» »

Kaj kupiti (router) Linksys WRT-54GL ali Asus RT-N15

Kaj kupiti (router) Linksys WRT-54GL ali Asus RT-N15

PP111 ::

Torej odločam se za nakup med omenjenima usmerjevalnikoma pa ne vem kateri bi bil boljši nakup.

Bo pa služil celotni družini za dostop do spleta.


Hvala za nasvete.

MTm2H37rqt7B ::

Sam sem namestil kar nekaj WRT54GL-jev, zamenjal uradni firmware z Tomato firmwarom. Zadeve delujejo do danasnjega dne BP. Moj glas za linksys.

DMX ::

tudi sam imam Linksysa ima do sedaj nisem imel nobenih težav. Tudi sam sem zamenjal uradni firmware z Tomatom in dela kot se šika. Torej še en glas za WRTja...

Titan-2 ::

Linksys WRT-54GL + firmware tomato pa si zmagu.Glas za Linksys.

Mobidick ::

Kaj pa kakšen buffalo WHR-G125 ali pa WHR-G300N? Na oba se da naložit custom FW. Vem, da hvalijo starejši model whr-g125. Kakšne pa so kaj izkušnje z novejšim, ki podpira Draft N 2.0?
The future is digital!

Dusan_HD ::

Jaz tudi furam WRT54GL z paradižnikom. THUMBS UP! :)
raY_

trnvpeti ::

g125 ima slabsi wifi
na g300n ne gre tomato

Mobidick ::

V kakšnem smislu slabši? Verjetno krajši domet? V čem je prednost tomata pred dd-wrt-jem? Tisti pa gre na g300n.
The future is digital!

trnvpeti ::

ce ti je vazen domet, moc, stabilnost, prenos iptv, filmov preko wifi vzami buffalo whr-g54
ce ti je cena vazna, pa g125

na dd-wrt imas kaksen vpn, snmp
tomato ima boljsi qos
tomato bolj enostaven recimo

Mobidick ::

hm.. Tole verjetno ni važno, da so nekateri WRT54GL-EU (poudarek na EU)?
The future is digital!

jan01 ::

Imaš tudi verzije tomata s usb, vpn, snmp, ...

hotlips ::

Jaz mam ASUSa in morem rečt da je zelo dober. Nabavu sem ga na podlagi testa v Monitorju ( http://www.monitor.si/clanek/brezzicno-... ), ker sem hotel čimboljšo wireless pokritost in pa stabilnost. Glede stabilnosti 5/5, mi ni niti enkrat še pokleknu, nastavitve vrat, firmwara in ostalih zadev tud 4,5/5, pokritost wirelessa pa tud 4/5. Do zdej sem imel enga Linksysa, pred leti na siolu, pa se mi je skos sesuvu, sploh če sem kakšen p2p hotu furat, je pa res da se nisem z menjavo raznih firmwerov zafrkavu, pol sem z amisom speedtoucha - thomsona 715 dobu, ki je bil kot modem/router neprimerno bolj stabilen kot Linksys, samo ni imel wireless opcije pa samo 2 lan izhoda zato sem si potem še asusa omislu, thomson mi pa samo kot modem služ. Edin škoda da nima možnosti priklopa dodatne zudnanje antene pa printer porta, sam mislim da za 100€ ne vem če ga kakšen router ima.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

jan01 ::

@hotlips
Kater bedak bere tiste bedne teste? Pa so sploh recimo sprobavali routerje s tomatom, dd-wrtjem...?
Pa ne glejte na firmo, ampak na MODEL! Večina linksysovih wrt54gc routerjev je bolj zanič. Enako pri skoraj vseh drugih pocenih routerjih..

In kaj primerjate: router s b/g za 50€ in router, ki ima tudi n za 100+ €?

Mobidick ::

hm.. Buffalo WHR-G300N je n, pa je zelo poceni. Mogoče prepoceni? Mimogrede, a ti linksysi omogočajo stensko montažo?
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

hotlips ::

@jan01
Glede testa v monitorju se ne morem čist strinjat s tabo, ipak ga nardijo enkrat na leto (s tem da je dobro opisano testno okolje in način testeranja) in se pokažejo določene lastnosti usmerjevalnikov, ki so jih testeral , ni pa to spet suho zlato. Se pa zelo strinjam s tem, da gre tuki za dve različni klasi routerjev, en kot si napisal z b/g standardom in 100Mb lanom ter še enkrat dražjim routerjem, ki podpira n wireless standard ter 1Gb lan (kar ga pomoje v večji meri draži). Moreš vedet za kaj ga nameravaš uporablat, kolk se ti da z njim zajebavat in v kakšnem okolju ga nameščaš, ter predvsem kolk € si pripravljen za router dat, pol pa se glede na te kriterije odločiš za najboljši kompromis.

lp.hl

PP111 ::

Ja vem da sta dve različni klasi + razlika med tem koliko časa je že na trgu ...
V izbor sem ju dal ker vsi hvalijo Linksys (seveda z tomatom ali dd-wrt), Asus pa po raznih testih dobiva zelo visoke ocene. Zato ne vem ali se bolj splača neko "preverjeno" varianto za 50 EUR ali je bolje kupiti nekaj novejšega za več €.

Nov router pa kupujem iz razloga, ker imamo sedaj mislim da TP Link-642 (se mi zdi) in povezava ne deluje dobro (od tega da internet zelo počasi dela, da neha delovati ...), čeprav sem priklopljen na kabel. Sicer ne vem ali je to krivda lokalnega ponudnika internetne povezave ali routerja. Internet pa dobimo preko wirelessa, ker druge možnosti ni (beri: mestno podeželje)

Zato iščem neko stabilno varianto, ki se ne bo sesuvala, ko recimo trije uporabljamo internet na enkrat in bo internet deloval dobro in hitro. Internet pa se v večini uporablja za brskanje, p2p, ...

Mobidick ::

Lahko bi kdo napisal, kako je s stensko montažo. Pa nič od vas ponosnih lastnikov.

No, kot zgleda, se moraš malo znajti, če ga želiš dobit na steno -> Linksys WRT54G(L) wall mount
The future is digital!

PP111 ::

Še vedno me zanima kaj torej kupiti?

Cenejšega, ki bo zadovoljivo opravljal svojo nalogo, ali dražjega?

GoldRakun ::

Imam Linksys WRT-54GL in me še zdaj ni pustil na cedilu. Imam kar močen signal čez "pet" sten :D. Tomato FW pa še nisem nameščal, se bojim, da bom kaj zajebal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi za domačo rabo

Oddelek: Omrežja in internet
121082 (874) jan01
»

Linksys ali Buffalo router?

Oddelek: Kaj kupiti
133343 (2053) Kami
»

linksys wrt54gl ali ?

Oddelek: Kaj kupiti
232179 (1608) gregor
»

Brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
252478 (1778) ponky
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712667 (9265) Pyr0Beast

Več podobnih tem