» »

Kje kupit USB Y kabel?

Kje kupit USB Y kabel?

kixs ::

Potrebujem za priklop 2.5" prenosnega diska in mozno, da ne dobi dovolj napajanja.

Iscem nekaj taksnega:
 .

.



ali
 .

.



LP

fosil ::

Če misliš da je problem v napajanju raje kup usb hub z dodatnim napajanjem.
USB na matični tudi ne prenese vsega.
Tako je!

kixs ::

Sej na PC-ju dela. PS2 ga ne prepozna, ki ima pa USB 1.1. Po prebiranju drugih forumov ima dosti notebookov probleme s temi USB diski in potem uporabijo tak Y kabel, ki vlece el. iz dveh portov. Tole sumim.

lp

kixs ::

Nic. Verjetno bom moral kar tako kot je fosil rekel. En dodatno napajan USB Hub in upam, da potegne. Ceprav bi mi seveda bilo bolje s tem dvojnim kablom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kixs ::

Nasel. Ampak cena, da dol pades 8-O

SepoX ::

Tole naroči, zraven pride tak kabel, kot je na prvi sliki - imam doma. Na eni strani je mini usb, ki pride na ohišje, na drugi strani pa dva navadna usbja, združena v enega.

kixs ::

hmmm... dobra fora. Ceprav disk ze imam, je pa vsaj kabel poceni ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kixs ::

Ampak tale shop ima marsikaj...

Tudi skoraj tak kabel, ki ga iscem. :D

Skoda k je v MB in bo postnina prisla 2x vrednost nakupa :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

SepoX ::

Poštnina je 2 EUR.

alkoo ::

Zdravo!

Jaz sem si kupil ta kabel, vendar mi disk (my passport) še vedno ne deluje. Gori samo lučka na disku, disk pa se sploh ne vrti. To se mi dogaja na starem računalniku, na novem deluje brez problema (tudi brez tega kabla).
Je to zato ker na tej plošči ni usb 2.0? Ali je problem v napajalniku? Morda kakšna okvara?
Že vnaprej hvala za vsak predlog!

LP

kixs ::

Glede na to, da sem to temo odprl prav zaradi tezave, da mi diska ni prepoznal Playstation Two. Sem ga naslednji dan se enkrat priklopil s prilozenim kablom in ga je normalno prepoznal 8-O

Se danes ga cisto normalno prepozna in se s tistim Y-kablom nisem vec ukvarjal.

Alkoo: PS2 ima USB 1.1 standard, tako v tem ne bi smel biti problem - ceprav nikoli ne reci nikoli ;) Napajalnik pa ne bi smel vplivat.

A sicer USB port na starem racunalniku deluje? Si priklopil kak USB kljcek?

lp

alessio2 ::

Tudi pri meni na Philips DVD/DivX predvajalniku ob priklopu včasih ne požene diska 2.5 80GB.
Ima pa samo en USB vhod (1.1) in ni mogoče prikopit tisti kabel Y.

Je pa hec ker če ga malo potresem ali obrnem ga požene ;)
Zgleda, da ima ravno toliko moči da ga ne uspe vedno zagnat (lučka gori ampak se plošča v disku ne zarotira - sliši se tako kot da se trudi in mu ne znese) ;)

Če ma kdo kako pogruntavščino za take zadeve bi jo zelo rad slišal ;)

lp,a

alkoo ::

Oba usb priključka delujeta (sem probal usb ključ in printer). Pri meni se disk sploh ne poskuša zagnati. Samo lučka gori. Je pa res da windows po nekaj časa napiše, da je našel novo napravo ampak potem ne najde nobenih gonilnikov, če mu jih hočem ročno "vsiliti" pa potem niso pravi. Potem izpiše, da je priklopljena neznana naprava, pa še ta potem izgine iz seznama.

To je najbrž premalo moči ne? Samo čudno je, da oba skupaj ne zmoreta pognat diska.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox360 na PC Monitor

Oddelek: Konzole
51917 (1822) modelno1
»

Kako do podatkov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91433 (1188) FX6300B
»

Novi USB-priključek bo obrnljiv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
5922866 (19326) [D]emon
»

USB 3.0 dvakrat hitrejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6918807 (14426) Lonsarg
»

prenosni trdi disk 2.5'

Oddelek: Strojna oprema
72228 (2060) kixs

Več podobnih tem