» »

Laser TV kmalu v prodaji

Laser TV kmalu v prodaji

Valentin ::

Mitsubishi bo še letos dal v prodajo prve televizorje, kjer sliko generira laserska tehnologija:
Mitsubishi's laser TV goes on sale

Prednost laserske TV je v tem, da lahko sproducira 80% barv, ki jih je sposobno zaznati človeško oko. Ostalim tehnologijam namreč to uspeva največ do 40%:
Wikipedia laser TV

Po izjavah prvih očividcev so barve fantastične:
Color Burns Bright With Mitsubishi's Laser TV
  • spremenil: Valentin ()

msjr ::

+ Obljubljajo 3D sliko, vendar so težave, ker standard še ni določen.
The best of both worlds

Ginginova ::

In glede na to, da je na sporedu finančna kriza, bo reč resno na trgu 2012. Te laserske reči obljubljajo, da bodo "letos" že nekaj dolgih let. :)
Še malo, pa bodo ko avtomobili na vodik. Vedno bodo čez 15 let. Tudi pred 15imi leti je bilo "še 15 let", letost je isto. :D

No, saj bo. Samo ne pričakovat preveč prehitro. Tudi o plazmah smo brali 20 let nazaj, začeli pa kupovat 15 let kasneje. Sedaj bo cikel sicer hitrejši, vendar še vedno ne "letos".

Zgodovina sprememb…

korelem ::

@Ogo,
khm, zadeva je že zunaj in se prodaja, je pa draga (7000$):
LASERVUE

Prvi testi so tudi že objavljeni:
HD GURU

Tako, za začetek...;)

bluefish ::

Tudi o OLED zaslonih se je pred leti na veliko govorilo. Mi je prav hecno, ko me je nek sošolec prepričeval (saj bodo čez dve leti že povsod), naj počakam z zamenjavo svojega malega CRT-ja, ko sem kupoval LCD.
No, od takrat je minilo že okoli 5-6 let, pa še nič otipljivega. Verjetno bi si na tistem starem CRT-ju do sedaj že spražil oči.

Tale laserska tehnologija pa obeta. Seveda pa bo preteklo še veliko vode, da bo tole postalo cenovno dostopno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

fabrskd ::

khm, zadeva je že zunaj in se prodaja, je pa draga (7000$):


Za 65" je draga? a res al kva???

Poglej si kolk stane navadna plazma take velikosti????!!!!!
http://shopping.msn.com/prices/panasoni...
Screw you guys i'm going home!!!

korelem ::

@fabrskd,
prvič, malce se potrudi in odgovori normalno in ne z obilico ????????????? in !!!!!!!!!!!!!!, saj bi si lahko človek mislil, da kričiš in napadaš drugo osebo na forumu, mislim, saj nismo na internetu, aja, ups ;((

Drugič, nasprotuješ sam sebi, plazme take velikosti so cenejše od Laservua (1500$ se meni zdi kar ceneje), npr:
LASERVUE
Panasonic TH 65PZ850U - 65" VIERA plasma TV - widescreen - 1080p (FullHD) - HDTV

Kvaliteta slike je pri obeh odlična, mogoče ima Laservue malce boljše barve. Laservue oz. laserski TVji so PROJEKCIJSKI televizorji, ki namesto žarnic oz. LEDjev (Samsung) uporabljajo laserje. Gre torej za staro tehnologijo (Digital Light Procesing, DLP), ki ima tudi svoje pomankljivosti (npr. odboj svetlobe) in prednosti (majhna poraba elektrike). Laserski televizorji žal nimajo prihodnosti RAZEN, če jim uspe zmanjšat/stanjšat ohišje (še vedno je projekcijski TV, ki zahteva malce globje ohišje), kar jih naredi privlačnejše v očeh kupcev (plazme in LCDji so vse tanjši, da o OLEDih ne govorim), kakor seveda spustit ceno na raven zgoraj omenjene plazme, torej konkurenčno. Laserska tehnologija, če ji ne bo uspelo v TVjih (verjetno jim ne bo, ker jih bodo povozili OLEDi) ni za odmet, saj se je že veselijo navdušenci nad projektorji, kamor bo po vsej verjetnosti tudi romala...:D

Upam, da sem ti dovolj jasno prikazal stanje na trgu, saj ga budno (amatersko in profesionalno) spremljam že kar nekaj časa...8-)

Lp

PS: Pa še cena (evropska, ameriška je še malce nižja) 60-inčne plazme, kar je le 5-inčev manj od Laservua: LG 60PG7000 ,sicer ni referenčni model, ampak ti nakazuje kamor gre trend pri plazmah velikega formata. Bigger, thinner, cheaper...:))

pia2001slo ::

@korelem

no tudi podatek Stromverbrauch: 700W pri plazmi glede na bodoče cene elektrike ni ravno zanemarljiv glede na 95W pri lasercu

korelem ::

@pia2001slo,
sem omenil pri prednostih projekcijskih televizorjev (majhna poraba elektrike), sicer pa je teh 700W pri plazmi maksimalna poraba, saj plazma porablja elektriko glede na sliko; torej če je celotna slika bela, statična slika, je mogoče pričakovati do maksimalno 700W, povprečje je dosti nižje, poglej meritve uporabnikov na raznih forumih (AV, AVS Forum).

Sicer pa, tisti ki bo kupoval TVje za 5 oz. 7 tisoč dolarjev, pomoje ne bo kaj dosti gledal na porabo elektrike...:D

Slicer ::

Mene pa zanima kaka je razlika med temi Laser TVji in OLED TVji .... predvsem me zanima sama kvaliteta slike!

Furbo ::

Skupna lastnost obeh je da sta bolj ali manj nedobavljiva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končana doba plazemskih televizij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16743661 (15281) kurjač
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973416 (67251) mamomu
»

Nov HD TV (plazma ali LCD)?

Oddelek: Kaj kupiti
243410 (2424) gregor
»

Prvi prototip laserskega televizorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5910152 (6948) uporcek

Več podobnih tem