» »

Word 2003 Glava & noga

Word 2003 Glava & noga

R-S-LoVe ::

Imam eno vprašanje glede glave in noge v Wordu2003.
V glavo bi rad vstavil naslov, ki pa bi se spreminjal s spreminjanjem dokumenta. Sepravi nekakšno navezavo na Naslov 1, Naslov2, ...
Kaj je že kdo to počel in če je, kak za hudiča se to naredi?:D
Važno je, da če jst spreminjam Naslov1 v npr. Naslov_1, da se tudi v Glavi oz. Nogi to spremeni.
Zelo hvaležen za odgovore!8-O
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Tavher ::

Se pridruzujem vprasanju.
Prelom in navzkrizno sklicevanje nekako ne delujeta. Besedilo je ze napisano.

R-S-LoVe ::

Meni prelomi čisto OK delajo, pa tudi navezave brez panike, sam men ni jasno kak navezavo naredit na Naslov1 v glavi?8-O
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R-S-LoVe ()

ta_pridna ::

v glavi in nogi ne imeti istih naslovov...v glavi recimo naslov1, v besedilu naslov1_1... in kasneje tega ne spreminjaj...

glede preloma... ne vem... prelom mogoče? če ne malce več povej....

Lp

bili_39 ::

Postavi se v glavo, pol pa poišči ustrezne slovenske ukaze za naslednjo sekvenco:
Insert:Reference:Cross Reference:... tukaj izbereš pod kaj boš vstavljal headings (naslove) in izbereš izmed možnosti, ki ti jih ponudi.
Zatem zadevo formatiraj na želeno obliko in izberi (z desno tipko na miški) edtit field ter odkljukaj preserve fomatting during updates (da ti ne bo ob vsakem zagobu pokvalo formatiranja).

Si to mislil?

R-S-LoVe ::

bili_39: men cross reference čisto OK delajo. Tudi napravu sn to tako kot si opisal, samo problem imam potem, ko spremenim Naslov1 v besedilu, se mi tudi ko stisnem F9 (refresh), v glavi Ne spremeni Naslov1. Potem pa moram klikat na vsako glavo pa update klikat. To je pa pr 100 straneh malo zamudno.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

bili_39 ::

Ja, sem preveril in tudi če izbereš select all in obnoviš vsa polja, ostane glava neobnovljena.
Lahko uporabiš nasvet iz Wordove pomoči:
You can update all fields in a document each time you print it. Click Options on the Tools menu, click the Print tab, and then select the Update fields check box.
Kadarkoli boš sprintal vsaj eno stran se bodo obnovila polja tudi v glavi - pri meni dela.

Vem, da ni najbolj elegantno in prepričan sem, da obstaja boljši način...
No, tale zaenkrat dela :))

R-S-LoVe ::

bili_39: thx to mi blo res v pomoč, sam sedaj se mi je pa pojavu nov problem, pri navskrižnem sklicovanju.

Ko sem nastavil sklic na eno sliko v dokumentu, mi je napisalo Slika x.x, jst sn spremenil na sliki x.x (pač sem v dokumentu to rabu)
sedaj pa ko dam update mi pa spremeni iz sliki x.x nazaj v Slika x.x .
Kaj je že kdo imel takšen problem in kako za hudiča ga je režil?
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R-S-LoVe ()

bili_39 ::

Tega tudi sam nisem znal rešiti drugače (saj veš, angli in sklanjatve - kaj pa oni vedo), kakor, da sem se skliceval samo na cifro.
Torej pod caption nastaviš: exclude label from caption (opcija spodaj) in ti bo kot polje jemal samo cifro. Potem moraš seveda sam pisati tisto slika itd. pod objekti, vendar na koncu dela avtomatika. Je pa tečno to delat za 100 strani...

R-S-LoVe ::

bili_39:kaj lahko zadnjo izjavo malo bolj natančno opišeš?
Priznam tega še nisem poizkusil, me pa zanima!
THX.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

bili_39 ::

Delam samo z angl. verzijo Pisarne, torej lahko o slovenskih ukazih samo ugibam...
Caption je avtomatsko številčenje oz. naslavljanje objektov (slik, enačb, itd...)
Predvidevam, da si na tak način dodajal podnapise k slikam: kjer si verjetno definiral ime "Slika" ali pa uporabil v primeru slo Worda že pripravljen vnos...
Drugega ni kaj: tam kjer definiraš to naslavljanje objektov imaš samo en prazen kvadratek, ki ga moraš pokljukati in to je ta opcija, da upošteva kot polje samo številko, tekst pa izpiše samo kot tekst in ne kot polje...

Je to to?

bojsi ::

R-S-Love, bili_39:
>Imam eno vprašanje glede glave in noge v Wordu2003.
>V glavo bi rad vstavil naslov, ki pa bi se spreminjal s spreminjanjem
>dokumenta. Sepravi nekakšno navezavo na Naslov 1, Naslov2, ...
>Kaj je že kdo to počel in če je, kak za hudiča se to naredi?
>Važno je, da če jst spreminjam Naslov1 v npr. Naslov_1, da se tudi v
>Glavi oz. Nogi to spremeni.

No, glede tega imam elegantnejso resitev, ki bo naredila tocno to kar zelis... :)

Postavis se v glavo (nogo), nato: Vstavljanje/Polje, izberes zvrst 'Povezave in sklici', izberes ime polja 'StyleRef', ime sloga pa 'Naslov 1'. Ekola. :)

lp,
D.

R-S-LoVe ::

bili_39:tist kvadratek moram obklukati TO JE TO!
bili_39 naredil si mi nekaj dela:)) ampak hvala za vso pomoč!

Dani8oy:tvoja pot je prav tako zanimiva in zelo uporabna.
Naredi pa isto kot najina, tko da smo vsi našli rešitev.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word 2016 - določitev footerja in številčenje heading

Oddelek: Programska oprema
61299 (1217) bili_39a
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135827 (3832) Netrunner
»

Word, kako številčiti strani šele od nekje naprej ?

Oddelek: Programska oprema
83076 (2989) l0g1t3ch
»

Microsoft Word 2003,kako sliko zraven texta?

Oddelek: Programska oprema
153062 (2882) Racunalnik
»

Kazalo v MS Wordu???

Oddelek: Programska oprema
53290 (3215) Lucio

Več podobnih tem