» »

Ubuntu vs xp

Ubuntu vs xp

r0b3rt ::

Lp, razmišljam o prehodu iz xp-jev na ubuntu pa me zanima sedaj malo več glede linux okolja... Kako je v linux-u z remote-am? Postojijo tudi kakšni programi za upravljanje na daljavo? Kako je glede pošte ala outlook? Programi za programiranje(c, java, html. )? Postojijo tudi kakšni programi za iptv ala aditeya ali bi tu laufalo z emulatorjem?
  • polepsal: Mavrik ()

Poldi112 ::

Imaš ssh in vnc za remote, Evolution namesto Outlook-a, vi za programiranje :) in pojma nimam glede iptv.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

moowy123 ::

Za posto lahko uporabljas tudi kak thunderbird, za televizijo VLC, za programiranje imas pa recimo KDevelop, Eclipse, emacs, vi, kate,...,...

TgT ::

ok, moowy123 me je prehitel :)
Hit'N'Run

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TgT ()

r0b3rt ::

preko vnc-ja gre potem samo linux-linux (ubuntu-ubuntu)?

OrkAA ::

Vnc je precej taka multiplatform zadeva. Zaradi tega sicer malo trpi hitrost, ampak dela pa čisto povsod.

kriko1 ::

Ne, vnc lahko tudi iz win

r0b3rt ::

se pravi bi lahko iz xp-jev dostopal preko vnc-ja na linux okolje

Icematxyz ::

Če si zaposlen v IT branži oziroma opravljaš dost dela s tega področja je prehod smiseln in celo zaželjen bi lahko rekel. Če pa nisi v IT industriji in rabiš za svoje delo kakšen program, ki ne podpira v bistvu nič drugega kot Windows OS potem pa seveda niti ne moreš iti na drugo platformo... in so pomisleki če bi ali ne kontraproduktivni.

r0b3rt ::

Icematxyz nisem te čisto razumel...hočeš povedati, da če ne delam v it in ne potrebujem win.okolja je ne smiselno jit na windowse?

Jan987 ::

Tudi jaz imam še eno vprašanje gled eprehoda. Zanima me, če se da na kakšen koli način usposobit slovarje na Ubuntuju? Ker je to edina stvar, ki me še drži na Windowsih (vem da obstajajo razni google transtati in amebis prevajalnik, vendar pa bi rad malo bolj ''orenk'' zadevo).

Tilen ::

Tudi .exe lahko poganjas na linux z Wine. Z omenjeno aplikacijo lahko instaliras tudi nekatere igre, ki nimajo native linux podpore (v kolikor bi res hotel). Performance pri igrah preko tega emulatorja je pa bolj tako-tako ;)

Sam uporabljam za pošto Thunderbirda in deluje bp. Za remote pa uporabis seveda SSH. VLC bo za iptv prek glave. Vse tukaj omenjene stari so dostopne preko t.i. "dodaj/odstrani" se pravi, da poklikaš kaj bi namestil in ti namesti. Naj te ne bo nič strah, da ti ne bi uspelo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

Icematxyz nisem te čisto razumel...hočeš povedati, da če ne delam v it in ne potrebujem win.okolja je ne smiselno jit na windowse?


Če ne delaš v IT industriji in za svoje delo uporabljaš program(e), ki ne deluje na drugem OS kot so windowsi sem mislil.

Kar je v bistvu logično samo po sebi. Ampak pač marsikdo v Linux tako močno vrjame, da bi trdil nasprotno. ;)

jype ::

Icematxyz> Če ne delaš v IT industriji in za svoje delo uporabljaš program(e), ki ne deluje na drugem OS kot so windowsi sem mislil.

Kaj pa če ne delaš v IT in za svoje delo uporabljaš programe, ki ne delujejo na Windows?

poweroff ::

V Ubuntu imaš Terminal Services Client, ki podpira tudi protokol RDP. Dela povezava tako na Linux, kot Windows sisteme in seveda obratno. Pošta seveda dela normalno - Thunderbird, Evolution, IPTV lahko gledaš z VLCjem, sicer pa lahko kar nekaj programov za Windows poganjaš preko Wine.
sudo poweroff

R33D3M33R ::

Tudi jaz imam še eno vprašanje gled eprehoda. Zanima me, če se da na kakšen koli način usposobit slovarje na Ubuntuju? Ker je to edina stvar, ki me še drži na Windowsih (vem da obstajajo razni google transtati in amebis prevajalnik, vendar pa bi rad malo bolj ''orenk'' zadevo).


Če misliš ASP32, se da BP z wine, vendar moraš imeti skrekano verzijo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Jan987 ::

ASP32 meni z wine ne dela. Če imaš kakšno idejo kako to narediti, lahko napišeš tud na ZS če je preveč kočljiva za na forum.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu 10.10 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22165487 (55571) Icematxyz
»

Prehod iz windows xp na ubuntu v podjetju (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6112159 (10367) opeter
»

Ubunto vs. windows 7 64bit (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15632159 (28648) poweroff
»

Virtual desktop - kateri zna delati z ikonami

Oddelek: Programska oprema
292334 (1807) misek
»

Kako z passwordom zaščititi program pred odipranjem

Oddelek: Programska oprema
151244 (1088) Microsoft

Več podobnih tem