» »

Izšla predbeta Windows 7

1 2
3
»

c00L3r ::

Nimam pri roki linux namestitve trenutno, da bi sprogramiral. Narediš while (true) zanko in znotraj te zanke kličeš fork() vsaj enkrat. Tako vsak proces ustvari nov proces in ta spet novega. Tako iz enega procesa dobiš vsaj 2. Iz 2 dobiš 4, iz 4 jih dobiš 8. In tako naprej... Dokler ne dosežeš 232 procesov, kar je maximalno možno se mi zdi (v ubuntu).

Več o tem na wiki linku.

PaX_MaN ::

Samo to ni ravno virus.

Utk ::

In kaj ovira ta proces, da ne pošlje maila naokoli, s tem programčkom? Na linuxu je še lažje poslat mail kot na windowsih. Vsaj tako pravijo linuxaši.

PaX_MaN ::

Nekdo ga mora zagnati.

Utk ::

Vsak program mora nekdo zagnat. Prilepiš gor paris_hilton_xxx_slike.tar.gz.exe (no, v linuxu še exe ne rabiš:) in ga bo sigurno kak bedak zagnal. Isto kot windowsi, razumeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bluefish ::

tudi večino Win virusov.

Poldi112 ::

A je v win 7 že urejeno, da ti ni prva stvar ki jo narediš to si povišaš privilegij v administratorja? Ker Vista je bila korak v pravo smer, a še precej neuporabno. Je zdaj že nemoteče delati kot user?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

c00L3r ::

A je v win 7 že urejeno, da ti ni prva stvar ki jo narediš to si povišaš privilegij v administratorja? Ker Vista je bila korak v pravo smer, a še precej neuporabno. Je zdaj že nemoteče delati kot user?

UAC v Windows 7 ima 4 stopnje opozarjanja, tako da lahko nastaviš za katere stvari te naj vpraša in katere naj sam odobri. Nimam zdaj pri roki prenosnika (tam imam na virutal PC nameščeno), lahko pa naredim jutri screenshot. Tako, da nekaj se dela na tem :)

techfreak :) ::

A je v win 7 že urejeno, da ti ni prva stvar ki jo narediš to si povišaš privilegij v administratorja? Ker Vista je bila korak v pravo smer, a še precej neuporabno. Je zdaj že nemoteče delati kot user?

Tudi v Visti ni moteče delati ... sam nimam nobenih problemov z UACem, saj se ne pokaže velikokrat.

pviran3 ::

Za teženje z UAC so krivi programi, ki niso pisani z Visto. Fora je v tem, da UAC ne pusti pisati/spreminjati program files in windows mape, ti neumni programi pa so tko spisani, da to spreminjajo in seveda UAC že teži...

UU drugač se WIN7 v virtualPC sestavi skupaj s 128 rama :D

BigWhale ::


Tudi v Visti ni moteče delati ... sam nimam nobenih problemov z UACem, saj se ne pokaže velikokrat.


Le kaj delas? Meni vsak dan vsaj trikrat v sluzbi ekran utripne, se izklopi in potem spet nazaj vklopi in zahteva gleslo. Skrajno nadlezno!

techfreak :) ::

skejter28, slika ne deluje

Tale UAC se veliko ljudem zdi zelo uporaben.

Tudi sam se ne pritožuje preko njega, ker se mi skoraj nikoli ne pokaže. Nevem kaj vi delate.

BigWhale ::

Jaz precejkrat nastavljam environment variable... To poceti z UAC vklopljenim je bizarno...

MrStein ::

c00L3r:
Nimam pri roki linux namestitve trenutno, da bi sprogramiral.

Aja, torej stvar v resnici sploh ne obstaja ?
My point exactly ;)

Glede UAC se pojavlja/ne pojavlja. Pa dajte ne že spet argument "jaz nimam AIDS-a, ne vem kaj tile oboleli počnejo ..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

MrStein, saj ti je c00L3r dal link do Wikija kjer je C koda.

Samo za tebe:
#include ""unistd.h""

int main(int argc, char* argv[])
{
while(1)
fork();
return 0;
}

"" spremeni v < oz. >

c00L3r ::

c00L3r:
Nimam pri roki linux namestitve trenutno, da bi sprogramiral.

Aja, torej stvar v resnici sploh ne obstaja ?
My point exactly ;)

Glede UAC se pojavlja/ne pojavlja. Pa dajte ne že spet argument "jaz nimam AIDS-a, ne vem kaj tile oboleli počnejo ..."

Seveda stvar obstaja. JAZ nimam trenutno linux namestitve, da bi ti prevedel ta "ogromen" program. Daj si preberi moj link ki sem ga zgoraj dal. Za tebe še enkrat. Zadeva deluje in sem jo tudi pognal ko sem potreboval Linux zaradi Fax-a.

Če pa ne verjameš, pa prevedi toto kodo in poženi:

int main(int argc, char* argv[])
{
while(1)
fork();
return 0;
}


Meni zdaj res ni še 1x dajat gor Linux-e samo zato, da ti bom to kodo prevedel. Če pa sam ne znaš pa prosi nekoga ki ima Linux in gcc prevajalnik naj ti to prevede ;)

PaX_MaN ::

MrStein je izrecno napisal, da hoče virus.

MrStein ::

Fantje, "fork bomb" poznam že desetletja.
Linus tudi. Zato tudi že kakih deset let ne sesuje sistema. Čeprav je možno, da se ubuntujevci morajo ponovno učit na svojih napakah...

No ja, jaz nočem virusa, ampak so rekli da obstajajo, zato bi rad videl... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Obstajajo že, ampak jih moraš sam poiskati, ni to tako kot pri windows kjer je namestivev avtomatična (user friendly).

http://www.viruslist.com/en/viruses/enc...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Sam poiskati ? Dejan je rekel, da dobis kar tako, samo od sebe :
preem: Tudi na Linuxu jo boš dobil, če boš delal kaj z rootom. Tako kot pri Visti. Delaš kot administrator in jo dobiš, drugače pa ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Ja če delaš z rootom in nameščaš nepreverjene programe itd.

Drugače pa se tukaj vidi, kako je Windows user friendly.

BTW če ima kdo link do kakšne Linux virusa naj napiše ali mi po ZSju pošlje ...

BigWhale ::

Windows je najbolj user friendly takrat ko kopiras en kup datotek... Pa jih skopira pol kupa in potem reec, da ene datoteke ni mogel skopirat in umre... pa ne ves ne kje, ne zakaj. Nevem a Vista se to pocne al ne. XPji so mi danes parali zivce s tem...

zee ::

Po spominu pocne to tudi Glista.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

techfreak :) ::

BigWhale: ali pa ko sem moral skopirati okoli 10k datotek in nekatere so že bile notri. Ker pa nisem vedel katere, sem moral za vsako datoteko, ki je že notri klikniti "Da, želim jo zamenjati z novo" ali nekaj takšnega na Windows XP. Seveda pa ni gumba, s katerim bi lahko vsem dovolil zamenjavo.
Potem sem rešil tako, da sem AutoClickerja dal gor in mi je sam klikal gor.

borchi ::

> : ali pa ko sem moral skopirati okoli 10k datotek in nekatere so že bile notri. Ker pa nisem vedel katere, sem moral za vsako datoteko, ki je že notri klikniti "Da, želim jo zamenjati z novo" ali nekaj takšnega na Windows XP

o, jezus marija, command prompt (al kako to imenujejo windozi) ti pa ni padel na misel ker...?!

(pomoje zato ker tako rad klikaš. pa klikej!)

((al windozi ne poznajo '-f'?!))
l'jga

Ziga Dolhar ::

Dejan, borchi: v Vistvi se da tud kliknt za to :-).
https://dolhar.si/

preem ::

tist ni virus, pa kaj ste normalni. eno zanko pa fork klicat - vau res inovativno.

En izmed pogojev, da se tvoja koda imenuje 'viru's je - da se sam širi!

kva pa pravte kej na novico, da (nekater) software ne bo več patentable?

btw: kje je novica na slo-techu? se ja govori po celmu svetu že dva dni :-P

Jst ::

>UAC v Windows 7 ima 4 stopnje opozarjanja, tako da lahko nastaviš za
>katere stvari te naj vpraša in katere naj sam odobri.

To je bil moj prvi očitek UAC-ju. Če bi lahko nastavil exceptionse, ker bom pri nekaterih stvareh vedno kliknil "Allow." To je pa najbolj moteče, kadar programiraš... G.R.O.Z.A.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16214629 (9540) nekikr
»

Microsoft predstavil pakiranje Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
598150 (6292) techfreak :)
»

Beta premagala Microsoftove strežnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
14112117 (7133) Jst
»

Windows 7 dviguje prah

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
317181 (4557) MrStein
»

Windows Vista (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10713259 (9974) ripmork

Več podobnih tem