» »

GeForce2 MX tv-out tezave...

GeForce2 MX tv-out tezave...

Markoff ::

Ze lep cas imam GeForce 2 MX (ne 200, ne 400, temvec prvi MX) s tv-out, ki pa mi dela same tezave: zal nimam nobenega TV ali videa s SVHS ali kompozitnim vhodom, zato sem moral dokupiti pretvornik SVHS->SCART. Vendar, slika na TV je bila crnobela in brez zvoka, pa se precej se je tresla. Baje je v enem jokerju ta problematika bila opisana, vendar nisem nanj narocen in nimam pojma, kaj narest. Bi kdo vedel, ali je ta problem pogost in kaksna je resitev zanj?

Povrh vsega sem pa se nekje zalozil ta pretvornik...life sucks!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

SanSan ::

To nima nic veze z pretvornikom. Tudi jaz ga mam pa dela BP. Moras pa nasatvit TV izhod na pal-b. Poisci malo po menijih pri TV izhodu.
Glede zvoka pa ga moras iz zvocne pelat ven. S-vhs ali kompozitni kabel prenašata samo sliko, in tudi grafična kartica ti bo vedno samo sliko proizvajala.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

Markoff ::

TV izhode sem nastavil na cisto vse, kar je mogoce nastavit v menijih. PAL/NTSC (vse verzije) za skoraj vse drzave, ki so zlistane. PAL (Italy) naj bi deloval, pa nic. Crnobelo. Ce pride sef razvoja iz Leadteka, pa mi verjetno ne bo znal zadeve urihtat. Al kaksen patch al pa macola. Patch ne popravi stvari, torej...

Zraven kartice nisem dobil nobenega audio out kabla. Kako ga povezes s pretvornikom SVHS-SCART (kot sem rekel, ga bom moral se enkrat nabavit) in do koliko metrov dolzine zvok ne izgublja kakovosti zvoka?

A ima kdo torej tisto stevilko Jokerja, kjer so bile opisane kartice s tv-out? Je mogoc scan?

gumby ::

Nekje med opcijami nastavi tip signala na "composite" in ne na "s-video" ali "autodetect"

Markoff ::

???
Ceprav uporabljam SVHS in NE composite?

ToniT ::

Problem zna biti v pretvorniku s-vhs->scart. Pri nekaterih nekvalitetnih je slika črnobela.

gumby ::

Markoff: razlika med SVHS->SCART in compozit->SCART kablom je v tem, da ima SVHS dodatno linijo. Če TV ne podpira SVHS, potem bo slika črnobela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Markoff ::

Madona, fantje, pa od kje vse to veste?

Potem je boljse, da kupim pretvornik composite->SCART, ce ga je pri nas sploh mogoce dobiti? Katere naprave sicer sploh uporabljajo kompozitni signal? Skoda se mi zdi nabavit tak pretvornik, ce ga slucajno popolnoma nehajo podpirat. Tak pretvornik ni ravno poceni (SVHS->SCART mislim da 6k)...

In, ja, cisto mozno je, da TV ne podpira SVHS, ker je precej stara. Zakaj pa bi lahko podpirala kompozitni video? Mislim, s tehnoloskega vidiks, ofkors.

gumby ::

Ne kupuj novega kabla, saj je ta dober. Na računalniku moraš nastaviti, da ti NE pošilja SVHS signala, ker boš imel ČB sliko. Nastavi na composite.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV Tool - Tv out problem

Oddelek: Zvok in slika
81246 (1137) matter
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253120 (2653) romario
»

zakaj imam crno-belo sliko na tvju?

Oddelek: Zvok in slika
102251 (2106) Gadjit
»

Graficna s composite/video tv-out izhodom???

Oddelek: Strojna oprema
51041 (887) ender
»

voodoo 3 3000 tv out

Oddelek: Pomoč in nasveti
51286 (1195) Lith

Več podobnih tem