» »

ntldr is missing - pomoč prosim

ntldr is missing - pomoč prosim

janko111 ::

Imam sledeč problem. Dobil sem en rač za popravit, pa ne najdem napake.
Ob restartu mi računalnik napiše ntldr is missing.
Problem je ker je sistemski disk prazen (brez WinXP).
Če vstavim noter WinXP cd mi ga hoče bootat, vendar mi po nekaj sekundah ponovno pokaže ntldr is missing. Zato tudi ne morem priti do Repaira, kot sem videl svetovanje na drugih forumih.
Upam, da dobim kak dober odgovor. :)
LP

bdoxx ::

bios bo treba ponovno naložit

janko111 ::

in kako to naredim?

fosil ::

Nima veze bios.
Če noče bootat s cd-ja je verjetno nekaj narobe s cd-jem.
Tako je!

janko111 ::

Dvomim. Vstavil sem dva različna cd-ja od WINXP - nobeden ni bootal.
Ko pa sem vstavil cdje ki se naložijo v flash so pa pognali.

Scorpia ::

Predvidevam da gre za starejši računalnik in se uporablja, še vedno ide kabel. V tem primeru pogledati ali je pravilno nastavljeno master ali slave.
Ali pa enostavno drug disk probati, ker ta očitno ne deluje več.
////

janko111 ::

V rač sta dva diska. Priključil sem vsakega posebej na master in pognal, pa mi pri obeh še vedno isto napiše - ntldr is missing
In kaj zdaj... :)

bdoxx ::

bdoxx je izjavil:

bios bo treba ponovno naložit

dzinks63 ::

Iz drugega foruma:

Včasih je finta v tem, da novi računalniki danes priajajo z nastavitvami biosa nastavljenimi tako, da najprej išče boot po removable devices. In potem, včasih če imaš vstavljen USB ključek v računalniku ali pa kakšen printer z čitalcem itd... računalnik najprej išče boot sektor po teh napravah in obvisi in izpisuje, da ne najde ntldr itd...
Rešitev je enostavna, pač izključiš usb napravo v času zagona in jo kasneje priključiš nazaj. Če te odklapljanje in izklapljanje zelo nervira, je pač potrebno ponastaviti BIOS, da ne išče boot po removable devices.

janko111 ::

USB klučkov ni notr, tako da to ni težava.

Maticko, lahko kaj več napišeš glede biosa. Predvidevam, da bi bila lahko tu težava.

bdoxx ::

how to instal bios napisi
v Google
+ model prenosnika da si potegneš dol bios

How to tutorialov je ogromno.

Aston_11 ::

Si ne bi najprej pogledal boot order v biosu, ker je očitno, da ti boota z diska, na katerem nimaš sistema oziroma boot datoke, kako bi ti rekel. POnavadi je tudi vprašalo, če naj začene xp setup, torej zahtevalo, da pritisneš tipko, sicer je boot nadaljeval na disku, kjer pa nimaš nič.

janko111 ::

Boot je zagotovo v pravem vrstnem redu.

Aston_11 ::

Daj probaj s cdjem in pritisni tipko, ko te pozove, press any key, al kaj že. Razumem, da CD ti zažene, vendar te po cca pol minute vrže na disk.

kreki ::

lahko je tudi ta datoteka pobrisana. Priklopi disk na drug računalnik in poglej če imaš na c: to datoteko. Če je ni jo skopiraj iz drugega diska seveda z istim operacijskim sistemom.
Priklopljen na šštrom.

janko111 ::

Kot pravim, imam dva cdja z xpji, ki mi jih pri bootanju zazna, vendar mi po 5-8 sec ponovno vrže ntldr is missing. Ko bootam kakšn drug cd, kjer se s cdja naloži v flash dela normalno...

Aston_11 ::

In, pritisneš tipko, ko ti jih začne vrteti, ko ti jih zažene?

 Boot

Boot

janko111 ::

kreki, tudi sem se že trudil z nekim programčkom, ki se je naložil v flash, pa mi ni hotelo kopirat, kao da je readonly itd.

Aston_11, pritisnem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janko111 ()

menjalnik ::

Imel isti problem, ko sem imel xpje pred leti, daš noter od windowsov dvd pa daš repair in stvar rešena

kloko ::

Ena od možnosti je tudi, da ob bootu ne zazna tipkovnice in potem tisti "Press any key to boot from CD..." ne prime.

L.p., Kloko

solatko ::

Po vsej verjetnosti je napaka na DVD enoti HDD. Obe enoti sta IDE in je možno, da so zrahljani 4 pin molek-i in ti med zaganjanjem prekine napajanje.
Sicer pa,če ne znaš rešit takih napak, raje ne popravljaj računalnikov drugih, saj lahko narediš več škode, kot kotisti. Na googlu imaš za to napako, ogromno tutorialov.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191119 (861) BorutK-73
»

Formatiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
6968 (849) victore
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326819 (5967) kreki
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224679 (3498) gorenjc
»

NTLDR missing at startup pri Compaq DeskPro-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
81253 (1163) gofra

Več podobnih tem