» »

kaj je s temi diski?

kaj je s temi diski?

gorenc ::

v 8 mesecih sta se mi pokvarila ze dva diska!!?? prvi je bil IBM 40GB (5400rpm), sedaj pa Maxtor 40GB (7200).

tale maxtor dela enih 5-10 min potem pa se v windowsih ugasne sam od sebe?! komaj ga zazenem in isto se ponovi v roku ene minute! kaj je to? je mozno da je kriva plata (abit Kt7E?) malo sumljivo se mi zdi da crkneta dva diska v istem sistemu v manj kot enem letu!

vasi predlogi, mnenja...:'(

gumby ::

Imaš mogoče nastavljen avtomatski izklop diska?

spacesheep ::

Hmm, tud jaz imam 40GB IBMov disk in sem šel po nasvetih enega frenda malo pogledat na IBMovo stran za podatki o tem disku. Tam je bilo napisanih par serij diskov, za katere je bilo omenjeno, da so dokaj pokvarljivi in na žalost je bil med njimi tudi ta :(
Jaz bi rekel, da imaš samo smolo glede diskov, čeprav pa, nikoli se ne ve...

gorenc ::

ne, nimam nastavljen izklop diskov! danes zjutraj je stvar dokoncno izdihnila:'( ko vklopim PC se disk zazene in takoj zatem ponovno ugasne vijuuuu.... najbrz imam smolo.
bom zamenjal za WD disk, z njimi imam dobre izkusnje

zigadr ::

Če imaš računalnik prižgan čez noč, ti odsvetujem nakup WD, vsaj tistega s 7200 obrati, ker je zelo glasen (za 5400 ne vem kako je).

AngelOfDeath ::

Kaj pa hlajenje a je zadost dobro ?

bastadu ::

spacesheep: Maš še mogoče kje link do IBMove strani, kje piše kaj o pokvarjenih serijah? Thnx

Area_51 ::

:)) Prijatelj je kupil disk od IBM-ja in čez nekaj časa je opazl nalepko nanjem, na kateri je pisalo, da je disk bil pokvarjen in je ponovno bil sestavljen iz drugih delo. SR**** od servisa.!:!:!:)
Area 51

gorenc ::

sem vzel WD 60GB (5400), super, precej tisji od prejsnjega, ampak spet se greje!? ne vem ali je normalno da je zgornja povrsina diska tako vroca?

bobby ::

jst mam 60giga od WD-ja 7200 obrati in se mi tud greje. zgleda da je to kar normalno. no jst sem sicer en ventilatorček namestil da piha na zgornjo ploščo to je pa tud vse. sem pa zlo zadovoljen z njim.

Heisenberg ::

kater disk pa se trenutno splaca kupiti ?
glede na velikost/cena....

pa prosim direktno da pveste kje ga kupiti, cena in velikost ter seveda model....


kaj pa je vazno ker kontroler je ata100,133 ???
kako vem ali bo disk delal pri meni, imam pa abit kt7a


hvala za predloge in pomoc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162391 (1965) Leo
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252248 (1304) windy
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483091 (2283) MadMax
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312256 (1601) Andor
»

zelo tih disk ???

Oddelek: Kaj kupiti
151222 (989) Yohan del Sud

Več podobnih tem