» »

Konzole se ne bodo pocenile

Konzole se ne bodo pocenile

Overclockers Australia - Najprej se je ojunačil Sony in nas hladno obvestil, da nam letos božičnega darila ne pripravlja. Z drugimi besedami to pomeni, da se Playstation 3 ne bo pocenil, bojda zato ker podjetje skuša povečati svoj dobiček in znižanje ne bi bilo v interesu delničarjev. Kmalu je sledil Microsoft in prav tako oznanil, da tudi za pocenitev Xboxa 360 ni razlogov, saj ima trenutno odlično ceno in je ne bodo zniževali še mnogo let. Precej logično je sledil še Nintendo, ki svojo politiko - konzola Wii se od izida sploh še ni pocenila - utemeljuje z dajanjem slabega zgleda. Pocenitve bi namreč uporabnikom dale napačen signal, da se splača počakati in ne kupiti vsake novotarije takoj ob izidu. Prav tako pa ne želijo vznejevoljiti prvih kupcev, ki so zanj odšteli 250 dolarjev.

32 komentarjev

mtosev ::

237Eur za X360 60gb je dobra cena.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

xyxyxyxy ::

Več kot odlična cena, privošči si ga lahko praktično vsak.

Wolfman ::

Praktično ne vem kaj naj počnem s konzolo za toliko. Za desetkrat manj denarja kupim joystick al pa gamepad in kabel, ter povežem s kompom in TV:|

subby ::

nintendo pravilno razmišljajo, kljub temu je pa wii cena zelo nizka, glede na to, kakšno zabavo ponuja

mtosev ::

Praktično ne vem kaj naj počnem s konzolo za toliko. Za desetkrat manj denarja kupim joystick al pa gamepad in kabel, ter povežem s kompom in TV:|

ene igrice so X360/Ps3/Wii only.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

huelz ::

Za moje pojme napacna poteza, ampak se vedno bolje to, kot podrazitve:))
Seveda je pa to tudi plus za obstojece lastnike, ker vrednost konzol ne bo zgubila na vrednosti bolj kot sicer. Je pa vprasanje, ali bodo tudi rabljene konzole drzale ceno.

st00rm ::

zakaj bi pa nintendo pocenil Wii-je, če pa vse narejene takoj prodajo:|
God must love stupid people because he made so many of them.

FireSnake ::

Jaz si bom pa kupil 4870 pa bom prav tako gejmal :D (pa to ne pomeni, da bom malo gej :D)

Edit: za manj denarja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Ja sam se odpovej dobrim naslovom ki pc nikakor nebodo ugledali, xbox 360 arcade verzijo dobite za 199 al pa še manj. za ps3 sem dal okoli 500 € ( sn kupo 20gb verzijo + mgs4 v paketu), za wii pa mi je posebno žal da sem ga šel kupit za 270€ oz da sem ga sploh kupil.

destroyer2k ::

tr33k

Arcade igre smo že zdavnaj na pc-ju prešpilal ih.

Glede tega pa se ne strinjam najbol, ker wii bo sigurno majn prodajen za nekaj časa, ker ni več najcenejša konzola.

jan01 ::

xyxyxyxy ::

Muller je pred kratkim še znižal cene Premiuma in Arcade. Sedaj staneta 200 in 150€.:D

Berserker ::

Sej pol pa bereš nekje da je xbox najmanj popularna konzola da v sam vrh spada wii in ps3 ki sta cenejša, kuj neke v neki reviji za mene je favorit xbox 360 manjka mu le predvajanje večjih medijov, drugače ma pa najboljše igre izmed konzol. . ps3 je zamene na drugem mestu in dam več pozornosti xboxu. no baje se nekaj glede odklepa ps3 na japonskem dogaja. si ži predstavljam moro kolk velike igro bodo to za dowload.

laught ::

Muller je pred kratkim še znižal cene Premiuma in Arcade. Sedaj staneta 200 in 150€.:D

150EU?? rabljen verjeno ko noviga ne dobiš pod 180,arcade seveda.mislim pa da bo ps3 zacvetel naslednje leto ko pride god of war 3,re5,ico 3.xbox nima naslova ki bi se lahk kosal s temi igrami,če glih bo re 5 na xboxu bo igranje vseeno boljše na ps3,ni isti filing(kot bi npr igral gears of war na ps3..)

xyxyxyxy ::

Kakšne rabljene, lol, nove konzole se prodajajo po toliko. Muller je pač še malce znižal cene.

destroyer2k ::

Berserker ::

Za mene bo mel xbox forever boljše naslove halo 3, forza 2, gears of war 1,2 , fable 2, pa še marsikatera igra, pa tudi če sta na obe platformi bo tista na xboxu pod user score vedno boljše ocenjena, recimo ravno na gamespotu je fallout3 boljše ocenjen za pc in xbox kot za ps3, razlok je vrjetnokr nekatera podjetja neznajo delat iger za ps3 pa kr še ni odklepa, pa zaenkrat exskluzive na ps3 ni dosti pa še niso tak dobre kot na xboxu.

laught ::

laught

Re5?
http://www.gamespot.com/xbox360/adventu...

jap resident evil 5. drugač pa tr33k dvomim da se naslovi kot so gears of war, halo,forza,fable,lahk merijo z god of war,shadow of collosus,ico,grand turismo...meni najboljša konzola je še vedno ps2 pa snes..

Berserker ::

RE 5 in god of war sta zakon drugo je vse japonsko domišljijsko sranje.

squngy ::

Še nism slišal da bi kdo GTju (ali pa kateri kol simulaciji avtošportov) rekel japonsko domišlijsko sranje...

Berserker ::

GTA 4 ni eksluziva za ps3.

BigWhale ::

GTA pa tudi ni GT... :>

squngy ::

Zarte je GTA simulacija dirkačine? :D:D:D:D:D:D:D:D
čist btw GT = Grand Turismo in je en večjih razlogov za nakupovanje PSov že od enke
(men sicer ni preveč všeč ker je čist preveč simulatorski)

Berserker ::

Mne je forza boljša ma lepo statistiko pa še ob nastavitvah je lahka za občinstvo. No pa avto lahk fajn predelaš pa popiseš.

Dr_M ::

Zame je edina konzola, ki ponuja kolikor toliko zabave, Wii. Ostalo je prodajanje buck. Sej je res, da imajo ekskluzive, ampak so redke, ki so vredne igranja. Za PC se dobi dovolj dobrih igre, tko da ni potrebe po metanju velike kolicine denarja stran.
Zakaj je Wii dober? Ker je preprost in ima zelo zabavne igre, ki jih lahko igra kdorkoli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

squngy ::

@tr33k mah GRID jo poje xD

laught ::

@tr33k mah GRID jo poje xD

izjava mesca:))

BigWhale ::

Nekaj, kar bi bilo tako zabavno kot Ratchet & Clank za PS se nisem videl nikjer. Potem je tukaj se Gran Turismo. Ze samo zaradi teh dveh zadevscin se je moj PS2 izplacal. :)

Berserker ::

Jaz sem ps2 igral zaradi god of war serije, shadows in collosuss pa bully. grand turizmo 4 ma nek čudn nadzor z vozili kr avto kr zanaša kr za brezveze in pri majnem ovinkanju in zaviranju. najboljša igra za wii je itak resident evil 4, metroid prime 3 in zelda twinlight al nekak tak, druga je vse apno razen mario je še zanimiv. sicer se te konzole ne splača kupiti no jaz se čakam na dead rising za wii pa ono igro ko igraš kot v stripu al na kameri in boš lahk sovražnikom trgal organe in zaijal znak na glavo. potem ga kr prodam ( mam odklenjenega 1 leto starega). ps3 zaenkrat nima dosti dobrih iger oz. eksluziv da bi bil vreden nakupa. raje počakajte na znižanje cen. xbox pa si itak lahk vsak privošči.sem zagovornik xboxa kr mislilm da ima boljše igre izmed vseh čeprav posedujem vse tri konzole + pc + psp. nekje je pisalo da ima ps3 7 izhodov usb no moj jih ma sam 2. kuj neke.

Jst ::

Pri načrtovanju PS3 se je Sony rahlo zaj. Arhitekturno je konzola preveč drugačna, da bi developerji multiplatform igre optimizirali za PS3. Če ne bi bilo na trgu XBoxa, bi bila slika drugačna, tako se pa sedaj najbolj splača kupiti XBox. Iz večih razlogov. Prvo je tu cena, ki je polovico PS3, nato pa igre, ki imajo v veliki večini primerov malenkost boljšo grafiko na XBoxu, kar je škoda, ker Cell ima potencial, a je programiranje Pain in the ass. Še bwana na področju grafike v igrah, John Carmack, se pritožuje nad PS3.

Legenda je pa še vedno PS2. Res lahko pohvalimo programerje, kateri so iztisnili zadnji procesorski cikel: Primerjava, kako so izgledale igre ob izidu PS2 in sedaj. Neverjetno, kakšna razlika!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

GoldRakun ::

Meni so vse cene konzolo še kar dobre, namen mam pa kupiti PS3 in je ta cena odlična glede na to da SONY prodaja konzole z izgubo, krije pa z igrami.
Ampak potem je sranje , ker igre stanejo 65€+

PlaySation 3 160GB versija naj bi stala 625 dolarjev

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

... torej, če bi danes bi kupoval konzolo, bi kupil PS3 samo zaradi blue-ray predvajalnika ... če bi pa zares kupoval konzolo, da bi igral igre tako kot takrat, ko sem bil še otrok (saj ne da jih sedaj ne he he, sam bolj takšne strateške) bi pa najverjetneje kupil nintendov Wii, ker v resnici dobra grafika ni tako pomembna, če je "igralnost" dodelana (sicer bi to moral še vse preizkusiti v živo, da bi se zares odločil) ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310288 (6944) Meizu
»

Nova znižanja na vidiku

Oddelek: Novice / Procesorji
384976 (2366) xabre
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647125 (4954) MEDENA
»

Procesorji se ceníjo

Oddelek: Novice / Procesorji
172249 (2249) [SkA]
»

V ponedeljek cenejši Pentiumi 4

Oddelek: Novice / Procesorji
252085 (2085) x_roby

Več podobnih tem