» »

Dostop do mojega računalnika v domačem omrežju onemogočeno ??!!?!??!

Dostop do mojega računalnika v domačem omrežju onemogočeno ??!!?!??!

aco111 ::

V glavnem ne morem s drugih računalnikov v domačem omrežju dostopati do podatkov na mojem računalniku, tudi v varnem kot navadnem zagonu. Jaz pa lahko dostopam do podatkov drugih računalnikov.
Napaka:
  ...

...


RealVNC deluje normalno v obe smeri, internet deluje normalno, ... .
Popravljanje povezave nič ne pomaga kot tudi nastavitev domačega omrežja v omrežnih povezavah, vse pa je delalo še do pred enega tedna :(. Imam pa Windows XP SP3.

Kaj bi lahko bilo narobe? Nimam več ideje kaj naj. :8)

Hvala vnaprej za odgovore, Allesandro.
Don't worry be happy :)

solatko ::

Še enkrat nastavi domače omrežje, da se sprosti firewall, ponovno daj mape v skupno rabo in bi moralo delat. Pri XP- ih, se to kar pogosto dogaja.

aco111 ::

Še enkrat nastavi domače omrežje, da se sprosti firewall, ponovno daj mape v skupno rabo in bi moralo delat. Pri XP- ih, se to kar pogosto dogaja.

Sem ponovno nastavil. Firewall-a nimam, razen na routerju, ampak je vse odpreto, tudi direktna povezava drugega računalnika s mojim ista napaka. Zbrisal sem skupno rabo, in spet dodal, spet nič razlike :S. Še kak predlog?
Don't worry be happy :)

solatko ::

Na novo konfiguriraj celotno mrežo - tudi router.

aco111 ::

Na novo konfiguriraj celotno mrežo - tudi router.

Imam še Windows XP x64 naložen, tam vse normalno dela. Router ni nič kriv. Nekaj se zmrdalo v sistemu, mogoče kaj v registru, ne vem. Sem že brisal in ponovno vpisoval IP-je, odstranjeval omrežne kartice in spet dodajal.
Don't worry be happy :)

sese12 ::

Če si že vse naredil, določil IP-je za posamezni PC v omrežju in zagnal čarovnika za omrežje, probaj še naslednje:

Na PC-ju do katerega ne moreš dostopati

Odpri Windows explorer - greš na (TU OBVEZNO KLIKAJ NA + PRED MAPAMI, KER SE TI DRUGAČE NE BO VSE POKAZALO)
- Moja omrežna mesta
- Entrie Network
- Microsoft Windows Network

tu greš na ime omrežja, ki si ga sam ustvaril (HOME, Workgroup, ali drugo ....)

sigurno boš videl PC na katerem si in njegove diske oz. particijje, ki si jih dal v skupno uporabo.

z desno klikni na željeno particijo in ustvari bližnjico, ki jo lahko ustvariš samo na namizju.
Daj si te bližnjice skopiraj na USB-ključ in greš na drug PC s katerega nimaš dostopa na prejšnji izbrni PC in zaženi bližnjoco z USB ključa ter počakaj. PC- ja se morata povezati-

Za mene je rešitev zaenkrat delovala 100%.

Včasih je treba čakati kar nekaj minut do 5, in misliš že da je PC že zmrznil vendar ne prekinjaj)

aco111 ::

Če si že vse naredil, določil IP-je za posamezni PC v omrežju in zagnal čarovnika za omrežje, probaj še naslednje:

Na PC-ju do katerega ne moreš dostopati

Odpri Windows explorer - greš na (TU OBVEZNO KLIKAJ NA + PRED MAPAMI, KER SE TI DRUGAČE NE BO VSE POKAZALO)
- Moja omrežna mesta
- Entrie Network
- Microsoft Windows Network

tu greš na ime omrežja, ki si ga sam ustvaril (HOME, Workgroup, ali drugo ....)

sigurno boš videl PC na katerem si in njegove diske oz. particijje, ki si jih dal v skupno uporabo.

z desno klikni na željeno particijo in ustvari bližnjico, ki jo lahko ustvariš samo na namizju.
Daj si te bližnjice skopiraj na USB-ključ in greš na drug PC s katerega nimaš dostopa na prejšnji izbrni PC in zaženi bližnjoco z USB ključa ter počakaj. PC- ja se morata povezati-

Za mene je rešitev zaenkrat delovala 100%.

Včasih je treba čakati kar nekaj minut do 5, in misliš že da je PC že zmrznil vendar ne prekinjaj)

Tega pa se nisem spomnil, hvala. \\aco tak ni dostopen, \\aco\prenosi, pač sem samo pripisal ime mape in dela, četudi je potrebno čakati :(, ampak ok ta način deluje.

Vprašanje, zakaj sploh do tega pride, kaj je narobe, da ne spušča?

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

sese12 ::

Probaj \\aco\d oz. dodaj še črko particije, potem so preslikaj particijo. Ko greš naslednjič v to particijo pa več ni potrebno čakati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sese12 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305078 (4685) SLO_Matej
»

win7 pa vista v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
172027 (1776) tey007
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263245 (2870) Mati
»

workgroup noce in noce

Oddelek: Omrežja in internet
201974 (1767) Microsoft
»

asp files permission denied problem?!?

Oddelek: Programiranje
10879 (825) smash

Več podobnih tem