» »

Torrenti v Ubuntu

Torrenti v Ubuntu

Marko69 ::

Pozdravljeni!

Že par dni se ubadam s problemom na sveže inštaliranem Ubuntu... Prej sem uporabljal Win7 in uTorrent, kjer so mi torrenti delali z visoko hitrostjo (optika 20/20). Sedaj pa sem namestil Ubuntu, kjer pa naletim na nizke hitrosti prenosa! Povezan sem brezžično na Linksys WRT54GL z najnovejšim Tomato firmwareom, port je tudi pravilno odprt.
Na Win7 sem imel pri prenosu z recimo Partisa hitrost do 2Mb/s, sedaj pa se giba ta hitrost okoli 100kb/s... Zanimivo ob tem je, da mi kljub temu da je zasedena samo 1/20 povezave, tudi spletne strani "lag"-ajo, torej se sploh ne odprejo, ali pa traja pol minute recimo. Skrajno nenavadno se mi je zdelo, da takrat tudi do routerjevega vmesnika ne morem priti, isto kot spletne strani. Tudi ping se poveča na pribl. 1.5s!

Googlam že par dni, vendar tega problema ne morem rešiti... Zato se obračam na vas :) Kje bi lahko tičal problem?

P.S.: Iste težave imam v Transmissionu kot v Delugi!

Hvala, LP!

OmegaBlue ::

Pomojem imaš malo pretirane nastavitve v obeh klientih. Probaj pognati uTorrent v wine če ti povzroče enake probleme..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Marko69 ::

Hmm pretirane v kakem smislu?

OmegaBlue ::

Pretirane v smislu števila povezav.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Marko69 ::

Torrent s 1500 seedi na Partisu, kaže pribl. 50 odprtih povezav, hitrost prenosa 80kb/s, ping do routerja 1500ms, strani odpira zelo počasi... Isti problem tudi v Transmissionu, Deluge in kTorrent :(

zee ::

Uporabljam rTorrent in mi vedno leti kolikor da linija. Je pa potrebnega nekaj rocnega dela, saj rtorrent deluje v konzoli.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

crush ::

Jst bi rekel da je problem v kakem uPnP-ju. Poskusi zagnat transmission deamon s --no-portmap (al neki podobnega)

lp

BlaY0 ::

Meni je do sedaj rTorrent tudi še vedno na polno vlekel 20/20 Mbit/s, če sem dal slučajno kakšen iso točit.

Marko, ni bistveno koliko odprtih povezav ti vidiš v klientu ampak koliko se jih dejansko naredi v zelo kratkem času ob dodajanju torrenta. To vidiš z ukazom netstat na sistemu. Probaj dodati en torrent in takoj zatem parkprat izvedi "netstat -taupe|grep transmission|wc -l". Na routerju lahko tudi pogledaš koliko povezav je v connection-tracking "vedru" z ukazom "cat /proc/net/ip_conntrack|wc -l". Poglej še na routerju na koliko imaš nastavjen max. conn. tracking s "cat /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max".

rejven ::

transmition je men vedno delal dobro, probi se magar deluge al pa azureus če je na klientu problem. Tudi utorrent prek wine-a je ql opcija.

Marko69 ::

Medtem ko je povezava "zabasana" (prenos 100kb/s od moznih 2000kb/s) mi na routerju kaže okoli 150 povezav (v Delugi 40), maksimalno število povezav je naštimano na 4096 (default). Še en dodatek... Tudi na drugem laptopu, ki je povezan na router začne net počasno delati!

BlaY0 ::

Za WRT54GL s 16 MB rama je connection tracking s 4096 povezavami občutno preveč! V bistvu je že pol toliko preveč. A si preveril število čakajočih povezav v connection tracking vedru (/proc/net/ip_conntrack) na ruterju v času ko startaš torrent?

Jaz mislim da zabiješ router, ker te sistem na klientu (Linux) ne omejuje. Pri Winsih, če se ne motim je en limit za to. Vsaj pri XP-jih je bil, za 7 pa ne vem.

bf4ed ::

Marko to maš na prenosniku ali na kišti wlan kartico?

Probaj inštalirat "restricted" drivere za wlan. Mogoče je kaki problem pri default free driverih za wlan kartico.

Marko69 ::

Na laptopu imam integrirano wlan kartico, drugi laptop z Visto isto. Bom popoldne preveril še število čakajočih povezav na routerju!

bf4ed, v ubuntu software centru jih nisem našel, je mogoče kaka komanda za konzolo?

bf4ed ::

Ne, pri ubuntu maš pod Sistem>Gonilniki strojne opreme. Mislim da je tak slovensko...

No tukaj maš sliko do programa.

Tukaj stisneš in če je za kero koli tvojo strojno opremo na voljo driver bo na seznamu, če ni nič potem ni. Je pa meni na prenosniku to pomagalo, samo sem mel drug problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Marko69 ::

Takole mi kaže v Tomatotu medtem ko imam v Delugi 3 aktivne torrente (downloadam), vsak po par sto seedov s Partisa...
Simptomi isti kot prej, počasno odpiranje strani, prenos 800kb/s download in 100/kbs upload - kar je še vedno zelo malo v primerjavi s prejšnim stanjem... :\

 Screenshot

Screenshot



Any idea?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ubuntu/transmission

Oddelek: Omrežja in internet
131282 (994) knuspi
»

Ubuntu Transmission - prenos nestabilen

Oddelek: Omrežja in internet
6730 (622) Icematxyz
»

µTorrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719632 (17561) roli
»

Torrent za linux

Oddelek: Operacijski sistemi
442143 (1616) ABX
»

Ruter linksys wrt 54-gc

Oddelek: Omrežja in internet
112065 (1795) Vice

Več podobnih tem