» »

kaj kupiti v ZDA?

kaj kupiti v ZDA?

boogle ::

Oj!
Čez dva tedna letim v zda in mal gledam če je kaj takega kar se splača tam kupiti pa nimam kakih idej ...mi zna kdo ki pozna malo razmerja cen povedat kaj je tam bol ugodno kot pri nas? ok dolar je nižji od evra tko da je vse mal ceneje ampak - kaj je precej ceneje?

hvala in lp

The Player ::

OJ!
Če imaš priložnost jo izkoristi, ker cene so tam full nizke, ker je tudi dolar smešno nizke vrednosti. Seveda pa ne kupovat, če stvari ne potrebuješ.
Cene so full nizke. Ne spomnm se primera, ampak full velik pršparaš. Včasih je blo tko, da je bil Ipod v Ameriki 100$ v Evropi pa 100 evrov, kar pomen, da je zlo pocen v ameriki. Zdej je seveda cena drugačna, ker je Dolar full padu pa še velik novih modelov Ipod-a majo.
Al pa grafa HD 4850 je full cenejša v ameriki kot pri nas.
Edin ko boš kupoval v ameriki pazi na to, ker imajo druge standarde kot pri nas npr. voltaža itd....

Vikking ::

The player ti je "strokovno" povedu kako se "full" splača.

Pozabu je da boš zelo težko uveljavlju garancijo, vrnil nedelujoč izdelek, dolar/euro ni več ogromna razlika. Če ne rabiš stvari je nekupit, da boš profitiru pri nakupu grafične 50€ se ne splača (ne pozabi da te lahko ocarinijo na meji).

Če nimaš ideje, potem je jasno da iščeš stvar ki bi jo potem pri nas dobro prodal. Kupi tisto kar še 1 leto ne bo na trgu pri nas.

jype ::

Kokakolo.

MTB ::

Digitalci višjega ranga, prenosniki ameriških znamk (npr. dell)...

AlienGT ::

Kupi hišo, baje so zdaj smešno poceni...
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Hardstyle ::

Pa nena kredita jemlji v ZDA :)

Steinkauz ::

Prenosnik z mednarodno garancijo, tam za 800eur dobiš bog in batino :)

jype ::

Hardstyle> Pa nena kredita jemlji v ZDA :)

Zakaj ne? Ravno tam se ga splača.

PaX_MaN ::

Bajto. :D

opeter ::

Kupi delnice od bank, podjetij ipd. Te so zdaj tam zelo padle.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

perci ::

ja nakup delnic bank - to se v ameriki zdej, ko banke propadajo, super splaca :|

mmmato ::

sploh pa je zato treba it v ameriko
http://www.turnofftheinternet.com/

jype ::

perci> ja nakup delnic bank - to se v ameriki zdej, ko banke propadajo, super splaca

Sej jih bo FED rešu.

MKC00 ::

kar se tiče elektronike nevem. sam bi tm velik cunj probal nabavit ker so baje poceni.kupi en nov kovček in noter nabaši nove cunje :D

perci ::

Oz, najboljse, da kar vse obleces, ker pri overseas potovanjih doplacilo prtljage ni ravno poceni.

paljer ::

perci> ja nakup delnic bank - to se v ameriki zdej, ko banke propadajo, super splaca

Sej jih bo FED rešu.


In kaj ti pomaga, če jih FED reši. Ti kot lastnik navadnih delnic boš na koncu ostal brez vsega, saj FED ne rešuje novih špekulantov (tistih, ki trenutno kupujejo delnice po dolar oz. dva v upanju po 10* donosih).

On-topic: jaz bi v ZDA kupil Iphone:) oziroma dva:).

LuGi ::

In kdo ti bo sklenil narocnino? (ce mislis da bos dobil tiste za 199$)
Drguače pa nabavis tist kar rabis.. če mas star laptop zamenjas za novega, ipodi se splacajo..in vsa ostala elektronika (kot so ze zgoraj napisali bo problem le pri garanciji :D

The Player ::

JP mal prehitr sm razmišlu in sm površn napisu. Garancija je res problem in svašta še vsega. Ampak, če bi nabavu računalnik vsako komponento posebi bi se splačal, ker sm mal preračunavu in je zlo zlo zlo velik cenej v ZDA kot pa pr nas. Drgač se pa splačajo nabavt tut druge vrednostne stvari. Trenutno se en spomnm, ampak sigurn bi se kej najdl, npr. če si zbiralec znamk se to full splača, al pa kake reperske cunje kot so Karl Kani pa Ecko, itd bi se tut splačal, sm zihr, da je za do 50% cenej k pr nam. Drgač pa se splača kupt taki in drugačni spominki in še marskej. Sam ne kupovat stvari k jih ne boš potreboval, ker bo sam prostor v kufru zasedala :D
LP

aiwa ::

Tudi jaz grem čez 14 dni v ZDA in se sprašujem podobna vprašanja. Vsi toliko govorijo kako so določene stvari ful ceneje. Razmišljam o nakupu apple prenosnika, ampak bi rada prej malo preverila kako je dejansko s cenami. Pogledala sem na applovo spletno stran in se mi ne zdi, da bi bila razlika v ceni takšna, da se kao ful splača. Mi zna kdo svetovati na kateri spletni strani naj iščem? ali pa imate kakšne druge predloge za ugoden nakup dobrega prenosnika? Potem me zanima še za iphone. Pravijo, da ta novi 3G ne dela v Slo. Nekateri so glasni, da poznajo ljudi, ki ga znajo "odkleniti", a če se potem stvar zaklene in ne deluje več potem, ko naložiš prve update (to so spet govorice?), potem je vse skupaj brez veze in imaš telefon le zato, da se kažeš z njim naokoli, kar pa ni moj namen. Prosim torej za pomoč, za kakšen link na spletno stran, predloge, mnenja... nisem glih analfabet za te stvari, ampak daleč od tega da bi se spoznala, pa raj vprašam.

Hvala že vnaprej!

zee ::

iPhone 3G se zaenkrat ne splaca kupovati v ZDA, saj se ne obstaja delujoc postopek za odklep in "jailbreak".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

aiwa, pojdi na jabuk.si in tam dobiš odlične informacije, sploh glede iPhone-a.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

aiwa ::

Imam tudi drugo opcijo, ki se vedno bol kaže kot boljša...sony vaio. primerjava ameriških in naših cen je res neverjetna. sicer je serija TZ (ultra tanki in lahki) precej draga tudi v ZDA, ampak nekoliko manj. No, vseeno se mi zdi 1300€ malo veliko za prenosnik, zato bom posegla po kakšni drugi, cenejši seriji. Kakšne specifikacije (zmogljivost, prostor na disku, pomnilnik, ...) pa priporočate? Ne rabim ful hudega računalnika, ampak tko da bo kakšni dve leti dober. Saj vaioti veljajo za dobre, a ne?

Stark ::

Pogledala sem na applovo spletno stran in se mi ne zdi, da bi bila razlika v ceni takšna, da se kao ful splača.

H


a se hecaš? cene so v Sloveniji v € take kot v ZDA v $ ali pa še malo višje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kam vložiti denar (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21266089 (25480) [Michael]
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510007 (7095) MTB
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943662 (28126) mat xxl
»

Bankrot Amerike (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28538228 (28300) T-h-o-r
»

Sony Vaio iz USA

Oddelek: Kaj kupiti
203401 (2881) TribesMan

Več podobnih tem