» »

9800GTX+ ima 127 stopinj

9800GTX+ ima 127 stopinj

Glodko ::

Pred kratkim sem kupil to grafično kartico, danes pa sem gor priklopil še senzor za temperaturo, ki nadzira temperaturo in temu primerno goni ventilator. Vse lepo in prav, ampak po priklopu mi prikazuje v BIOS-ih da ima moja grafična 127 stopinj, takoj zatem se valda ventilatorji na polno obrnejo in računalnik se ugasne.
Snel sem omenjen kabelček in spet vse lepo in prav, Everest pa mi v windowsih kaže nekje 58-60 stopinj v idle. Zdej vem da gre očitno za zanič senzor, zanimivo pa mi je zakaj tokrat v BIOSu kaže napačno temperaturo?? Se da ta senzor kako skalibrirat? Fajn mi je ta kabel ravno tolko da je kar direkten strojni nadzor nad obrati ventilatorja, ker sicer kartica sama prek SW-ja ne regulira nobenih obratov in pri zahtevnejših igrah se potem začne zadeva pregrevat.
Zanima me tudi za koliko bi blo realno pričakvat spust temperature če bi si kupil drug hladilnik:

https://www.cool-pc.org/productdetail.p... ali
https://www.cool-pc.org/productdetail.p... + 2x92mm vent ???

Kolega ima 8800GTS 512MB in je pred kratkim kupil Thermalright HR-03GT, po odčitavanjih sodeč je res padla temperatura za nekje 15 stopinj, ampak samo na GPUju. Na dotik sodeč, namreč vse ostalo vezje se še vedno lepo kuha. Poleg tega nima tak hladilnik več odvajanja vročine speljanga čez drugi slot na zadnjem delu računala, ampak se topel zrak prosto širi po ohišju. Koliko je to potem dejansko dobro??

_GiZmO_ ::

Kaj pa imaš ti to za eno plato,da ti v biosih kaže temp. GPU-ja?8-O
HP DV7-2130eg

Glodko ::

ASUS Rampage Formula. Mislm grafična ima izhod na katerga se priklopi senzor za temperaturo, le tega pa na enega izmed treh temperaturnih senzorjev na matični in ta mi sedaj kaže 127 stopinj v BIOS-u pod senzorjem1. =(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()

dukenukem ::

js bolj everestu vrjamem ,men prleze v crysis na 8800gt čez 100,je tale stock cooler bolj gnil

bluefish ::

ti kar upoštevaj tisti senzor, ki ga grafična že ima. Lahko uporabiš tudi GPU-Z za odčitavanje.

_GiZmO_ ::

Tudi tile senzorji lahko zatajijo!Osebno najbolj verjemem evga precision tool-u,pol pa gpu-z in podobno!Pri 127C bi že GPU zavrel!
HP DV7-2130eg

Glodko ::

Kolko smiselno pa je nabavit namenski alu/cu hladilnik in 2x92mm vent? Mislim trenutno sem menjal pasto (z MX2) na GPU procu in majčken bolj sem privil hladilnik ob vezje in se praktično ne pozna niti 1 stopinjo. Prej in sedaj mi kaže GPU-Z 60 stopinj v idle. =(

_GiZmO_ ::

Spalča se ti vsekakor investirat v aftermarket cooler,v kolikor imaš namen grafično še nekaj časa uporabljat!Priporočam pa ti http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... hladilnik!Saj za svojo ceno ponuja izredno veliko!Ravno prejšni teden sem ga montiral kolegu,pri temp. se precej pozna,load tam ~ 50C!
HP DV7-2130eg


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717462 (5301) M-XXXX
»

kateri hladilnik za 8800gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201827 (1210) dukenukem
»

Nakup tihega računalnika (Intel Q9450)

Oddelek: Kaj kupiti
453704 (2242) vir
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417696 (14819) Wofk
»

Kateri AUTO regulator ventilatorjev

Oddelek: Kaj kupiti
101478 (1475) PRST

Več podobnih tem