» »

Ubuntu še ne prinaša dobička

1 2
3
4

pecorin ::

Očitno je Novell moral prositi Microsoft, da so zraven svojega produkta poturili še Linuxe, ker jih drugače ne znajo prodati (čeprav so "prosti", kako čudno?).


kolikor je meni znano, je microsoft novellu placal precej denarja, da lahko prodaja njihov linux.
300mil$ ce se dobro spomnim...

Brane2 ::

Meni osebno Ubuntu ni všeč, ker je nespoliran.

Vse lepo in prav, dokler hodiš po uhojenih poteh, kjer se giblje tipični uporabnik.
Ko pa enkrat zaviješ s prometne poti in si zaželiš kaj majčkeno bolj eksotičnega z menija, se pa stvari zapletejo.

Od tako velikega distroja bi pa ja pričakoval da vse dela kot bi moralo.

Sam ne bi imel problema s plačevanjem kakega drobiža za support etc, če bis tvar zadovoljevala moje potrebe.

IMHO tu leži vzrok neprofitabilnosti Ubuntuja. Če hočeš biti cenejši od M$ za primerljivo ponudbo, moraš biti učinkovitejši pri lepljenju in poliranju kockic GNU/Linux mozaika. Ni zadosti da se zanašaš na to da so kocke pač zastonj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::

Točno tako, in vsak, ki je kdaj delal kakšen bolj zapleten program dobro ve, da je zaključno poliranje kockic tisto, ki vzame največ časa in naredi nek program dober ali zanič.

Daedalus ::

Vse lepo in prav, dokler hodiš po uhojenih poteh, kjer se giblje tipični uporabnik.
Ko pa enkrat zaviješ s prometne poti in si zaželiš kaj majčkeno bolj eksotičnega z menija, se pa stvari zapletejo.


Če veš, kako so zadeve poštimane pod havbo, ni problema. Če ne veš, se boš pa zapletal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Če zadeve poznaš, ubuntuja ne rabiš.

Če pa ga imaš, ga ne boš pripravljen plačevat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

Če zadeve poznaš, ubuntuja ne rabiš.


Aja? Utemelji.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

KEr v tem primeru ni tako zelo drugačen od pravzaprav ketergakoli drugega distroja.

Vključno z Gentoojem.

Spomnim se, da sem se matral s spravljanjem in tweakenjem Gentooja na tamalo VIA-C3 plato.
Bilo je kup problemov, pa se je nekdo spomnil in prinesel Ubuntuja, ki da "dela iz prve".

Ja, mogoče za totalka povprečen stroj z default inštalacijo.

Na našem stroju se je stvar sicer resda inštalirala "u tren oka" ampak kup stvari na njej ni delalo, oziroma vsaj ne tako kot bi morale. In vseh teh problemov nismo rešili. Kolega, ki je privlekel Ubuntu plošček je obupal, jaz pa nisem poznal distroja toliko, da bi šel kopat sam.

Za take izkušnje pa res nisem pripravljen plačevat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Poldi112 ::

V bistvu je precej drugačen od Gentoo-ja vsaj v tem da ne čakaš 1 dan da se update-a, ter da je bolj toleranten do update-ov 1x letno.

Ravno ta binarni dostop mi je bil kaplja čez rob, ko sem imel problem in sem moral čakati da se mi apache skompajla. In me je kar nekaj ljudi čakalo, ker niso mogli delati.

Gentoo se mi zdi zadnje čase rahlo šepa. Preveč stvari se jim lomi v emerge.

Tako da meni je Kubuntu kar neke vrste odrešenje zadnje leto.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Brane2 ::

Ne mislim sedaj razpravljat o Ubuntu vs Gentoo problematiki.

Hočem le reči, da stvar ne daje vsega tega, kar pogrešam pri Gentooju in da je zato vsaj jaz ne mislim plačevat.

Kar pa se updatega Gentooja tiče, se mislim da vsaj mirrorji sinhronizirajo na vsakih 15 minut.

Se mi je že zgodilo, da je bila kaka večja zamuda za neke pakete, pa sem si pomagal sam.

Updateal sem obstoječi ebuild, potegnil dol source, poštimal da je delalo in postal bug na gentoo.org.
Tako sem si uštimal novi gcc-4.3.2 veliko preden se je pojavil v Gentoo drevesu.
Enako velaj za tistih parkrat, ko jw wine zamujal, pa še kaj.

Pri Gentooju je tako,d a brez komunikacije s supportom preko bug infrastrukture ni nič.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

Spomnim se, da sem se matral s spravljanjem in tweakenjem Gentooja na tamalo VIA-C3 plato.
Bilo je kup problemov, pa se je nekdo spomnil in prinesel Ubuntuja, ki da "dela iz prve".
Ja, mogoče za totalka povprečen stroj z default inštalacijo.
Na našem stroju se je stvar sicer resda inštalirala "u tren oka" ampak kup stvari na njej ni delalo, oziroma vsaj ne tako kot bi morale. In vseh teh problemov nismo rešili. Kolega, ki je privlekel Ubuntu plošček je obupal, jaz pa nisem poznal distroja toliko, da bi šel kopat sam.
Za take izkušnje pa res nisem pripravljen plačevat.


Hja, kot si sam priznal, to ni Ubuntu specific problem. Je precej verjetno prej hw problem, ker se stvari ne obnašajo lih najboljše (VIA) in pol maš kup težav. Tako kot foo mrežne/kontrolerja za diske/foo karkoli ne bo delalo ok.

Hočem le reči, da stvar ne daje vsega tega, kar pogrešam pri Gentooju in da je zato vsaj jaz ne mislim plačevat.


Fair enough. Jaz je ne mislim plačevat, ker plačane podpore ne rabim. Kar se da problemov rešit, rešim sam/zgruntam workaround. Naj plačujejo tisti, ki se jim ne da v to poglabljat.

Če si drznem eno osebno opazko - Gentoo je zame zguba časa (mojega in procesorskega). Mam en dober rl primer, sam je bolj za v kako drugo debato.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Jaz sem sprobal vse zivo distribucij. SLS, Slackware, Mandriva, RedHat, TurboLinux, Ubuntu, Debian, Gentoo...

Slackware in Gentoo sem opustil ravno zaradi prevelike zgube casa. Gentoo mi je bil sicer precej vsec in blazno fajn.

poweroff ::

Se mi je že zgodilo, da je bila kaka večja zamuda za neke pakete, pa sem si pomagal sam.

Updateal sem obstoječi ebuild, potegnil dol source, poštimal da je delalo in postal bug na gentoo.org.
Tako sem si uštimal novi gcc-4.3.2 veliko preden se je pojavil v Gentoo drevesu.
Enako velaj za tistih parkrat, ko jw wine zamujal, pa še kaj.


No, vidite. Če bi tip delal z Winsi in bi kakšni kritični popravki za exploit, ki je recimo znan že tri mesece zamujali, si ne bi mogel pomagati.

Sicer pa - dejstvo, da MS daje dostop do svojih live storitev za mala in srednja podjetja zastonj marsikaj pove o tem, da se mu tresejo hlače.

Danes pač ni več povsem samoumevno, da bo povprečen uporabnik na svojem računalniku imel Winse. Linux se širi - morda počasi - a MSju se tresejo hlače. In vleče poteze, ki jih pred leti ne bi nikoli.
sudo poweroff

darkolord ::

Kako se morajo šele Googlu tresti hlače, ker daje večino stvari zastonj!

MrStein ::

Brane2:
Meni osebno Ubuntu ni všeč, ker je nespoliran.

Kateri distro pa je spoliran ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

XP :P

MrStein ::

No ja. Recimo, da je za eno "enoto" bolj spoliran kot tipičen linux distro. "absolutno" spoliran pa ni niti slučajno.
(napake sem že naštel v drugem thread-u, dobro veš katerem ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

darkolord> XP :P

Ki hoče _disketo_ z gonilniki za disk na mašini za miljon dolarjev, da se sploh lahko inštalira.

Smešno.

noraguta ::

še bolj smešno je , da nekdo leta 2008 ne ve za slipstreaming ima pa dostop do miljonske mašine.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Slipstreaming je nepotrebna komplikacija. V času omrežij zadostuje netboot in posodabljanje preko omrežja.
sudo poweroff

darkolord ::

Kaj pa če rabiš driverje za mrežno?

jype ::

darkolord> Kaj pa če rabiš driverje za mrežno?

Naložiš jih preko omrežja. Simple.

Zakaj pa misliš, da obstaja PXE?

darkolord ::

No sej, isto nardiš pri XP.

MrStein ::

Kaj pa če stroj nima mrežne (oziroma kabla vtaknjenega) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Pol pa po nosu vrtas.

Mavrik ::

Kaj pa če nimaš drugega sistema s kerega bi naložo sistem? Spomite se, govorimo o navadnih uporabnikih ki ponavadi nimajo doma petnajst računalnikov po kotih.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Mavrik> Kaj pa če nimaš drugega sistema s kerega bi naložo sistem? Spomite se, govorimo o navadnih uporabnikih ki ponavadi nimajo doma petnajst računalnikov po kotih.

Spomnite se, da govorimo o navadnih uporabnikih, ki ne znajo slipstreamat.

poweroff ::

V času omrežij je težko najti vrednejši računalnik brez omrežne naprave. Brez diskete pa zelo lahko.

Darko: driver za mrežno pa je seveda v kernelu. :D
sudo poweroff

darkolord ::

Za VSE mrežne?

pecorin ::

Kaj pa če nimaš drugega sistema s kerega bi naložo sistem? Spomite se, govorimo o navadnih uporabnikih ki ponavadi nimajo doma petnajst računalnikov po kotih.


kje pa potem dobi racunalnik za slipstreaming?
ce mu to kdo naredi, mu lahko tudi prinese laptop in preko mreze instalira.

Za VSE mrežne?


tako je. 3com je prijazno naredil univerzalni driver za bootanje prek pxe, ki deluje z vsemi karticami.

darkolord ::

Ne govorim o bootanju prek PXE, ampak o instalaciji prek neta.

pecorin ::

hm ne vem ce te razumem.

ce ze imas instalacijski medij potem tako ne rabis netinstalla.
ce ga nimas, bootas prek pxe in instaliras na ta nacin.

popravek: ali pa medija nimas kam vtakniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pecorin ()

darkolord ::

Preberi ene 10 postov višje o čem se je šlo

pecorin ::

sem mislil, da so ti tisto ze dovolj jasno odgovorili.
ce driverja ni v kernelu, potem ga nalozis iz diska, cdja, dvdja, diskete, usb kljuca, pxe(in verjetno bi se se kaj naslo) in instaliras prek neta.
ni pa ti treba priklapljati disketnika :)

Poldi112 ::

Najdi ti najprej eno mrežno, ki ni podprta, potem se pa pogovarjamo naprej.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Darko hoče reči, da v Linux kernelu ne obstajajo driverji za vse mrežne. Res je.

Presenečenje.

Tudi Wintendo nima vseh driverjev.
sudo poweroff

Poldi112 ::

Saj vem, ampak me res zanima, katera ni, ker jih je tam ogromno, in sem z vsemi via, nvidia, intel, sis integriranimi, in tudi raznimi na pci-ju, vedno lepo delal s kernel driverji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

darkolord ::

Tudi Wintendo nima vseh driverjev.

Ne, a res? S tem smo začeli.

Kok se eni butaste nardite :)

Hotu sem povedat, da se da tudi XP instalirat prek PXE/mreže in tam naložit driverje, ki jih ni na CDju.

jype ::

darkolord> Hotu sem povedat, da se da tudi XP instalirat prek PXE/mreže in tam naložit driverje, ki jih ni na CDju.

Res? Ker men še vedno reče press F6 in pol hoče floppy.

Mavrik ::

Kar je zanimivo, da se linuxaši obešajo na inštalacijo 6 let starega OSa (me zanima če bo vse delalo na 6 let starem Linux kernelu ;) ), noben pa ni opazo da pri Visti te dileme praktično ni.

Sam ja, tak je ko maš freetard plašnice nameščene na obraz.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Mavrik> noben pa ni opazo da pri Visti te dileme praktično ni.

Če gonilniki za večino strojne opreme ne obstajajo, lahko tudi rečeš, da dileme praktično ni, ja.

Mavrik ::

Mavrik> noben pa ni opazo da pri Visti te dileme praktično ni.

Če gonilniki za večino strojne opreme ne obstajajo, lahko tudi rečeš, da dileme praktično ni, ja.


Kak zanimivo je videti, da se je vsaj nekdo naučil Thomasovega načina "argumentacije". Podpri svojo trditev.
The truth is rarely pure and never simple.

tiborrr ::

Sem bil linuxaš leto in pol, nakar sem vseeno obupal. Edini problem, ki ga vidim v Linuxu je to, da praktično ni resnih 3D CAD modelirnikov. Smešno mi je sicer, da obstajajo nekatere UNIX inačice (recimo SolidDesigner, ki se je potem preimenoval v OneSpace Designer, je imel eno), Linux pa ni niti ene. Kaj je res tako težko portat oz. a je res tako malo interesa? ;(
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

darkolord ::

a je res tako malo interesa?

Ja.

MrStein ::

Poldi112:
Najdi ti najprej eno mrežno, ki ni podprta, potem se pa pogovarjamo naprej.

Asus WL-160g
Še ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

opeter ::

CrniE> Že 15 let izgublja bitko? V 15 letih je (če se zelo ne motim) svoj tržni delež kvečjemu povečal, ne zmanjšal

Tržni delež - vsekakor. Linux _kupijo_ le redki. Bitko seveda izgublja kljub temu. Če je ne bi - misliš, da bi se njihovi izdelki cenili, ali dražili?


Tudi Windows _kupijo_ le redki. Velja predvsem za večino domačih uporabnikov (kapo dol pred tistimi, ki kupijo DSP licenco ob nakupu novega računalnika). Pa čeprav Okna potegnejo iz torrentov in P2P omrežjih, kjer je na voljo (pazi v osnovi čisto legalno !) brezplačen Linux sistem. Ampak ne, ljudje raje _kradejo_ Windows sistem. Le zakaj? Ker je "brezplačen"?

Zaradi tega je Windows najbolj razširjen in še dolgo let bo tako (vsaj dokler ga bo MS razvijal, nekateri posamezniki pa talali na torrentih, p2p oz. še dandanes nepredstavljivih povezavah).

Pri podjetjih je sicer to malce drugače, ampak vem za eno firmo, kjer nimajo legalno ama ništa. Še programa za računovodstvo ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Da. In taki kradljivci bodo potem nam, poštenim odprtokodnikom, solili pamet in govorili o morali!
sudo poweroff

pecorin ::

Kar je zanimivo, da se linuxaši obešajo na inštalacijo 6 let starega OSa (me zanima če bo vse delalo na 6 let starem Linux kernelu ;) ), noben pa ni opazo da pri Visti te dileme praktično ni.


parkrat sem imel moznost opazovati instalacijo viste in sem opazil, da so instalacijo od prejsnje verzije popravili. zdaj lahko driverje namestis s cdja ali dvdja. ne vem s katerih medijev se lahko namestis driverje, ampak ce je zdaj spet moznost samo cd ali dvd, potem niso naredili nic. isto kot je bila v xp disketa.

MrStein ::

Možno je z USB zadev (flash, disk, CD/DVD...).
Je en prej napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

>Kar je zanimivo, da se linuxaši obešajo na inštalacijo 6 let starega OSa

Nismo mi krivi, da je to še vedno najbolj uporaben os, kar jih je MS izdal.

>Asus WL-160g
>Še ?

Pogovarjamo se o lan, ne wlan karticah.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Aja, argumenti, ki nasprotujejo tvoji tezi, ne štejejo. Seveda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V čudnih časih izšel novi Ubuntu 17.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5829573 (24939) SuperVeloce
»

Motorola precej blizu prepovedi prodaje Oken in XBoxa v Nemčiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
10229126 (25212) SkipEU
»

Ubuntu dopolnil 7 let

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
299692 (7772) donfilipo
»

Canonical menja CEOja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
133365 (2591) Pithlit

Več podobnih tem