» »

Neutrudni Windows XP

trnvpeti ::

ne, on pa ze ni taksen :)
stave pa ne sprejmem hehe

poweroff ::

Še eno vprašanje.

V službi rabimo narediti neke kompleksne izračune. Potrebujemo veliko RAM-a. Kupili smo ga 4 GB, vendar ga Vista prepozna cca. 3,5 GB.

Na koncu smo kupili računalnik z 8 GB RAMa, gor pa bo tekel Linux in izračun bomo delali tam, ker pod Visto pač ne gre. Ne zna uporabiti dovolj RAM-a. Vprašanje: kako prepričati Visto, da bo uporabila 8 GB RAM-a? BTW: pod Linuxom bomo uporabili PAE...

P. S. Odgovora na printer vprašanje v Visti še vedno nisem dobil...
sudo poweroff

Zheegec ::

Si že slišal za 64-bit verzijo operacijskega sistema? Imaš 64-bit Linux, Visto, WinXP,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noraguta ::

kupiš x64 visto ne 32 bitno bučko.
netvork print direkt vsaj men dela bp. mogoče si zgolj neroden.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

hamax ::

Samo program v katerem bo on racunal ne laufa na 64bit OS.

noraguta ::

laufal bo , kok memorije bo ponucu je pa stvar programa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Ja, za 64-bit sisteme sem že slišal. Celo za PAE podporo. ;)

Me pa zanima naslednje. Zakaj mi Vista prepozna le 3,5 GB RAM-a.

In drugo - računanje bo potekalo v Pythonu. Skripta lahko teče kjerkoli: Win, Lin.

Problem je naslednji. Imeli smo računalnik z 32-bitno Visto in smo samo nadgradili RAM. Vendar pa bo očitno treba nadgraditi OS. Zastavlja se vprašanje zakaj se zafrkavati in dajati gor 64-bitno Visto (treba bo kupit licenco, kar vzame nekaj časa - $$$ ni problem). Zakaj ne bi enostavno dali gor Linux? In smo se pač zaradi enostavnosti in hitrosti odločili za Linux.

Glede printerja: ko nek uporabnik nečesa ne zna v Linuxu in mu to Linux uporabniki povemo, dobimo odgovor, da itak vedno pravimo, da Linux ni kriv ničesar in da vso krivdo valimo na uporabnike.

No, ko jaz ne uspem v Visti priklopit printerja, sem kriv jaz, butast uporabnik (v Linuxu gre to mimogrede b.p., v Xp je tudi šlo), le Vista ni kriva ničesar. Zanimiva logika.
sudo poweroff

Utk ::

Na 32 bitnem OS-u ne more noben proces dobit več kot 3 giga, vseeno če windows ali linux, in je popolnoma brez veze zarad enga programa imet več kot 4 giga. Če je OS in program 64 biten, je pa tudi vseeno ali linux ali windows, delat mora. 32 bitni linux vidi več kot 4 giga rama, ampak jih ne bo dobro izkoristil.

Icematxyz ::

Na novi mašini mi dela Vista 10x boljše kot Xp. Predvsem pa hitreje.


Dokaze prosim. Ali naj kar na besedo vrjamemo?

Glede Windows 7 pa sem zaenkrat tudi sam skeptičen.

overheat ::

ko berem te komentjare mi postane kr slabo. Ne vem zakaj nekateri tok kritizirajo visto. Meni je vista do zdej najboljši OS in laufa mi izjemno lepo na prenosni kot tudi domači računalnik. Nekdo je napisu da ko poslušaš muzko da se hitrosst omrežja zmanjša za 99% (zresni se)!!! In ne vem kako lahko pričakujejo nekateri da bo vista lepo laufala na 5 let stari mašini. Vista je sodobni OS in zato tudi rabi sodobni računalnik. Nekateri tudi jamrajo da jim ne prepozna 4gb-rama. Big deal ej ko da si ga kdaj ponucu več kot 3gb. Bolani komentarji!!
hello :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overheat ()

hamax ::

> Bolani komentarji!!

Ce je ker komentar tu bolan, potem je to tvoj.

> Meni je vista do zdej najboljši OS in laufa mi izjemno lepo na prenosni kot tudi domači računalnik

Ocitno ne delijo vsi tvojega mnenja.

> Nekdo je napisu da ko poslušaš muzko da se hitrosst omrežja zmanjša za 99%

To je bil potrjen bug, ki so ga popravili, ce se ne motim.

> In ne vem kako lahko pričakujejo nekateri da bo vista lepo laufala na 5 let stari mašini.

Racunalnik z 512MB ali 1G rama se prodajajo se sedaj. Predvsem v kategoriji ultra majhnih prenosnikov. Kako bos tam laufal Visto?

> Nekateri tudi jamrajo da jim ne prepozna 4gb-rama. Big deal ej ko da si ga kdaj ponucu več kot 3gb.

Ce ti s svojimi igrcami ne ponucxas 4G to ne pomeni, da ga drugi ne znamo. Graficni programi, programi za montiranje filmov, glasbeni in predvsem 3D programi so zelo pozresni.

overheat ::

Na novi mašini mi dela Vista 10x boljše kot Xp. Predvsem pa hitreje.


Dokaze prosim. Ali naj kar na besedo vrjamemo?

Glede Windows 7 pa sem zaenkrat tudi sam skeptičen.


Jst ti totalno vrjamem, sem dosti krat inštaliru visto na nove sisteme ki so cenejši od 350€ in dela izjemno lepo. Kar se tiče iger tudi več kot odlično laufajo na visti, da ne omenjam da xp ne podpira directx 10. Edino kar je v visti je da že na začetku zasede dosti ram-a, ampak če pogledaš da 1gb dd2 rama dobiš že za bogih 12€ to res nebi smeu bit problem. Skratka xp se vsaj pri meni nikakor ne more primerjati z visto kaj še le kak ničvreden linux.
hello :)

Utk ::

overheat, sedi, ena. Tolk neumnosti si napisal tako na hitro, da sploh brez veze odgovarjat. Čeprav se je hamax nekaj trudil.

overheat ::

> Bolani komentarji!!

Ce je ker komentar tu bolan, potem je to tvoj.

> Meni je vista do zdej najboljši OS in laufa mi izjemno lepo na prenosni kot tudi domači računalnik

Ocitno ne delijo vsi tvojega mnenja.

> Nekdo je napisu da ko poslušaš muzko da se hitrosst omrežja zmanjša za 99%

To je bil potrjen bug, ki so ga popravili, ce se ne motim.

> In ne vem kako lahko pričakujejo nekateri da bo vista lepo laufala na 5 let stari mašini.

Racunalnik z 512MB ali 1G rama se prodajajo se sedaj. Predvsem v kategoriji ultra majhnih prenosnikov. Kako bos tam laufal Visto?

> Nekateri tudi jamrajo da jim ne prepozna 4gb-rama. Big deal ej ko da si ga kdaj ponucu več kot 3gb.

Ce ti s svojimi igrcami ne ponucxas 4G to ne pomeni, da ga drugi ne znamo. Graficni programi, programi za montiranje filmov, glasbeni in predvsem 3D programi so zelo pozresni.


Tudi XP je imel na zečtku bug-e pa so ji popravili, zakaj jih vista nebi smela imeti!
Me prau zanima kater program ti požre več kot 3gb rama. Tudi XP ti ne prepozna tako količino rama!! Če še ne veš za take k ti obstajo tudi 64bitne verzije OS! Drugač pa ne bom se prepiral komu vista lepo dela in komu ne. Pač tisti ki nimajo dovolj zmogljivega računalnika naj si inštalirajo xp al linux in naj ne jokajo da jim na obstoječ sistem vista šteka, ker to je zavajanje uporabnikov.
hello :)

Utk ::

overheat, enostavno vprašanje, zakaj se bi kdo trudil imet dovolj zmogljiv računalnik, da bo na njem laufal nek OS? Sej OS nič ne dela. Razumem, da si kupiš boljši računalnik za igrat igrce, laufat neke hude programe, ampak za OS? To je pa bedarija. In ne samo, da je brez veze kupit kaj takega, tudi če ti z neba pade nima smisla gor nalafat OS-a, ki ga preveč zamori, ker ti potem zmanjka hercov in megabajtov za bolj pomembne stvari. Zakaj so boljši XP-ji kot 98, čeprav tudi malo več pokurijo? Zato, ker delajo bolj stabilno in lahko gor priklopiš en kup novih stvari, ki jih takrat še ni blo, še usb ključkov ni blo. Kaj več in boljše lahko narediš z Visto?

MrStein ::

overheat:
Jst ti totalno vrjamem,

Ja, zgleda da je to poglavitna razlika.
Eni verujejo, drugi pa poznajo dejstva.
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aiko ::

Sej nima smisla sploh razpravljat. Eni pač boste vedno trdili svoje. Jaz je tudi nisem maral, do sedaj. Nisem rekel da je Vista brezhibna - daleč od tega, rekel sem le, da mi dela bolje kot XP.
Očitno se prefetch in superfetch poznata. Kajti za razliko od XP-jev, mi ram sedaj vsaj nečemu služi. Da so pa programi precachani v ramu se pa pozna. Odpira mi jih krepko hitreje, kov x Xp-jih, z manj brskanja po disku.
Imam pa Gigabyte GA-MA78GM-S2H ploščo, 4 gig rama in Athlon 5600+.

Vlady ::

Tudi XP je imel na zečtku bug-e pa so ji popravili, zakaj jih vista nebi smela imeti!
Me prau zanima kater program ti požre več kot 3gb rama. Tudi XP ti ne prepozna tako količino rama!! Če še ne veš za take k ti obstajo tudi 64bitne verzije OS!

O 4GB RAM-a pa res ni težko porabiti... Uporabi kak IBM-ov produkt z imenom RAD, pa boš hitro imel še 4GB premalo! Ali pa kako Maya-o, pa v njej naredu full velik objekt z veliko poligoni in velikiiiimi texturami. 4GB je danes že skoraj nuja. 32-bitni sistemi ne morejo doseči te številke, zato so reštiev 64, zato so tudi v velikem porastu.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Vlady ::

ko berem te komentjare mi postane kr slabo. Ne vem zakaj nekateri tok kritizirajo visto. Meni je vista do zdej najboljši OS in laufa mi izjemno lepo na prenosni kot tudi domači računalnik. Nekdo je napisu da ko poslušaš muzko da se hitrosst omrežja zmanjša za 99% (zresni se)!!! In ne vem kako lahko pričakujejo nekateri da bo vista lepo laufala na 5 let stari mašini. Vista je sodobni OS in zato tudi rabi sodobni računalnik. Nekateri tudi jamrajo da jim ne prepozna 4gb-rama. Big deal ej ko da si ga kdaj ponucu več kot 3gb. Bolani komentarji!!

2nd that, samo glede RAM-a se ne strinjam, da ga ne moreš ponucat :) Če ne drugega vista cache-ira veliko pogosto zagnanih programov v RAM. Torej več kot ga imaš, hitreje vse skupaj deluje.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

Utk ::

Nagradno vprašanje, kako pa pridejo "pogosto zagnani programi" v RAM? Vista jih prebere z diska, in to vsakič ko se zazene. Krasno, res. Se da vsaj to izklopit?

BigWhale ::

Vlady, benchamrking cakamo. Potrpezljivo.

overheat ::

Nagradno vprašanje, kako pa pridejo "pogosto zagnani programi" v RAM? Vista jih prebere z diska, in to vsakič ko se zazene. Krasno, res. Se da vsaj to izklopit?


temu se reče Superfetch in je nova funkcija v visti. Se pravi da pogosto zagnane aplikacije si windows zapomni in jih da v sistemski spomin. Če imaš veliko rama je ta funkcija še kako dobro došla, če imaš malo rama pod 1gb je dobro to funkcijo isklopiti. [-------------]
hello :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

frudi ::

Več rama kot imaš, več bo Vista brala iz diska, da ga nafila z vsem, kar se ji zdi, da se boš mogoče spomnil zagnati. In nato zaženeš neko aplikacijo, ki dejansko rabi recimo par GB rama. Ok, ta cache se sprosti, ni problema. Ampak ko aplikacijo zapreš, bo Vista spet šla brat par GB podatkov z diska, ker se ji zdi, da boš pa tokrat mogoče res kaj od tega zagnal...
Nauk zgodbe - vsaka stvar ima dobre in slabe lastnosti. V primeru Superfetcha pač moraš trpeti več sranja po disku, zato da se ti Opera pa OO Writer zaženeta sekundo hitreje. Odvisno od človeka, če mu je to sprejemljiv kompromis...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Utk ::

overheat, povedal nisi nič novega, razen tega, da ne razumeš bistva, ki ti ga je frudi lepo razlozu.

trnvpeti ::

Vlady?
Full cakamo!

aiko ::

Konec koncev, to kar dela Vista (superfetch ter prefetch) dela tudi Linux že dolga časa. Očitno tu (s-t) velja mnenje, da če dela Linux je super, če dela Vista pa sranje. A je isti d**k vse skupaj.

poweroff ::

Glede RAM-a - eni pač delamo resne statistične analize. Izračuni trajajo tudi nekaj dni! In seveda rabimo tudi veliko RAM-a.

Tisti pa, ki uporabljate le kakšen Office in MSIE pa seveda rabite ultrazmogljivo mašino, da sploh lahko laufate - Visto. Racionalna odločitev, ni kaj.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Sem si vzel čas in sem dodobra prebral komentarje tistih, ki trdijo da Vista deluje bolje in hitreje. Nekateri trdijo 30% - 70 % nekateri da deluje 10x hitreje. V bistvu dokaj visoke razlike v prid Viste.

In predvsem sem opazil, da vrjamemjo temu dejstvu predvsem zaradi tega, kaj piše na papirju. In sicer kakšne nove tehnologije Vista uporablja.

Sam si tako upam trditi, da gre za "Apple sindrom".

Se pravi nasedanje marketingu in neupravičena evforija na novo "tehnologijo", ki pa ob konkretnem testiranju NIKOLI ne bi dala takšnih rezultatov kot se tukaj ocenjuje. Pri nakupu novega računalnika z windows OS se tako lahko strinjam, da ni nič narobe če se na sistem prednaloži Vista. Saj nekih hudih pomanjklivosti več nima in na drugih področjih deluje dovolj dobro, da se jo da uporabljati brez nekih težav. Ne podpiram pa zamenjave obstoječega XP sistema z Visto, češ da prinaša nove tehnologije in hitrejše delovanje strojne opreme, ker to preprosto ne drži. Pa četudi je računalnik nov z sodobnim procesorjem več rama in boljšo grafično kartico. Vista ne upraviči zamenjave.

BigWhale ::

Nene, za teh 30-70 pocentov cakamo Vladija, da svoj benchmarking objavi!

poweroff ::

Po moje Vladyev benchmark kar drži.

Če seveda primerjaš Xp z Visto na 100% hitrejšem računalniku, hitrost Viste res naraste za 30%. >:D
sudo poweroff

bluefish ::

Več rama kot imaš, več bo Vista brala iz diska, da ga nafila z vsem, kar se ji zdi, da se boš mogoče spomnil zagnati. In nato zaženeš neko aplikacijo, ki dejansko rabi recimo par GB rama. Ok, ta cache se sprosti, ni problema. Ampak ko aplikacijo zapreš, bo Vista spet šla brat par GB podatkov z diska, ker se ji zdi, da boš pa tokrat mogoče res kaj od tega zagnal...
Nauk zgodbe - vsaka stvar ima dobre in slabe lastnosti. V primeru Superfetcha pač moraš trpeti več sranja po disku, zato da se ti Opera pa OO Writer zaženeta sekundo hitreje. Odvisno od človeka, če mu je to sprejemljiv kompromis...

Pravzaprav mnogo ljudi Superfetch kritizira ravno zaradi tega, ker ne pozna njegovega delovanja. Tudi sam se nimam za nekega strokovnjaka, vendar pa ti ob uporabi vsaj približno postane jasno, kako stvar deluje. Poleg vsega pa traja tri-štiri dni, da stvar dobi svoj zalet.
Mnogo ljudi verjetno misli, da Superfetch ob zagonu praktično v ozadju zažene vse programe v RAM in čaka, da se uporabnik zgane in zadevo uporabi. Pa ni tako.
Sicer ne vem, kako stvar prične z zaznavanjem najpogosteje uporabljanih programov, vendar pa lahko v mapi \Windows\Prefetch opazite kup *.PF datotek z imeni programov in exe fajlov, ki jih Superfecth uporablja. Skupna velikost le teh je majhna, saj posamezna datoteka zavzema nekaj 10KB (v mojem primeru je vse skupaj 20MB).
Ob zagonu sistema potem s pomočjo teh pomagal napolni RAM, kar pa spet ne pomeni, da ga trdno rezervira za te aplikacije. Ob zagonu požrešnejše pač sprosti prostor in ga potem po končanju delno spet obnovi na podlagi novih podatkov.
Skratka, stvar ni tako slaba, kot se zdi na prvi pogled. Zaganjam kar nekaj od teh požrešnežev, pa se zaženejo hitreje in delujejo brez težav. Je pa res, da to niso taki, ki bi požrli vse vire.

Mavrik ::

Več rama kot imaš, več bo Vista brala iz diska, da ga nafila z vsem, kar se ji zdi, da se boš mogoče spomnil zagnati. In nato zaženeš neko aplikacijo, ki dejansko rabi recimo par GB rama. Ok, ta cache se sprosti, ni problema. Ampak ko aplikacijo zapreš, bo Vista spet šla brat par GB podatkov z diska, ker se ji zdi, da boš pa tokrat mogoče res kaj od tega zagnal...


In? V čem točno je problem? Stvar pač nalaga stvari v pomnilnik, big deal. Proces ma nizko IO prioriteto in ne vpliva na hitrost delovanja ostalih aplikacij, v kolikor druga aplikacija zahteva IO se takoj ustavi. Prav tak stvar ne dela pod power-save profilom na bateriji. V čem točno je problem če gre stvar prednalagat pogosto uporabljene stvari?
The truth is rarely pure and never simple.

oldguy ::

Ja, v teoriji ni problema. Teoretično so prefetch, superfetch in readyboost super stvari, v praksi pa se (kot vedno) zaplete. Prvič sta prefetch in superfetch precej odvisna od profila uporabe računalnika in kot takšna nista vedno uporabna, drugič je vsaka IO zahteva, pa čeprav low priority, slabša kot nobena zahteva sploh, tretjič imajo določeni programi (predvsem AV software) včasih probleme z njima (no, krivda je tu seveda na strani proizvajalcev takšnih programov). Seveda zato ne moremo reči, da so ti koncepti zanič, a vsekakor je okoli njih zelo veliko hype-a. Poleg tega moramo vedeti, da imajo tudi XPji prefetch, sicer manj advanced, a vseeno. Sicer pa, zgooglajte rezultate po internetu, če drugače ne morete (ne znate, nočete?) do njih, 30%-70% boste mogoče našli le na M$jevi strani. Tudi za intelov turbo memory na santa rosi (flash pomnilnik na plošči, rezerviran za readyboost) se je odločilo zelo malo proizvajalcev notebookov, pa čeprav je stvar poceni in naj bi zelo zmanjšala tako porabo, kot odzivne čase. Go figure... Na Thinkpadu, ki ima npr 1Gb Turbomemorya že vključenega, med vklopljenim in izklopljenim skoraj ni razlik.

jan01 ::

@Matthai
NE piši neumnosti! Za 32 bitno in 64 bitno je isti ključ.

//če imaš oem visto(pozor, tako, ki pride že instalirano na prenosnikih), lahko s trikom posnemeš katerekoli verzijo viste...

hamax ::

> lahko s trikom

Nelegalnim domnevam...

poweroff ::

Hja, teh trikov kot Linux uporabnik, ki vse uporablja izključno legalno pač ne poznam.

Pa niti nimam želje, da bi jih spoznal.
sudo poweroff

MrStein ::

CrniE:
Krasno, res. Se da vsaj to izklopit?

Tile *-fetchi se dajo seveda konfigurirat, vklopit , izklopit ... --> google (ali MS podpora ;))

In nihče (vsaj jaz ne) ni rekel, da se programi z superfetch ne startajo hitreje.
Čakamo pa na famozni test Vlady-ja.

aiko:
Konec koncev, to kar dela Vista (superfetch ter prefetch) dela tudi Linux že dolga časa.

Linux nima superfetch.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ubuntu 8.10 ima sedaj nekaj podobnega, kar skrajša zagon za 6,x sekund.
sudo poweroff

BigWhale ::

Matthai, ja pr tebi 6.x. Sam v povprecju pa 30%-70%!

Sicer pa, Vladija cakamo. Go Vlady, go Vlady!

MrStein ::

Matthai, za zagon je drugo, to je redhat imel (vsaj poskusno) že pred leti.
Superfetch je za "po zagonu" (saj itak (re)bootaš enkrat na leto, kajne ;) )

PS: Pa XP ima nekaj takega (za zagon) tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Metabond ::

Ali kdo ve katere dele raučunalnika lahko zamenjamo, da še vedno velja OEM licenca XP-jev?
Do sedaj sem zamenjal že nekaj diskov, RAM ter okvarjeno grafično - vse BP. Pri novi inštalaciji sistema dam gor kar star wpa.dbl

Bi tako lahko zamenjal še matično in CPU? Bemu tetku, ko ni retail verzije!

trnvpeti ::

pa ja ne bo vlady pozrl besedo?

AmokRun ::

Za 30%-70% seveda ne gre.
Gre pa 30%-50% klik >:D

blackbfm ::


Tisti pa, ki uporabljate le kakšen Office in MSIE pa seveda rabite ultrazmogljivo mašino, da sploh lahko laufate - Visto. Racionalna odločitev, ni kaj.


"Ultrazmogljiva" mašina za Visto te stane okoli 300eur. Saj za bistveno manj sploh ne dobiš računalnika. Nekateri dajo tok keša samo za grafično! Tko da ne pokaj s takimi:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

trnvpeti ::

cakamo vladyija
ze dolgo nisem kaj cakal s taksnim zanimanjem

krneki0001 ::


A RAD ti dela dobr (hitrejš kot na XP-jih) na visti?


Ja, presenetljivo. RAD resnično lepo dela na visti, WTX pa tudi, tako da resnično ni nobenih komplikacij.

jan01 ::

@Matthai
Si že na linuxu predvajal kak film(dvd, xvid,...). Pa imaš kupljene kodeke?! Legalno my...

bluefish ::

Si že na linuxu predvajal kak film(dvd, xvid,...). Pa imaš kupljene kodeke?! Legalno my...

In od kdaj so kodeki plačljivi (če seveda izvzamemo Pro variante in podobno)? MPlayer ima večimo že integriranih.

jan01 ::

@blueFish licenca! pogooglaj

MrStein ::

Kateri kodek je po tvoje problematičen ?
(na Linux)
(off-topic)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP umrl. Dokončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7516213 (12453) Markoff
»

Trik za nadaljnje posodobitve za Windows XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11230646 (26074) MrStein
»

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11430372 (27088) Half-Saint
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015457 (10736) tinlad3n
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314136 (8857) Lawler_

Več podobnih tem