» »

V Indiji jim iPhoni ne dišijo

V Indiji jim iPhoni ne dišijo

Apple - V državi z več kot milijardo prebivalcev in ogromnim trgom, Indiji, je Apple prodal vsega 11.000 iPhonov od septembra, ko je vstopil na trg z iPhoni 3G. Kako majhna je ta številka pove podatek, da toliko telefonov proda Applova trgovina v San Franciscu tedensko. Apple je bil sicer že od začetka skeptičen, saj je v začetnem valu Indiji namenil zgolj 50.000 primerkov, a tako slabega starta vendarle ni pričakoval.

Razlogi za slab uspeh na trgu, kjer se vsako leto proda 120 milijonov mobilnih telefonov, od tega šest milijonov smartphonov, in kjer Nokia obvladuje 60 do 70 odstotkov trga, so večplastni. Prvi je visoka cena, ki znaša 30.000 rupij ali skoraj 500 evrov, in je posledica drugačnega načina prodaje kot drugod, saj v Indiji operaterji telefonov ne subvencionirajo. Pomembnejši razlog pa je porazno oglaševanje, saj ga na zapletenem indijskem trgu niso reklamirali tako agresivno kot drugod.

20 komentarjev

antonija ::

Apple da je zajebal oglasevanje? To je pa skoraj tezko verjeti... mogoce pa indijci preberejo specifikacije telefona preden ga kupijo in ne gledajo samo na izgled ohisja?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

edge540 ::

Če imam na izbiro avto ali telefon je izbira očitna..

FireSnake ::


V Indiji jim iPhoni ne dišijo


Zakaj se mi ta stavek zdi (ne)malo neroden?

Ali ne bi bilo bolje; Indijcem Jabolcniki ne disijo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

root987 ::

Apple da je zajebal oglasevanje?

Glede na dobro poznano kompleksnost indijskega trga in njihove birokracije, kaj takega niti ne bi bilo presenetljivo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

darkolord ::


V Indiji jim iPhoni ne dišijo


Zakaj se mi ta stavek zdi (ne)malo neroden?

Ali ne bi bilo bolje; Indijcem Jabolcniki ne disijo?

Sej v Indiji niso sam Indijci :))

Gregor P ::

... mene tudi ne čudi, da slabo prodajajo iPhone oz. rečeno obratno naravnost začuden sem (celo zaskrbljen), da naj bi se bojda dobro prodajali v zahodnih državah:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CaqKa ::

mene zanima če bi v istem času v sloveniji prodali več.

simnov ::

edino prav, vsaj na enem trgu je crapple pogorel.
sicer pa nokio uporablja 1.5 mrd prebivalcev..


in koliko modelov ima Nokia in Iphone to je sploh nelogično primerjat(koliko n95 je prodala Nokia in Koliko Iphonov je prodal Apple je pa bolj logično)

SmeskoSnezak ::

O tem sn že jaz debatiral, samo več kot dva linka nisem našel. Klikni
@ Pusti soncu v srce... @

techfreak :) ::

mene zanima če bi v istem času v sloveniji prodali več.

Manj, ker je manj ljudi in seveda tudi vedno slabši pogoji in je 500€ zelo veliko.

Keyser Soze ::

mene zanima če bi v istem času v sloveniji prodali več.

Ja no. Cca. 11k bi se jih pa že najdlo. =)
OM, F, G!

gzibret ::

Dajte se lepo prosim vzdržat komentarjev tipa: "Vsaj eni so pametni in ne kupujejo tega [vstavi poljubno slabšalno besedo]" in podobno. Ne doprinesejo prav nič k debati.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Berserk ::

jaz sem podal mnenje o kolektivni inteligenci, materialnem stanju in izbiri Indijcev, katero podpiram, glede na izdelek, katerega vrenost v denarju ne upravičuje dejanske vrednosti, če je to zmotlo se opravičujem.

Gregor P ::

Se pridružujem Beserkovem mnenju + tisto kar sem napisal glede naše kolektivne inteligence.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Icematxyz ::

Če jim ne dišijo. A to pomeni da jim smrdijo?

To me spominja na zgodbo o Visti in Kitajski. Če povzamem... Pomoje so indijci kupili bistveno več iPhone telefonov. Ampak ponaredkov.

Mavrik ::

jaz sem podal mnenje o kolektivni inteligenci, materialnem stanju in izbiri Indijcev, katero podpiram, glede na izdelek, katerega vrenost v denarju ne upravičuje dejanske vrednosti, če je to zmotlo se opravičujem.


Zanimivo, a Nokie, ko nosijo enako cenovno nalepko "so pa vredne svojega denarja"? Al ste preprosto preveč neumni da bi se zavedali dejstva, da odplačujete telefone po obrokih?
The truth is rarely pure and never simple.

Berserk ::

Mavrik, glede na to da citiraš mene, me zanima katero Nokio si imel v mislih in čigave obroke omenjaš? Jaz sem s svojo E71 izjemno zadovoljen, za razliko od iGrače ima celo copy/paste, ne boš verjel. Če si imel v mislih subvencionirane telefone ne vidim nikakršnih obrokov v tem, ti plačuješ tvojemu najljubšemu in najcenejšemu operaterju storitev 24 mesecev zato, da ti je on ponudili cenejši telefon. Temu se reče roka roko mije in ne kratkoročni bančni kredit ;) Govorimo pa o Indijcih in sva preveč offtopic, velika večina njih verjetno kupuje tiste Nokie za 25€ - 30€, ne vem pa, ali na obroke ali ne. ;)

Pyr0Beast ::

Indija brez iTrenda .. hehe ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

Tako, kot da je Nokia kaj cenejša? Nekatere Nokie so še dražje od iNekaj.

Dr_M ::

iPhone obstaja v 2 razlicicah. (stari model se sploh se prodaja?), Nokia ima pa mnogo modelov, od nekaj deset €, do vec 100... Zame tudi N96 ni vredna 700€+, tako kot iPhone ne 400-500€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple pripravlja vlagatelje na nižjo prodajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9820131 (15674) AgiZ
»

Apple ne more osvojiti Indije

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4610618 (8209) [D]emon
»

Microsoft prodal 2 milijona Windows Phone 7 licenc

Oddelek: Novice / Windows Mobile
114598 (3924) Elysium
»

Hramba podatkov na zunanji medij za iPad (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6313976 (12430) sirotka
»

Prodaja iPhonov peša (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8510759 (8726) Rauby

Več podobnih tem