» »

Neutrudni Windows XP

blackbfm ::

Kok ste eni že bedni s temi "legalnimi" stvarmi pa "licencami", dej nehi no:D Če bi vsi gledal upošteval licence potem ne bi svet nikamor pršu. Ja j***iga tko pač je.

BigWhale ::

Black, no to ni cist res. Na svetu bi blo velik leps recimo.

MrStein ::

Se ne strinjam.
Če bi 50% (70%, 90%) časa porabili za pravne zadeve, bi vsi živeli v votlinah, ker bi se prerekali, kdo ima patent na ogenj in kdo vse ga lahko uporablja v kakih pogojih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Hm, to aplicirat na takratni cas je tezko, v bistvu ne mores. Ampak dandanes bi bila stvar precej drugacna. SW industrija bi imela manj zasoljene cene, verjetno bi imeli vec kot samo en dominanten OS in vsi bi bili po neki za marsikoga bolj sprejemljivi ceni.

Pa verjetno bi bili brez linuksa... :)

hamax ::

S piratstvom se veliko bolj skodi open sourceu in freewareu kot pa placljivim programom.
Koliko ljudi bi namesto photoshopa raje uporabljalo GIMP, ce bi morali dejansko placati
licenco za photoshop. Podobno je z office in windowsi. Sicer ne tako zelo ocitno.

trnvpeti ::

kam je sel vlady iskati teste?

opeter ::

S piratstvom se veliko bolj skodi open sourceu in freewareu kot pa placljivim programom.
Koliko ljudi bi namesto photoshopa raje uporabljalo GIMP, ce bi morali dejansko placati
licenco za photoshop. Podobno je z office in windowsi. Sicer ne tako zelo ocitno.


Se popolnoma strinjam. Ker so komercialni programi za množice dostopni na raznih torrentih ipd. odprtokodni in brezplačni programi skorajda nimajo možnosti oz. niso konkurenca tem programom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

V vsakem primeru se ta škoda precenjuje. Za podjetja in drugačno služenje denarja moraš imet vse legalno, drugač boš itak nasankal. Če ima nekdo doma openoffice ali ukraden ms office, je pa čisto vseeno. Zato ni nihče ne škodi.

hamax ::

CrniE motis se. Ce ima nekdo doma ukraden ms office in ne open office, ima
zato open office manj uporabnikov in posledicno manj denarja.

Utk ::

Kako bi pa open office dobil denar od mene, ki ga zastonj povlečem? Sej lahko ga povlečem, in imam tudi ukraden 2007, če komu to kaj pomeni, število downloadov. OO formata pa itak ne moreš uporabljat.

reptilia ::

Berem komentarje glede hitrosti viste in XPjev.

Sam trenutno uporabljam Visto. Pred tem sem uporabljal seveda XPje.

Leto dni nazaj sem si iz firbca naložil visto, tako za primerjavo (e4400 proc, 2gb rama). Razlike v hitrosti nisem čutil (na obeh OS je šibalo vse) ampak takrat mi je šla na vista na živce. Namreč na USB ključ mi je kopiralo 10-20min dlje (1,5gb podatkov sem kopiral gor), kot na računalniku ki ima 512mb rama, 1.0 USBje in 1700mhz. Pa tudi Ram je žrla kot kakšna najstnica čokolado (vsaj takšen občutek sem imel). Takrat sem visto vrgel dol.
Ne vem točno koliko časa nazaj je prišel ven SP1 za visto. Takrat sem formatiral PC (formatiral sem tudi zato ker meni osebno XPji ne tečejo čez nekaj časa niti pod razno tako hitro kot takrat ob inštalaciji) in zopet naložil visto, da probam če bo kaj boljše. In bilo je...

Torej, od SP1 za visto naprej na močnejšem pcju ne uporabljam več XPjev. Razlike med obema sistemoma vsaj iz mojega vidika ni. Če pa me kdo vpraša zakaj ne uporabljam XP, pa enostavno odgovorim, da zato ker vistina default tema veliko bolj "paše" mojemu LCDju.

btw... Vista se na mojemu PCju po tem ko sem določene zadeve skenclal (aero je še vedno vklopljen), naloži in izklopi hitreje kot XPji (od oka 5,6,7 sekund?).

EDIT: glede žretja rama nisem imel samo občutka, task manager mi je kazal da žre okoli 1GB rama.
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

Metabond ::

Sem samo nekaj lepo vprašal saj verjamem, da je to že marsikdo dal čez. Samo en ubogi da ali ne - je tako težko?
Briga me za pravila in klavzule, le ali bo še delovalo ali ne?

bluefish ::

In klic na MS slo je očitno grešno drag.

zee ::

flamebait=on

Hmnja. Doma bom starse v kratkem migriral na Ubuntu. Ze spet se je neko sranje naselilo v sistem. Sumim, da preko Flasha in igric, ki jih igra mlajsa sestra.

Hmnja. Bom pa koncno lahko nastavil delujoce RAID 1 polje in imel mir, ce bo slucajno odletel kaksen trdi disk. :)

flamebait=off

Ceprav pa moram priznati, da so Windows XP Pro eden boljsih Microsoftovih operacijskih sistemov (poleg Win NT4 in Win 2000 seveda :D.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BigWhale ::

A je kdo Vladija kje videl? Mene ze mal skrbi, da se mu ni kaj zgodilo? :/

poweroff ::

Vlady izvaja teste. Saj veste, da resno znanstveno delo terja določen čas... >:D
sudo poweroff

trnvpeti ::

vlady je rekel, da je ze zdavnaj naredil teste
razen ce jih je sel ponavljat

poweroff ::

Verjetno. Znanstvena načela zahtevajo preverljivost. :D Pa verjetno je treba potem teste ustrezno predstaviti in graficirati, da bo neuka raja na tem forumu razumela to globino znanstvenega dela. >:D
sudo poweroff

trnvpeti ::

no bomo pocakali na to globoko znanstveno delo!

MrStein ::

Čakajoč Godota...;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kriko1 ::

Če je windows Vista res do 70% hitrejša kot XP, potem zagotovo prekaša tudi moje prilagojeno linux jedro.
Potemtakem bom takoj namestil Visto, seveda pa prej počakajmo Vladyjeve rezultate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

poweroff ::

No fantje, počasi. Treba se je zavedat, da je Vista prinesla tak napredek v IT, da je verjetno potrebno razviti povsem novo metodologijo meritev njenih zmogljivosti.

Tako da nas Vlady utegne še presenetiti. >:D
sudo poweroff

trnvpeti ::

sej to metodologijo je ze razvil
samo ima tezave,da mu ta metodologija na xp kaze skoraj isto ali pa celo boljse kot pod visto

MrStein ::

Ne, išče se metodologija, ki da rezultat: Vista je 30-70% hitrejša od XP ! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

@Matthai: Vista prinesla napredek? :)):)):)):)):)):)):))

Ne vidim nič napredka ... vsaj OS je manj stabilen ter nobenih pametnih novosti ne ponuja.

Zheegec ::

Sama Vista je blazno bolj stabilna od WindowsXP, nekje 50-75% manj sesutih OS pri navadnih uporabnikih je z Visto, kot prej pri XP. Tako da nekateri smo Viste res blazno veseli, kar se stabilnosti tiče, je res manj glavobolov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vlady ::

Evo rezultati testov. Testiral sem winrar odkrčevanje 1GB velikega file-a, prekodiranje zvočnih datotek iz PCM v mp3, in meril čas zagona. FPS-ji v igri gothic3, Assassins creed. Testi so malo bolj pozni, zaradi malih težav z računalnikom.
Winrar:
XP = 17s
Vista = 12s
Prekodiranja zvoka (komad dolg 4:45), PCM = 24bit, 96kHz mp3 = VBR 128-320kbps 48kHz
XP = 1 minuta 3 sekunde
Vista 58s
Zagon: Tu je največ težav, jaz sem meril čas od začetka nalaganja winsow do trenutka, ko sem lahko na namizju kliknil na ikono in se je program odprl takoj. Na visti imam naložen tudi rivatuner zaradi grafe, kjer moram ob zagonu potrditi zagon programa. XP-ji so SP3.
XP = 25s
Vista = 23s
Igre: S tem, da sem imel povsod vse na high in da ima pač vista DX10 in da je bila seveda grafika na visti lepša.
Gothic 3 FPS:
XP = 24-50
Vista = 40-67
Assasins creeed:
XP = 32-48
Vista = 29-41

Zanimiva stvar, ki sem jo opazil je tudi ta, da XP-ji ne novi mašini ne delajo nič bistveno hitreje kot na starejši, medtem ko vista dela opazno hitreje.
Stara mašina: AMD 4200+ X2, 3GB RAM, GTX260, 2x 200GB 16MB RAID 0
Nova mašina Intel 9300 Quad, 4GB RAM, GTX260, 2x 500GB 32MB RAID 0
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

kriko1 ::

To ni nič, vsak test mora bit vsaj 10x ponovljen zato da se dobi siguren rezultat. Jake meritve ;((
In konec koncev, lahko tudi jaz spišem tako nekaj na st - kredibilnost na nuli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

jest10 ::

Malo izven teme. A kdo ve, a Vista še vedno na novejših "popravljenih" Phenomih forsira TLB fix, kljub izklopu le tega v BIOSu?

imagodei ::

@kriko1,

čakte čakte zdej... Najprej ste od človeka zahtevali meritve in teste, zdej jih pa objavi, ste pa povedal, da mu itak ne verjamete in da njegovo poročanje ni vredno nič? Jako lepo...

Me spominja na lov na čarovnice malo, po principu delovanja. Če te je en ovadil, da je videl pred tvojo hišo demone in da imaš v hiši seksualne orgije s hudičem, je bilo vsega konec, nič več važno, kako si zatrjeval, da si nedolžen.

IOW - teste lahko ponovi vsak zase, na svoji mašini, pa komentira Vladyjeve meritve. Kar manjka Vladyjevemu poročilu je točen opis, na kateri mašini je izvajal teste, s katerim OS-om (številka SP-ja), na kakšnih diskih. Valjda ni v redu, če je meritve za XP-je delal na stari mašini, meritve za Visto pa na novi. Ravno tako ni OK, če je v primeru XP-jev uporabil 32 bitni sistem, za Visto pa 64. Pa fino bi bilo, če bi dal gor screenshote. Pa če bi benchmarke naredil v enem izmed znanih programov.

Other than that - opravite svoje meritve ali pa utihnite.
- Hoc est qui sumus -

bluefish ::

Delno se strinjam, vendar pa so za kaj več potrebni slikovni dokazi rezultatov. Je pa res, da večina ljudi sedaj, ko dela teste, le prilima lične Excel grafe in to je vse.

dela ::

Kot da je neverjetno težko prilepit screenshot rezultata nekega testa (sandra, 3d mark) skupaj z CPU/GPU ID in informacijami o OS.

Evo, jaz sem pa naredil svoje teste:
Winrar:
XP = 17s
Vista = 19s

Gothic 3 FPS:
XP = 54-88
Vista = 40-67

Assasins creeed:
XP = 32-49
Vista = 21-42

Na enaki mašini kot Vlady. Če mi ne verjamete, pač objavite svoje.

bluefish ::

Kot da je neverjetno težko prilepit screenshot rezultata nekega testa (sandra, 3d mark) skupaj z CPU/GPU ID in informacijami o OS.

Tudi ti nisi kaj boljši glede tega :P.

dela ::

Saj to je moj point.

kriko1 ::

@kriko1,

čakte čakte zdej... Najprej ste od človeka zahtevali meritve in teste, zdej jih pa objavi, ste pa povedal, da mu itak ne verjamete in da njegovo poročanje ni vredno nič? Jako lepo...
Other than that - opravite svoje meritve ali pa utihnite.


Jaz nisem nič zahteval, sam je bleknu da je vista do 70% hitrejša.
In glede na obnašanje takega osebka kot je Vlady, jaz mu ne zaupam na tiste prilepljene številke.

techfreak :) ::

Bom še sam danes naredil teste in napisal rezultate.;)

techfreak :) ::

Zaenkrat sem imel čas preizkusiti samo s programom Super PI.

Windows XP:
- 64K - 01s
- 128K - 04s
- 256K - 09s
- 512K - 23s
- 1M - 57s

Windows Vista:
- 64K - 02s
- 128K - 04s
- 256K - 09s
- 512K - 24s
- 1M - 58s

Po mojih rezultatih je zaenkrat XP hitrejši.
Računalnik: HP Compaq nx6110 (1,5GHz Celeron M, Intel integrirana grafična, 512MB rama)

Icematxyz ::

Vse teste in primerjave med XP in Visto katere sem spremljal preko interneta so pokazali dokaj podobno sliko:

Ko je Vista izšla je bil njen performance na psu da bolj ne bi mogel biti. Razni programi, ki so uporabljali openGL na grafičnih karticah so praktično pogoreli saj še ni bilo ustreznih gonilnikov z strani proizvajalcev grafičnih kartic.

V prav vseh meritvah (kodiranje, premikanje datotek, odpiranje programja, igranje iger...) je Vista bila daleč zadaj.

Stanje se je ob izidu SP1 popravilo. Mnogo napak več ni bilo prisotnih in gonilniki so dejasnko že bili toliko dodelani, da se je performance Viste dvignil.

Vista SP1 napram windows XP SP2 oziroma SP3 sta se tako po performancu nekje izenačila. Se pravi bilo je potrebnega 2 leti trdega dela po izzidu OS Vista, da so ga spravili nazaj na stanje OS ki je izšel leta 2001?

Tem testom, ki jih je Vlady nalimal pa ne vrjamem. Oziroma tako bom rekel. Vlady je zagotovo testiral (če ni lagal in si kar nekaj zmislil) neke stvari in jih "tweakal" da so dali rezultat ven takšen, kot ga je želel videti. Naprimer sam performace v igrah in interval - razpon v FPS so nerealni in reči da Vista ima pri merjenju FPS spodnjo mejo intervala praktično na zgornjem delu intervala od XP je bull-shit.

Pa bom rekel še drugače. Tudi če vrjamem tem testom še vedno sem mnenja da Vista ni superioren OS. Kvečjemu se je po perfrormancu izenačil z XP.

Kar bo pa ubilo XP v nadaljevanju najvrjetneje pa bo ukinanje podpore tako programske kot gonilniške zanj, ne pa superiornost OS Vista.

Vrjel bi morda le temu, da na Visti se bistveno hitreje odpirajo programi, ki jih večkrat uporabljamo. Ostalo pa ne.

Bom pa vrjel čez leto dni ali še prej da je windows XP počasnejši. Pa ne zato ker bo Vista boljša ampak preprosto zaradi dejstva, da bodo "ukinli" podporo za XP - oziroma se bodo zanj majn potrudili. Ampak takrat spet nebo če prav razumem več aktualna Windows Vista ampak Windows 7.

techfreak :) ::

Zdajle sem šel primerjati rezultate za program Super PI za 32M in sem bil zelo začuden oz. presenečen.
Windows XP
- 32M - 56m 21s

Windows Vista
- 32M - 53m 33s

Včeraj sem pa pri manjših številih (do 1M) dobil ravno obratne rezultate. Mogoče pa je Vista vseeno malenkost hitrejša v določenih pogojih.

poweroff ::

Ko je Vista izšla je bil njen performance na psu da bolj ne bi mogel biti. Razni programi, ki so uporabljali openGL na grafičnih karticah so praktično pogoreli saj še ni bilo ustreznih gonilnikov z strani proizvajalcev grafičnih kartic.

Ja, ampak če proizvajalci hardwera niso izdali ustreznih gonilnikov je to problem operacijskega sistema, torej Microsofta in ne problem proizvajalcev gonilnikov!

Ali kako že trdijo tisti, ki pravijo, da je Linux pač slab, ker ni gonilnikov zanj... >:D

Vlady: daj prosim opiši / dokumentiraj metodologijo: na kakšni mašini si izvajal teste, ali je bila sveža inštalacija ali s posodobitvami, itd.
sudo poweroff

Vlady ::

Mašina:
Intel 9300 quad, 4GB RAM 1066MHz, Asus P5Q-pro, 2x 500GB seagate 32MB cache NCQ, GF GTX260 gainward.
Vista bussiness x64 SP1 fully updated, XP x64 SP3 fully updated. Vista je gor 3-4 tedne, XP-ji par dni. NA visti dela tudi NCQ in so diski v 3G mode, medtem ko na XP-jih prime samo 1.5G, samo mislim da tu ni bistvene razlike, ker diski itak ne dosežejo take hitrosti. Največjo hitrost imam okoli 340-400Mbps na obeh OS-ih. Aja zakaj sem dobil višje FPS-je v visti? Hja tanov GTX ima poleg grafike tudi fiziko, ki zgleda v XP-jih ne dela najbolje. Pozna pa se precej. Čistno tanov nvidiin driver je verificiran in vsebuje tudi gonilnik za fizko. Gothic 3 je že prej podpiral ageia-o, AC pa mislim da jo tudi. Pa tudi DX 10 se da prav pošteno natweakat kar se tiče nastavitev in porabe. Na XP-jih DX ne zna razširiti spomina grafični kartici in mi tako ostaja tistih cca 900MB. Medtem ko vista uporabi še nekaj sistemskega RAM-a in imam tako na visti 2,5GB lahko na voljo za grafiko.
Poleg tega mi je vista že pošteno skeširala programe, ki sem jih testiral.
Metodologija pa je čisto preprosta. Vzameš štoparco in meriš čas, v obeh OS-ih pa probaš nekako zagotoviti iste pogoje. XP-ji na novejših mašinah delajo enako hitro kot na mašinah iz pred enega leta, ker ne znajo izkoristiti vsega kar ponuja, medtem ko vista to veliko bolje izkoristi. Zato tudi take razlike. So pa v nekaterih programih razlike minimalne. Eden takih je IDEA, ki je za odtenek hitrejša pri zagonu na XP-jih. Ampak med delom dela veliko bolj odzivneje na visti. Je pa občutna razlika tudi pri SW rendiranju v Maya-i. V XP-jih ta HD format slike porabi malo več kot minuto, medtem ko v visti dobre 34 sekunde. Pozna se precej boljša podpora večjedrnikom.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

BigWhale ::

Jaz bi rad videl teste, ki potrjujejo tistih 30-70% hitrejso visto. Povsod, razen pri igri Gothic 3 so rezultati marginalni. Pri assassins creed so pa rezultati celo v prid Windows XP.

Torej iz testov lahko zakljucimo, da je Vista v nekaterih primerih marginalno hitrejsa od XPjev. Vsekakor pa to ni 30%-70%.

MrStein ::

Kaki program je bil za MP3 kodiranje ?
(pa nastavitve tudi lahko omeniš, saj lahko spremenijo hitrost za velikostne razrede)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Windows Vista:


Windows XP:


Prenosnik HP Compaq nx6110
- Intel 1.5GHz Celeron M
- Intel integrirana grafična
- 512MB RAMa

Windows XP:
- Home Edition SLO
- nameščeno prb. 5 dni nazaj
- naloženi programi: QuickTime Player, iTunes, TrueCrypt, VLC, ImgBurn, NOD32
- naloženi vsi gonilniki
- brez posodobitev (razen NOD32)
- program: Super PI for Windows [Ver 1.1]
- program je bil zagnan takoj po zagonu Windowsa
- Windows je bil pred testom uporabljen zelo malo (< 2h)

Windows Vista:
- Business SLO
- nameščena včeraj zvečer
- naloženi programi: WinRar
- naložen nobeden dodaten gonilnik
- brez posodobitev
- program: Super PI for Windows [Ver 1.1]
- program je bil zagnan takoj po zagonu Windowsa
- Windows pred testom ni bil uporabljen

Zgodovina sprememb…

Vlady ::

Kaki program je bil za MP3 kodiranje ?
(pa nastavitve tudi lahko omeniš, saj lahko spremenijo hitrost za velikostne razrede)

Goldwave, kodeki so pa iz K-Lite paketa. Nastavitve imaš zgoraj, program sem v obeh OS-ih nastavil da za temp storage uporablja RAM.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

dela ::

Temu je že lažje verjeti.

Vlady, a ne bi ti tudi raje prilepil screenshota z odprtim CPU-Z + OS info + rezultat kakšnega sintetičnega benchmarka (in mogoče še v beležnici napisano: Vlady za s-t - več info, tem bolje) kot da pišeš tako dolge opise pogojev testiranja in se matraš s štoparico? Ker bi tako zadeva bila povrh vsega še bolj enostavna, tvoji testi izpadejo precej sumljivo (vsaj meni se tako zdi).

Zanima me tudi, kako boš utemeljil izjavo, da ima vista 10000x boljši sidebar od ostalih OS. Imaš pripravljen kakšen poseben benchmark za to?

igor1989 ::

mi prosim kdo pomaga najti gonilnike XP win za prenosnik ASUS F 7 SE, prenosnik je za darilo pa vem da bi rad XP zaradi iger


lp berni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor1989 ()

BigWhale ::

Jaaaa! Hocmo se test za 1000x boljsi sidebar! Go Vlady, Go!

:>

blackbfm ::

Razlike med xp ter visto itak noben ne opazi, sam neki se delate pametne. Tisti fps ali pa sekunda gor dol. Sigurno se word zažene na xp 0.000002345 sekunde hitreje, samo xp je pač zastarel jebiga. Za vse nove stvari je treba nalagat posebi driverje itd + nima eye candy:D Sigurno da na daljši rok (od danes naprej recimo) zmaga vista.

imagodei ::

Ne, fora je v vprašanju, zakaj bi nalagal morebitni bistveno počasnejši OS na boljšo mašino?

OK, valjda je bil DOS bolj sistemsko nepotraten in v teoriji bi ostalo več resourcev za programe. Torej bi danes DOS 6 na C2D procesorju raztural? No, ni čisto tako. DOS bi se gladko pokakal, ker ne bi znal delati s HW-jem in bi izkoriščal manj kot 5% sistemskih sredstev, ki so mu na razpolago.

Je pa res, da bi sami Win98 danes bistveno hitrejše delali na C2D, kot pa Win XP ali Win Vista. Zakaj torej ne uporabljamo Win 98?

V bistvu je to retorično vprašanje: ker npr. XP-ji prinašajo mnogo boljše performance. Morda bi se Win98 res hitreje naložili, kot XP, so pa vsi ostali kazalci na strani XP-jev: od stabilnosti, do varnosti, do podpore za NTFS, ki omogoča večje, hitrejše, boljše diske...

Ko gremo pa končno primerjat Visto z XP-ji, se pa vprašamo, katero bistveno novost prinaša Vista, da tolk seka in da poseka XP-je? DirectX 11? Aha, še kaj drugega? Hitrejše iskanje po disku? Ah, ja, to pa je fensi. Še kaj? Ummm, cel kup eyecandyjev, krasno! A to je to?

Hja, če je to vse in ob enem računalo ne dela nič kaj hitreje, potem je menda jasno, zakaj veliko ljudi ter firm še vedno vztraja na XP-jih. XP-ji imajo vse, kar ima Vista, z izjemo DX11 ter blazno hitrega iskanja. Ljudje so jih navajeni, pa še sistemsko so manj potratni, zaradi česar so verjetno hitrejši.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP umrl. Dokončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7516032 (12272) Markoff
»

Trik za nadaljnje posodobitve za Windows XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11230424 (25852) MrStein
»

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11430019 (26735) Half-Saint
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015402 (10681) tinlad3n
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314089 (8810) Lawler_

Več podobnih tem