» »

Windows XP SP2, domena, nezmoznost prijave v sistem

Windows XP SP2, domena, nezmoznost prijave v sistem

psychoshorty ::

Lep pozdrav,

kolega se je igral s svojim sluzbenim racunalnikom in racunalnik iz privzete domene dal v workgroup. Ko je racunalnik resetiral, se mu je pojavilo standarno obvestilo: Press ctrl-alt-del to continue... Ko pritisne tole kombinacijo tipk, ima:

Username:
Password:

Polja za domeno seveda ni. A vseeno ko se zeli prijaviti, sistem javi, da naj preveri podatke in ce je domena pravilna (kako, ce pa je dal racunalnik iz domene v workgroup?)? In sedaj se ne more logirati v sistem. Je kaksen nacin, da bi prisel v sistem brez vecjih posledic?

Hvala za pomoc!

Lp.

sajmon ::

Sedaj se lahko prijavi na računalnik z lokalnimi uporabniškimi imeni, administrator je zagotovo kreirano lokalno. Ko bo enkrat prijavljen kot lokalni administrator, bo lahko ponovno dodal računalnik v domeno. Seveda bo potrebno imeti ustrezne pravice z dodajanjem v domeno. Povsem možno, da ne bo mogel vsega rešiti brez administratorja.

psychoshorty ::

Problem je v tem, da tudi lokalni racuni ne primejo, zato sem pomislil, da bi skusal nekako resetirati passworde. Vem, da obstajajo orodja za te namene, a ne zelim, da bi mu naredil se dodatno skodo.

Lp.

blackbfm ::

Saj ne narediš nobene škode če resetiraš geslo. Edino če ma kakšno enkripcijo vklopljeno potem se zna zakomplicirat.

Rotty ::

Tudi če boš resetiral lokal admin geslo, boš za dodajanje računalnika v domeno še vendo rabil domensko admin geslo, tega pa najverjetneje nimata.

Edina rešitev je torej poklicati admina, da postavi računalnik nazaj v domeno.

Drugače si snemi kakšen Active Password Changer...samo kot rečeno, ti ne bo veliko pomagal.

P.S. Klinc gleda takšnega admina, ki ne onemogoči navadnim uporabnikom poseganje v domenske nastavitve računalnika.

dëych ::

Mogoče pa imajo vsi userji admin pravice...torej ne potrebujes "administratorja"...

psychoshorty ::

Pozdravljeni,

hvala za odgovore. Nic se nisem dosegel. Problem se pojavi v tem, da lokalni admin account ne prime, kljub temu, da sem ze resetiral geslo. Ko se zelim prijaviti, nimam na izbiro ali se zelim prijaviti lokalno ali v domeno. Reinstalacije pa res ne bi rad izvajal. ;(

dëych ::

Izbire nimas zato, ker računalnik ni v domeni - zato ni drop-down menija.

Ostaja ti safe mode in naredis system restore.

Tomas 33 ::

Preveri še, če je mogoče lokalni administratrator onemogočen.

psychoshorty ::

Pozdravljeni,

torej: Lokalni administrator po pregledu ni bil onemogocen, reset passworda tudi ni prijel. Karkoli sem poizkusil, ni delovalo, vedno sporocilo o napaki, da naj preverim username, password in domeno. Ker sem rabil nekaj nujnih podatkov, sem s ubuntujem prenesel datoteke na externi disk in naredil recovery sistema (hp -jev prenosnik...). Skratka, stanje je sedaj normalno. Hvala vsem za pomoc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374347 (3165) bastadu
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192321 (2022) mazupan
»

PC v domeno

Oddelek: Omrežja in internet
112721 (2572) Cveto
»

Kakšna je razlika, še se prijaviš kot administrator lokalno ali kot administrator v d

Oddelek: Operacijski sistemi
112281 (2004) krneki
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614786 (4014) Microsoft

Več podobnih tem