» »

gnu grub 0.95

gnu grub 0.95

Divxman ::

Problem je sledeč kupil sem notebook z inštaliranim zgoraj omenjenim sistemom.Formatirov sem diske s pomočjo partiton magic.Vse lepo in prav zaženem partiton magic še enkrat disk je prikazan kot bad napaka #106 ne da se formatirat.Kaj je za narediti?

bosto ::

Grub ni operacijski sistem ce si to mislil, to je bootloader. Probaj v Partition magicu popravt/pobrisat mbr (master boot record). Sicer pa mislim da bi to morali windowsi znat sami kar dobro postimat ob instalaciji (predvidevam da bi to rad naredil po igranju z pm).

pingo56 ::

No, da ne bom brezveze odpiral nove teme, bom kar tule vprašal.

Rad bi na svoj prenosni disk instaliral CentOS, vendar tako, da se mi grub ne bo zinštaliral na računalnik temveč tudi na prenosni disk. To pomeni, da ko bom zaganjal prenosnika, bi rad da bi imeli WinXP kot default operacijski sistem (upam da me razumete). Kako lahko to naredim?

Lp pingo56

Zero One ::

No, da ne bom brezveze odpiral nove teme, bom kar tule vprašal.

Rad bi na svoj prenosni disk instaliral CentOS, vendar tako, da se mi grub ne bo zinštaliral na računalnik temveč tudi na prenosni disk. To pomeni, da ko bom zaganjal prenosnika, bi rad da bi imeli WinXP kot default operacijski sistem (upam da me razumete). Kako lahko to naredim?

Lp pingo56


Inštaliraj OS in bootloader na prenosni disk, potem pa bootaj z USBja oziroma prek česarkoli imaš omenjeni disk priklopljen na računalnik. XP in njegov bootloader na prvem HDju pa pusti pri miru.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
223581 (2707) DarKel
»

kernel linux 2.6.32 (GNOME 2.28.2)

Oddelek: Operacijski sistemi
291450 (1010) andromedar
»

Izšla Fedora 16 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5912260 (9704) Ales
»

Instalacija windowsow - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
121658 (1262) misek
»

Vse o MBR

Oddelek: Operacijski sistemi
121565 (1315) moj_nick

Več podobnih tem