi ne dobiš niti 500 mhz prenosnika z 128 mb rama in počenim zaslonom. Če slučajno niste na tekočem. ;)

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Za 100 evrov pa na bolhi ne dobiš niti 500 mhz prenosnika z 128 mb rama in počenim zaslonom. Če slučajno niste na tekočem. ;)
130E, p3 1.133GHz, 15.4, 40G, 512M, 2 opticna pogona, 1.5h baterija :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Sam stojim za tem, da če je prenosnik popolnoma nov, da je vreden 350 evrov. Brez da bi se kupec ali prodajalec počutila opeharjena. V tem rangu boljšega neboš dobil.

Še argument:

http://www.ceneje.si/prenosniki-do-17-z...

In še eden argument. Prenosniki z dual core procesorji se začnejo v Sloveniji prodajati pri ceni:

http://www.ceneje.si/prenosniki-do-17-z...

Tako da ja kot sem rekel. 350 - 400 evrov je realnost!

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

HP 6735s od kod tebi, da je 2x dražji? Mogoče si mislil 2x boljši?

Sprijazni se da je tisti laptop jajca in, da ni vreden 500€ pa če gledaš ne vem s katerega zornega kota. Sicer nevem kako sklepaš pogodbe ampak ponavadi je zmeraj poleg račun, tudi če ga vzameš na obroke (kar si ga moral) in tam je naveden končni znesek, če tega nimaš idi na Siol pa ga zahtevaj.

Pa ko si napisal, da misliš nadgradit na 3GB rama, to sploh nima veze ker je 2GB rama že smešno poceni (no name) če pa misliš vstavit plošček kake vrei firme pa kar izvoli, rami bojo meli 40% vrednost laptopa :)


+
http://www.ceneje.si/microsoft-windows-...

+
dodatna baterija


Btw. ko sem nazadnje imel prenosnika z AMD-jem doma je bil:
-glasen
-grel se je (bil je eden od turionov)



Nimam računa...
"Ni bil na obroke".
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Sam stojim za tem, da če je prenosnik popolnoma nov, da je vreden 350 evrov. Brez da bi se kupec ali prodajalec počutila opeharjena. V tem rangu boljšega neboš dobil.

Še argument:

http://www.ceneje.si/prenosniki-do-17-z...

In še eden argument. Prenosniki z dual core procesorji se začnejo v Sloveniji prodajati pri ceni:

http://www.ceneje.si/prenosniki-do-17-z...

Tako da ja kot sem rekel. 350 - 400 evrov je realnost!



Hvala, končno en pameten argument.
edit: Slovnica

Hardstyle ::

Linux? In zakaj dodatna baterija?

Ni glasen in se ne greje.

Sem sklepal, da si ga vzel na obroke pri siolu oz. ko so meli tisto akcijo za par € na mesec. Če računa nimaš pa ga lahko zahtevaš.

AngelOfDeath ::

Nisem ga vzel na obroke :)

Na njem mora biti win OS. Xp Pro ali pa katera od Vist... Z linuxom sem osebno zaključil.
Sklepam da baterija ne drži dolgo ?

Na mojem zdrži cca 3ure gledanja navadnega div-xa. Za brskanje po spletu pa okrog 4.
edit: Slovnica

kitewing ::

Čemu je namenjena ta tema? Hvaljenju, da imaš nov prenosnik?

AngelOfDeath ::

Čemu je namenjena ta tema? Hvaljenju, da imaš nov prenosnik?



Na začetku me je zanimalo, koliko je vreden prenosnik... Sicer pa to menda piše v 1 postu ali ?

Ko zdaj berem vse skupaj bi rekel da je namenjena otrokom, ki mislijo da poznajo računalniški svet, saj podobno je v temi z "sosedom". Razen par izjem, ki se spoznajo na to kako zadeve stojijo.

Kaj si pa naj drugega mislim ?
Od 10 sodelujočih so samo 3 povedali mnenje z argumenti. Ostali pa ali ne znajo brat ali pa kaj drugega. In mi samo spamajo po temi, vključno z tabo.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Ce cs, ga lahko na bolho das za 800 EUR pa ga se vedno ne bo noben vzel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AngelOfDeath ::

Moderatorje prosim da se tema zaklene, ker se ne mislim spuščat tako nizko, kot nekateri uporabniki tukaj. Na njihovem levelu me zaradi izkušenj ziher premagajo.
edit: Slovnica

Icematxyz ::

Evo vrjetno ste imeli v mislih tega z celeronom in ne dual corom iz te teme ko ste v glavi premlevali o tem koliko je vreden:

Dell 500

Je pa kljub temu:

Povezava

Res tudi to:

Povezava

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni prenosnik? Kje kupiti.

Oddelek: Kaj kupiti
57197 (4952) eziga
»

AMD: Netbooki bodo izumrli

Oddelek: Novice / Procesorji
425940 (4140) FireSnake
»

Kateri prenosnik - želje so take: (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637960 (6645) billy
»

Notebook Toshiba L350D-10V (Metro) - Kakšen se vam zdi?

Oddelek: Kaj kupiti
132647 (2115) Someone3
»

Na kaj pazit če kupuješ rabljen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
305744 (4923) Silvo

Več podobnih tem