» »

Naročilo kurilnega olja

Naročilo kurilnega olja

somebody16 ::

Pozdravljeni!

Čas bo za nakup kurilnega olja in tu je gotovo kakšen strokovnjak, ki bi znal svetovati, kdaj je najboljši čas za naročilo olja. Vem, da je ponavadi to pomlad/poletje, ampak sedaj je jesen. Se mogoče splača še malo počakati z nakupom ali bodo šle cene samo še navzgor?

Hvala!

Zeberdee ::

Cene so v lagu. Verjetno se ne bodo zniževale, ker se bodo povečale trošarine.

zile ::

Ja sod nafte je padel za polovico, kurilc se bo pa dražil. WTF!

kixs ::

Dejte nehat z dezinformacijami!

Jutri se vsa goriva pocenijo, tudi kurilec.

Torej je zdaj pravi cas za nakup. Velja pa cena na dan, ko ti ga pripeljejo.

Nove cene naftnih derivatov:

* Cena 95-oktanskega bencina se bo znižala za 10,2 centa na liter in bo znašala 0,984 evrov za liter;
* Liter 98-oktanskega oziroma 100-oktanskega bencina bo cenejši za 10,1 centa, in bo stal bo 0,998 evra;
* Liter dizelskega goriva bo cenejši za 10,1 centa. Od jutri bo tako liter dizelskega goriva stal 1,044 evra;
* Pocenilo se bo tudi kurilno olje. Po novem bo liter cenejši za 10,2 centa. Stal bo 0,710 evra.


Ja sod nafte je padel za polovico, kurilc se bo pa dražil. WTF!


Zdej bo vsak, ki ima 5 sekund casa, neki pametoval, ceprav NIMA pojma! ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

AndrejS ::

Ni res , da je cena na dan ko ti pripeljejo.
Cena je na dan ko plačaš !

Zeberdee ::

Aha in zdaj vsi pričakujete, da se bo kurilec zmanjšal za 50%, ker je šla nafta dol?

Če prihaja recesija, bo tudi država svojo luknjo filala iz tega....

kixs ::

Ni res , da je cena na dan ko ti pripeljejo.
Cena je na dan ko plačaš !


Tole je en na drugem forumu napisal:

"Meni v sredo pripeljejo kurilno olje in gospa na telefonu mi je dejala, da se obračuna po ceni na dan dostave."


Zeberdee:
cene za jutri so ze dolocene in trosarina se ni zvisala - vsaj omembe vredno ne. Poglej jutri na Petrol in preveri trosarino.

lp

Zeberdee ::

Sprva se ne bo višala. Grem pa stavit, da se bodo ob nižanju cene bencina trošarine povečevale tudi do 100% - cena pa ne bo nižja za več kot 10,15%.

zile ::

kixs97: vidm, da nisi dojel. Namreč hotel sem povedat, da tako enostavno ne more biti. In pol poveš info, ki si ga najbrž slišal 5 minut pred tem, ko sem jest odgovoril. :D

kixs ::

kixs97: vidm, da nisi dojel. Namreč hotel sem povedat, da tako enostavno ne more biti. In pol poveš info, ki si ga najbrž slišal 5 minut pred tem, ko sem jest odgovoril. :D


Ne vem cesa nisem dojel. Dejstvo je, da res ni nic tako enostavno, ni pa tudi tako komplicirano, da ne bi mogel vsaj po kmecki logiki priti do zakljucka, da bo jutri ceneje. Da bo ceneje, se je sicer vedelo ze vceraj zvecer.

lp

somebody16 ::

Hvala za odgovore!

Pri 2000-ih litrih se vsak cent pozna tako, da malo je vseeno pametno gledati na čas naročila.

Yossarian ::

Pred nekaj tedni sem v Delu prečital, da bodo cene padale vse do decembra.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319111 (12706) krneki0001
»

Še malo pa bomo peš hodil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13311449 (7788) jype
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229076 (26940) kixs
»

Cena naftnih derivatov do ur-nebes

Oddelek: Loža
404429 (3101) Phil

Več podobnih tem