» »

Xbox 360 in Wii naprej, PS3 nazaj

Xbox 360 in Wii naprej, PS3 nazaj

TG Daily - Proizvajalci so se torej odločili, da popustov na konzole letos ne bo, poglejmo pa si, kako se konzole prodajajo na sploh. Podjetje za raziskavo trga NPD v svojih izsledkih navaja, da so oktobra prodali 803.000 Wiijev, kar znaša 59 odstotkov vseh prodanih konzol. Na drugem mestu je Xbox 360, ki s 371.000 prodanimi zaseda drugo mesto in 27-odstotni tržni delež. Playstation 3 je tretji z 190.000 konzolami ali 14 %. Skupaj so prodali 1.364.000 konzol, kar je sedem odstotkov več kot septembra in tretjino več kakor oktobra lani.

Na prodajo konzol ne vplivajo samo specifikacije, ampak tudi dostopne igre, kar je eden izmed razlogov, da Xbox 360 še vedno občutno prekaša Playstation 3. Najbolje prodajana igra je bila oktobra Fable II za Xbox 360 (790.000), sledijo pa Fit za Wii (487.000) in Fallout 3 za Xbox (375.000 prodanih izvodov). Najbolje prodajana igra za PS3 pa je naprimer šele na sedmem mestu v skupni razvrstitvi. Več o tem.

33 komentarjev

christooss ::

recesija anyone?

Nope
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

xyxyxyxy ::

V enem samem dnevu so prodali 2,1 mio kopij GoW 2 za Xbox 360.:D Konzole vladajo.8-)

GoldRakun ::

Ja pa še kaj?!
Xbox ma slabšo grafiko od PS3, igre stanejo enako kot za PS3, če maš flešan XBOX dobiš igre itak FOR FREE, in če k temu ne bi prispevali pirati bi bil XBOX nižje.
WII
Še slabša grafika, enako kot pri XBOX spet dosti prispevajo pirati.Original igre igre stanejo skoraj tolko kot za PS3.(Človek bi pričakoval nižje cene)
Ima najmanj iger ot teh.
Čeprav ta statistika kaže drugače so v SLO najbolj prodajane PS3 igre.

LuGi ::

Xbox ma slabšo grafiko od PS3 podaj mi dokaz..vse screene k sm jih videl je bilo dokazano da ima x360 lepšo grafiko kot pa ps3 8-)

Mavrik ::

GoldRakun: Morda pa ljudem samo dol visi za grafiko ;) Ki je v večini crossplatform špilih enaka ali celo boljša na 360ki ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zheegec ::

na x360 je grafika boljša od PS3, teretično je boljši od PS3 (hardware) in sprobano tudi v praksi.

Pa kaj imajo veze tukaj piratske igre, če se za xbox360 proda 1x več originalov kot za PS3? Torej navkljub piratstvu sesuje PS3.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tear_DR0P ::

n Fallout 3 za Xbox (375.000 prodanih izvodov

špil ki je izšel tri tedne nazaj? je tretji najbolje prodajan špil na konzolah?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

XsenO ::

Kaj je tukaj čudnega?
1 + 1 = 1

Matek ::

V oktobru.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kow ::

prednaročilo?

Kron ::

V čem, je PS3 slabši od XboX360 strojno?

Skupno prodane enote od začetka prodaje:

XboX360 (od nov 2005 do okt 2008) 22 milijonov =~ 7,3 milijonov / leto
PS3 (od nov 2006 do okt 2008) 17 milijonov =~ 8,5 milijonov / leto

Zheegec ::

XboX360 ima močnejšo grafično kartico (z unified shaderji) in 3 prava jedra, katera niso tako odvisna od kompilerja, kot Cell pri PS3. XboX360 ima zato 2x anti-alasing za VSE igre, ki delujejo gor. Sem že dostikrat videl Xbox360 priključen na razne LCD TVje in plazme, PS3 pa vidim priključen praktično vsak dan. Moram reči, da se pri PS3 dostikrat smejim ko vidim grafiko NOVIH iger. Je totalna katastrofa, sploh glede na prejšnji marketing.

Kron - vmes se je seveda prodalo več PS3, kot XboX360, ko je PS3 bila pač nova zadeva. Drugače pa sedaj je trend čisto preprost - XboX360 samo povečuje prednost pred PS3. Prav tako se proda več iger za XboX360.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Ja pa še kaj?!
Xbox ma slabšo grafiko od PS3, igre stanejo enako kot za PS3, če maš flešan XBOX dobiš igre itak FOR FREE, in če k temu ne bi prispevali pirati bi bil XBOX nižje.
WII
Še slabša grafika, enako kot pri XBOX spet dosti prispevajo pirati.Original igre igre stanejo skoraj tolko kot za PS3.(Človek bi pričakoval nižje cene)
Ima najmanj iger ot teh.
Čeprav ta statistika kaže drugače so v SLO najbolj prodajane PS3 igre.


http://xbox360.ign.com/articles/617/617...

Toliko o tvoji superiornosti:D

Zheegec ::

Saj to smo že zdavnaj razčistili... Tako pač je.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kopernik ::

Iz tistega članka sicer ni razvidno, ampak sklepam, da gre za podatke v USA. No, svet je večji od Amerike, mogoče bo na koncu te bitke konzol skupni rezultat med PS3 in Xbox360 bolj poravnan (če šteješ še Evropo in Japonsko).

Matek ::

Skupno prodane enote od začetka prodaje:

XboX360 (od nov 2005 do okt 2008) 22 milijonov =~ 7,3 milijonov / leto
PS3 (od nov 2006 do okt 2008) 17 milijonov =~ 8,5 milijonov / leto

Pa saj to je neverjetno, nekateri fanboyi postajate že pravi spin doctorji. Čestitam za uspešno zlorabo podatkov, ampak če bi vsaj preletel članek iz novice, o kateri bi naj tukaj sploh debatirali, bi opazil sledeči graf:
Iz njega je lepo razvidno, da se Playstation ni v nobenem letu (in praktično nikoli v zgodovini lastnega obstoja, razen junija 2008) prodajal bolje od Xboxa 360.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Kron ::

@Matek

O kakšnih fanboyih in zlorabi mislim, da ni ne duha ne sluha.

Vzel sem le cifre iz Wikipedije (eng) (od izida do okt 08), jih delil z časom naprodaj in dobil število prodanih konzol na leto za celoten svet.


Tisti grafi, če se ne motim so pa kot je že omenil Kopernik zgoraj, predpostavljajo prodajo v ZDA (kjer XboX360 dominira, drugače je na Japonskem, kjer je PS3 na boljšem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Matek ::

Kot je napisal kopernik, ni direktno razvidno iz članka, če so grafi iz podatkov ameriškega trga. Se strinjam, da je čisto verjetno da so in v tem primeru se iskreno opravičujem za burno reakcijo.

Tvoj izračun mi je bil že prej jasen, zmotilo me je to, da nisi upošteval, koliko Xboxov se je prodalo pred izidom Playstationa. Lahko da ogromno in je tvoja primerjava potem res na mestu, lahko pa da malo in si ustrelil mimo. Zato menim, da je tvoja primerjava iz podatkov, ki si jih omenil, lahko neprimerna, ker še vedno dopušča, da se je Xbox vzporedno s Playstationom prodajal bolje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

squngy ::

btw. kolkor je meni znano je za PS3 relativno velik faktor SDK, ki naj bi bil veliko bolj zajeban kot za XB360.
In eden od razlogov za slabšo kvaliteto več konzolnih špilov na njem.
(baje celo bolj pomemben faktor kot dejanski hardware)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

Beernarrd ::

kaj zdej, naj kupim xbox ali ps3 za hdvideo in igrice?

Zheegec ::

XboX če se le da, samo tudi s PS3 ne boš preveč zgrešil...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

antonija ::

Poglej se exkluzive na obeh konzolah... eni kopujejo xbox/ps ravno zaradi njih.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gregor P ::

... če rabiš slučajno blu-ray predvajalnik, kjer se redno posodablja in izdaja firmware (torej v nasprotju z večino proizvajalcev Standalone predvajalnikov), potem PS3 niti ni tako slaba odločitev.

Že dalj časa pa se govori, da bo tudi xbox končno dobil svoj blu-ray predvajalnik (Vir).

P.S.: sam bom sicer še počakal z blu-rayem predvajalnikom, ker še nisem "začutil" potrebo po njemu:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

hacker05 ::

Podam še jaz svoje mnenje. Sem lastnik PS2 in razmišljam o nakupu PS3. Gledal pa sem primerjave iger PS3 in XBOX, nekatere so boljše na PS3 medtem ko so druge boljše xbox-u. Žalostno je pa to, da se primerja kvaliteto iger na mediju DVD in pa BLURAY. Torej je s tega vidika PS3 slabši, namreč pri tako veliki kapaciteti medijev(25Gb medtem ko so DVD DL pa 8.5Gb) in zmogljivejši hardverski moči bi bilo pričakovati precej boljšo grafiko kot na XBOX-u. Povsod se primerja samo videz, nobeden pa ni omenil kapacitete in zmogljivosti posamezne konzole. PS3 je po mojem mnenju ugoden samo s tega vidika, da ob nakupu konzole dobiš še BluRay predvajalnik in pa brezžični vmesnik, medtem ko ga moraš pri XBOX-u dokupiti. To je moje mnenje ob primerjanju obeh konzol v "originalnem" stanju, ne pa tako, da je XBOX skrekan oz. odklenjen.

Zheegec ::

kaj ima veze pri primerjavi iger blu-ray? Gears of war izgleda za konzolo super, pa ne zasede celega DVD DL, kaj šele blu-ray medija... Medij je samo nosilec podatkov, nima veze s kvaliteto.

PS3 kot blu-ray predvajalnik je ugoden samo zato, ker so cene BR predvajalnikov še nerealno previsoke. Edini cenejši player BR je PC (katerega večina ljudi že itak ima) in pa (ko pride USB BR player) najbrž v prihodnosti Xbox360.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

XsenO ::

BR je trenutno za PS3 iz igralnega vidika prej hiba kot prednost. Res je, da ima več prostora, toda je tudi dosti počasnejši kot dvd. Zaradi tega je obvezno določene špile potrebno namestiti na disk za jih sploh igrati.
1 + 1 = 1

GoldRakun ::

Ok podam vam naslednji dokaz!(Da ne bo pričkanja, za mene SONY FOR EVER)
Sony se je te dni pohvalil, da njihov PSN premore že kar 14 mio uporabnikov. Pri dobrih 16 mio prodanih konzolah je to precej visok odstotek in nemalo kdo v objavljene številke milo rečeno dvomi. Zlasti,, če se upošteva, da takega navala pri z večigralskimi načini podprtih konzolnih igrah sploh ni čutiti.

Kakorkoli že, vsa gmota uporabnikov naj bi na svoje konzole skupaj prenesla že preko 273 mio vsebin! Prav PSN vsebine pa bi po marsikaterem mnenju lahko bile razlog, da gre številkam kljub vsemu verjeti.
-------------povedu sem svoje----------------

COPY/PASTE
konzole-slovenija

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

To je dokaz za kaj?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hacker05 ::

Z moje strani je bilo mišljeno samo tako, da glede na večjo kapaciteto in moč konzole bi lahko le to bolje izkoristili oz. če so igre tako zelo primerljive (xbox in Ps3) zakaj jih snemajo na BR ne na DVD(se pravi je BR medij izkoriščen le do 1/4)?

kiFni ::

Mislim da ni vprašanje iger ali uporabnosti in kaj vem kaj še. PS3 še ni shackan. Ko se bo to zgodilo bo skoraj sigurno na 1. mestu.

Bramac ^^ ::

Pa vseeno ima Xbox 360, ki je "shekan" večjo prodajo iger. Smešno ane :D Se pravi Xbox360 pelje scat PS3, kljub piratstvu :) Prav smesno mi je gledat fanboye, ki tako zavzeto branijo svojo znamko, medtem ko pa nekateri drugi kupimo tisto kjer največ dobimo za svoj denar. In dejstvo je, da Microsoft dobiva to vojno proti Sonyju, čeprav je bil PS3 100x preveč shypan.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

... se sicer bolj medlo spominjam tistih časov, ko smo še imeli Sega mega drive vs Super Nintendo; prej praktično nisi imel neke velike izbire (ATARI, Commodore in pa Game Boy za v roke, nato malo kasneje pa še ena plastik fantastik verzija nintenda, pa predhodnik sege MD ipd.) ... no imel sem obe konzoli (in tudi tiste prej omenjene; če danes pomislim na takratno grafiko8-O) in na segi me je resnično impresioniral edino ecco the dolphin, medtem ko na nintendu je bila vsaj za mene dosti boljša izbira iger (Super Mario igre, Street Fighter, celo SimCity itd.)... "igralnost" je bila najbolj pomembna ...

... potem me pa že več let nobena konzola ni več prepričala (no res, da sem se medtem tudi postaral:D) ... dandanes igram bolj PC strategije ... morda če bi šel v nakup, bi kupil Nintendov Wii (kar se igralnosti tiče) ... če pa v nakup BR predvajalnika, potem pa kot sem že prej omenil, rajši kakšno BR konzolo kot pa samo nek predvajalnik (zaradi podpore in cene).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fabrskd ::

xbox majka;)!!!
Screw you guys i'm going home!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja Xboxa zaostaja za PS4

Oddelek: Novice / Konzole
206571 (4567) djabi
»

Decembra prvi Wii

Oddelek: Novice / Konzole
275047 (3723) Tr0n
»

Xbox 360 in Wii naprej, PS3 nazaj

Oddelek: Novice / Konzole
336615 (2863) fabrskd
»

Microsoft z gverilsko taktiko ob izidu PlayStation-a 3

Oddelek: Novice / Konzole
446308 (3769) mtosev
»

Vpogled v Xbox 360

Oddelek: Novice / Konzole
265430 (4108) OwcA

Več podobnih tem