» »

Linksys ali Buffalo router?

Linksys ali Buffalo router?

m.i.h.a. ::

Torej
Linksys WRT54GL
ali
Buffalo WHR-HP-G54 MIMO?

+ dd-wrt firmware

Glede na to, da sta cenovno dokaj primerljiva me zanima koliko sta primerljiva po funkcijah in kvaliteti. Ima kdo izkušnje z obema?

thx

trnvpeti ::

buffalo vzemi
ce ne rabis menjat antene, vzami buffalo g125

jan01 ::

Priporočam buffalota. Glej še druugod, ker je whr-hp-g54 dosti cenejši.
Najbojši nakup pa je seveda whr-g125 -le 35€. Nanj seveda lahko daš tomato, dd-wrt... Je pa praktično enak onima dvema

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

stratosD ::

vprašanje predvsem za jan01:
kakšna je razlika med tema 2 buffalo routerjema
- whr-g125
- whr-hp-g54

Mislim samo, če je tudi cenejši g125 enako močan v stock
varianti kot dražji hp-g54 oz. linksys WRT54GL, brez da bi dodajal kakšne antene

LP

jan01 ::

whr-g125 ima novejši(hitrejši) procesor kot whr-hp-g54 in linksys wrt54gL(slednja oba enaka). Dražji buffalo je enak wrt54gL-ju, le, da ima dodan še ojačevalec. Slabost cenejšega buffalota je, da nima snemljive antene. Ima pa zaradi novejšega broadcoma nekoliko boljši sprejem kot linksysov, a slabši od dražjega whr-hp-g54(nekam drag v slo, v tujini prece cenejši). Razlika v softwaru? Nobeni, saj vse tri lahko flashate s (enakim) odličnim firwarom tomato, dd-wrt

m.i.h.a. ::

Kot sem prebral v reviji Monitor (feb 07) model whr-hp-g54 podpira multicast in naj bi IPTV brez težav delovala recimo na prenosnem računalniku preko wireless povezave.

Predvidevam, da je ta funkcija podprta tudi z dd-wrt firmwarom, ne?
Kako je pa pri modelu whr-g125 z multicastom?

Ker imam iptv in laptop mi je tale Buffalo še toliko bolj zanimiv. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Mobidick ::

hm.. kako pa se kaj dd-wrt obnese z novim modelom buffalo WHR-G300N ruterjem? Ima kdo tukaj kaj izkušenj? Zanima me predvsem v primerjavi s starim Buffalom WHR-G125. Razlika v ceni je le 6€, podpira pa ta Draft-N 2.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

ManDriver ::

hm.. kako pa se kaj dd-wrt obnese z novim modelom buffalo WHR-G300N ruterjem? Ima kdo tukaj kaj izkušenj? Zanima me predvsem v primerjavi s starim Buffalom WHR-G125. Razlika v ceni je le 6€, podpira pa ta Draft-N 2.


Po enem tednu delovanja lahko rečem, da se zelo dobro drži. Original Buffalo firmware se mi zdi popolnoma neuporaben. Kar se pa tiče pokritosti bi pa rekel da nekaj bolje kot Linksys WRT54GL, na katerim sicer teče Tomato.

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

amigo_no1 ::

@ManDriver
Kateri FW si potem dal gor na WHR-G300N ?

ManDriver ::

@jeje997: dd-wrt. Update: opažam, da WHR-G300N v kombinaciji z Linksys-om (ne vem, kako je z drugimi routerji) kot AP ni stabilen, ima pa tudi slabši signal.

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Leks ::

čez vikend sem skonfiguriral enega Buffala wrh g54 in morem dejati, da mi je vmesnik dosti manj pregleden kot pri Linsysu, ki ga imam doma. Mogoče bi bilo bolje če bi dal gor dd-wrt

jan01 ::

@leks
kdo pa sploh uporablja originalen firmware, če pa je tomato 100x boljši?!

Kami ::

Vmesniki pri privzeti programski opremi so na vseh usmerjevalnikih, ki sem jih do sedaj nastavljal res obupni (Linksys, Netgear, Asus, d-link).

Drugače pa kot je rekel jan01, če imaš možnost ne vidim razloga zakaj ne bi uporabil alternativnega firmware-a.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti (router) Linksys WRT-54GL ali Asus RT-N15

Oddelek: Kaj kupiti
182546 (1609) GoldRakun
»

linksys wrt54gl ali ?

Oddelek: Kaj kupiti
232182 (1611) gregor
»

Brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
252485 (1785) ponky
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR
»

router ..nimam pojma

Oddelek: Kaj kupiti
71385 (1224) jan01

Več podobnih tem