» »

Beta SP2 za Visto naslednji teden

1
2
3

Icematxyz ::

Sem članu družine pred 4 leti namestil windows XP. Tako kot se sliši. S vsemi ustreznimi gonilniki in SP.

Do danes nisem od njega slišal še nič, da bi ga kaj jezilo pa je vsakodnevno na računalniku in za vse težave in kaj ne zna na računalniku narediti vpraša mene.

Sam imam windows xp s to razliko, da imam backup (ghost) sistema in sem odkar pomnim, sistem z backupa obnovil LE če sem po lastni neumnosti okužil sistem z virusom.

Tako da, takšne ocene, da XP ni stabilen in podobne farbaj kakšnega linuxaša naprimer. Mene ne moreš. ;) To zakaj Vista ni upgrade windows XP pa je že toliko krat bilo izrečeno in dokazano in so celo Vista fanboyi odnehali, da če bi še enkrat šel v to "spiralo" bi bruhal. Če ne bi obstajal windows XP in bi recimo po Windowsu 98 izšla Vista ne bi imel nekih močnih pripomb. Vrjetno tudi ne proizvajalci programske opreme in bi se z lahkoto prilagodili. Če pa so šli po windows XP izdati takšen OS kot je Vista pa lahko rečem le "kapo dol". In pa blagor vam Vista-šem. Zavidam vam u nulo. ;)

Icematxyz ::

Icematxyz dej ti meni povej katere so te porodne težave v visti? Pa opis bi rad, da vidim, kaj je tisto, kar pri meni na visti naj nebi delalo, pa nočem poslušat samo natolcevanja, kr konkretne napake opiši. Predvidevam, da si jo videl, uporabljal pol ure in ker si resnični "strokovnjak" si jo pobrisal z mišljenjem, da je crap. Ne vem zakaj nam ostalim brez težav deluje že leto in pol na mašinah in to celo takih kot je recimo zastareli P3 550MHz z 2Gb 133MHz SDrama in scsi diskih.

Večina od takih "strokovnjakov" kot si ti ni delal več kot 15 minut z visto (no mogoče 45 minut več, da so jo še inštalirali), potem pa pljuva po sistemu, kok je zanič. Enako kot to delajo ostali "strokovnjaki" z linuxom, ki ga večina ljudi, ki pljuvajo po njem še inštalirat pa skonfigurirat ne zna. Pač nimate pojma o računalništvu, priznejte si. Na vse pa gledate kot furmanski konji - samo tisto, kar vam paše, ostalo je za vas navaden crap.


Da me pa nekdo vpraša katere le "porodne težave" je Vista imela pa se lahko vprašam le. S katerega planeta pa si?

krneki0001 ::

Napisal si, da ima vista porodne težave, jaz pa te sprašujem katere? A je to tok težko napisat?

Ker če bi napial, jih je imela in so odpravljene (vsaj velika večina, ker noben sistem ni brez bugov), bi te razumel, tako pa prosim napiši katere so te napake danes.

Icematxyz ::

Napisal si, da ima vista porodne težave, jaz pa te sprašujem katere? A je to tok težko napisat?

Ker če bi napial, jih je imela in so odpravljene (vsaj velika večina, ker noben sistem ni brez bugov), bi te razumel, tako pa prosim napiši katere so te napake danes.


Evo samo za tebe še en konkreten primer, kjer nič ne govorim na pamet. In ni plod fanboy odnosa do OS. Primer pa pokaže zakaj Vista NI upgrade XP neglede na marketing in neglede na to koliko ljudi nasede marketingu Microsofta da Vista je superioren OS windowsu XP ker ima nevem ŽNJ novih stvari v sebi. Polna je že vsega ja, to se strinjam...

http://slo-tech.com/forum/t325544/0

Minimalne> strojne zahteve:


WinXP SP2/Vista,
Pentium 4 2.8GHz, (3.2 GHz za Vista),
1Gb spomina, 1.5 (za Vista)
3D grafična kartica 256Mb (NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro za Vista) ali boljša),
DirectX 9.0c ali DirectX 10.0,
DVD ROM,
15Gb prostora na trdem disku


Vista za ISTO stvar potrebuje več resourcov.

Pa še "sveža" debata s kakšnega tujega foruma o primerjavi OS in FPS za to igro med tema dvema OS (se pravi goli output):

http://www.gamespot.com/pc/action/crysi...

Kjer se nasplošno strinjajo, da ni razlike med Visto in XP oziroma celo kdo se najde ki trdi, da celo bolje deluje na DX9 v XP. Ni pa takšnih junakov, ki bi to trdili za Visto.

Potem argument stabilnosti sma že tako obdelala višje kako verodostojen se mi zdi podatek da je Vista stabilna XP pa ne.

Potem glede programske NE podpore s strani Vista OS za programe, ki niso starejši od recimo 2 let so že tudi tekle debate v kakšni temi na slo-tech-u. Kjer so nekateri trdili da pač Microsoft mora zreti v prihodnost in ukinjat podporo za starejše programe zato da OS bolje deluje. Ampak trditi to za progreme, ki so na tržišču recim 2 leti in delujejo v windows XP na Visti pa ne?

Kot sem rekel. Na bruhanje mi že gre ob teh debatah. ;) Ampak sem se še enkrat potrudil, da nisem govoril z glave in spisal KONKRETNE stvari o nekaterik KONKRETNIH zadevah.

In s tem argumentiral zakaj Vista ni upgrade XP. Zakaj pa nevem ne delajo programerji boljše podpore za svoje programe ki bi na Visti delovali mnogo bolje od XP pa v bistvu mene ne zanima. Jaz sem uporabnik in ocenjujem to kar je na "pladnju".

Edino (kar sem že tudi omenil v neki drugi temi na tem forumu) čemu vrjamem je to, da Vista hitreje odpira programe, ki jih pogosto uporabljamo. To pa je vse kar vrjamem vista Fanbojem in menim da je bistveno hitrejše kot na XP. Ampak to je na tehnici "ne prevaga" z moje strani, da bi rekel ok sedaj je čas da zamenjam XP za Visto.

Kenpachi ::

In Crysis Warhead se kvalificira kot porodna težava Viste...kako?
Zaraki Kenpachi.

krneki0001 ::

Sam uporabljam visto že kako leto in pol. XP-jev recimo nikoli nisem maral, sem pa uporabljal zelo dolgo časa win 2003 server predelan v workstation. Na isti mašini je vista mnogo bolj stabilna od 2003, pa že ta je zelo stabilen. V letu in pol sem dobil en BSOD na visti in to zaradi preveč navitega rama, drugače pa niti enega problema. Resnično sem norel pri visti edino, dokler ni prišel ven popravek za kopiranje, ker tisto je res počesi delovalo. Ampak server 2003 sem moral vsakih par mesecev na novo postavit, ker je začel počasi delat, ne da bi se sesul. V visti po letu in pol tega ne opazim - sistem je enako odziven kot na začetku, tako da zame je vista mnogo boljša od xp ali severja 2003.

Me pa zanima, kateri program v visti ne dela? Do sedaj so vsi programi pisani za 2000 ali XP tudi v visti delovali. Celo Nero 5 deluje v visti brez problemov in to brez compatibility moda. Sam uporabljam visto za delo in na njej je websphere, potem WTX in še kr nekaj zadev - CICS server, MQ server, DB2 klient za dostop do baz, crystal report z povezavo na oraclove baze, host emulacija za ZOS in podobno. Vse te zadeve delujejo odlično brez problemov. V windows 2000 sem imel problem toliko stvari spravit v sistemu pod SET PATH, ker je omejen na premalo znakov in sem moral potem kombinirati recimo websphere in WTX, ter enega klienta za dostop do baz na virtualno mašino, ostalo pa na osnoven sistem. V XP-jih ali 2003 je to enako, medtem ko v visti lahko vse skupaj na enem sistemu postaviš in ni problemov. In to zame pomeni napredek, ker lažje delam.

Zheegec ::

Vista za ISTO stvar potrebuje več resourcov.

XP za svoje delovanje porabi več resourcov kot Windows 2000 (ki je praktično isti OS), Windows NT porabi več kot Windows98, ki porabi več kot Windows95, ki porabi več kot MS DOS 1.0. Your point? Kot sem že napisal - Vista porabi manj RAM kot WindowsXP, saj je 1GB palčka RAM (čisto zadosti za Visto, sem probal na 512MB in ne deluje zelo počasi) ob prihodu Viste bila 20-25€, 512MB palčka ob prihodu WindowsXP (čisto zadosti za XP, čeprav tudi na 256MB ne deluje zelo počasi) pa je bila nekje 30-40€.

Kar se tiče zanesljivosti - ne glej soseda ali dva, na dan videvam na kupe računalnikov (večinoma prenosnikov), odkar je prišla Vista na trg je praktično pol manj težav z OS... Na splošno je bila Vista ob prihodu dosti bolj zanesljiva, kot WinXP ob prihodu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

Vista porabi tist kar ima na voljo. Če je na slabem računalniku, dela glih tko kot na čisto novi mašini, samo da določene vistine stvari pač niso na voljo. Dela tudi na 512MB rama, dosti hitreje, kot xp-ji, saj tudi enkrat ni blokirala zaradi pre majhnih resursov, kar se redno dogaja v xp, ki zahteva svoje, potem pa so na vrsti drugi. Če bi po forumih gledal samo kritike in mišlenja "uporabnikov", računalnika sploh ne bi prižgal, ker ne bi vedu, kaj dat gor. Konkretno kaj je narobe, ne zna nihče od teh "kritikov" povedat, ker sistema sploh probal niso. Je pa fino se delat na forumu pametnega, ko pa je treba nastopit z argumenti, se pa prilima neka stara stvar, ali nek kiks nekega raziskovalca napak v OS, kateri je plačan za to, da išče napake.
Tako kot pravi ALIEn3001 je napak na računalnikih mnogooooooooo manj, od kar je vista in to ugotavljam tudi sam. Ena od zadev je predvsem ta, da sedaj ni potrebe po ugašanju AV programa, ker zadeve čisto v redu delajo, tudi če jih teče več na enkrat, kar pri xp-jih ni bilo ravno pogosto. Vista nikoli ne dovoli zabitje RAM-a, saj po potrebi sproži več diskovnega pomnilnika, Xp-ji pa so zabili ram in potem je stalo vse skup nekaj sekund ali minut.

Vlady ::

Napisal si, da ima vista porodne težave, jaz pa te sprašujem katere? A je to tok težko napisat?

Ker če bi napial, jih je imela in so odpravljene (vsaj velika večina, ker noben sistem ni brez bugov), bi te razumel, tako pa prosim napiši katere so te napake danes.


Evo samo za tebe še en konkreten primer, kjer nič ne govorim na pamet. In ni plod fanboy odnosa do OS. Primer pa pokaže zakaj Vista NI upgrade XP neglede na marketing in neglede na to koliko ljudi nasede marketingu Microsofta da Vista je superioren OS windowsu XP ker ima nevem ŽNJ novih stvari v sebi. Polna je že vsega ja, to se strinjam...

http://slo-tech.com/forum/t325544/0

Minimalne> strojne zahteve:


WinXP SP2/Vista,
Pentium 4 2.8GHz, (3.2 GHz za Vista),
1Gb spomina, 1.5 (za Vista)
3D grafična kartica 256Mb (NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro za Vista) ali boljša),
DirectX 9.0c ali DirectX 10.0,
DVD ROM,
15Gb prostora na trdem disku


Vista za ISTO stvar potrebuje več resourcov.

Pa še "sveža" debata s kakšnega tujega foruma o primerjavi OS in FPS za to igro med tema dvema OS (se pravi goli output):

http://www.gamespot.com/pc/action/crysi...

Kjer se nasplošno strinjajo, da ni razlike med Visto in XP oziroma celo kdo se najde ki trdi, da celo bolje deluje na DX9 v XP. Ni pa takšnih junakov, ki bi to trdili za Visto.

Potem argument stabilnosti sma že tako obdelala višje kako verodostojen se mi zdi podatek da je Vista stabilna XP pa ne.

Potem glede programske NE podpore s strani Vista OS za programe, ki niso starejši od recimo 2 let so že tudi tekle debate v kakšni temi na slo-tech-u. Kjer so nekateri trdili da pač Microsoft mora zreti v prihodnost in ukinjat podporo za starejše programe zato da OS bolje deluje. Ampak trditi to za progreme, ki so na tržišču recim 2 leti in delujejo v windows XP na Visti pa ne?

Kot sem rekel. Na bruhanje mi že gre ob teh debatah. ;) Ampak sem se še enkrat potrudil, da nisem govoril z glave in spisal KONKRETNE stvari o nekaterik KONKRETNIH zadevah.

In s tem argumentiral zakaj Vista ni upgrade XP. Zakaj pa nevem ne delajo programerji boljše podpore za svoje programe ki bi na Visti delovali mnogo bolje od XP pa v bistvu mene ne zanima. Jaz sem uporabnik in ocenjujem to kar je na "pladnju".

Edino (kar sem že tudi omenil v neki drugi temi na tem forumu) čemu vrjamem je to, da Vista hitreje odpira programe, ki jih pogosto uporabljamo. To pa je vse kar vrjamem vista Fanbojem in menim da je bistveno hitrejše kot na XP. Ampak to je na tehnici "ne prevaga" z moje strani, da bi rekel ok sedaj je čas da zamenjam XP za Visto.

Ja ma nemoj da porab več resource-ov? 10x lepša grafika, Os je veliko večji in obsežnejši kot XP-ji, boljši zvok... Res se čudim da porabi več. A ti bi kar imel vse boljše s tem da bi ti žrlo manj? Saj če si kupiš avto terenca ti tud pije bencina tolk da je katastrofa. Samo imaš pa 4x4 pogon pa moči kot dreka. Če te pa tako skrbi za resource, si pa kupi boljši komp. Pa delaš primerjavo DX9 in DX10. Je ni. DX10 producira veliko lepšo grafiko in sploh primerjat ne moreš. DX10 lahko uporablja PS in VS 4, medtem ko DX9 samo 3. Eat that.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

MrStein ::

nx7400:
Visto mam nameščeno, odkar je pršla ven, in mi dela tekoče in hitreje kot XP, predvsem po izdaji SP1...

Katero verzijo XP imaš gor ?

nebivedu:
Icematxyz dej ti meni povej katere so te porodne težave v visti?

Na primer vse tisto, kar so popravili v SP1 ???
("nebivedu", res primeren nick)

Pa opis bi rad, da vidim, kaj je tisto, kar pri meni na visti naj nebi delalo,

Jao, pa kdaj bote skapirali, da se ne gre za to kak pri tebi deluje. Ampak kak deluje vsem, oziroma večini. Meni pa je seveda najbolj pomembno, kak deluje meni. Francu pa, kak deluje Francu.

Saj sem prej napisal: Nimam AIDS-a. Torej AIDS ni svetoven problem ? Ni epidemije ? Ni lakote ? Ni raka ? Ni vojn ? Ker se pač meni ne dogaja ?

Meni Vista/2008 dela konkretno počasneje kot prejšnja generacija. Če poznaš trik, ki ga pohitri se priporočam. Ampak to sem napisal že pred meseci, pa se noben ni oglasil (razen da izklopim Aero, ki:
- itak ni vklopljen
- pravijo da sploh ne upočanjuje tako močno
- kak to, da GeForce 8800GT ne more enga pravokotnega okenca zarotirat ? Če pa je sposoben izrisovat kompleksne 3D svetove z tisoči objekti in efekti ???)


XP za svoje delovanje porabi več resourcov kot Windows 2000 (ki je praktično isti OS), Windows NT porabi več kot Windows98, ki porabi več kot Windows95, ki porabi več kot MS DOS 1.0. Your point?

Point je očiten. Evo še enkrat: Zakaj naj kupim dodatne resorse in gor poknem Visto ? Da bi imel "isto" stvar? (minus seveda porabljen čas in denar)

ALIEn3001:
Kot sem že napisal - Vista porabi manj RAM kot WindowsXP,

Po tej logiki imam daljši penis, kot ti številko čevljev. Obeh. Sešteto. In luna je iz sira.

na splošno je bila Vista ob prihodu dosti bolj zanesljiva, kot WinXP ob prihodu.

In življenje v taborišču (tistem hardcore iz WW2 za žide&co) je bilo boljše kot v kameni dobi.
Je pa bilo slabše, kot v Londonu. Ali Sidneyu.
To niti jabolka in hruške niso.
Kot da bi me prepričeval, naj kupim jugota, ker je mercedes iz leta 1906 slabši ...

solatko:
Konkretno kaj je narobe, ne zna nihče od teh "kritikov" povedat, ker sistema sploh probal niso.

Seveda zna povedat. Le eni ne znajo (nočejo?) prebrat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Mr stein, že parkrat smo napisal, katere servise v visti lahko izklopiš in katerih ne smeš. Vseh servisov je okoli 135, od tega jih rabiš okoli 13 da vista dela - ampak kako in kaj dela je pa drugo, za neko normalno delovanje z lepo hitrostjo in zelo odzivnim sistemom pa je potrebno imeti samo okoli 23 do 29 servisov.
Poišči temo v kateri smo o tem debatiral in si jo preberi.

Icematxyz ::

Vista FANBOYI sedaj pa se že zresnite. Napišem konkretno in dokažem s podatki za specifikacije z uradnih strani proizvajalce programa in mnenji, ki so iz tega meseca s tujih forumov neko trditev, potem pa eni in isti z slo-techa kar svojo naprej nabijate.

Isti ste kot X45 kaj se tiče AMD procesorjev. BOG POMAGAJ ko s takšnimi ljudmi padeš v debato.

Če Microsoft priznava da bo z Windows 7 očistil in optimiziral kodo, ker je Vista preprosto en skupek kode ki je "zavaljen" kdo vrag ste potem vi, da trdite nekaj po svoje in zavajate? Bom se vgriznil v jezik raje sedaj in vam prepustil besedo. Ker z Fanboyi se ne želim več pogovarjati, ker ne bi prišel nikamor.

Zheegec ::

ALIEn3001:

Kot sem že napisal - Vista porabi manj RAM kot WindowsXP,


Po tej logiki imam daljši penis, kot ti številko čevljev. Obeh. Sešteto. In luna je iz sira.

Preberi kompletno kaj napišem, ne govori nekaj na prazno. Napisal sem, da Vista porabi manj RAM, kot WinXP, saj je 1GB RAM ob izidu Viste bil cenejši, kot 512MB RAM ob izidu WinXP. Pa povej, koliko imaš izkušenj iz računalništva? Vidiš vsaj nekje 10+ različnih računalnikov na dan s prednaloženo Visto ali ne? Ker jaz jih...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

Če Microsoft priznava da bo z Windows 7 očistil in optimiziral kodo, ker je Vista preprosto en skupek kode ki je "zavaljen" kdo vrag ste potem vi, da trdite nekaj po svoje in zavajate? Bom se vgriznil v jezik raje sedaj in vam prepustil besedo. Ker z Fanboyi se ne želim več pogovarjati, ker ne bi prišel nikamor.

Da, koda ja napihnjena, to je dejstvo. Začuda pa mi brez problema odlično dela na tri leta starem računalniku - praktično hitrejše, kot XP. Ne bom pretiraval kot Vlady o 70%, vendar pa je pohitritev ob nekaterih opavilih opazna. Je pa res, da je kaj tudi počasnejše.

Icematxyz ::

Kaj pa to če drži in je vzeto iz te teme:

http://slo-tech.com/forum/t330401/49

Da bo windows 7 spet varčeval z ramom in ne bo zapolnil rama do konca? A ni to neke vrste priznanje Microsofta, da je bila "politika" glede rama v Visti zgrešena? In a ni to potem dovolj jasen argument za tiste, ki trdijo da Vista bolje opravlja z ramom kot XP da se motijo?

Za info glede neobjave specifikacij, ze beta povsem solidno dela na netbooku z giga rama in gigahercnim procesorjem - po prijavi v OS mu se ostane ene 400+ MB prostega RAMa, kar je v primerjavi z Visto velik korak naprej.


Pa da ne bo pomote. Proti Vista OS nimam nič. Ne strinjam pa se da deluje bolje kot XP.

bluefish ::

Morda v trenutnem buildu Superfetch še ne deluje oz. so stvar izboljšali.
Bi pa nekaj podobnega rad videl tudi v sedmici, saj se je na Visti Superfetch izkazal za uporabnega.

techfreak :) ::

To varčevanje se mi zdi napaka, saj podobni OSi tudi porabljajo veliko RAMa, takrat ko ga aplikacije ne potrebuje ... in vse deluje kot mora ... nevem zakaj varčevati s tistim, kar je na voljo in se ne rabi za kaj drugega.

MS sprejema neke butaste odločitve ... še malo pa bodo celoten OS prestavili v spletni brskalnik ...;((

MrStein ::

ALIEn3001, 1 GB je več. 512 MB pa je manj. Pa zaradi mene lahko obračaš kak 'češ.

Glede RAM-a, najbolje da Task Manager spremenijo tako, da prikazuje le RAM, ki je del aktivnih programov, razne keširane zadeve pa ne. (ker itak 99,9999 % folka nima pojma, kaj v resnici se dela z RAM-om v Windows, recimo XP ti pri 300 MB programov in 1 GB RAM-a tudi zapolni onih 700 MB z cache, samo tega ne šteje v "oni veliki stolpec" v TM, pa se noben ne buni...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

@MrStein: zakaj bi spremenili izpis? Mac OS normalno izpisuje celotno porabo RAMa, vključno z cachejem in še nisem slišal nobenega, da bi se pritoževal kako mu njegov Mac porablja preveč RAMa.

MrStein ::

Na Windows pa se pač pritožujejo.
In to je razlog (ne vem, zakaj vprašaš, saj sem že prej napisal).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TESKAn ::

Hehe, hecna zadeva, "porabi preveč RAMa". Kot da bi imel kako hudo veliko korist od tistih Mb(Gb), ki sedijo v računalniku in se dolgočasijo...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zheegec ::

saj koliko ram dejansko vista porabi se vidi šele po tem, ko se Superfetch izklopi.
Kaj vsi mislite, da če vam OS v desktop načinu zasede 800MB RAM vam ga enako tudi, ko ste v recimo kakšni igri? Seveda ne...

Pa kot rečeno, zakaj pa vsi pravite, da winxp porabi malo ram? Xp ga porabi ogromno, win95 namreč potrebuje celih 64MB ram, dos pa samo par KB.
Pa pustimo to, da je danes 1GB cenejši, kot tistih par KB ob izidu prvih verzij dosa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Porodne tezave Viste. Up close and personal.

Prevec jih je, da bi jih tukaj nasteval. :)

BluPhenix ::

Me pa zanima, kateri program v visti ne dela? Do sedaj so vsi programi pisani za 2000 ali XP tudi v visti delovali.


VEčina industrijskih programov na začetku v visti ni delovalo oz. je delovalo nezanesljivo. Baje, da se je to sedaj nekako normaliziralo, nevdar ne na vseh segmentih. Zaradi tega ostajajo XPji na takih računalnikih, ker folk noče reskirati. To je tudi razlog, zakaj sem jaz iz službenega prenosnika zradiral Visto in namestil XPje, pa še nisem prepričan, da je že prišel čas za zamenjavo. Torej nimam problemov s samo visto, ampak s tistim, kar bi rabil na njej.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Utk ::

Če v Visti izbrišeš en 1 kilo velik fajl traja celo večnost (sigurno vsaj 2 sekunde sveti tisto sred ekrana - pa ne mi govorit o počasnem disku, ker sigurno ni). Drugič, hočeš shranit nek fajl v neko mesto, ki je kao zaščiteno, pa ne moreš. Ga moraš shranit nekam drugam, in potem ročno kopirat tam, po treh opozorilih ti to uspe. Mislim, kakšna bedarija. Če smem nekam kopirat, zakaj ne smem direkt. A sem admin ali nisem? Ne pa nekaj na pol. Ah niti se mi ne da naprej. Če bi izklopil vse te bedarije, bi dobil pa malo lepše XP-je, ki pa še zmeraj delajo počasneje. Ko že moram trpet s tistim računalnikom, nimam časa iskat kje se to izklopi. Če se sploh da.

techfreak :) ::

Če v Visti izbrišeš en 1 kilo velik fajl traja celo večnost (sigurno vsaj 2 sekunde sveti tisto sred ekrana - pa ne mi govorit o počasnem disku, ker sigurno ni). Drugič, hočeš shranit nek fajl v neko mesto, ki je kao zaščiteno, pa ne moreš. Ga moraš shranit nekam drugam, in potem ročno kopirat tam, po treh opozorilih ti to uspe. Mislim, kakšna bedarija. Če smem nekam kopirat, zakaj ne smem direkt. A sem admin ali nisem? Ne pa nekaj na pol. Ah niti se mi ne da naprej. Če bi izklopil vse te bedarije, bi dobil pa malo lepše XP-je, ki pa še zmeraj delajo počasneje. Ko že moram trpet s tistim računalnikom, nimam časa iskat kje se to izklopi. Če se sploh da.

Kaj pa v Linuxu? Tam pa moraš preko konzole skopirati fajl ali odpreti file manager kot root.

Sploh pa kje je fora kopiranja v zaščiteno območje? A ni dovolj mapa X:/Users/Tvoje ime/ ?

ender ::

Kaj pa v Linuxu? Tam pa moraš preko konzole skopirati fajl ali odpreti file manager kot root.
Ne, če si že prijavljen kot root. Problem Windowsov je v tem, da Microsoft uporabnikov ni nikoli spodbujal naj delajo z omejenimi računi, zato je nastalo ogromno programov, ki niso delovali pravilno z omejenimi pravicami. Potem so se pa z Visto zmislili "zdaj bodo pa vsi omejeni, tudi administratorji", kar je jasno prineslo cel kup težav - žal pa je bil to edini način, da so lahko razvijalce prisilili v pravilen razvoj programov (no, vsaj nekatere - v novičarskih skupinah določenega orodja za izdelavo namestitvenih programov se še vedno pojavljajo osebki, ki sprašujejo kako naj na Visti preprečijo nameščanje programa v Program Files).

Glavni problem UAC-a je, da kadar je vklopljen, določenih stvari ni mogoče opravljati z omejenimi pravicami, ker ti UAC poziv omogoča samo zagon programa z dvignjenimi privilegiji, ali pa preklic. Poleg tega ga ne moreš onemogočit selektivno (da bi npr. administrator vedno imel polne pravice - lahko samo omogočiš samodejno dviganje privilegijev, kar ne reši problemov, ko bi rad iz programa, ki ni povzdignjen naredil nekaj, kar rabi dvignjene privilegije).

Sploh pa kje je fora kopiranja v zaščiteno območje? A ni dovolj mapa X:/Users/Tvoje ime/ ?
Za navadnega uporabnika je ponavadi dovolj, za napredne uporabnike pa praktično nikoli.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

techfreak :) ::

Nikoli ni pametno imeti polne pravice, poleg tega pa bi tako programi morali biti tako narejeni, da bi normalno delovalo z omejenimi pravicami.

Drugače pa so fajn naredili, da so jih prisilili delati programe, ki ne dostopajo do nevem katerih direktorijev/datotek/...

Ampak glede slabih developerjev ... saj tudi programi kakšnih večjih razvijalskih podjetij ne delujejo gor.

BluPhenix> Večina industrijskih programov na začetku v visti ni delovalo oz. je delovalo nezanesljivo. Baje, da se je to sedaj nekako normaliziralo, nevdar ne na vseh segmentih. Zaradi tega ostajajo XPji na takih računalnikih, ker folk noče reskirati. To je tudi razlog, zakaj sem jaz iz službenega prenosnika zradiral Visto in namestil XPje, pa še nisem prepričan, da je že prišel čas za zamenjavo. Torej nimam problemov s samo visto, ampak s tistim, kar bi rabil na njej.
Se strinjam. Nekateri starejši industrijski programi nikoli niso in ne bodo delovali niti v Windows 2000/XP.
Tako, da v takih primerih še vedno uporabljajo DOS/98 in podobno.

Ampak Vista je večinoma bolj namenjena domačim uporabnikom.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Dejan, ne gre za neko kopiranje v prepovedano območje. Jaz kliknem na nek config fajl, program mi ga normalno odpre, nekaj spremenim, shranim, pa ne morem. WTF? Potem ga moram shranit nekam drugam, in potem kopirat nazaj, to pa naenkrat dovoli. V linuxu bi imel sudo, drugač ga niti odpret verjetno ne bi mogel. V XP-jih je pa to sploh super. Ali nekaj smeš, ali ne smeš. Ne pa da na en način smeš, na drug pa ne. Pa če te bi vmes vista vsaj za kakšno geslo vprašala, ampak ne, kar enostavno ne dovoli.
In še neka bedarija. Nekaj bi rad naredu, in ti pove, da za to BOŠ RABIL admin pravice, klikneš ok, in ti pove, da za to RABIŠ admin pravice, potem te morda še enkrat vpraša, če si prepričan, in šele pol se pokaže progress bar, ki sveti gor vsaj trikrat dlje kot bi v XP-jih. Fenomenalno.

ender ::

Nikoli ni pametno imeti polne pravice
Na domačem računalniku nima veze, če (ne) delaš s polnimi pravicami, ker je edina vredna stvar na njem tvoji podatki, ki jih lahko nek črv uniči ne glede na to, ali si ga pognal s svojimi omejenimi pravicami, ali pa s svojimi polnimi pravicami. Pač, če si ga pognal z omejenimi pravicami, ne more narediti na samem sistemu toliko škode, kot bi jo lahko s polnimi, še vedno ti pa lahko zakodira podatke in te izsiljuje. Sama ponovna namestitev sistema danes ne traja dlje, kot pa čiščenje omejenega računa, ki ga je zavzel črv.

poleg tega pa bi tako programi morali biti tako narejeni, da bi normalno delovalo z omejenimi pravicami.
Povdarek na bi. Kot sem rekel, zahvala za to gre predvsem Microsoftu, ki 15 let ni spodbujal uporabe omejenih računov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bluefish ::

se strinjam. Sem edini uporabnik na svojem računalniku in je vseeno ali poganjam omejen ali pa račun s polnimi pravicami.

MrStein ::

DejanL15:
Ampak glede slabih developerjev ... saj tudi programi kakšnih večjih razvijalskih podjetij ne delujejo gor.

A res ? No, nebivedu, tu imaš odgovor na :
Me pa zanima, kateri program v visti ne dela?


Ni vseeno če si root/admin ali ne.
Če si admin, namreč mimogrede sfukaš sistem in potem sledi "Stein, mi prideš reinstalirat Windows ? Nekak ne dela več..."
(razen, če si expert, ampak 99% folka ni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Še ena zanimivost glede kompatibilnosti z Visto. Na http://msdn.microsoft.com pri tutorialih za WCF piše naslednje:
If you are running Windows Vista, you must start Visual Studio by going to the Start menu and right clicking Microsoft Visual Studio 2008 and selecting Run as Administrator.

Torej VS2008, ki je bil izdan po Visti, ni prilagojen za delovanje z omejenimi pravicami.:))

Zgodovina sprememb…

ender ::

Ni vseeno če si root/admin ali ne.
Če si admin, namreč mimogrede sfukaš sistem in potem sledi "Stein, mi prideš reinstalirat Windows ? Nekak ne dela več..."
Saj Vista glede tega ne spremeni skoraj nič - zdaj te prej sistem sicer vpraša "A res hočeš sfukat sistem?", ampak ker te na enak način vpraša ob celem kupu drugih stvari, bo uporabnik vseeno kliknil "Nadaljuj" - in te deset minut kasneje klical.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

techfreak :) ::

@ender: Z Windows Visto imam vsekakor boljše izkušnje glede tega, ker ljudje preberejo ta okna in ne klikajo za brezveze. In tako imam bistveno manj dela kot pa z Windows XPji.

BluPhenix ::

going to the Start menu and right clicking Microsoft Visual Studio 2008 and selecting Run as Administrator.


Evo to tudi, za veči del programov, ki jih potrebujem s vlužbi bi moral ob vsakem zagonu delati ravno to. WTF :)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

techfreak :) ::

@BluPhenix: To always launch Visual Studio 2008 as an administrator you can create a short cut, right click the short cut, select properties, select the Compatibility tab, and check the Run this program as an administrator checkbox. When you start Visual Studio 2008 with this shortcut, it will always run as administrator.

In potem imaš mir.;)

krneki0001 ::

DejanL15:
Ampak glede slabih developerjev ... saj tudi programi kakšnih večjih razvijalskih podjetij ne delujejo gor.

A res ? No, nebivedu, tu imaš odgovor na :
Me pa zanima, kateri program v visti ne dela?




Ja sej tut autocad ne deluje na linuxu, in???? Pač so nekateri programi narejeni za svoje sisteme in prirejeni za to. Če ti nekdo napiše, da ta program laufa samo v win95, najbrž ne boš rinil na visto s tem programom, če ti ta program daje vsakdanji kruh. Ali pa programa za winse tudi ne boš rinil na lunux.

Nekako kot da bi jaz ki delam na mainframeu v ZOS probal na IBM-ovo HOST mašino stlačit total commander. In kaj nej zdej rečem, da je sam mainframe zanič, da je VMS zanič, da je ZOS zanič, ker total commander ne dela na njem?

Jst ::

In pri inštalaciji programa, ko naredi shortcute, tega ne more sam narediti? Jao!!! (Pa sem mislil, da jaz delam nekaj narobe v VS, sedaj pa vidim to "obrazložitev" iz strani samega avtorja programa - MS... ki je... tudi avtor OSa!!!)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Zakaj pa je potem msdn.microsoft.com? Za pomoč. Če imaš probleme z VS je logično, da boš najprej tja pogledal.

Shortcute pa sam ne naredi zaradi tega, ker noče, da imaš popolni dostop. Saj veliko stvari lahko v VS delaš brez tega admin dostopa.

MrStein ::

nebivedu, vprašal si kaj ne dela, in smo ti odgovorili. A zdaj boš pa upogibal zadeve ???
Whatever...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

Zakaj pa je potem msdn.microsoft.com? Za pomoč. Če imaš probleme z VS je logično, da boš najprej tja pogledal.

Shortcute pa sam ne naredi zaradi tega, ker noče, da imaš popolni dostop. Saj veliko stvari lahko v VS delaš brez tega admin dostopa.

probleme nima ne vs ne vista , admin pravice LAHKO uporabiš če želiš na dev mašini ,da deplojaš wcf servise na IIS direktno iz VS-ja(inštalacija pač).

ne trob neumnosti če ne razumeš za kaj gre.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

T-Majo ::

Jaz imam visto od prve Beta verzijo do danes. Nobenih težav, razn na začetku z kompatibilnostjo. Kar je razumljivo. Mi je pa oboje v redu. XP in Vista. Odvisno kaj rabiš in kaj ti je prioriteta.

Drugače pa razn tega da včasih malo preveč melje po disku deluje BP! Upam si trdit da čisto nič počasnej in majn stabilno kot XP.

techfreak :) ::

Na slabi mašini ti verjetno res ne bo delalo tako hitro kot XPji. Vsaj takšne sem jaz imel izkušnje. Če pa imaš dovolj dober računalnik, pa se mi zdi da ni nič kaj počasneje kot XPji.

(zdajle sem se spomnil, da še nisem SP1 naložil:Dno saj bom počasi)

ender ::

Na slabi mašini ti verjetno res ne bo delalo tako hitro kot XPji. Vsaj takšne sem jaz imel izkušnje. Če pa imaš dovolj dober računalnik, pa se mi zdi da ni nič kaj počasneje kot XPji.
QX6700, 8GB RAMa, 9600GT, pa je Vistin vmesnik opazno počasnejši od tistega v XP x64 (nimam vklopljenega Aerota, ker mi je tema obupna).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

techfreak :) ::

ender: Potem pa namesti Linux in ti bo delalo še hitreje.

MrStein ::

Linux je zelo dobro in priročno orodje za spreminjanje teme, kajne ? ;)

Ender, verjetno moraš kakih 200 servisov izklopiti, potem je baje hitro... (so meni svetovali, čeprav ima win2008 že po defoltu minimum servisov; pa še polovico teh sem izklopil, pa ni bilo opazne razlike, predvsem pri boot time ne, drugo nisem bil pozoren, ampak očitnih razlik ni bilo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ender ::

MrStein: servisi ne bodo pomagali, vmesnik je počasnejši zato, ker Vista nima več strojno pospešenega GDIja, kar se zelo pozna. Desktop composition tu precej pomaga, samo Microsoft ga je pri svoji neizmerni modrosti omejil na Aero, ki pa se meni zdi obupen.
Boot time je celo nekoliko hitrejši od XP x64.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

MrStein ::

Čak' ! A folk torej svetuje optimizacijo (izklop Aera), ki v resnici upočasni ??? :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Hja, folk tudi svetuje izklapljanja SuperFetcha, ki posledično potem upočasni sistem. Sam ja "hitrejš bo".

Saj veste... folk je načeloma glup.
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novice iz Redmonda

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
298765 (7609) Poldi112
»

Danes Vista SP2 beta

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
166175 (4658) LordPero
»

Tretji servisni paket bo še počakal

Oddelek: Novice / Varnost
276239 (3305) HeXeD
»

Ste že mislili, da bo SP2 zares izšel, ane?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
272257 (2257) mathjazz
»

Service Pack 2 za Windows XP bo zamudil

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
132701 (2701) hruske

Več podobnih tem