» »

Kam s starimi računalniki

Kam s starimi računalniki

jzmx ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kam s starimi računalniki. Imam še 3 delujoče računalnike s Pentium 2 233MHz procesorjev in nekaj giga diskovja z mrežnimi kartami, saj so bili povezani v omrežje.

Na netu sem bral, da za Ugando zbirajo stare pc-je, vendar procesorska moč ne ustreza več (mislim da je minimalna predpisana 333MHz).

Vem, da se jih da na Dinos odpeljati brezplačno.

Na Dinos jih še vedno lahko zapeljem, če pa bi komu še koristili, bi mi bilo še bolj prav. Ali še obstajajo kakšne aplikacije, ki bi rabili te računalnike?

Hvala za vaše odgovore in deljenje vaših izkušenj s starimi računalniki.
  • spremenil: jzmx ()

kixs ::

Tole das v male oglase/bolha in podaris.

Neke uporabne vrednosti nimajo vec. Ce so kdo ukvarja s kaksnimi starimi igrami (DOS, Win98), jih se lahko kaj ponuca. Ampak tudi to ni vec tako populatno odkar je DOSbox in vedno mocnejsi procesorji.

Drugega se ne spomnim.

lp

Poldi112 ::

No, pa ljudje ki se igrajo z linux in bsd servercki imajo to radi. Ali za router, firewall, ftp server, ... Tako da če se ti tu nihče ne javi daj oglas še na bolho in hitro bo kdo prišel iskat (k meni je nekdo prišel leto dni nazaj po p1 in 486 mašine).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Blinder ::

Za domaci server se lahko uporabijo, router al download machine.
Lahko poskusis ga uporabit kot netoffice komp:D z enim hitrejsim OS, jNaprimer vectorlinux ali delilinux

Mogoce ga lahko prodas na bolhi, samo nevem ce kdo potrebuje tako svoh masino. Al ga das meni(magari napisi kje bi se dalo prevzet enga od teh kompov..):D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kixs ::

Za domaci linux router se te zadeve ne placajo zaradi prevelike porabe el. energije.

lp

coffeetime12 ::

Lahko pa racunalo podaris in nekoga razveselis. Nimajo dandanes vsi denarja na pretek

Poldi112 ::

>Za domaci linux router se te zadeve ne placajo zaradi prevelike porabe el. energije.

Tole požre manj kot ena žarnica.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

rejven ::

js bi ga na tvojem mestu tud podaril, namesti en sistem, ki bo deloval dobro in ga das lepo nekomu, ki ga rabi. kot je rekel coffetime nekateri ga res rabijo in nimajo zato denarja, če je kdo tolk beden da ima denar pa, da take oglase potem pa naj si ga nekam vtakne... glede porabe pa se strinjam s poldijem.

AnWar ::

jzmx:

Jst bi to potreboval, ce se ne mores resit, ali pa da bi odpeljal na dinos.

e-mail: WarAnWar@gmail.com
[Asus ROG Strix SCAR III]

Bojan xxxx ::

Na enem Pentiumu 200 imam firewall/router (m0n0wall). Zadeva deluje ultra super, pokuri pa malo več kot 20W idle. Mislim, da je to povsem sprejemljiva poraba.

Če si na tem, da zedevo vržeš stran, se jaz prijavim za enega, da upgrejdam iz 200 na 233 :)

Zgodovina sprememb…

gokky ::

V našo firmo je zadnjič prišla prošnja ene tehnične srednej šole, kjer se mladina uči vijačenja (po domače šraufanja) računalnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potrdilo o razgradnji avtomobila

Oddelek: Na cesti
155736 (2001) fikus_
»

Dajatev za odjavljeno vozilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927463 (14019) Miha 333
»

Pobiralci odpadnega železa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5229330 (19933) Janii123
»

Iscem rabljen disk za 10EUR

Oddelek: Kaj kupiti
171059 (848) Čmrlj
»

Največji (najdaljši) Uptime

Oddelek: Loža
282067 (1490) fRiK0

Več podobnih tem