» »

Nov Računalnik!

Nov Računalnik!

Vid_w ::

No, kupujem nov računalnik po ceni tam okrog 1000€...

Kaj mislite o tem:

core i7 920
Gigabyte GA-EX58-UD3R
Gainward GTX 260 "Golden Sample"
Western Digital 1TB Caviar Black WD1001FALS
OCZ DDR3 3x2GB Kit, PC3-12800 1600MHZ,Platinum XTC
NEC AD-7203S Labelflash
Mushkin XP-800Ap Extreme Performance
Antec Three Hundred

Vse skupaj pride okrog 1020€.
Na njem bom delal pretty much usega po mal...

Mnenja dobrodošla!

Valvoline ::

Super,vendar se men zdi preveč EEE.
Pa raje kšno asusko,bejž od gigabyta.

ModriN96 ::

grafo dej raj radeon 4870+ oz geforce gtx275+ ostalo je kul

Vid_w ::

Valvoline: EEE?
Kaj pa je z Gigabytovimi narobe? Sem brav na netu teste od tele in se ni nihče nič pritoževal...

Modri: O 4870 sem že premišljeval, ampak benchmarki kažrjo zelo podoben performance, tako da bom raje ostal pri GeForcu. GTX275 pa se dobijo od 220€ navzgor, kar je približno 60€ dražje kot Gainwardova 260. Tako, da bom verjetno ostal kar pri GTX 260, predvsem zaradi finančnih razlogov.

ModriN96 ::

se prav greš v najcenejšo štacuno in naročiš ;)

Vid_w ::

Kaj pa si mislite o tem RAMu:
http://www.rolan.si/katalog/32676/RAM__...

Verjetno ga bom naročil ta vikend! Končno po izjemno dolgem izbiranju komponent!

BTW, naročiti sm ga mislil z AGT. Ima kdo iszkušnje? Izbral bi opcijo, da ga oni sestavijo in testirajo, RAM pa bi potem vstavil sam, ker pri AGT nimajo OCZja...

Meizu ::

Super,vendar se men zdi preveč EEE.
Pa raje kšno asusko,bejž od gigabyta.


Iz prve roke potrjujem, da so Gigabajtove Ex58 plate majka.

Vid_w ::

^Lepo slišat!

Drugače bi bilo fino slišat tudi kakšno mnenje o Mushkinovem napajalniku. Ga kdo tu že ima?

CrDr ::

ej jst tut kupujem nov comp...predvsem za igre...igral bom na ekranu ki ma max resolucijo..
1280x 1024...igral bi predvsem code(cod2,4,5) in battlefield(2,2142)
tukaj so karekteristike kompa:::
Grafična kartica PowerColor PCI-E ATI RADEON HD4890 1Gb GDDR5 DUAL DVI 199€-graficna kartica
AMD Phenom II X4 955 3.2Ghz BOX AM3 BOX BLACK EDITION QUAD CORE 235€-procesor
DFI 790FXB-M3H5 AM3 DDR3 175€-maticna plosca
SB Creative X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro Edition SB0730 134€-zvocna kartica
Ram CORSAIR DDR3 6GB TC Kit 3X2Gb PC3-12800 1600MHz (TR3X6G1600C8D) 161€-ram
Antec Nine Hundred 115€-ohisje
Napajalnik ATX 850W Corsair TX (CMPSU-850TXEU) 138€-napajalnik

DaVidQ ::

A bi ti nehu smetit teme, v vsaki temi te je malo, v resnici pa itak nakladaš sam, da bi pozornost pritegnu...

amacar ::

dej Al Bundy ne sanjaj, sej že v vsako temo spamaš, da boš komp kupo, pol pa ga boš glih čez 2 lete kupo, (sam da bi kao "fancy" izpadel)

TOP ::

Ja jaz ti tud svetujem Asus,ker z Gigabytko sem mel preveč problemov in tud Asus P6T je po testih ocenjena za zelo dobro plato,tud bolše se navija od Gigabyta.AL Bundy,predrago plato si mal izbral drugač sistem je ok.Ker z tistin sistemom z drago plato se zelo bribližaž I7 sistemu.To je mal za razmislit.

CrDr ::

Ja jaz ti tud svetujem Asus,ker z Gigabytko sem mel preveč problemov in tud Asus P6T je po testih ocenjena za zelo dobro plato,tud bolše se navija od Gigabyta.AL Bundy,predrago plato si mal izbral drugač sistem je ok.Ker z tistin sistemom z drago plato se zelo bribližaž I7 sistemu.To je mal za razmislit.


ej sm kaj mislis da bi dobil dober FPS pr nastetih igrcah
resolucija 1280x 1024
max settings

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CrDr ()

Toxic ::

ja kaj pa pričakuješ z 4890?

TOP ::

V to ne dvomi

__Devil__ ::

al_bundy kak ekran maš? crt? lcd? kolko colski?

Meizu ::

Ja jaz ti tud svetujem Asus,ker z Gigabytko sem mel preveč problemov in tud Asus P6T je po testih ocenjena za zelo dobro plato,tud bolše se navija od Gigabyta.AL Bundy,predrago plato si mal izbral drugač sistem je ok.Ker z tistin sistemom z drago plato se zelo bribližaž I7 sistemu.To je mal za razmislit.



Meni moja gigabajtka čisto lepo dela, prek testov je bilo tudi že pokazano da se bolje navija kot P6T Deluxe. Nevem kje si to staknu, da se navija P6T boljše? Razen če je zdej kaj novega od testov prišlo, namreč ko sm jst kupoval mojo plato (spodaj v podpisu), je bila v vseh reviewih boljša v OCju kot pa P6T Deluxe.

http://www.hardforum.com/showthread.php...

Zaenkrat tole kar sem našel med npr. mojo plato pa P6T Deluxe V2. Sicer ne blatim Asusa in višam Gigabajta, ker sm mel že veliko plat iz obeh taborov doma, ampak mi ni nobena delala problemov. Nasploh še nisem doživel pri meni, da bi mi plata kdaj odpovedala. Še nikoli.

Glete GA-EX58-UD3R mislim, da ima več funkcij in več priključkov kot P6T, nisem pa prepričan. Vem pa, da pri Gigabajtu za isto ceno dobiš več kot pri Asusu. Zdej mogoče za ceno tistega "rock solid", sam nevem no, sej pravim, sm mel že nekaj Gigabajtovih plošč in sem bil z vsemi zadovoljen. Si pa vseeno ne morem predstavljat primera, da daš za plato 270€ (kot sem dal za mojo), pa da bi ti delala probleme. To bi blo neverjetno da se zgodi. Firma v podnu.

Sicer pa si zdej ogledujem eno AM2+ plato za mojega X2 6200+ tm za okoli 50€, pa sm si za tale denar uzel kr Asusa, kr za takšne male pare sm pa prepričan da bo Asus še najboljša izbira :)

Edit: Aja, damnit, šele zdaj opazil, da dejansko govoriš o P6T in ne P6T Deluxe. Vzamem besedo nazaj, sam tisti primer zgoraj pa vseeno drži, čeprav ni vezan na debato, ampak dobro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Aja, naj še povem, da je plata temelj celotnega računalnika. Za moje pojme se ne bi smelo škrtarit pri platah, razen če ti res finance ne dopuščajo. Razlike med plato za 50€ in za 170€ so očitne. Tudi sistem je bolje izkoriščen, skratka vse deluje bolj namazano.

Edit: Typo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Wox ::

Pri ploščah za i7 ne moreš zgrešiti z nobeno, če le ne misliš navijat v ekstreme (nad 4.5GHz). Za 200€ in več se tudi ne spodobi, da ti prodajo kakšno slabo zadevo. Seveda ima vsaka svoje buge. Najboljše je, da pogledaš po forumih proizvajalcev in vidiš s katerimi bugi lahko živiš.
Commodore 64

Skyman ::

^Lepo slišat!

Drugače bi bilo fino slišat tudi kakšno mnenje o Mushkinovem napajalniku. Ga kdo tu že ima?


tud mene zanima kako se obmese ta napajalnik ker ga imam namen kupit in izbiram med muskinom in lc850 arkangel sicer me mushkin bol mika zarad vec priklopov

lp skyman

__Devil__ ::

skyman keri muskin to? 850 W ?

Skyman ::

skyman keri muskin to? 850 W ?


Mushkin XP-800AP Extreme Performance

CrDr ::

al_bundy kak ekran maš? crt? lcd? kolko colski?


lcd mislim da je 19inčni
ker ma sm max resolucijo 1280x1024

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CrDr ()

bluefish ::

Si prepričan? Še kako temo ali dve nazaj je bil 20".

Daj, res si odpri svojo novo temo in boš dobil tam mnenja. Brezveze je sedaj mešati mnenja o sistemu za 1000€ in domnevno tvojem za 2000€ - itak pa bosta oba delovala enako hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

TOP ::

Meizu jaz nisem pisal o platah za 280e ampak za ceno okrog 220e.Za ta denar je najbolša Asus P6T,če ne verjameš poglej malo teste.Gugašrota pa jaz definitivno nebi jemal.

CrDr ::

Si prepričan? Še kako temo ali dve nazaj je bil 20".

Daj, res si odpri svojo novo temo in boš dobil tam mnenja. Brezveze je sedaj mešati mnenja o sistemu za 1000€ in domnevno tvojem za 2000€ - itak pa bosta oba delovala enako hitro.


pa ce ste mi vi slotech dve teme zaklenli
sm mislu da je brezz veze novo delat..xD
pol bom zdej naredu novo temo..

__Devil__ ::

tudi jaz gledam Mushkin XP-800AP Extreme Performance skyman. Mislim, da bo to najboljša izbira zame.

TOP ::

Raje vzem Team Group so bolši rami.

Meizu ::

Meizu jaz nisem pisal o platah za 280e ampak za ceno okrog 220e.Za ta denar je najbolša Asus P6T,če ne verjameš poglej malo teste.Gugašrota pa jaz definitivno nebi jemal.



Še enkrat povem, da sam z Gigabajtom nisem nikoli imel problemov. Je pa res, da mi glede OCjanja bolj sede Asusov bios kot pa Gigabajtov.

Glede plat - sem že v tistem postu napisal, da sem spregledal mojo napako in napisal kaj in kako.

Vid_w ::

Po Reviewih sodeč so Gigabytove čist v redu...
tud sam ne poznam nobenga, ki bi imel kakršnekoli težave z njimi...

Še vedno pa me zanima če ima kdo izkušnje z mushkinovimi napajalniki?

Vid_w ::

Še eno vprašanje:
katera matična se vam zdi bolj primerna:
-Asus P6T SE
-Gigabyte GA-EX58-UD3R

White&Nerdy ::

Asus

Vid_w ::

Razlog?

__Devil__ ::

ASUS je pač ASUS ;)

Vid_w ::

I see...
lol

Toxic ::

mene bi zanimalo kere rame se bol splača izmed teh dveh:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...
in izmed grafičnih kartic(tu me vglavnem zanima če je hlajenje kaj bolše pri sapphire):
http://www.funtech.si/akcije.htm
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

__Devil__ ::

taprve rame, pa drugo grafično.

TehDucky ::

TeamGroup rame! Grafična pa kar vzami cenejšo. Hladilnika bosta oba dobro opravljala svoje delo na stock. Za navijanje grafičnih pa brezveze preveč. Če že pol vsaj vodno met.

Shegevara ::

grafično vzem taprvo.

__Devil__ ::

grafično vzem taprvo.


zakaj taprvo? men ni lepa >:D

bluefish ::

Grafično res raje prvo, saj ima očitno boljše hlajenje.

Shegevara ::

zato ker bo 15€ prišparal. Pri grafični je ra zadnja skrb lepota, saj jo boš imel v kišti ;)

Toxic ::

zato ker bo 15€ prišparal. Pri grafični je ra zadnja skrb lepota, saj jo boš imel v kišti ;)


delno se strinjam:));)

Steinkauz ::

Zakaj prve rame z latenco 6.
Muskin red line so hudi rami!

TehDucky ::

Vbistvu ja zdej se zavedam, da so CL6. Tako, da kr vzemi tele rame. http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...
http://oc-lab.si/test.php?t=69&p=4 Če hočeš vidt še teste, ena najboljših. Tisti taprvi-Geil Evo One so 105€ tako, da v ta cenovni razred pa kr teamgroup.

Vid_w ::

Ima kdo izkušnje z HDDjem Seagate Barracuda 11?

TOP ::

Zakaj ne vzameš 1066mhz ramov so ista cena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega računalnika i7 920 ali Intel Core 2 Quad q9550 ali phenom II x4 940 Blac (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546842 (3821) bluefish
»

Nakup in dostava @ agt.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
606642 (4996) __Devil__
»

Katiro osnovno ploščo za i7?

Oddelek: Kaj kupiti
81038 (940) bow11
»

ASUS P6T vs GA-EX58-UD4 oz GA-EX58-UD5

Oddelek: Kaj kupiti
141665 (1382) __Devil__
»

Dovolj močn napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
262293 (1790) sakkra

Več podobnih tem