» »

Beta SP2 za Visto naslednji teden

Beta SP2 za Visto naslednji teden

CNet - Microsoft je v svojem blogu potrdil, da bo beta različica drugega servisnega paketa popravkov za Windows Visto izšla prihodnji teden, poročajo na CNET. Med novimi dobrotami, ki jih bo SP2 prinesel, velja omeniti podporo za Blu-ray, Bluetooth 2.1, ICCD/CCID pametnim karticam in novo verzijo Windows Search 4.0.

Novost brez primere je tudi dejstvo, da bo spričo novega pristopa v servisiranju isti paket popravkov hkrati namenjen tako namizni Visti in kot strežniški inačici Server 2008. Paket ne bo komulativen, torej bo pred namestitvijo potrebno poskrbeti, da bo SP1 že na disku. Končno verzijo lahko pričakujemo prihodnje leto.

108 komentarjev

«
1
2 3

Zheegec ::

takoj za njim pride "novi" Windows 7, ki bo na isti osnovi, samo se želi MS znebiti celega kupa strokovnjakov, ki bi za Visto SP2 govorili, da je sranje. Za Win7, ki je praktično ista stvar pa tega ta strokovnjak ne bo več rekel, ker pač ni Vista...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mavrik ::

"strokovnjak"
The truth is rarely pure and never simple.

Hardstyle ::

Zdaj nevem ali je bila to novica ali sem prebral kaki flame o popolnoma novih Windowsih(jedro itd)?

techfreak :) ::

takoj za njim pride "novi" Windows 7, ki bo na isti osnovi, samo se želi MS znebiti celega kupa strokovnjakov, ki bi za Visto SP2 govorili, da je sranje. Za Win7, ki je praktično ista stvar pa tega ta strokovnjak ne bo več rekel, ker pač ni Vista...

Ja očitno so ti "strokovnjaki" kar lepo pravi strokovnjaki.

Sploh pa OS Windows 7 ne bo popravil ugleda, ker si ga je že zdaj izgubil, pa še niti ven ni prišel.

Drugače pa zaenkrat je Vista super, ni kakšne potrebe po SP2. Nevem, kaj bi lahko sploh popravili (razen kakšne manjše napake, ki bi jih lahko popravili preko normalnih updateov.

OChack ::

pa recimo da je vista en kup problemov, še vedno mnogo programov ne deluje (ne glede na compatibility mode - ki nima smisla saj samo upočasni vseskupaj kot kak spectrum PC ) druga stavr je da je veliko težav z mrežo, od hitrosti, zakompliciranosti (a ni vista tko narjena da je bl za nube??) pa d ane govorim da omrežni drajvi in printerji zginjajo in podobno, skratka: tisti ki pridejo k meni z windowsi vista v upanju da im kaj popravim se enostavno ne lotim zadeveker enostavno večina napak nima smisla, grafični vmesnik je sicer zelo lep, vendar ibenem tako lep da niti napak in opozoril ne najdeš :)
Int€l inside, IDIOT Outside

dukenukem ::

ja kaj posebnega nebo ,ker morjo vse tabol pustit za win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dukenukem ()

Spc ::

Nekam živčni so glede teh SPjev za vista based OS-e.
Windows Server 2003 je še vedno SP2, vista, ki pa je izšla dosti kasneje pa je tudi že skoraj SP2.
In kaj bo v Windows 7 boljše kot v visti ? - zgleda da ne dosti.
 

blackbfm ::

pa recimo da je vista en kup problemov, še vedno mnogo programov ne deluje (ne glede na compatibility mode - ki nima smisla saj samo upočasni vseskupaj kot kak spectrum PC ) druga stavr je da je veliko težav z mrežo, od hitrosti, zakompliciranosti (a ni vista tko narjena da je bl za nube??) pa d ane govorim da omrežni drajvi in printerji zginjajo in podobno, skratka: tisti ki pridejo k meni z windowsi vista v upanju da im kaj popravim se enostavno ne lotim zadeveker enostavno večina napak nima smisla, grafični vmesnik je sicer zelo lep, vendar ibenem tako lep da niti napak in opozoril ne najdeš :)


A tebi kdo plačuje da take pokaš:))

techfreak :) ::

pa recimo da je vista en kup problemov, še vedno mnogo programov ne deluje (ne glede na compatibility mode - ki nima smisla saj samo upočasni vseskupaj kot kak spectrum PC ) druga stavr je da je veliko težav z mrežo, od hitrosti, zakompliciranosti (a ni vista tko narjena da je bl za nube??) pa d ane govorim da omrežni drajvi in printerji zginjajo in podobno, skratka: tisti ki pridejo k meni z windowsi vista v upanju da im kaj popravim se enostavno ne lotim zadeveker enostavno večina napak nima smisla, grafični vmesnik je sicer zelo lep, vendar ibenem tako lep da niti napak in opozoril ne najdeš :)

Če delaš v podjetju in je popravljanje pcjev tvoje delo, potem nevem, kako lahko ljudi odsloviš.

Ampak v vsakem primeru si bedak, če ne znaš delati z Visto. Upravljanje je lažje in tudi za navadne uporabnike je bolje, ker lahko več stvari sami naredijo, ker je tako preprosto.

bluefish ::

SP2 za Visto bo verjetno izšel nekje v pričetku drugega leta - lahko pa že malo prej. Medtem pa je nerealno pričakovati, da bo sedmica na voljo že poleti, kot nekateri sanjajo.
In, kaj je tako slabega z izdajo novega paketa popravkov? Če jih ni, se nekateri pritožujejo; če so, spet nekaj ni prav.
Sicer pa, sodeč po besedah nekaterih, ki so že testirali pre-beta verzijo, je Vista še malenkost hitrejša in bolje izkorišča in razpolaga z viri.

Za vse, ki želite podobno kot pri SP1 stvar testirati prej: http://www.neowin.net/forum/index.php?s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Zheegec ::

bom ponovno napisal: z WindowsXp je bilo več težav s sesutim OSom, kot sedaj z Visto... seveda to velja za povprečnega uporabnika. Pa tudi dosti prej mi sedaj uspe vse skupaj zrihtati, tako da sem viste zelo vesel.
Edino malo so me razočarale novice o tem, koliko manj časa zdrži vista kar se tiče baterije pri prenosnikih....
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ender ::

Heh, očitno gre Windows Searchu res slabo, da ga Microsoft ljudem vsiljuje tako preko Offica 2007, kot preko servisnih paketov...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ziga Dolhar ::

... In Renault Cliu gre ocitno res slabo, saj ga prodajajo v skoraj vsaki stacuni?
https://dolhar.si/

c00L3r ::

Vista = Glista
Sploh se ne more primerjat z XP-i.

Vista + SP1 je najboljši OS za osebne računalnike. Ne vidim 1 pametnega razloga zakaj bi hotel bit na XP-ih (razen če imaš star PC). SP1 odpravi praktično vse težave.

SP2 pa kolikor vidim bo samo dodal nekatere funkcionalnosti. Ga bom namestil ko bo final.

BigWhale ::

Ne, cliotu gre dobr, ker ga ljudje se kar kupujejo. Windows searcha pa se zastonj nocjo... :P

zk_eu ::

a se ne govori da naj bi vista z sp2 bila tudi za 10% hitrejša ?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

bluefish ::

Menda so določene pohitritve opazne.

mtosev ::

beta Vista.no thx
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jst ::

A se bo nova verzija searcha že lahko spogledovala z beagle *nix searchom?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Vista = Glista
Sploh se ne more primerjat z XP-i.

Vista + SP1 je najboljši OS za osebne računalnike. Ne vidim 1 pametnega razloga zakaj bi hotel bit na XP-ih (razen če imaš star PC). SP1 odpravi praktično vse težave.

SP2 pa kolikor vidim bo samo dodal nekatere funkcionalnosti. Ga bom namestil ko bo final.

Tako zelo je pa tudi ni potrebno hvaliti.

Ljudje, ki uporabljajo XPje že vedo, zakaj jih še kar uporabljajo.

A se bo nova verzija searcha že lahko spogledovala z beagle *nix searchom?

Ne.

pviran3 ::

Že SP1 ima popravlenih tono bugov, ki so bli bolj oz manj opazni. Vsekakor dobrodošlo flikanje sistema, tak da Vista je kul sistem, dela use, sam znat ga je treba zrihtat, ne pa imet 3 leta stare driverje, pa nč posodoblen, pol pa cvilt, da bluescreene dobiva :D

Driverje je treba met v Visti absolutno najnovejše, drugač ti tut SP1 ne pusti namestit, če ga pa že, pa ne dela tako kot bi mogl...

Vlady ::

Tole je pa nekam preklemano hitro. No če bo taka pohitritev kot je SP1 pohitril zadevo, potem bo še bolj letelo. Že sedaj leti kot šus.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Jst ::

Meni Vista po nekajdnevnem uptime-u začne tako grdo štekati, da je groza. Komaj pridem do restart-a, in ta traja potem kakšnih pet minut. Štekanje pa zgleda recimo tako, da ko kliknim .avi, začne škrtati po disku in mi ničesar več ne pusti narediti vsaj minuto, nato se končno požene KMPlayer, vendar slike ni. Če čakam deset minut celo vidim kakšen frame, vendar film ne steče tekoče. To na q6600 in 4GB rama (če odprem task manager ni nič neobičajnega: ima prosti ram, noben proces ne zabije procesorja, niti pri nobenemu procesu se ne opazi zlorabo I/O read, write, other). Tako moram resetirati mašino nekje enkrat na teden. Upam, da bodo s SP2 še bolj poflikali Visto. Sploh pa se ne bi branil odzivnosti v stilu XPjev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pviran3 ::

Jst, dvomim, da je za tvoje težave vista kriva, poskusi jo zagnat v selektivnem načinu :)

k4vz0024 ::

Sm tud jaz opzu da po nekaj dnevnem teku menuji za Firefox odperajo počasneje pa ne vem v čem je problem. Pa tud odzivnost sistema pade. Zakaj?

Jst ::

pviran3: Kaj mi pomaga selektivni način? Prvih nekaj dni (vsaj tri, štiri) je vse OK. Ko se uptime bliža tednu dni, takrat je the end.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

aco111 ::

Vista, hmmm, izgleda da se je kar popravla, kakšna je bila od začetka. No jaz bi je imel na računalniku, samo ... dve oviri, rami, pa delno okvarjena plata, še xp32-bitni mi delajo bolje od 64-bitnih. No upam da bodo denarci, in da si nabavim končno vredu komp, pa tudi visto gor kar.

Drugače pa, vedno se najdejo eni, ki se pritožujejo kot ne vem kaj, nekateri pa so full zadovoljni, tako pač je, vsak uporabnik ma svoje poglede.

No uživajte.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Forstner ::

damn 27 postov, pa še nobenega tapravega flejma :(

pviran3 ::

Jst: selektiven način pomeni, da se zažene samo vista in noben drug program oz servis, ki ni del viste oz microsofta. V "msconfig" odklukaš klukice, kaj se naj zažene ob zagonu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

techfreak :) ::

Jst: selektiven način pomeni, da se zažene samo vista in noben drug program oz servis, ki ni del viste oz microsofta. V "msconfig" odklukaš klukice, kaj se naj zažene ob zagonu :)

In kaj ti to pomaga? Boš 5 dni gledal, če bo kaj počasnejši, ta čas pa ne boš smel nič gor delati?

pviran3 ::

Ja, pol če dela 5 dni normalno, pol veš da ni Vista kriva ampak je nekaj, kar je gor nameščeno :D

Jakup ::

Js računalnika ne vgašam tudi po en mesec, pa tudi restartam ne. Imam Visto64 pa dela brez problemov, medtem ko so mi xp-ji po 2-3 dneh zmrzovali (max 5 dni) tk da brez reseta ni šlo.

Person ::

Nm, meni in Vista x64 SP1 in XP SP3 oboji delajo odlično tudi po več tednov uptime-a.
Edino v XPjih FF rad pušča RAM, tako da ga moraš po par dneh zapret pa na novo odpret :)

Edino kar sem opazil, da mi včasih Vista štekne oz. se potem kar sama od sebe ugasne v force načinu, če jo poskušam dati v hibernacijo ... bo treba malo raziskat, zakaj se to dogaja.
Let's make something useful!

Pesimist ::

Mah vista je nabolsi sistem pod soncem nasem! Z tem primarnim dovol mocnim compom negrem vec nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PecenkA ::

Od SP1 naprej nisem z Visto imel nobenih problemov. Tudi pred tem je bila čisto ok, če izvzamem zelo počasno kopiranje datotek. Uporabljam pa jo že eno leto in pol, od tega skoraj 1 leto na Q6600 + 4 GB, prej pa na 1.73 pentium M in 2 GB. Po mojih izkušnjah večina težav izhaja iz butastih uporabnikov. Zanimivo je, da me na teden kličeta vsaj 2 osebka, ki jima začne računalnik štekati po pol leta uporabe, doma pa moj računalnik dela že od začetka popolnoma normalno, družinskega pa že 3 leta nisem niti povohal, pa še vedno dela ko urica.

CoolBits ::

Kot bi na društvu AA poslušal, ko vsak pove svojo zgodbo :D Kar nadaljujte to vam koristi.

opeter ::

Tudi jaz sem točno na to pomislil... kot odvisniki od alkohola, ko sedijo v krogu in povejo svojo življensko zgodbo :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Person ::

Ja to je pa pač g33k društvo :P
Let's make something useful!

k4vz0024 ::

"Zanimivo je, da me na teden kličeta vsaj 2 osebka, ki jima začne računalnik štekati po pol leta uporabe, doma pa moj računalnik dela že od začetka popolnoma normalno, družinskega pa že 3 leta nisem niti povohal, pa še vedno dela ko urica."

Gotovo nisi instalira nobenega program:D

Looooooka ::

takoj za njim pride "novi" Windows 7, ki bo na isti osnovi, samo se želi MS znebiti celega kupa strokovnjakov, ki bi za Visto SP2 govorili, da je sranje. Za Win7, ki je praktično ista stvar pa tega ta strokovnjak ne bo več rekel, ker pač ni Vista...

wow.tole si pa fajn mimo ustrelu.in ker sm glih mackast bo najbols da gres na net pogledat v cem bo windows 7 drgacn od viste.
kar se tice uptime....am jst visto restartam sam ko kksn program cut potrebo po restartanju ob instalaciji.pa se to samo ce doda kksn driver v sistem.

MrStein ::

DejanL15:
Nevem, kaj bi lahko sploh popravili

Misliš razen počasnosti, kompatibilnostnih problemov in še drugih stvari, s katerimi se sploh ne mislim ubadati ?

Spc:
In kaj bo v Windows 7 boljše kot v visti ? - zgleda da ne dosti.

Ja a ne veš ? Ime bodo spremenili ! To je edina slabost Viste. Ker je popolna. Brez napak. SP je v resnici le neka finta.

Ziga Dolhar:
... In Renault Cliu gre ocitno res slabo, saj ga prodajajo v skoraj vsaki stacuni?

Prodajajo, ne vsiljujeo ? Opaziš razliko ?

Jst:
Komaj pridem do restart-a, in ta traja potem kakšnih pet minut.

Pritisk na reset tipko traja pod eno sekundo.

Če ste še AA zgodbe omenili, bom "svojo" pristavil:
Seksam že xx let. Pa nimam AIDS-a. Ne vem, kaj je narobe s folkom, ki AIDS dobi. Sigurno so neumni. Ker jaz nimam AIDS-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

No še moja zgodba za AA.

Vista je OS, ki ni vreden imena "nadgradnja" napram XP.

solatko ::

Sem se odločil, da začnem propagirat XP-je. Od kar folku instaliram visto, sem praktično brez dela, prej pa so me redno obiskovali na 4 mesece. Ko kakšnega za hec pokličem, če je menjal vzdrževalca, mi pove, da nima nikakršnih problemov (zato jih mam pa jaz, ker je zmeri manj žepnine).

eee ::

Windows Search 4.0 sem jest instalirov prek optional updates v winXP. Uninstallov po 5ih minutah. Totalen crap lol

zk_eu ::

no jaz mam hp nx7400, celeron M procesor 1.73 Mhz, in 1,5 giga rama...

Visto mam nameščeno, odkar je pršla ven, in mi dela tekoče in hitreje kot XP, predvsem po izdaji SP1... Gori tudi po 4 ali vče dni skupaj in mi še vedno dela normalno mislim da mi je vseskupaj enkrat zaštekala...
Res pa je da ne igram iger.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Gregor P ::

... ah meni tako XP kot Vista začneta čez nekaj časa hudo štekati (verjamem pa da je za to krivo cel kup nameščenih programov, od katerih jih kar nekaj deluje non-stop) ... sta si pa OS-a različna v tem, da mi XP SP3 sicer (kot rečeno prve dni) deluje hitreje, Vista SP1 pa zgleda da je res bolj stabilna, ker se zlepa ne zruši, vsaj ne čisto konca ...

... ampak če pa ob bok postavim Linux, potem moram reči, da ti vedno delujejo enako hitro in zanesljivo skozi ves čas delovanja (seveda se pa tudi tu kdaj zgodi kakšen "kreš" an) ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Icematxyz ::

Sem se odločil, da začnem propagirat XP-je. Od kar folku instaliram visto, sem praktično brez dela, prej pa so me redno obiskovali na 4 mesece. Ko kakšnega za hec pokličem, če je menjal vzdrževalca, mi pove, da nima nikakršnih problemov (zato jih mam pa jaz, ker je zmeri manj žepnine).


"Strokovnjak". ;)

Bi ti še vrjel, če ne bi Vista imela toliko porodnih težav, da poruši tvojo teorijo kot hišico iz kart.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

A mogoče veš za kakšno, da jo naštimam, da bo vsaj na pol leta kakšen prletu. Men vista en let laufa (pa instaliram in sprobavam vse mogoče), pa se mi, ko jo tolk sfedlam, da ni več za nikamor, sama ponudi za zagon zadnje delujoče verzije, stisnem yes, pa je vse poštiman, kurc pa tak program, k ni treba nič praskat po njem. Sem se odloču da grem na linux.

krneki0001 ::

Icematxyz dej ti meni povej katere so te porodne težave v visti? Pa opis bi rad, da vidim, kaj je tisto, kar pri meni na visti naj nebi delalo, pa nočem poslušat samo natolcevanja, kr konkretne napake opiši. Predvidevam, da si jo videl, uporabljal pol ure in ker si resnični "strokovnjak" si jo pobrisal z mišljenjem, da je crap. Ne vem zakaj nam ostalim brez težav deluje že leto in pol na mašinah in to celo takih kot je recimo zastareli P3 550MHz z 2Gb 133MHz SDrama in scsi diskih.

Večina od takih "strokovnjakov" kot si ti ni delal več kot 15 minut z visto (no mogoče 45 minut več, da so jo še inštalirali), potem pa pljuva po sistemu, kok je zanič. Enako kot to delajo ostali "strokovnjaki" z linuxom, ki ga večina ljudi, ki pljuvajo po njem še inštalirat pa skonfigurirat ne zna. Pač nimate pojma o računalništvu, priznejte si. Na vse pa gledate kot furmanski konji - samo tisto, kar vam paše, ostalo je za vas navaden crap.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novice iz Redmonda

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
298765 (7609) Poldi112
»

Danes Vista SP2 beta

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
166174 (4657) LordPero
»

Tretji servisni paket bo še počakal

Oddelek: Novice / Varnost
276239 (3305) HeXeD
»

Ste že mislili, da bo SP2 zares izšel, ane?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
272257 (2257) mathjazz
»

Service Pack 2 za Windows XP bo zamudil

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
132701 (2701) hruske

Več podobnih tem