» »

Word: kako nardis "Seznam literature / Viri" ?

Word: kako nardis "Seznam literature / Viri" ?

PujsaPepa ::

tako kot ima word za slike, tabele referecni seznam, ki se z F9 poupdata čim kaj vmes porpavi, nisem našel nič podobnega za Literaturo.

Da vmes das oznako [3], kasneje pa bos naredil Seznam in nastevilcil ter dopisal katera literatuira je to. In kot bi se ti z dodajanjem novih strani, premeščanjem poglavij kasneje vse premesalo, da bi na koncu z F9 bilo spet vse pourejeno.

Obstaja to ?

tempoFlow ::

Da se narediti tudi to. In sicer za literaturo izdelaš nov slog npr. Literatura, ki ga nato uporabiš na vsaki referenci na literaturo.
Ko želiš izdelati seznam literature, se postaviš na mesto, kjer želiš seznam imeti in greš na meni Vstavljanje, Navzkrižno sklicevanje. Izbereš kazalo vsebine, kjer klikneš na gumb možnosti.
Prikažejo se ti vsi stili, ki jih lahko uporabiš za TOC (table of contents). Pri Heading 1,2 in 3 pobrišeš vnos, pri Literatura pa postaviš noter 1. In to je to. Zadeva ti izdela kazalo uporabljene literature.

bili_39 ::

Ma, vstavi footnote (opomba po slovensko) in izberi, naj jih napiše na koncu. Tam lahko udi oblikuješ slog in vse ostalo.

PujsaPepa ::

tempoFlow, hvala, že razumem tvojo finto,
vendar mi nekako ne uspe... Tisti sklic navzkrizno
sklicevanje si verjetno nepotrebno napisal, ali pa še nekaj
pri njemu manjka ?
Če dam Vstavi | SKlic | Kazalo pa mi kljub drugim Moznostim
kjer dam samo slog litaratura, naredi kazalo
iz Naslovov. Kje sem narobe zavil :) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

tempoFlow ::

Ja, mam angleški office, pa prevajam na pamet, zato mogoče nastan razlika od dejanskega stanja v menijih.
Pri možnostih je nujno potrebno odstraniti številko pri TOC nivoju (pustiš prazno) in le pri literaturi dodaš 1. Meni deluje lepo, ne vem, kaj bi bilo drugače narobe.

Lahko pa si pogledaš na linku: http://office.microsoft.com/en-us/word/...
kjer je to dokaj podrobno razloženo.

Edit - dodal link

Zgodovina sprememb…

PujsaPepa ::

Ma, vstavi footnote (opomba po slovensko) in izberi, naj jih napiše na koncu. Tam lahko udi oblikuješ slog in vse ostalo.


Kako se znebim tiste nadlezne crte nad koncnim spiskom footnotov ?

==========
Če bi si želel, da so na koncu viri po abecedi zgrajeni (torej, da bi med tekstom se morale stevilke temu prilagodit) -- kako bi to najlazje izvedel ?

krneki ::

Greš v draft view, vključiš references->show footnotes. Se premakneš na footnote seperator in ga zgaziš. V 2003 je nekaj podobnega.

bili_39 ::

Glede linije na koncu: spremeni pogled iz print layout (pogled za tiskanje) na normal oz. draft (office 2007)
v tem pogledu pojdi na konec in iz menija reference izberi : prikaži footnotes tam lahko prosto formatiraš linijo ali jo izbrišeš.

Ja, tudi meni se zdi neumna komplikacija ;-)

Če bi želel seznam literature oz, opomb po abecedi, bi se bilo treba lotit tega drugače - pojma nimam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navajanje virov vprašanje?

Oddelek: Šola
263948 (3296) lonewolf_
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5727052 (16216) mojca
»

Word: slika (sklic | napis) v besedilu omenjen ?

Oddelek: Programska oprema
78122 (7566) mikeyq
»

Dodajanje bibliografije v Word 2007

Oddelek: Programska oprema
51265 (1205) demokedes
»

Word 2003 Glava & noga

Oddelek: Programska oprema
122122 (1997) R-S-LoVe

Več podobnih tem