» »

Ubuntu še ne prinaša dobička

1 2 3
4
»

pecorin ::

Možno je z USB zadev (flash, disk, CD/DVD...).
Je en prej napisal.


no potem so ze nekaj naredili na tem. pohvalno.

to da se pa moramo pogovarjati o 6 let starem osu, pa ni krivda opensourcasev, kvecjemu microsoftova. od windowsov vecina ljudi uporablja xp. domaci uporabniki, se bolj pa v podjetjih. in nic ne izgleda, da bi se to v kratkem spremenilo.
drugace bi bilo, ce bi se pogovarjali o 98, ki so ze redki. xp pa uporabljajo skoraj vsi, novega pa skoraj nihce.

Poldi112 ::

>Aja, argumenti, ki nasprotujejo tvoji tezi, ne štejejo. Seveda.

Ne seri. Že iz konteksta je bilo kristalno jasno - edino ti se očitno zapičiš v en stavek in ignoriraš vse ostalo, potem si pa ves pameten, ali kako?

Očitno si še vedno frustriran nas svojo nesposobnostjo, da uporabljaš ubuntu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Ja, ja, pojdimo na nivo osebnih žalitev...

WLAN je pač tip LAN-a.
Ampak naj bo. Saj ne gori voda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

>Kar je zanimivo, da se linuxaši obešajo na inštalacijo 6 let starega OSa

Nismo mi krivi, da je to še vedno najbolj uporaben os, kar jih je MS izdal.


A ni žalostno, da je linux, ki dobi vsaka 2 tedna novo jedro, v 6 letih proti (v povprečju) 3 leta staremu OS-u pridobil kolk? Pol procenta? Ja že vidim...MS is going down :) MS očitno lahko na vsakih 5 let izda en OS in bo linux rabil še zmeraj enih 30 let, da bo prilezel do 50% tržnega deleža na osebnih računalnikih.

poweroff ::

Hehe, v 21. stoletju, v času, ko za prenos podatkov uporabljamo raznovrstna omrežja, skuša Microsoft uveljaviti nov standard prenosa podatkov (gonilnikov) - disketo.

Priznati pa je treba, da bi bilo lahko še huje. Lahko bi zahtevali 5,25" diskete, hihihi.
sudo poweroff

Utk ::

Pa ne vem kaj mate s temi disketami tolk problemov. Sem zadnjič dajal na čist frišni prenosnik XP-je in ni blo treba nobene diskete in nobenga cd-ja. Ne nekaj bluzit, če ne znate. Ali kot bi rekli linuxaši, ne vem v čem je problem, meni vse dela.

Brane2 ::

Če si drznem eno osebno opazko - Gentoo je zame zguba časa (mojega in procesorskega). Mam en dober rl primer, sam je bolj za v kako drugo debato.


V bistvu res. Jaz ga še uporabljam, ker še nisem našel distroja, ki bi bil bistveno manjša nadloga, pri katerem bi se pa lahko toliko naučil o notranjem ustroju. Pri Gentooju redno spremljam poste na "Planet Gentoo" Diega Pattena in drugih, ki so večinoma zelo poučni.

KO bom pa zadosti velik, si bom sestavil nekaj po svojih merah...
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

>Kar je zanimivo, da se linuxaši obešajo na inštalacijo 6 let starega OSa

Nismo mi krivi, da je to še vedno najbolj uporaben os, kar jih je MS izdal.


A ni žalostno, da je linux, ki dobi vsaka 2 tedna novo jedro, v 6 letih proti (v povprečju) 3 leta staremu OS-u pridobil kolk? Pol procenta? Ja že vidim...MS is going down :) MS očitno lahko na vsakih 5 let izda en OS in bo linux rabil še zmeraj enih 30 let, da bo prilezel do 50% tržnega deleža na osebnih računalnikih.


Novo jedro? Vsaka dva tedna? To bi pa rad videl. Po mojem si v bistvu hotel povedati nekaj pametnega, pa ti ni najbolj ratal. No, nic zato. Se zgodi. Brez panike.

Jaz imam vsak teden nove Windowse! Skoz se nove verzije gor nalagajo... A ne?

PrimozR ::

Očitno nima SATA diska oz. le-ta deluje v IDE načinu. Za RAID oz. za ACHI mode SAA diskov potrebuješ disketo z driverji oz. le-te slipstreamati na CD.

Utk ::

BigWhale, poglej kdaj je blo releasano jedro 2.6.27.6, kdaj 2.6.27.5, 2.6.27.4, itd. In to niso samo patchi.
Če nimaš raida, gre na praktično vseh novejših bios-ih brez SATA gonilnikov. ACHI je fina stvar, ampak od 6 let starega OS-a ne moreš pričakovat čudežev. Bistveno je, da se da inštalirat, potem pa itak lahko vklopiš še ACHI, če že želiš.

poweroff ::

CrniE, če bi vedel, da so v Linux jedru tudi gonilniki, bi ti bilo jasno zakaj je dobro da je releasov čim več.

Glej raje koliko se je spreminjala core arhitektura jedra - če primerjaš z Winsi.
sudo poweroff

PrimozR ::

BigWhale, poglej kdaj je blo releasano jedro 2.6.27.6, kdaj 2.6.27.5, 2.6.27.4, itd. In to niso samo patchi.
Če nimaš raida, gre na praktično vseh novejših bios-ih brez SATA gonilnikov. ACHI je fina stvar, ampak od 6 let starega OS-a ne moreš pričakovat čudežev. Bistveno je, da se da inštalirat, potem pa itak lahko vklopiš še ACHI, če že želiš.


That's the point, če AHCI vklopiš naknadno, moraš naresti reinstall XPjev.

Brane2 ::

BigWhale, poglej kdaj je blo releasano jedro 2.6.27.6, kdaj 2.6.27.5, 2.6.27.4, itd. In to niso samo patchi.
Če nimaš raida, gre na praktično vseh novejših bios-ih brez SATA gonilnikov. ACHI je fina stvar, ampak od 6 let starega OS-a ne moreš pričakovat čudežev. Bistveno je, da se da inštalirat, potem pa itak lahko vklopiš še ACHI, če že želiš.



Pa kaj ? Par novih driverjev itd. Če ti nek kernel X.Y.Z dela, ti ga ni treba updateat na vsake dva tedna samo zato, ker je nova verzija zunaj.

Na svoji mašini ga v ozadju scompilam čisto za štos, na strežnikih mi pa pogosto laufa tudi dve lete stari kernel brez problema.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In BTW, danes je že vanilla-2.6.27-7 zunaj in sem tik pred tem, da zbootam stroj z njo.

Compilanje mi je vzelo mogoče 2 minuti aktivnega dela. Čisto toliko da sem skopiral config fajl iz 2.6.27.6, pogledal če se stvar buni, scompilal zadevo in jo butnil v grub.

Stvar se je prevedla v ozadju, valjda, ko sem počel druge stvari.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, ajde na to dodaj še dve minuti, ker bo trab za kernel scompilat nVidia driver, ki se pa temu upira, če sem v XWindows okolju in je stara verzija še aktivna.

Torej me po rebootu v konzoli čaka še "emerge nvidia-drivers", ki traja minuto ali dve.

Aja, pa reemergeat moram vmware-player. Dodatna minuta...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::

Saj nisem rekel, da moraš vsako jedro takoj dol vlečt. Lepo sem napisal v prvem postu povezanem s tem, da je stvar v tem, da linuxu z updajti na 2 tedna ni uspelo v šestih letih ujet XP-jev. To je ves point. Še zmeraj bom imel tudi z najnovejšo napravo manj problemov v 6 let starih XP-jih (dobro, plus service packi), kot v linuxu. In v šestih letih linuxu ni uspelo bistveno povečat deleža na osebnih računalnikih. Kljub tako zastareli konkurenci. Kako bo pa zdej, ko je Vista, 7ka, ki bo morda celo čemu podobna, clouding scena, novi .NET prihaja...zdaj bo pa linux zasijal naenkrat :)
Pipi, nisem se ukvarjal s tem, ampak po netu piše tudi kaj drugega .

Brane2 ::

Kernel dela čisto fino in dosega to, kar rabim.

Ima varnostne komponente, ima dokaj lepo grupiranje userjev in porgramov glede na določene dobrine ( CPU čas, RAM etc ).

Driverji se pa pojavljajo praktično takoj, ko so zanje na voljo podatki.

Še nisem videl kak Realtekov, Intlov ali Broadkomov LAN NIC, ki mi ne bi delal. ALi pa kako vsaj kolikortoliko znano RAID kartico ali grafikuljo.

Ne bom trdil da je bajno dober ampak zdi se mi zelo soliden. Vsak zakaj ima svoj zato, čeprav so določeni prastari deli mogoče včasih malo zanemarjeni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

CrniE> da linuxu z updajti na 2 tedna ni uspelo v šestih letih ujet XP-jev.

Normalno, da ne. Linux gre naprej, ne nazaj. Ne more jih "ujeti", če so že zadaj.

techfreak :) ::

Naj MS najprej poskrbi za kompatibilnost med njihovimi programi in OSi.
Visual Studio 2008 mi še nikakor ni uspelo namestiti ... sem pa zaradi tega že vsaj 5x reinštaliral Windowse ... ker ni nobene druge možnosti za reinstal VSja.

BigWhale ::

Saj nisem rekel, da moraš vsako jedro takoj dol vlečt. Lepo sem napisal v prvem postu povezanem s tem, da je stvar v tem, da linuxu z updajti na 2 tedna ni uspelo v šestih letih ujet XP-jev. To je ves point.


Cakaj, te bom citiral, da se bos lazje spomnil kaj si rekel...

A ni žalostno, da je linux, ki dobi vsaka 2 tedna novo jedro, v 6 letih proti (v povprečju) 3 leta staremu OS-u pridobil kolk? Pol procenta? Ja že vidim...MS is going down :) MS očitno lahko na vsakih 5 let izda en OS in bo linux rabil še zmeraj enih 30 let, da bo prilezel do 50% tržnega deleža na osebnih računalnikih.


Primerjas karfjolo in krizne vijake. A ne vidis tega? Kernel release in Windows release gre primerjat nekdo, ki v bistvu ne ve kaj govori. V tem je srz tvojih traparij, ki jih tule pises.

Linux jedro se ne popravlja zgolj in samo zaradi odpravljanja in popravljanja napak. Popravlja se predvsem zaradi novih funkcionalnosti, ki pridejo notri. In sedaj ce primerjamo karfjolo s karfjolo: Linux kernel bo resnicno tezko ujel Windows XP kernel. Ga je ze pustil zadaj.

Daedalus ::

Še zmeraj bom imel tudi z najnovejšo napravo manj problemov v 6 let starih XP-jih (dobro, plus service packi), kot v linuxu.


Ma daj ne bluzi, no. Ti dam za primer inštalacijo dveh službenih Dellov (identična prenosnika). Na enega Ubuntu, ki je za inštalacijo rabil svojih 45 min in je po inštalaciji delal (as in se vsedeš in začneš delat). Na drugega WinXP SP2, ki je po inštalaciji rabil še inštalacijo xyz gonilnikov (jih je bil nadčloveški joy vlečti s strani in inštalirat), patcha za wpa2, offica in seveda s tem povezanih milijavžnt rebootov. Pol pa še uber lame počasn updejt in še s tem povezan reboot, al pa trije. Pol jebenga popoldneva za nekaj, kar Ubuntu zmore v 45 min + par minut za nastavljanje stvari kot so mreža, posodabljanje, ipd.

Sej sem že enkrat napisal - Ubuntu bo hitro pridobil tržni delež, ko se bojo odvisniki od Start gumba nehali obupano oklepat le-tega (in gor napopanih mitov). Al pa rajši kr mej svojih "manj problemov." Sam pol tud nehaj trollat tu naokoli. Al pa si omisli en linux, ga dobro spoznaj, pa pol delaj primerjave.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Utk ::

BigWhale, oprosti, ampak zdaj si ti pokazal, da imaš resne težave z razumevanjem pomena besedila. Razumeš besede, ne veš pa kaj piše. V zadnjem odstavku si zajel vso bistvo. Linux jedro se stalno dopolnuje z novimi funkcionalnosti. Windows dobi nove funkcionalnosti praktično samo ob releasih cele verzije. Kakšno malenkost samo vmes. In v šestih letih je linuxu uspelo kaj? To kar je Daedalus napisal. Kakšna nova stvar dela takoj, ki leta 2002 še obstajala ni. Je tako težko razumet, da moraš v 6 let stare windowse pač posebej naložit gonilnike za stvar, ki leta 2002 še ni obstajala? Jaz si recimo sploh ne želim, da bi bli v OS-u gonilniki za vse živo. Zakaj bi imel gonilnike za 1000 kitajskih tiskalnikov, ki jih ne bom nikdar rabu? Meni ni problem naložit gonilnike za neko stvar, v windowse ali v linuxe, ni problema če ne dela takoj. Problem je, ko spljoh ne dela. Mora pa OS podpirat USB 2.0 in podobne stvari. In kljub takemu zaostanku XP-jev, je linuxu uspelo dvignit tržni delež za kolk? En procent?
Jaz bom kar nehal, ker itak sami sebe kenslate.

techfreak :) ::

Tiskalnika, ki ju uporabljam sem imel več kot 1 leto pred izidom Viste.
Ko sem namestil Visto, sem moral iz uradne strani downloadati nove gonilnike, saj jih Vista nima vgrajenih (Linux jih ima) poleg tega pa tisti iz CDjev niso delovali.
Na Linuxu vse skupaj deluje nekaj sekund po vklopu naprave.

Priklopim fotoaparat na pc ... v Visti mi nekaj minut išče in namešča nevem kakšne vse gonilnike.
Na Linuxu lahko pogledam slike skoraj takoj po vklopu (prb. < 1s)

AmokRun ::

Jaz imam pa več kot 5 let star tiskalnik, pa je na Visti delal takoj po vklopu.

Ko priklopim fotoaparat na pc lahko čez nekaj sekund slike editiram v Photoshopu, Paint.Netu, Gimpu... Lahko grem na Google in dobim na desetine programov za urajanje slik, vsi bodo delali.
Na Linuxu o raznih Photoshopih lahko samo sanjam.:D

Utk ::

Zdej si se zaj*. Bo takoj 10 postov, ki bojo ven metali Gimp. Ki je pa res grozen in je tudi zastonj alternativ več kot preveč.

jype ::

Ekron> Na Linuxu o raznih Photoshopih lahko samo sanjam.

To je odvisno od Adobe, ane.

Če hočeš Photoshop za Linux komot kupiš več kot polovico delnic Adobeja in jim rečeš, da morajo to naredit. Bo takoj!

Mavrik ::

Ali pa kupiš z računalnikom Windows lincenco za 100€.
The truth is rarely pure and never simple.

AmokRun ::

Seveda je odvisno od Adobe. Ampak to mene kot uporabnika prav nič ne briga. Jaz samo vem da Ps dela na Windowsih, na Linuxu pa ne.
Če hočeš Photoshop za Linux komot kupiš več kot polovico delnic Adobeja in jim rečeš, da morajo to naredit. Bo takoj!

Uf. Potem je pa Linux precej dražji od MS produktov.>:D

techfreak :) ::

Si pa kupiš še Maca, katerega boš za Photoshop uporabljal.

> Jaz imam pa več kot 5 let star tiskalnik, pa je na Visti delal takoj po vklopu.
Na Visti sem še za mobilni telefon moral namestiti gonilnike.

poweroff ::

BigWhale, oprosti, ampak zdaj si ti pokazal, da imaš resne težave z razumevanjem pomena besedila. Razumeš besede, ne veš pa kaj piše. V zadnjem odstavku si zajel vso bistvo. Linux jedro se stalno dopolnuje z novimi funkcionalnosti. Windows dobi nove funkcionalnosti praktično samo ob releasih cele verzije. Kakšno malenkost samo vmes.


CrniE: Ja bog pomagaj, ti pa res nimaš pojma o čem govoriš.

Poglej. Arhitektura Windows in Linux jedra je zelo različna. Linux ima v jedro vključene tudi gonilnike (kernel module), pri Winsih pa gonilniki niso del jedra.

Kaj je boljše je sicer stvar obsežnih debat, vendar če hočeš primerjati en release Linux kernela, ki je pridobil 10 gonilnikov, potem moraš to primerjati s stalnimi izidi gonilnikov za Windowse.

Zato je primerjava W in L kernela neumna. Primerjaj kaj drugega. Primerjava tržnih deležev je na primer čisto na mestu, tudi tozadevna kritika Linuxa je čisto upravičena. Čeprav po drugi strani pa spet poslušamo pljuvanje čez Marka, ki je veliko vložil v marketing Ubuntuja.

Ekron: "Seveda je odvisno od Adobe. Ampak to mene kot uporabnika prav nič ne briga. Jaz samo vem da Ps dela na Windowsih, na Linuxu pa ne."
Imaš povsem prav.

Ravno tako pa imam prav jaz, ki me kot uporabnika nič ne briga, da je na internetu polno virusov in zlobne kode. Vem samo, da se v 2 letih moj Linux računalnik ni okužil niti enkrat, pa nima antivirusa gor.

In prav tako me ne briga, da je treba na prenosnik cel popopdan nameščati gonilnike za Visto. Mene zanima kdaj bom na prenosniku lahko začel pisat in z njim sufrat po spletu!
sudo poweroff

Utk ::

Matthai, kdaj pa prihaja do izidov gonilnikov za windowse? Se ne spomnem, da bi kdaj pri windows updatu nalagalo kakšne gonilnike za tiskalnike ali karkoli podobnega. Sicer se pa ne gre za gonilnike, kot je BigWhale že napisal, ampak za funkcinalnosti, ki se stalno dodajajo. Tako pravi BW. Sploh nisem nikjer omenjal gonilnikov. Lahko gremo gledat changeloge od linux kernela. Tam je še marsikaj drugega kot gonilniki. Razen tega, mi jih ni problem potegnit za windows ali linux, če potem stvar dela. Dostikrat ti jih kar avtomatsko dol potegne, ko vtakneš not napravo. Še zmeraj velja, 6 let razvoja linuxa in edina prednost proti XP-jem so prav ti vključeni novi gonilniki, nič drugega. Če bi mi nekdo pred 6 leti rekel, da bo to vse kar bo linux naredil v tem času, bi mu rekel, da je velik pesimist.
Sej nism niti na visto ravno navdušen, pa vseeno. Če hočeš nekoga dohitet, ki je tolk bolj razširjen, moraš naredit še kaj več.
Še nobenga napada ni blo, če sem imel vklopljen firewall na xp-jih. Torej praktično ne rabiš antivirusa. Morda windowse nalagaš uro ali dve več, ampak proti zapravljanem času pri linuxu v naslednjih letih, je to drobiž. OS se pač ne nalaga vsak teden.

AmokRun ::

Ravno tako pa imam prav jaz, ki me kot uporabnika nič ne briga, da je na internetu polno virusov in zlobne kode. Vem samo, da se v 2 letih moj Linux računalnik ni okužil niti enkrat, pa nima antivirusa gor.

Jasno, na Windowsih rabiš AV. Se pa sam ne spomnim, kdaj sem imel nazadnje probleme z virusi na mojem PC-ju.

In prav tako me ne briga, da je treba na prenosnik cel popopdan nameščati gonilnike za Visto. Mene zanima kdaj bom na prenosniku lahko začel pisat in z njim sufrat po spletu!

Ja, ampak na Linuxu se kaj hitro lahko zgodi, da določen HW sploh nima gonilnikov, oziroma je podprto samo osnovno delovanje HW. Potem pa padeš v zelo dolg popoldan.

poweroff ::

Matthai, kdaj pa prihaja do izidov gonilnikov za windowse? Se ne spomnem, da bi kdaj pri windows updatu nalagalo kakšne gonilnike za tiskalnike ali karkoli podobnega.

No, zato pa je nesmiselno primerjati W in L kernel.
sudo poweroff

Mavrik ::



In prav tako me ne briga, da je treba na prenosnik cel popopdan nameščati gonilnike za Visto. Mene zanima kdaj bom na prenosniku lahko začel pisat in z njim sufrat po spletu!


Spet kažeš, da nimaš izkušenj z Visto. Na Visti se na praktično vseh prenosnikih driverji naložijo sami z Windows Updata v celoti. Edino wireless driver moraš dat gor ročno, če ni glih podprt (kake Broadcom ipd. zadeve).
A res morate tu bluziti o stvareh, ki jih ne poznate? Tudi tisto bluženje o virusih je toliko staro kot je zgrešeno.
The truth is rarely pure and never simple.

PaX_MaN ::

Se ne spomnem, da bi kdaj pri windows updatu nalagalo kakšne gonilnike za tiskalnike ali karkoli podobnega.

Meni je ene parkrat zatežil za Synapticsov touchpad, HPjeve QuickButtons in driverje za Intel zvočno.

poweroff ::

Aja? A Windowsih se pa to ne more zgoditi?

Primer za mojo TV kartico - priloženi gonilniki so bili za neke stare Winse, proizvajalec jih na spletni strani nima več in zadeve enostavno ne morem uporabljati v novejših Windowsih.

V Linuxu pa pred časom ni delala, potem pa se je kar naekrat znašel ustrezen support v kernelu in zadeva veselo deluje.

P. S. mene kot uporabnika ne zanima, da moram nalagati razne antiviruse, firewalle in anti-ne-ve-kaj-še-vse.

Jaz hočem, da zadeva dela - takoj.

In ko je Linux enkrat naložen in dela - potem dela.

Pri Winsih pa vemo kaj se zgodi, ko pride ven service pack. Ali pa če ne nalagaš posodobitev redno. Tako da ne bluzit. Resnica je obratna. Pri Linuxu morda nekaj več časa zagoniš za to, da zagotoviš podporo za strojno opremo, ampak ko je to narejeno, zadeve delujejo.
sudo poweroff

poweroff ::

Mavrik: na forumu se spraševal kako bratu (oz. njegovi ženi) na laptop z Visto priključim printer Kyocera Mita. Printert je priklopljen na hišni router preko USB porta. V Xp dela brez problema, v Visti pa ne.

Gonilnike sem nalagal originalne iz Kyocerine strani, pa zadeva ne deluje in ne deluje.

In ja - nobeden od silnih Wintendo stručkotov mi ni znal odgovorit. Očitno bo brat moral kar "Soseda" poklicat...
sudo poweroff

techfreak :) ::

A ni za delovanje printerja preko routerja potreben samo generic driver?

Ker ko sem iz OS X hotel tiskati na tiskalniku, priključenem na Windows, sem samo izbral generic drivers in mi je normalno delovalo.

jype ::

DejanL15> A ni za delovanje printerja preko routerja potreben samo generic driver?

Ne. Printer preko routerja zgolj dobi isto, kot bi dobil preko poljubnega drugega medija. Printerjev "jezik" mora še vedno govoriti računalnik, ki podatke pošilja.

Razen v primeru pravega tiskalniškega strežnika, (ki praviloma govori PostScript) ki ima lastne gonilnike za tiskalnike, da lahko generično obliko spravi v nekaj, kar printer požre.

Večina profesionalnih tiskalnikov seveda nima težav s tem, saj vsi odlično govorijo PostScript 3.

poweroff ::

Ne vem kaj je potrebno. Povedal sem že, da gre za tiskalnik Kyocera Mita.

Meni v Linuxu zadeva tudi dela z enim klikom, v Xp je potrebnih nekaj klikov, v Visti pa zadeva ne deluje.

To bo verjetno zato, ker je Linux brezvezen in neuporaben software, Vista pa vrhunec razvoja.
sudo poweroff

techfreak :) ::

Kakšen pa imaš to tiskalnik, da moraš celo klikniti?:O
Pri meni so se do zdaj še vsi sami namestili takoj po priključitvi. (Ubuntu)

Daedalus ::

AFAIK bojo probali Ubuntujevci služit predvsem s takimi storitvami.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Luka Percic ::

Smešni ste ko primerjate sodobne linux distroje z ultrastarim xp-jem.

Vista mi pri 6 mašinah ni zahtevala nobene diskete. 3 imajo sata krmilnik, ki je pri xp-jih zahteval disketo. Disketnik počiva le še v enem računalu, in še to zgolj "za rezervo ki je neboš nikoli izkoristil".

Vista je nasploh up and running, precej hitro. Pol urce. Potem pa le še par resetov počakaš da dokonča vse updejte.

techfreak :) ::

Saj tako vsi vemo, da si Windows fan ...

Drugače pa večina še kar uporablja XP, ker je Vista preprosto prepočasna in veliko programov ne deluje (predvsem kakšni specifični za določeno področje).

Linuxu pa seveda tudi manjkajo programi. In glede na to, da so še zastonj ne vidim od kje bi imeli kaj preveč dobička ...

Daedalus ::

Vista je nasploh up and running, precej hitro. Pol urce. Potem pa le še par resetov počakaš da dokonča vse updejte.


Jaz sem mel danes Ubuntu up and running v 20 minutah. S kompletnim OpenOfficom, Gimpom, Evolutionom, ipd... plus nekaj apt-getov za moja productivity orodja (tam do 15 minut, odvisno od hitrosti linka do mirrorja s paketi). Na en sam reštart pa še čaka - zarad kernel upgrejda.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Utk ::

Jaz se pa ne spomnem kolk časa sem rabil za inštalirat xp-je. Ker je bilo to pred štirimi leti. Če je bla ena ura namesto pol ure...lepi drek, kolk časa bi v tem času zabil zarad linuxove enostavnosti.

Daedalus ::

Si pa res en kekec, ni kaj. Prvič, inštaliral sem si delovno postajo, ki bo v naslednjih (lahko tudi letih, če se bom razumel s šefom in sodelavci) predvsem počela stvari, ki jih mora. Kot sem si poinštaliral Ubuntu na domače računalo pred nekaj leti in od takrat še sam upgrejdam na novejšo verzijo. Kot drugo, nisem lih nesposoben in z linuxom ne zapravljam časa. Rajši kaj pametnega naredim in kaj zaslužim tačas. Kot tretje - kaj se sploh najedaš. Uporabljaj winse in bodi hepi, ne pa da težiš linux (v mojem primeru tudi Unix) uporabnikom/adminom. Sem prerasel čase, ko se mi je dalo ubadat z igračkami... I prefer power tools.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V čudnih časih izšel novi Ubuntu 17.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5829578 (24944) SuperVeloce
»

Motorola precej blizu prepovedi prodaje Oken in XBoxa v Nemčiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
10229137 (25223) SkipEU
»

Ubuntu dopolnil 7 let

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
299693 (7773) donfilipo
»

Canonical menja CEOja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
133367 (2593) Pithlit

Več podobnih tem