» »

visual studio C# MSSQL error- rabim pomoč hitro!!!

visual studio C# MSSQL error- rabim pomoč hitro!!!

whatever ::

an error has occurred while establishing a connection to the server. when connectiing to sql server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings sql server does not allow remote connections.

Mogoče kdo ve, kaj je narobe - ko dam v Visual Studio 2008 new project->visualc#->database->sql server project mi javi

an error has occurred while establishing a connection to the server. when connectiing to sql server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings sql server does not allow remote connections.

sem popolnoma disablal windows firewall, naredil po navodilih ki sem jih nasel na vec straneh na googlu pa se zmeraj ista napaka??????
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

hendriks ::

Poglej pod Sql Server 2005 Surface Area Configuration -> Surface Area Configuration for Services and Connections -> Remote Connections,
če imaš izbrano opcijo Local and remote connection.

BlueRunner ::

Ali morda poskušaš povezavo na SQL 2008? Podatkovna orodja (database project) v VS 2008 tudi po namestitvi SP1 podpirajo samo SQL 2005.

Če je to narobe, potem ne rabiš odstraniti SQL 2008, samo namesti nazaj še eno instanco SQL 2005 Express in za razvoj uporabljaj tisto.

urby007 ::

Pozdravljeni!
Upam da si lahko malce sposodim temo. V Visual Studio c# delam windows aplikacijo in bi jo rad povezal z MySQL bazo. OS je windows 7. Gledam sem tutoriale ampak z nobenim nisem bil uspešen. Mi lahko prosim kdo razloži na kratko kaj vse morem zrihtat da bo delovalo. Bo veliko lažje če uporabim kaj druga kot mysql?
Hvala in LP

Seth ::

urby007 je izjavil:

Pozdravljeni!
Upam da si lahko malce sposodim temo. V Visual Studio c# delam windows aplikacijo in bi jo rad povezal z MySQL bazo. OS je windows 7. Gledam sem tutoriale ampak z nobenim nisem bil uspešen. Mi lahko prosim kdo razloži na kratko kaj vse morem zrihtat da bo delovalo. Bo veliko lažje če uporabim kaj druga kot mysql?
Hvala in LP


Živjo, zakaj pa ne uporabiš MS SQL Express ki je zastonj za download (http://www.microsoft.com/express/databa...
Seth

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seth ()

urby007 ::

SUPB je MySql ker jo uporabljajo tudi druge aplikacij in pač more biti ta.

kv1dr ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kv1dr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] in sql baza

Oddelek: Programiranje
161280 (779) japol
»

Enostavna sql baza

Oddelek: Programska oprema
51607 (1477) Paramedic
»

SQl + backup = Kako?

Oddelek: Programiranje
152239 (1692) BadB0y
»

problem SQL in C#

Oddelek: Programiranje
111553 (1300) nody
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382035 (1685) Microsoft

Več podobnih tem