» »

SQl + backup = Kako?

SQl + backup = Kako?

Mati ::

Pozdrav,
zanima me sledeče. Imamo Informacijski sistem, kjer delamo backup ročno vsak dan. Zanima me ali bi se zadeva dala avtomatizirat. Opis.
V SQA vsak dan vpišemo backup database xxx to disk='C:\Programs\Datalab\Backup\xxx18042008.bak' ,kjer je na koncu vsak dan nov datum.
Ni potrebe, da je datum v tej obliki, lahko je tudi zaporedna številka, želel bi le, da se vsak dan backup ob določeni uri avtomatsko zažene. Ker nisem programer vas prosim za pomoč.

Hvala.

ender ::

Kateri SQL strežnik imate? Vsaj v SQL Server 2005 lahko v Management Studio lahko pod Management -> Maintenance Plans narediš opravilo, ki ti avtomatsko backupira bazo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Mati ::

Imamo MySQL Server. Backup pa delam ročno vsak dan v SQL Server query analyzer.

Rad bi samo, da se avtomatsko dela.

Bojevnik ::

Dalo bi se narediti bat datoteka, in jo dati task shedluer.
Mislim pa da ima tudi program MySQL Administrator to možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

darkolord ::

Imaš SQL Server Agent, ki ti to dela

Daedalus ::

Glej 16. poglavje plus gugl, če kaj ne bo jasno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mati ::

Hvala vsem za odgovore. Tisti MySQL administrator sem študiral zdaj 2 uri in mi še zmeraj ni nič jasno.
Kolikor sem razumel niti nimam tega administratorja in bi ga moral snet naložit itd.
Ker gre za server ne bi rad preveč čaral okoli tega, zato mi je tista zadeva okoli bat datoteke, ki bi jo enostavno dal v schedule odlična.
Edini problem je, da ne znam napisat takega programčka.
Sem pa šel študirat tudi ta SQL agent, samo je problem, da mi hitro zmanjka znanja, saj niti ne vem, kako se zažene tale agent oziroma kako "create a job". Navodila mi tudi niso kaj prida pomagala.

darkolord ::

Ups, sem spregledal, da gre za MySQL, zato tisto o SQL Server Agentu ignoriraj :)

makei ::

Za backup MySql baze se ponavadi uporablja mysqldump program, ki je dodan kot orodje osnovni namestitvi MySql strežnika. Jaz sicer uporabljam Linux, ampaj zagon mysqldump programa je verjetno isti. Program mysqldump se verjetno nahaja v mapi kamor ste namestiti sql strežnik. Mogoče je tudi v kateri podmapi.

Primer:
mysqldump --user=Uporabnik --password=Geslo --all-databases

Zagon tega programa ti bo izpisal celotno bazo, oz. ukaze za povrnitev baze v trenutno stanje. V Linuxu je to zelo enostavno shraniti v datoteko, ki ima ime izdelano na podlagi trenutnega datuma. Kako se to izvede na Windows okolju pa žal nevem.

Na Googlu sem našel stran http://www.issociate.de/board/post/3179... kjer se trudijo narediti točno to kaj želiš.

Looooooka ::

mysql administrator kot je blo ze zgori napisano.
lahko lepo nastavis ob keri uri in kaksen backup naj dela.
tko da ni vec potrebe za mysqldump.

Bojevnik ::

Mislim da bi bat zgledal takole (vseeno ga prej stestiraj)
backup database xxx to disk='C:\Programs\Datalab\Backup\xxx$DATE:~4,2%%DATE:~7,2%%DATE:~10,4$.bak

Daedalus ::

Hvala vsem za odgovore. Tisti MySQL administrator sem študiral zdaj 2 uri in mi še zmeraj ni nič jasno.
Kolikor sem razumel niti nimam tega administratorja in bi ga moral snet naložit itd.


MySQL administrator je standalone GUI za administracijo baze. Naložiš ga posebej, pol se pač pripopaš na mysql server po želji. Prilagam en screenshot, z mojega računala.

Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mati ::

Makei hvala, samo tista zadeva izgleda zelo zahtevna, jaz pa pojma nimam o programiranju.

Sem snel MySQL Administrator in ga bom poiskušal jutri naložit na en testni server in pognat.

Bom poročal kako in kaj.

Mati ::

Naložil sem MySQL Administrator.
Sedaj imam težavo se povezati na bazo.

Server Host vpišem IP in tudi pinga ga brez težav.
Username in password se mi pa ne sanja kaj naj vpišem, glede na to da pri query-ju uporabim kar zavihek "use Windows NT authentication.

Kako naj izvem username in pass? Se da kje videti?

Daedalus ::

"use Windows NT authentication.


Tole mi po malem diši na tvoj uporabniški profil na mašini? Probaj s tvojim loginom za računalo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BadB0y ::

Mati
Tebi Pantheon laufa na mysql-u ? :) Po moje imas ti mssql in najbrz 2000 različico. Ce uporabljas Pantheona me kontaktiraj preko ZS in ti bom dal program za backup




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cpanel Cron jobs ne pošlje backup-a baze na mail

Oddelek: Izdelava spletišč
92339 (2206) Housy
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292510 (2115) la_mer
»

Kopiranje SQL baze

Oddelek: Izdelava spletišč
91171 (1056) alien01
»

Backup podatkovnih baz

Oddelek: Omrežja in internet
152020 (1648) jype
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423493 (2583) krho

Več podobnih tem