» »

Ali je na prenosniku izdihnila baterija?

Ali je na prenosniku izdihnila baterija?

cojss ::

Imam težave z baterijo na prenosniku. Star je dobra tri leta in nikoli nisem prveč lepo ravnal z baterijo tako da je sedaj vse skupaj odpovedalo. Ko sem jo enkrat do kraja spraznil, se od takrat naprej ni več polnila. Enkrat mi jo je sicer še uspelo napolnit do 6%, potem pa nič več. Hp-jev program za test baterije mi napiše da je kapaciteta na 3/4 ampak ji doda oznako "invalid". Sedaj pa me zanima, ali je to znak pokvarjene baterije, ker ne bi rad kupil nove in potem ugotovil, da je napaka v napajalnem delu prenosnika.

Pyr0Beast ::

Lahko, da je oboje ..
Vendar bi sam sumil umrle celice, in tako elektronika prepreči nadalnje polnjenje in praznenje da zaščiti sebe in tebe.

Stvar bi bilo treba odpreti, izmeriti in na roke napolniti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cojss ::

No tudi sam sumim isto in mislim da nima smisla kaj popravljat baterijo, ker je itak že vsaj za dvakrat presegla število ciklov polnjenja.

Bom najbrž šel kr s prenosnikom na en servis, pa da se tam stestira, pa da mi kr dajo novo baterijo.

Pyr0Beast ::

Nova baterija je cca 120€ :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OZZY ::

Življenska doba baterij je nekako 3-4 leta - odvisno od ravnanja z njo. Seveda v tem času izgubi tudi kapaciteto.
Za to kar si ti opisal je pa baterija. Sem mel isti problem pri enem prenosniku pa je blo treba zamenjat samo baterijo.
Go with the flow.

cojss ::

Sem kontaktiral servis in stane nova baterija 133 € + ddv. Ni glih poceni zadevca. Sam bo pa avtonomije spet dost za dva filma, kar nekako odtehta ceno :)

OZZY ::

Za beterijo mal poglej na ebay oz podobne stvari. Boš dobil za veliko manj.
Go with the flow.

cojss ::

Točno ja. Sploh nisem pomislil na to. Neki sem sicer gledal na bolhi pa ni blo kaj ponudbe pa sem že se skoraj vdal v usodo. Hvala za nasvet.

Rippy ::

Nekje sem bral, da baterije ni nikoli dobro spraznit vec, kot na 40% ce se le da.

Lahko jo probas dat v vrecko in v hladilnik za nekaj ur in probat napolnit, ali jo pa segrejes malo na radiatorju. Ena od teh je pravilna stvar in bo mogoce delovala :D.

Pyr0Beast ::

Litijeve baterije se shranjuje na 40% :)

Ce pa hoces stvar obnoviti jo bo treba lepo odprti pa na roke nafilati :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cojss ::

Se bom malo poigral z njo pri različnih temperaturnih skrajnostih, saj zgubit itak nimam kaj. Grem kr do kraja odpret radiator. Če pa nič ne bo pomagalo jo bom pa res odprl pa nafilal. Drugače sem pa gledal na ebayu in se dobijo baterije že za dobrih 40€, tako da jo bom najverjetneje kar tam naročil, pa še eno potovalno zraven, pa sem še zmeraj na polovici cene nove. :)

Pyr0Beast ::

Na radiator je ne riniti, ker ti bo se kaj zletelo v obraz. Edini pravi nacin je, da jo odpres ter na roke nafilas !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115090 (1860) sh00ter92
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819259 (6695) specing
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148478 (6987) Steinkauz
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425086 (4072) WyattEarp
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813133 (11050) Bor H

Več podobnih tem