» »

hrup računalnika

hrup računalnika

refosk ::

Računalnik imam na mizi, ker ga dostkrat odpiram pa me zanima kako bi ga utišal (v zaprtem stanju !). Mislim, da največ šundra dela ventilator na usmerniku. Se je že kdo ukvarjal s to problematiko ?

Lime ::

Coolermaster ima super silence ventilatorje. Vendar se mi zdi, da samo za procesor.
Stane pa 2,5k SIT in ga skoraj ne slišiš. Gre pa na socket 370 ali socket A. Podpora procesorjem do 2.4GHz.

DJroky ::

Ena izmed rešitev je, da ventilator vežeš na 7V (na rumeno in rdečo žico). S tem zmanjšaš obrate in hrup, zvečaš pa temperaturo, zato ti priporočam da po nekajminutnem delovanju računalnik ugasneš in preveri temperature v napajalcu. Čeprav se le redko zgodi da temperature zelo narasejo a vendar previdnost ni odveč. druga rešitev pa je nakup novega tišjega ventilatorja. Pa če imaš mrežico pri ventilatorju se jo znebi, če te le to ne bo oviralo (tebe sigurno ne, lahko pa mlajše brate-sestrice, domače živali...).

Spajky ::

ACHTUNG! V napajalcu je ponekod preko 300V tudi še čas kasneje po izklopu! Toploto preverjaj zunaj na izhodu z roko (toplota zraka). Če ima napajalc avtomatsko regulacijo obratov brez RPM sensinga, mu raje zaporedno s črno veži upor ali Si-diode ali mini žarnico za zmanjšat obrate! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AngelOfDeath ::

Mogoče pa morš samo spucat vent :)

tigrr ::

moj nasvet:

ce hoces stisat napajalnik:

1) zamenjej s tisjim napajalnikom (glej po netu) - drago

2) modificiraj:
venti so obicajno temperaturno krmiljeni in niso glasni sdamo zarad lepsga..!

a) zamenjaj vent s tisjim - zalman npr
b) znizas obrate na ventu tko da
das cca 80 Ohm, 1W upor na eno od napajalnih zic venta
c) vezes vent na drugo napetost (7V)

! moras zboljsat pretocnost zraka skozi napajalnik da se ne pregreje. (extra vent, vecje luknje, etc..).
v napajalcu so pogosto hladilna rebra pod napetostjo. pazi, V meter pa pamet v roke:)

lp, t

matic ::

Hmmmm. tudi mene hrup precej moti.. ampak zdaj sploh se ni take panike proti moji prihosdnosti (ceprav me ze zdaj bujno moti!), razmisljam pa o AthlonXP 1.8+ in me skrbi galsnost... in precej me me moti ker so AMDji (oz. tudi P4 baje..) blazno topli in rabijo mocne venteilatorcke, ki pa so precej hrupni.

Torej, predno sploh se kaj kupim.. Kater ventilator in hladilnik priporocate za omenjeni proc. (AMD Athlon XP 1800+)?? Proca se nekaj casa ne nameravam navijat torej rabim za 1x toliko hlajenja kolikor se ta greje.. Tisino pa cim vecjo!!!

Druga dva problema.. tisina napajalnika in diskov pa bosta prisla na vrsto se kasneje oz. nasvete za napajalnik sem ze slisal, za disk pa nebo preostalo kaj drugega kakor kak silent model, ceprav to je najmanjsi problem!!

refosk ::

Imam P4 in sem ugotovil da je v bistvu prav ventilator od procesorja najglasnejši. Poleg tega pa je hladilnik popolnoma hladen. MB je MSI ultra aru 845. Po vseh podatkih ima ta plata regulacijo obratov, vendar se pri meni vsi stalno vrtijo z max. hitrostjo. Poskusil sem spremeniti hitrosti vrtenja softwersko s priloženim programom , pa se nič ne zgodi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"skrivanj" racunalnika ?!?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151438 (1218) Lio
»

Utišanje napajalca!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111037 (802) Yacksy
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352300 (1704) tigrr
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82041 (1772) DSmidgy
»

najtišji pc

Oddelek: Pomoč in nasveti
161623 (1247) robertos007

Več podobnih tem